mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:56 
Cytuj  
lutus napisał(a):
plejer.onet.pl

Przeglądarkę Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej. Najnowsza wersja jest dostępna do pobrania za darmo ze strony Microsoft. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zainstalować przeglądarkę na twoim komputerze. (Ograniczenia te wynikają z zastosowanej przez naszego partnera OD2 technologii zabezpieczającej pliki przed kradzieżą - DRM 'digital rights management' Microsoftu)
Tyle, że ja z takiego gówna nic nie kupię. DRM to raz i jak dobrze pamiętam ceny też były kosmiczne. Mniej więcej jeden kawałek chyba 5 zł kosztował. To już bardziej opłacalne jest płytę kupić nie wspominająć o p2p ;)

ps. sprawdziłem, 4 zł jeden kawałek + DRM, spadać na dev/drzewo


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 14:01 
Cytuj  
(btw - jesli chodzi o ogladanie seriali to polecam http://www.tv.com - darmowe pelne odcinki CSI i takie tak - super w pracy :D

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 14:09 
Cytuj  
ja tylko podalem przyklad, ze mozna. A ile to kosztuje i jak dziala... No coz, nie wiedzialem o DRM, bo nigdy stamtad nie sciagalem ( wole oryginal kupic, i tak tylko w zmieniarke w samochodzie plytki wrzucam). Znaczy sie nadal kicha wielka...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 14:14 
Cytuj  
windows media player ?

juz wole anime na youtube, lepsza jakosc + powiekszyc mozna wygodnie, do tego niema problemow z kolorami (mam ujowy monitor)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 14:24 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
(btw - jesli chodzi o ogladanie seriali to polecam http://www.tv.com - darmowe pelne odcinki CSI i takie tak - super w pracy :D

Kiedys ktos z tego forum doniesie twojemu szefowi ;-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 16:39 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Nie dociera do ciebie ze wyeliminowanie calego kanalu dystrybucyjnego pozwolilo by mocno obnizyc cene filmow i muzyki?

Nie dociera do Ciebie, że byłoby to usunięcie n miejsc pracy?
Ja osobiście nie widzę problemu w posiadaniu iluś płyt i zrzuceniu ich sobie na iPoda. Tak notabene to iTunes działa już od lat. Ciekawe czemu nie korzystasz?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 16:44 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Nie dociera do ciebie ze wyeliminowanie calego kanalu dystrybucyjnego pozwolilo by mocno obnizyc cene filmow i muzyki?

Nie dociera do Ciebie, że byłoby to usunięcie n miejsc pracy?


A co do ma do rzeczy w kontekscie biznesplanu?

Firmy sie zaklada zeby zarabiac pieniadze i wydawac ich jak najmniej, nie po to zeby altruistycznie tworzyc miejsca pracy ktore nie sa do konca potrzebne. Chociaz jak sie patrzy na nasza administracje to nic juz nie zdziwi..


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 16:48 
Cytuj  
pewnie tczewiak glosowal na kaczynskich ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 17:33 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Tak notabene to iTunes działa już od lat. Ciekawe czemu nie korzystasz?


Wybacz, ale skoro jestes taki madry to sciagnij cos z iTune'a :) Pozatym, iTunes ma ceny dobre ale na warunki amerykanskie. Ze juz o DRM nie wspomne.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 17:53 
Cytuj  
Swego czasu sporo ściągałem.
A co złego w DRM od strony czysto konsumenckiej?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:10 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Swego czasu sporo ściągałem.
A co złego w DRM od strony czysto konsumenckiej?


No afaik to muzyke z itunes mozna odsluchiwac tylko i wylacznie na iPodzie. I wlasnie to jest zlego w DRM od strony czysto konsumenckiej.



pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:15 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Swego czasu sporo ściągałem.
A co złego w DRM od strony czysto konsumenckiej?


DRM to nie jest blyszczaca naklejka dla picu.

DRM dba o to zebys tylko ty odtworzyl dana piosenke na urzadzeniu dla ktorego ja kupiles.

