mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Następna strona

Co lepsze? Mozilla Firefox, czy Opera?
Opera 23%  23%  [ 80 ]
Mozilla 63%  63%  [ 219 ]
IE 15%  15%  [ 51 ]
Liczba głosów : 350
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 09:49 
Cytuj  
Nie chce mi się, ściągne jak będzie stable.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 09:53 
Cytuj  
Sucre napisał(a):
Noooooo, nareszcie nie mam reklam! Wystarczyło skopiować listę http://easylist.adblockplus.org/adblock_rick752.txt i dodać do pliku urlfilter.ini :). Może się jeszcze przekonam do tej opery.

gdzie masz ten plik ? :o


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:00 
Cytuj  
Ja sobie zobacze, mam dwie przegladarki na dysku tak czy inaczej, bo nie wszystko niestety bangla pod Opera. Niektore strony nie sa wyswietlane poprawnie, inne w ogole (na przyklad niektore funkcje google).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:01 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
bo nie wszystko niestety bangla pod Opera
błagam podaj linki bo od 10 lat takiej nie spotkałem, chce mieć pamiatke !!!!


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:23 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Zychoo napisał(a):
bo nie wszystko niestety bangla pod Opera
błagam podaj linki bo od 10 lat takiej nie spotkałem, chce mieć pamiatke !!!!

Wystarczy, że większość skryptów z http://userscripts.org nie bangla na operze. A tu greasemonkey i wszystko chodzi.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:25 
Cytuj  
No niestety nie podam, ale jak bede mial taka, to wrzuce tu link.
A do niedawna nie dzialala http://docs.google.com - ostatnio zaczelo jakis czas temu.
A byl taki okres, ze i Gmail mi nie dzialal na operze.

Ogolnie to Opera >>> * aczkolwiek ma swoje wady takze.

edit:
O, juz wiem.
Jakis skaner antywirusowy online chociazny ostatnio musialem odpalac pod FFem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:32 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
No niestety nie podam, ale jak bede mial taka, to wrzuce tu link.
A do niedawna nie dzialala http://docs.google.com - ostatnio zaczelo jakis czas temu.
A byl taki okres, ze i Gmail mi nie dzialal na operze.

Ogolnie to Opera >>> * aczkolwiek ma swoje wady takze.
rozumiem, wiesz ja oglądam praktycznie 30 tych samych stron tyle że otwieram je 50 razy dziennie wiec ogólnie interesuje mnie żeby było szybko i przyjemnie.

opera nigdy nie była moja domyślna przeglądarką, jest nią IE który IMHO nie jest taki zły do poczytania strony która otworzyła sie po kliknięciu w link. natomiast jak chce sobie naprawde poszaleć to odpalam opere ze względu na doskonała prace nawet na 50 okienkach

generalnie nie próbowałbym nawet odpalać skanera wirusów online czymś innym niż IE bo po co :wink:


_________________
psn

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 16:11 
Cytuj  
Wiekszosc stron dziala w Operze. Te, ktore nie dzialaja, olewam calkowicie albo otwieram (jesli sa mi naprawde potrzebne) w Minefieldzie/Firefoxie, ktorego skonfigurowalem, zeby dzialal/funkcjonowal jak Opera, chociaz i tak mu wiele brakuje. Przez dodanie kilkunastu pluginow zachowuje sie jak spasla swinia i uruchamia sie prawie tyle, co program do obrobki grafiki, natomiast Opera startuje w ulamku sekundy. Zreszta wystarczy porownac rozmiary przegladarek przed instalacja (przypominam, ze Opera oprocz modulu przegladarki z gestami, bindami przyciskow itp. zawiera klienta RSS, BitTorrent, e-mail, chat). Strony moze i sa renderowane odrobine szybciej, ale zeby to zauwazyc, trzeba by miec lacze kilkudziesiecio Mb. Poza tym ZAWSZE bedzie mnie draznila funkcja back w innych przegladarkach niz Opera. Opera laduje sobie strone, do ktorej cofamy w calosci z cache, natomiast FF costam doczytuje i sie slamazarzy, przez co szybkie cofanie staje sie niemozliwe - podobna sytuacja w przypadku otwierania obrazka, ktory widzielismy 3sek wczesniej. I przez wszystkie powyzsze cala jego najszybszosc ch niestety strzela.

