mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sie 2014, 09:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Co do mieszkania - jak pisałem, ja w pierwszym rzędzie omijałbym eastern european bo piją, kradną i się awanturują. Polacy to eastern european jakby ktoś nie wiedział (kondolencje dla mieszkających w PL btw.).


Tak sobie pomyslalem, ze jako rdzenny eastern european musze sie dzis najebac, cos ukrasc i zrobic domowa awanture!

Nie bede zgrywal kulturalnego Anglika!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2014, 10:51 
Cytuj  
Rzuć swoim psom suki z cieczką, będzie głośno jak na imieninach :d

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2014, 12:10 
Cytuj  
Ogolnie nie rozumiem tej pokrętnej logiki, ze Mark chce mieszkac w bialej dzielnicy, jak reszta Angoli, ale to nie jest wina uprzedzeń itp.
I niby dlaczego z tego wzgledu swiatly eastern europeon jest lepszy od innych polakow co pisza: muslim, mudżyn, ciapok i turas...

inna sprawa, ze uzywam tych okreslen raczej w kontekscie czarnego humoru niz dlatego, ze naleze do KKK. ;p


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 sie 2014, 17:45 
Cytuj  
mrynar - nie chodzi o to. Jeżeli ktoś operuje stereotypami, gardzi turasami bo jeżdżą drogimi samochodami, gardzi murzynami bo jedyne do czego się nadają to koszykówka, gangsterka i dealing drugami, to powinien wiedzieć, ze te same stereotypy określają jego - polaka jako złodzieja, pijaka, kombinatora i nieroba.

Highlander - i ten czarny humor Ci się kończy gdy dochodzi do stereotypów określających Twoją narodowość? ROTFL..

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 08:27 
Cytuj  
a i jeszcze jedno, bo torbisiek napisał, że jak wyemigruje to będzie zarabiał jedynie 2x więcej wiec średnio mu się opłaca.
Wy trochę źle liczycie. Każdy ma jekieś stałe wydatki i tak naprawdę 2x więcej może oznaczać, że w każdym miesiącu zostanie mu i 5x więcej.
Jak w PL zarabiasz te 4k netto, wynajmujesz chatę za 2.5k, do tego opłacasz rachunki/dojazdy na kolejne 1k to tak naprawdę wolna gotówka jaką dysponujesz to 500zł.
Jak w UK zarabiasz 4k netto, wynajmujesz chatę za 1.5k, do tego opłacasz rachunki/dojazdy na 500GBP, to tak naprawdę wolna gotówka jaką dysponujesz to 2k GBP, czyli 10k zł.

Przykład z czapy, niech każdy sobie policzy na swoim przykładzie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 08:54 
Cytuj  
[quote="Mark24"
Przykład z czapy, niech każdy sobie policzy na swoim przykładzie.[/quote]

Przecież Tczewiak policzył ,że wyda 2.5k na mieszkanie i zostanie mu 1k na życie. Tczewiak to w czym Ty mieszkasz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 10:31 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
Przecież Tczewiak policzył ,że wyda 2.5k na mieszkanie i zostanie mu 1k na życie. Tczewiak to w czym Ty mieszkasz?

Odnowione mieszkanie w kamienicy, w ścisłym centrum Trójmiasta. Tyle, że jak ktoś dostaje na dzień dobry te 3.5-4kGPB w UK to w Polsce zarabia znacznie więcej niż 4kPLN. Więc wyliczenia mareczka jak zwykle z dupy. Ekonomista z niego taki sam jak i fizyk.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 10:40 
Cytuj  
napisałem wyraźnie przykład z czapy. Może pora w końcu nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Zresztą mi chodziło jedynie o to by porównywać wolną kwotę którą dyspynujemy co miesiąc po odliczeniu wszelkich kosztów stałych. Bo takie porónanie ma większy sens. Nie zrozumiałeś..
Z drugiej strony nie sądzę, żebyś miał więcej niż 4-4.5k na rękę. Więc nie z takiej znowu wielkiej czapy. Wiadomo, ze w PL te 4 klocki to już szczyt szczęścia i ogólnie orgazm co miesiąc przy wypłacie.. :lol:
Zresztą Mr Tczewiak, w chwili słabości chcac sie pochwalić napisałeś wyraźnie i dokładnie ile zarabiasz naprawdę zaledwie kilka miesięcy temu - ~30zł/h brutto. Czyli ~5k brutto miesięcznie. Rotfl... taka IT elita ktora nawet tysiąca euro na rękę nie wyciąga miesięcznie.
Najdalej za dwa lata tczewiak podamy sobie ręcę bo planuje mieć ~3-4k zł miesiecznie zysku netto z moich inwestycji gotówkowych w PL (aktualnie 1-1.2k).