Skoro kupuje utwor, to chcialbym go posluchac nawet na kasprzaku jak mi sie uda, DRMy i inne gowna ograniczaja te mozliwosci, dzieki czemu place za pelny produkt a moge uzywac tylko 10% jego mozliwosci.

Jak to nie jest kradziez, to ja nie wiem co to jest.


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:19 
Cytuj  
Co ciekawe, uzytkownicy legalnie kupujacy utwory zabezpieczone DRM sa traktowani gorzej niz piraci ktorzy sciagaja. Ich pliki nie maja zadnych ograniczen. I gdzie tu logika?


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:26 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
No afaik to muzyke z itunes mozna odsluchiwac tylko i wylacznie na iPodzie. I wlasnie to jest zlego w DRM od strony czysto konsumenckiej.

A na pececie już nie?
I pewnie iTunes nie ma opcji wypalania płyty AudioCD?

Nestor: rozumiem, że nie potrafisz podpiąć kabelka od PC do kasprzaka by na nim posłuchać? A w wypadku gdy kradniesz mp3 z sieci to jak je na tymże kasprzaku odtwarzasz?

Piszecie bzdury. DRM blokuje to, DRM blokuje tamto. Szkoda, że to tylko puste slogany. Faktem jest natomiast, że użytkownicy Linuxa natywnie nie mogą korzystać z dobrodziejstw iTunes i to jedyna bolączka całego systemu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:47 
Cytuj  
iTunes ostatnio ma czesc utworow bez drm. Miedzy innymi emi zrezygnowalo z drm, teraz patrzec jak inni beda sie lamac :)

logain: ostatni text podpieprzyles od magnatune ? :)

tczewiak: jestes glupim ignorantem, przyjzyj sie drm od apple, daja o wiele wieksze mozliwosci niz crap od ms, pozatym akurat jobs napisal list otwarty tlumaczac co sadzi o drm, niedlugo pozniej emi zrezygnowalo z drm.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:51 
Cytuj  
Sam jesteś głupi ignorantem i do tego jeszcze kilka epitetów by się przydało. Gdzie ja pisałem coś o DRM z MS? Ja cały czas opieram się na iTunes (jakbyś nie wiedział to jest to właśnie Apple).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:56 
Cytuj  
to skoro sie opierasz to przydaloby sie miec jaka kolwiek wiedze na ten temat :(


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 19:09 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja widze to w ten sposob.


A oto klucz do czytania Twoich postow :)

To ty przedstawiasz czyjes zdanie? Jesli ktos nie cytuje znaczy to, ze przedstawia swoja opinie. Wydaje mi sie to dosc oczywiste.
Wracajac do tematu: Sweng nie wiem cos sie uczepil, ale sformulowanie "nielegalna kopia" funkcjonuje bardzo dobrze w spoleczenstwie, posluguja sie nim tkaze prawnicy. RIAA sciga w stanach za samo sciaganie plikow dzwiekowych, wiec nie mow ze sciagasz sobie na kompa i wszystko jest legit. W Polsce prawo zwyczajnie nie wie co z tym fantem zrobic, nie ma odpowiednich regulacji bo problem ciagle jest nowy.
Artykul z lex.edu.pl:
Cytuj:
czwartek, 22 luty 2007
Ostatnio coraz częściej czytamy w ogólnopolskich dziennikach o akcjach Policji wymierzonych przeciwko komputerowym piratom. Nikt nie neguje faktu, że piractwo jest złe, zabronione i nie powinniśmy go uprawiać. Tylko jak wygląda ta kwestia od strony prawnej-jakie przepisy karne, cywilne zabraniają nam uprawiania tego procederu?


Art. 293§1 Kodeksu Karnego nakazuje stosować przepisy o paserstwie odpowiednio do programu komputerowego. Znajdują, więc tutaj zastosowanie przepisy art.291 KK oraz 292 KK. W tym miejscu należy zauważyć, iż ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie przepisu „rozciągającego” znaczenie czynu zabronionego, jakim jest paserstwo, gdyż program komputerowy nie mieści się w definicji rzeczy z art.115 KK.

