mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 4 maja 2010, 09:53 
Cytuj  
Podsiodlowa teleskopowa? Mam tego troche na sklepie ale same zabawki dla przecietniakow, nie nadaje sie to do niczego. Swoja droga cos takiego do mtb bym nie zalozyl, w koncu sztywnosc --> wydajnosc (chyba ze w wyzszej polce ma to sens).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 maja 2010, 09:59 
Cytuj  
hmm Crank Brtohres Joplin czy Kind Shocki to jest wyzsza czy nizsza polka? :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 12:34 
Cytuj  
Troche zapomnialem o tym pytaniu, Kind Shock to raczej crap, Joplin nie jest sztyca amortyzowana tylko sztyca z regulacja dlugosci na manetce. Znajomy mowi ze wlozyc mozna Cane Creek Thudbuster poniewaz nie nabierze luzow w kazdym kierunku z powodu systemu zawiasow z elastomerem.

Edit: haha wlasnie rozlozylem mojego Rock Shoxa Tore 302 SL na czesci pierwsze. Pierwszy error: skok 100mm mozna zwiekszyc do 130mm usunieciem jednej podkladki :P. Co prawda wtedy maszyna stanie sie bardziej wolowata ale do katowania w terenie - bajka. Mozna tez wrzucic podkladke wiecej aby zrobic 80mm i zwiekszyc wydajnosc na prostszym terenie. :)

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 13:40 
Cytuj  
znacie jakis sklep w polsce (najlepiej w poznaniu i okolicach) w ktorym mozna zlozyc (ew dostac gotowy zestaw) ostre kolo?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 15:44 
Cytuj  
sam sie rozgladam gdzies od miesiaca na powaznie za ostrym kolem, obserwuje na allegro, czytam fora itd i widze,ze ogolnie chyba najlepiej samemu zlozyc, bo na allegro cwaniaki z cenami z kosmosu zazwyczaj sa,albo jakies totalne crapy, z ktorych rama jest najcenniejsza.
http://www.allegro.pl/item1061509091_os ... rbonu.html

na takie cos trafilem ostatnio jesli chodzi o nowki, ale chcialem by to byl drugi,tani rower, ktorego nie bede sie za bardzo bal zostawic pod uczelnia itp, a tego sie nie da nawet za bardzo prosto oszpecic badziewna farba :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 11:19 
Cytuj  
Jezeli to ma byc rower do dojazdu po miescie to zdecydowanie skladaj, ba nawet za bardzo sie nie motaj nad wyborem ramy, lykaj chocby stalowke. Ze szrotu mozna i za 300 pln poskladac.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 12:07 
Cytuj  
Cytuj:
Wyjątkowy na polskim rynku Kross Unforgiven jest próbą wyjścia naprzeciw potrzebom maniaków jazdy bez hamulców, wolnobiegu i przerzutek.


Wszystko rozumiem, ale jak mozna być maniakiem jazdy bez hamulców ;-)?


_________________
Obrazek

*

Posty: 156
Dołączył(a): 13.12.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 12:33 
Cytuj  
http://www.joemonster.org/filmy/25458/W ... ostre_kola mozna :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2010, 08:10 
Cytuj  
Odświeżam temat:
jako że jakiś kutas zajebał mi rower to zmuszony jestem kupić nowy...

Szukam roweru crossowego / trekingowego. Jeżdżę nim do pracy + raczej spokojna jazda po lesie.. Nie robię dużo kilometrów - 100 do 150 na tydzień
Miałem Kellys Axis i w sumie byłem z niego zadowolony i nie wiem czy nie kupić go jeszcze raz. Chyba że jest alternatywa - inna firma podobna cena itd.
Any tips?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2010, 07:57 
Cytuj  
Idą za ciosem dodaje linka do prawie podjętej decyzji.
http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBC ... emId=10709

Jako że byliście szalenie pomocni to jestem pewien że i teraz coś powiecie ;p


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 18:40 
Cytuj  
Zang, jaka szosowke za 2-2,5k mozesz polecic? korci mnie by pojezdzic czasem wokol jeziora malta w poznaniu, bo na wyprawy w ciezszy teren nie zawsze jest czas.
Felt Z90 takie cos mi w sklepie polecili.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 22:45 
Cytuj  
Na szosowkach sie za bardzo nie wyznaje ale (z tego co gadam z ludzmi) dobrze byloby miec chociaz Tiagre na stanie (Sora ponoc ssie) no i od razu wyrzuc te pedaly (a przede wszystkim te dramatyczne uprzeze) i kup spdki pod szose (tutaj nie ma przebacz, wydajnosc ponad wszystko).