Z drugiej strony na 4k w Londynie nie masz co liczyć. Realnie, a i to przy odrobinie szczęscie to 2k.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 12:58 
Cytuj  
Ale ty jesteś głupi marek. 30zł to ja miałem rok temu. NETTO. Nigdy nie podaję brutto, bo dla mnie liczy się to co mi wpada do kieszeni, a nie co przeżera zus. Tyle miałem w korpo, a potem polazłem do startupa, bo znacznie lepiej płacili. To było na przełomie roku, a od tego czasu zdążyłem już zacząć zarabiać więcej. W londku od ręki mogę jechać pracować za 3.5k. Tyle, że jest to kompletnie nieopłacalne jak już wspomniałem. Zazdrościsz biały nygusie, bo nie możesz pogodzić się z tym, że ktoś w PL ma lepiej niż ty w UK lol.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 13:10 
Cytuj  
i dalej nie mozesz tej żałosnej napinki w żaden sposób udowodnić prawda? Bom niegodny? :lol:

btw. jak bedziesz zarabiał 3.5k w Londku to jeszcze będzie ci "deczko" brakować do mnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 13:27 
Cytuj  
Ale ty jesteś pustym człowiekiem Mareczku, ja pierdolę. :D

Jedyne o czym smuci na forum to pieniądze.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 13:37 
Cytuj  
Nie ma to jak jechac po kims, ze sie chwali zarobkami i w nastepnym zdaniu wozic sie ze on ma jednak wiecej. Kwintesencja matolka24


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 13:45 
Cytuj  
Wiecie, że to idiota i ciągle próbujecie z nim dyskutować. Jego można potrolować co najwyżej, bo łapie wszystkie baity, że aż to nudne.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 13:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
i dalej nie mozesz tej żałosnej napinki w żaden sposób udowodnić prawda? Bom niegodny?

Jakiej napinki? Ja twierdzę, iż zarabiam za mało i chcę więcej. Grunt, że nie muszę wyprzedawać gier, aby było mnie stać na wakacje, wódkę i piwo.

Cytuj:
btw. jak bedziesz zarabiał 3.5k w Londku to jeszcze będzie ci "deczko" brakować do mnie.

No i dlatego za taką kasę tam nie pojadę. 5k to absolutne minimum, aby w chwili obecnej przeprowadzka miała się opłacać.
Mówimy oczywiście o pracy na etat i w kwotach netto. Bo co się zarabia powyżej 8h dziennie to już zupełnie inna sprawa :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 14:03 
Cytuj  
Koniecznie musicie skany waszych pitow wrzucic!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 15:36 
Cytuj  
o pieniądzach to smęcą dwie forumowe wiecznie napięte pizdeczki, które od lat tłumaczą mi że zarabiają morze pieniędzy a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że z tego morza kasiory zostaje "może więcej niż zasiłkowiec na zachodzie, może nie".

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2014, 18:07 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 08:50 
Cytuj  
ja bym z checia oddal polowe swoich zarobkow za mniejsza ilosc stresu, no moze 1/10 :)

niby to glupie ale jednak kasa to nie wszystko liczy sie tez jakie to obciazenie dla ciebie twojej rodziny itd. np. kumpel inzynier zarabial po 3k ale pracowal od 9-16 kolo domu i mogl dluzej byc ze swoim dzieckiem, dzieciak podrosl to teraz jezdzi na kotrakty na ktorych trzepie dobra kase ale go nie ma po pol roku w domu.

fajnie sie jest pochwalic kasa tylko szkoda ze u nas to jednak ciagle wywoluje zawisc.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 17:55 
Cytuj  
+1 Piszpan.
KIedyś jak jeszcze chciało mi się tłumaczyć, to pisałem też o innych prawidłach rynku w UK - np. kultura pracy która tu jest zupełnie inna, czy bezproblemowa zmiana pracy, urzędy, które z automatu nie traktują Cię jak złodzieja czy jelenia do ograbienia itd. Ale mi się odechciało bo i tak jedyne co dostaję z powrotem - to teksty w stylu "na pewno tam pomiatają obcokrajowcami" itd. Kuźwa w Polsce ludzie nawet nie są świadomi, że multikulti w UK sięga dziesięcioleci jak nie setek lat wstecz i tu NIGDY nie pracujesz z samymi brytolami - przynajmniej w Londynie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 19:37 
Cytuj  
multikulti ale taki hindus stoi tam wyzej niz polak ;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.