Paserstwo może polegać na: nabyciu, pomocy w zbyciu, przyjmowaniu lub pomocy w ukryciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego. Art. 291 dotyczy paserstwa umyślnego, w przeciwieństwie do art.292.

W praktyce najczęstszą formą popełnienie tego przestępstwa w kontekście programów komputerowych i użytkowników indywidualnych, jest nabycie programu uzyskanego za pomocą czynu zabronionego. W tym miejscu należałoby się zastanowić, czym jest owo „uzyskanie za pomocą czynu zabronionego – może to być przykładowo: pobranie programu z sieci Internet, dokonanie nielegalnej kopii programu, złamanie zabezpieczeń programu uzyskanego legalną drogą (np. demo ). Oczywiście, nie wszystkie wymienione zachowanie świadczą o tym, że są zabronione.

Tak więc, nielegalne będzie tylko to zachowanie które zabronione jest przez ustawę – zgodnie z generalną zasadą prawa karnego. Granice bezprawności działania wyznaczają przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, to tutaj znajdziemy art.116:

Art. 116.
1.Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Tak więc widzimy, że wyłania nam się generalna zasada – zakaz rozpowszechniania bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom. Przekładając to na język „codziennego” użytkownika komputerów- nielegalne jest udostępnianie utworów (programów komputerowych, plików muzycznych, wideo itp.). Aczkolwiek mamy tutaj pewien bardzo znaczący wyjątek. Przepisy prawnoautorskie wprowadzają tzw. dozwolony użytek:

Art. 23.
1.Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.


Kopiujemy pliki mp3

Jak to się ma do praktyki – otóż komentatorzy zgodni są co do tego, że w ramach dozwolonego użytku możemy wymieniać się z osobami z którymi pozostajemy w związku osobistym (stosunek pokrewieństwa, powinowactwa, towarzyski), możemy np. skopiować utwór z płyty audio, skonwertować go do mp3 i podarować komuś z w/w osób. Z zakresu dozwolonego użytku wyłączone na mocy art. 77 ustawy o prawie autorskich i prawach pokrewnych są programy komputerowe (co jest jednak programem-nie wiemy; nie ma legalnej definicji, a doktryna za program uznaje „zespół komend przeznaczonych do wykonania przez komputer, zapisany w języku zrozumiałym dla tego komputera”), tak więc nie możemy skopiować płyty CD/DVD z programem i ofiarować jej znajomemu (aczkolwiek samo skopiowanie płyty jest dozwolone wyjątkowo na podst. art. 75 ust.2 – jednak gdy płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem, to na mocy art.118.1 ust.2 możemy popełnić występek!).

W doktrynie nie tylko polskiej, ale także zagranicznej, utorowały sobie drogę dwie koncepcje – pierwsza z nich zakłada, że dozwolony użytek pozwala na pobieranie plików z utworami (audio, wideo) z sieci Internet, pod warunkiem, że ściągając utwory z Internetu nie udostępniamy innych. Tak więc- ściąganie plików tak – udostępnianie plików –nie. (patrz J. Brata, R. Markiewicz, Prawo autorskie i prawa pokrewne , Kraków, s. 147). Druga koncepcja jest zupełnie przeciwna i traktuje ściągania utworów z Internetu w ten sposób za naruszenie przepisów prawa autorskiego (patrz W. Bergier, MP3 – muzyczne piractwo? TPP 2000, nr 3).

Oczywiście w tym miejscu nasuwa się pytanie, w jaki sposób ściągać, nie udostępniając – przecież na tym polega zasada działania większości sieci p2p. Wiele programów posiada jednak taką opcję. Z jednej strony powoduje to, że możemy pobierać utwory, lecz z drugiej liczba udostępnionych plików może drastycznie spaść.

Chciałbym tutaj przypomnieć o pewnym pomyśle, mianowicie tzw. „zryczałtowanej rekompensaty” dla twórców. Opłata ta miałby być pobierane od każdego z użytkowników sieci Internet i przekazywana organizacjom zbiorowego zarządzania…W zamian użytkownicy mieliby prawo ściągać pliki muzyczne oraz filmy bez żadnych konsekwencji. Pomysł moim zdaniem ciekawy.