Fajnie by bylo, gdyby Opera oferowala mozliwosc dodawania tylu rozszerzen co Firefox, bo niestety widgets to totalna porazka, ale wiekszosci uzytkownikow z powodzeniem powinny wystarczyc funkcje przegladarki, ktore dostajemy w wersji vanilla.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 16:16 
Cytuj  
konrador napisał(a):
zawiera klienta RSS
nie wiedziałem że ktos jeszcze tego uzywa
generalnie wiekszość stron które śledze ma charakter newsowych wiec jak jade na pare dni to nic mi nie przepada. świetna sprawa i całkiem udany reader

podpisuje sie obiema rękami pod słowami konradora


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 16:19 
Cytuj  
RSS <3

Skusilem sie na Opere jakis czas temu i wywalilem :/ Akurat strony, ktore ja przegladam kaszanily sie w wiekszosci przypadkow. Pod FF nie :<

No ale sproboje niebawem ponownie. Dawno temu tylko Opery uzywalem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 16:21 
Cytuj  
to co kocham w operze od zawsze (jest teraz i w FF) to otwieranie wszystkich zakładek w danym folderze na raz (czyli np otwieranie 20 razy dziennie 30 ulubionych stron newsowych) i otwieranie w nowym oknie ale na spodzie. teraz to nie rewelacja ale 10 lat temu to było WOW :wink:

no i jeszcze zapamietuje 100 otwartych stron które się przeglądało w momencie kiedy wyłączyli prąd :wink:

reszta w sumie nie ma dla mnie znaczenia aby było szybko, a jest :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 17:02 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
no i jeszcze zapamietuje 100 otwartych stron które się przeglądało w momencie kiedy wyłączyli prąd :wink:


Coś w ten deseń jest też w Firefoxie.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 05:46 
Cytuj  
nom z tym ze w ff zwykle dziala to 10x wolniej ;D


co do rss greader > all :P



anyway mi opera sprawia problemy z wydajnoscia dopiero jak mam odpalona spora ilosc stron na youtube, veoh etc ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 23:39 
Cytuj  
Osobiscie korzystam z FF (aktualnie FF3).

Z opery niestety musialem zrezygnowac gdyz podczas kopiowania tekstu ze stronek internetowych a po tym przeklejanie do OOSpreadsheet wyskakiwalo mi dziwne okienko z wyborem kodowania (?). Biorac pod uwage, ze tworzylem baze danych w ktorej musialem prawie non-stop cos kopiowac i wklejac to bylo to strasznie upierdliwe...

Swoja droga, dlaczego tak jest kopiujac przez Opere a przez FF juz nie?

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 22:39 
Cytuj  
Ie 8.0, ładne recenzje zbiera, czyżby nareszcie?

http://tech.wp.pl/kat,1009785,wid,97309 ... Bpage%5D=1

A co z IE8? Chyba po raz pierwszy od wielu lat można powiedzieć, że Microsoft wziął sobie do serca ciężką dolę webmasterów i obrał właściwy kierunek. Nam, internautom, pozostaje się cieszyć, że o rynku przeglądarek decyduje wreszcie zajadła konkurencja, a nie tylko rozpaczliwe próby małych grupek programistów, którzy próbowali za wszelką cenę dogonić Redmond.


http://www.microsoft.com/windows/produc ... itnow.mspx

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 23:43 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ie 8.0, ładne recenzje zbiera, czyżby nareszcie?

http://tech.wp.pl/kat,1009785,wid,97309 ... Bpage%5D=1

A co z IE8? Chyba po raz pierwszy od wielu lat można powiedzieć, że Microsoft wziął sobie do serca ciężką dolę webmasterów i obrał właściwy kierunek. Nam, internautom, pozostaje się cieszyć, że o rynku przeglądarek decyduje wreszcie zajadła konkurencja, a nie tylko rozpaczliwe próby małych grupek programistów, którzy próbowali za wszelką cenę dogonić Redmond.


http://www.microsoft.com/windows/produc ... itnow.mspx

fajnie wyglądają wymagania

Memory
Windows Vista - 512MB
Windows Vista Service Pack (SP1) - 512MB
Windows XP Service Pack 2 (SP2) - 64 MB
;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2008, 00:18 
Cytuj  
Ja wlasnie w pracy siedze na jednym z kompow i chodzi bardzo ladnie, nic zamulajacego nie widzialem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2008, 11:06 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ja wlasnie w pracy siedze na jednym z kompow i chodzi bardzo ladnie, nic zamulajacego nie widzialem.
a w 7.0 widzisz coś takiego ? IE 7.0 to bardzo dobra przeglądarka, używam opery głównie z powodu fajniej zarządzanych zakładek i okienek


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2008, 11:16 
Cytuj  
@up, look zakładki.

Obrazek

Desh, look on gg.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2008, 12:56 
Cytuj  
ja widziałem IE 8 nie bede jej używał bo dla mnie IE musi byc bezpieczny, połatany. jak napisałem wcześniej używał IE do banków itp , do surfowania po 30 znajomych stronach opera

powinienneś zobaczyć speed dial Opery :wink:
http://portal.opera.com/startup/?tip=speeddial


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.