Moim zdaniem lepiej byloby abys do swojego mtb zarzucil takie oponki na zmiane:
http://www.geax.com/en/products/?cat=6&prod=23
i bedzie gitara.

Ja osobiscie do mojego po wielu miesiacach przekonywania zamiast maxxisow detonatorow 2.35 wrzucilem cos takiego:
http://www.geax.com/en/products/?cat=2&prod=3
i nagle okazalo sie ze momentami to mi brakuje przelozen.

Dobra opona i dramatycznie mozesz zmniejszyc opory toczenia - zwiekszyc wydajnosc.

Edit: po szczerosci nie mam pomyslu, na szosowke w tej kasie. Jezeli cie Sora nie przeraza to lykaj ale nie zapomnij o spd.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 11:02 
Cytuj  
RufeN, szosówka to nie jest rower do kręcenia wokół Malty. To rower na 100km dystanse conajmniej. Hamulce w tym rowerze nie nadają się do takiej jazdy wokół Malty. Są po prostu za słabe.


_________________
LaMoon#2988

**

Posty: 242
Dołączył(a): 25.07.2009
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 11:15 
Cytuj  
Szosowka na Matle lol. Zanim sie dobrze rozkulasz to zaliczysz jakiegos pedala na rolkach czy innego przechodnia z kijami. Zreszta to niecale 5km'ow :lol:


_________________
http://www.movescount.com/pl/members/member1324323-Merkada

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 11:31 
Cytuj  
ale wpierw musze tam 20km dojechac szosa. sam nie wiem, wydaje mi sie,ze opony to nie jedyny problem jesli chodzi o moj rower w miescie - on po prostu do tego nie jest stworzony, moge skrecic magic linka, troche zmienic cisnienie w amorach, zablokowac troche skok, ale ten rower na dluzsza mete sie do tego nie nadaje ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 14:04 
Cytuj  
Moze inaczej, zamiast szosowki wez rower crossowy, 28 cali, waska opona z drobnym bocznym klockiem dzieki ktoremu pojedziesz tez ubitym traktem w lesie. Szosa jak juz padlo to robienie dystansow rzedu 100km+ no i nie kazdemu odpowiada pozycja w jakiej siedziesz na szosowce.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 14:43 
Cytuj  
chyba dobry pomysl z ta crossowka, thx. inna sprawa - zakup bagaznika samochodowego, nie chce sobie sprawiac relingow i myslalem o bagazniku na hak, lub "na tyl samochodu". mam hyndai getz, wiec powinno to sie ladnie trzymac. nie znam jednak nikogo, kto by tak wozil rower (wszyscy maja bagazniki na relignach,albo haki) - ma ktos takie cos i co o tym sadzi? (poza tym,ze pewnie troche ogranicza widocznosc)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 07:06 
Cytuj  
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,814 ... awcow.html - może się komuś przyda.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 10:52 
Cytuj  
Troche bzdur jest w tym artykule.
First of all: praktycznie kazdy daje lepsza przerzutke tylna od reszty osprzetu. Ale przeciez jest to jedna z bardziej eksploatowanych czesci napedu wiec bardziej bym sie zdziwil widzac xtr z przodu a alivio z tylu.
2: Jezeli kupujemy rower jako gotowy markowy zestaw (niewazne jakiej firmy) to winien on byc w danej konfiguracji. Jezeli sami skladamy to wtedy wypadaloby uwazac. (Przynajmniej ja sie nie spotkalem z marketowka z komponentami deore czy xt.
3: Skoro 27 przelozen, a nawet nowe prototypowe 30 przelozen shimano jest tylko dla zawodowcow to dlaczego znalezc kasete 8 rzedowa jest problemem? Ano dlatego ze im wiecej przelozen tym plynniej mozemy dopasowywac przelozenie wzgledem terenu/zmeczenia. Wazne tak samo dla amatora jak i zawodowca jezeli tylko amator wykaze sie kreatywnoscia przy ich obsludze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 10:56 
Cytuj  
wroce do tematu wozenia samochodem - szczegolnie zastanawia mnie wytrzymalosc systemow na tylna klape, jak wozicie rowery? :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.