A może Policja nie ma racji…

„Policja ostrzega, że za nielegalne posiadanie i rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim grozi kara do 5 lat więzienia. Już nie pierwszy raz funkcjonariusze policji twierdzą ponadto, że odpowiedzialność karną ponoszą także osoby ściągające tego typu utwory z internetu. Ich zdaniem samo posiadanie produktów chronionych prawem autorskim bez licencji, czy dowodu zakupu - nawet bez czerpania z tego korzyści finansowych - jest karalne.” [kg www.di.com.pl]

Nie do końca…Posiadając plik muzyczny, czy też pobrany film z Internetu nie popełniamy przestępstwa-tego typu zachowanie mieści się w dozwolonym użytku- a więc jest kontratypem paserstwa z art.291 KK czy też 292 KK. Oczywiście, z przyczyn wyżej wymienionych, posiadanie pirackiego programu nie jest zgodne z prawem i może być sankcjonowane.
Jak w każdej gałęzi prawa, także prawo autorskie zna przypadki nadużycia uprawnień podmiotu.

Art. 35. Dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy.


Kiedy zatem dozwolony użytek będzie godził w słuszne interesy twórcy-pojęcie nieostre. Czy 6 kopii płyty audio to już „godzenie w słuszny interes” i potencjalne pozbawianie zysków- wg polskich sądów tak. A dwie kopie…? Tak więc, to od okoliczności konkretnego przypadku będzie zależało gdzie są owe granice dozwolonego użytku. Myślę, że art.35 można traktować jako wentyl bezpieczeństwa stosowany przez władze w stosunku do niekryjących swojego procederu piratów komputerowych. Stosując ten przepis, władze powinny jednak pamiętać o tym jakim celem kierował się ustawodawca wprowadzając przepisy o dozwolonym użytku do polskiej ustawy. Otóż przepisy te mają zapewnić dostęp do utworów dla szerszego grona odbiorców i trzymać w ryzach monopolistyczne zapędy nie tyle twórców co organizacji zbiorowego zarządzania…

Zakończenie

Polskie przepisy nie są idealne, ustawodawca tworząc prawo nie przewidział gwałtownego rozwoju sposobu komunikacji i przesyłania danych jakim jest Internet. Polskie prawo dotyczące IT bardziej przypomina dżunglę niż usystematyzowany zbiór prawa – oczywiście duża część przepisów naprawdę dobrze spełnia swoje funkcje, jednak istnieją także takie które sprawiają wrażenie naciąganych (art.293 KK), powodujące zamieszanie i niejasności (problem art.23 oraz art.35).
W tym całym gąszczu przepisów wydaje się że nie odnajdują się również władze. Polskie sądy dopiero od jakiegoś czasu zajmują się problemem pobierania danych z Internetu, a także piractwa jako całości. Musimy poczekać na orzeczenia które ukształtują równomierną wykładnię omawianych przepisów.

Jak widzisz pomimo braku konkretnych regulacji, prawnicy interpertuja dwojako sam fakt sciagania, a rezultat przed sadem zalezy od ich skutecznosci.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 19:10 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Sam jesteś głupi ignorantem i do tego jeszcze kilka epitetów by się przydało. Gdzie ja pisałem coś o DRM z MS? Ja cały czas opieram się na iTunes (jakbyś nie wiedział to jest to właśnie Apple).

Na razie to ty jesteś głupim ignorantem z papką zamiast mózgu zrobioną przez koncerny, skoro dalej uparcie twierdzisz, że ściąganie mp3 z sieci jest kradzieżą.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 19:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak widzisz pomimo braku konkretnych regulacji, prawnicy interpertuja dwojako sam fakt sciagania, a rezultat przed sadem zalezy od ich skutecznosci.

Widzę, że wykroczeniem jest tylko rozpowszechnianie. Za posiadanie nikt nic mi nie ma prawa zrobić. I dopóki nie zmienią ustawy o prawie autorskim tak będzie niezależnie od tego ile FOTA rozda złotych blach.
A RIAA może mi skoczyć na końcówkę, tu nie sięgnie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.