mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2010, 14:41 
Cytuj  
pooma napisał(a):
ABC Data wychodzi na giełdę. Co sądzicie o perspektywach na debiucie? :P

Spółka bardzo ciekawa ale debiut jak i cena ścisłe powiązana z aktualna sytuacja na rynku, a ze jest bardzo kiepska to rożnie może być, chętnie zakupie jeśli zostanie coś kasy bo przy tych przecenach to dużo jest atrakcyjnych papierów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2010, 15:52 
Cytuj  
Nie czytałem całego tematu, tylko kilka postów i ktoś był zainteresowany inwestycją w wino.

La Passion du Vin ma ofertę zakupu wina jeszcze w beczkach. Właśnie się zaczynają pierwsze transze. Najlepiej pójść i się tam zapytać.

Mają kilka sklepów w całej polsce, trzeba sprawdzić na www.winnica.pl albo na www.la-passion.pl


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 01:58 
Cytuj  
z 20k zrobilbym klasyczny kredyt pod nieruchomosc 1:10.
Czyli twoje 10% (20k) i 90% banku (180k) i pod wynajem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 10:41 
Cytuj  
TAURON

Grupa Tauron jest drugim największym przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce i jednym z największym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest też największą spółką dystrybuującą energię w Polsce. Jej udział w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce wynosi 14 proc., a udział w sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych - ok. 32 proc.

- debiut 30 czerwca
- zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych od 9 do 18 czerwca
- zapisy na akcje dla instytucji od 22 do 24 czerwca

Inwestor indywidualny może kupić od 1350 do 13 500 akcji.

Cena prawdopodobnie będzie w okolicach 77-78 groszy.

Inwestorzy indywidualni, którzy kupią akcje Tauronu i nie sprzedadzą ich przez rok od daty debiutu, będą uprawnieni do rabatu w wysokości 5-15 % od obowiązujących cen za energię elektryczną.
Rabat będzie obowiązywał od lipca 2011 do czerwca 2012 roku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 13:39 
Cytuj  
O, dzisiaj prospekt wyszedł? Raczej nie na dłuższy okres, ale na debiucie powinni dać zarobić. Spróbujemy :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 13:48 
Cytuj  
Trzeba poczekac na opinie analitykow. Przed PZU sprawdzily sie co do zlotowki prawie jesli chodzi o debiut.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:33 
Cytuj  
W jaki sposób kupujecie akcje ? Przez internet, tak jak np. mbank ma pakiet emakler czy cóś ?

Mam trochu grosza ale w praktyce to jestem zielony jeżeli chodzi o giełdę papierów wartościowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:38 
Cytuj  
Ja przez mbank emakler. Platforma jest ok, ale pewnie sa lepsze jak ktos duze obrty ma.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:46 
Cytuj  
Dana napisał(a):
W jaki sposób kupujecie akcje ? Przez internet, tak jak np. mbank ma pakiet emakler czy cóś ?

Mam trochu grosza ale w praktyce to jestem zielony jeżeli chodzi o giełdę papierów wartościowych.


Składasz wniosek o eMaklera.
Kupujesz coś z WIG20 np KGHM i patrzysz jak spada.
No i od każdej transakcji płacisz prowizję.

Powodzenia!


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:49 
Cytuj  
Czy za eMaklera są jeszcze jakieś inne opłaty poza prowizją od sprzedaży ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:52 
Cytuj  
Obowiązkowe nie.
Jak chcesz dostęp do notowań ciągłych to płacisz, ale raczej tego nie chcesz.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:54 
Cytuj  
Masz za darmo dostep do jednej najlepszej oferty. Placisz za kolejne.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 14:57 
Cytuj  
Btw, embe czemu sądzisz o takiej cenie? Wartość nominalna 1 akcji to 1zł, spotykam się z wycenami na 1,10-1,15zł a na rynku cinkciarskim po 1,30-1,50zł kupują. Zakładam że wiedzą co robią :o


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 15:05 
Cytuj  
TBH nie polecam do końca mbanku - system jest fajny szkoda tylko że często lubi padać (ostatni pad był podczas debiutu PZU hehehe).
Osobiście korzystam z BOŚa i jak dotąd nie mam większych zastrzeżeń.

A co do giełdy - polecam troszkę poczytać i nie zawsze iść za owczym pędem. Giełda wymaga wiedzy i szczęścia. A chociaż wiedza giełdowa nie kosztuje (internet ftw) to potrzeba czasu żeby ogarnąć.

Sam się dziwię temu co powiem ale na początek może warto uderzyć w fundusze i w między czasie ostro przyswajać wiedzę.
W zeszłym roku najwięcej zarobiły Aviva Investors, fundusze BPHu i Idea - koło 80%.
W tym jest różnie tym bardziej, że część "ekspertów" uważa że to co widzimy na parkietach to nie korekta ale odwrócenie trendu i warto się zastanowić na obligacjami albo rynkiem pieniężnym.
Z tym że z ekspertami bywa różnie - czasami maja rację a czasami nie hehehe.

I mały offtop - prognozy giełdowe można śmiało samemu formułować np: jutro wig20 ma 50% szansy na wzrost....


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*

Posty: 180
Dołączył(a): 24.05.2009
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 15:29 
Cytuj  
20k, postawić u buka w meczu polska-hiszpania sasasa

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 08:21 
Cytuj  
Dana napisał(a):
W jaki sposób kupujecie akcje ? Przez internet, tak jak np. mbank ma pakiet emakler czy cóś ?

Mam trochu grosza ale w praktyce to jestem zielony jeżeli chodzi o giełdę papierów wartościowych.


zapraszam jeleni nigdy za duzo:<


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 10:58 
Cytuj  
70 gr akcja Taurona. W takim razie zważając na mój poprzedni post:
pooma napisał(a):
na rynku cinkciarskim po 1,30-1,50zł kupują. Zakładam że wiedzą co robią :o

wtf? nie trafili z inwestycją czy nadal wiedzą co robią? :D


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:01 
Cytuj  
Ale ty piszesz o tych co skopują akcje od pracowników, to nie są czasem inne przeliczenia bo to głownie dotyczy akcji spółek co zostały przejęte przez tauron, nie wiem dokładnie jak to wygląda.
Na debiut jak zwykle spory wpływ będzie miała sytuacja na rynku i przekonanie leszczy z pzu :) że w dniu debiutu ma się zarabiać, wiec pewnie będzie szybkie wywalanie, a instytucje nie są tak zainteresowane kupnem taurona, wiec rożnie może być.

mBank jest ok, ja od początku istnienia emaklera nie miałem problemu nigdy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 14:33 
Cytuj  
Ja używam CDM24.pl, Pekao SA i do tej pory się nie zawiodłem.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 15:08 
Cytuj  
embe napisał(a):
Na debiut jak zwykle spory wpływ będzie miała sytuacja na rynku i przekonanie leszczy z pzu :) że w dniu debiutu ma się zarabiać, wiec pewnie będzie szybkie wywalanie, a instytucje nie są tak zainteresowane kupnem taurona, wiec rożnie może być.

No ale PGE wzrósł o 13 % więc trzeba być dobrej myśli =P Noi tauron to nie azoty czy polmos~


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.