mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 19:19 
Cytuj  
I tak za nim to zmienia troche wody jeszcze uplynie ;) Politycy wola sie 'gryzc' o wazniejsze rzeczy :).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 21:49 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
skoro dalej uparcie twierdzisz, że ściąganie mp3 z sieci jest kradzieżą.


Jak w takim razie nazwalbys sciaganie muzyki z sieci ? Czy to tak jak roznica miedzy "klamstwem" a "prawda niepelna" ?

I tak bez flameowania. Nagrywasz piosenke, wywalasz kase na studio, dzwiekowcow, tloczenie plyt. Twoj kawalek jest super i pol swiata sie nim jara. Ale Ty na koncie masz 0 (slownie zero) zlotych, chociaz pare zielonych ze sprzedanych plyt powinienes miec, nie ? Bo wszyscy sciagneli Twoj kawalek z sieci.

Czujesz sie okradziony czy tylko zrobiony w czlona ? (wersja soft - probuje nie flameowac)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 21:59 
Cytuj  
Sciagniecie mp3 nie jest kradzieza.
Rozpowszechnienia mp3 jest.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 22:23 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
SwenG napisał(a):
skoro dalej uparcie twierdzisz, że ściąganie mp3 z sieci jest kradzieżą.


Jak w takim razie nazwalbys sciaganie muzyki z sieci ?

Ściąganiem muzyki z sieci. Dlaczego mam wymyślać coś co już jest nazwane ?
Resztę pominę, bo znów wchodzisz w ton wypowiedzi koncernów ile to one nie straciły przez złych piratów.
I nie, nawet jak bardzo będziesz się starał to nie da się wykonać takiej karkołomnej sztuki, że jak pół świata będzie się jarało moim wydanym kawałkiem to nie będę z tego miał kilkudziesięciu ładnych milionów dolców. Pomijając oczywiście sytuację, jak ktoś sobie rzeczywiście ten kawałek ukradnie - przypisze sobie i zacznie sprzedawać. A piraci wystawiający ten kawałek w sieci ? Marny procent który jeszcze mi napędzi klientów.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 22:27 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Resztę pominę, bo znów wchodzisz w ton wypowiedzi koncernów ile to one nie straciły przez złych piratów.


A nie traca Twoim zdaniem ? Sprobuj byc przez chwile logiczny. Moga cos sprzedac, ale nie sprzedaja, traca czy nie ?

SwenG napisał(a):
I nie, nawet jak bardzo będziesz się starał to nie da się wykonać takiej karkołomnej sztuki, że jak pół świata będzie się jarało moim wydanym kawałkiem to nie będę z tego miał kilkudziesięciu ładnych milionów dolców.


Mam Cie za inteligentnego czlowieka - nie domysliles sie, ze celowo przejaskrawiam, zeby pokazac ze problem jako taki istnieje ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 22:38 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
A nie traca Twoim zdaniem ? Sprobuj byc przez chwile logiczny. Moga cos sprzedac, ale nie sprzedaja, traca czy nie ?

Nie nie tracą. Ostatnie badania na brytyjskich internautach dowiodły że właśnie ludzie wymieniający się plikami w sieci wydają więcej na muzykę/video.
Cytuj:
Mam Cie za inteligentnego czlowieka - nie domysliles sie, ze celowo przejaskrawiam, zeby pokazac ze problem jako taki istnieje ?

Albo piszesz o czymś co jest sprawdzone, albo pierdolimy głupoty o nowych samochodach zabieranych z fabryki przez piratów.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 22:45 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Qraczek napisał(a):
A nie traca Twoim zdaniem ? Sprobuj byc przez chwile logiczny. Moga cos sprzedac, ale nie sprzedaja, traca czy nie ?

Nie nie tracą. Ostatnie badania na brytyjskich internautach dowiodły że właśnie ludzie wymieniający się plikami w sieci wydają więcej na muzykę/video.


W takim razie powiedz mi, czemu zle, kapitalistyczne koncerny, sa przeciw piratom ? Zgodnie z tym co piszesz, dzieki nim zarabiaja wiecej. To jakas banda idiotow, a tylko Ty wsrod nich jestes madry ? Z calym szacunkiem, ale generalnie sa 2 opcje.

1) Koncerny zarabiaja wiecej.
2) Koncerny zarabiaja mniej.

Ktora z nich jest prawidziwa, a jesli 1 to czemu sa temu przeciwne ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 22:53 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
1) Koncerny zarabiaja wiecej.
2) Koncerny zarabiaja mniej.

Ktora z nich jest prawidziwa, a jesli 1 to czemu sa temu przeciwne ?

Są przeciwne, bo chcą większej kontroli, tu nie chodzi o to, że oni coś tracą, oni próbują udowadniać, że tracą. To plus dobry PR plus lobby bardzo ładnie doprowadzą do tego, że prawo zostanie ustalone po ich myśli. Już wchodzi DRM, za chwilę nie będziesz mógł przełączyć programu w trakcie reklamy, a licencje będą jednorazowe. Nagrywarki będą zabronione prawnie a kompy - składaki - nielegalne. W ten sposób zyski się powiększą i będą mieli nad tłumem baranów pełną kontrolę.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:01 
Cytuj  
Wiesz co, ja myslalem ze Kaczynscy maja manie przesladowcza .... Ale widze ze u nich to pikus.

I co mnie kurwa podkusilo, zeby wieczorem na mmorpg.pl wlazic ? :(

PS. Nie odpowiedziales na postawione pytanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:09 
Cytuj  
qraczek przy twoim podejsciu to w ogole sie dziwie ze ktos jeszcze z toba rozmawia :-)
najmadrzejszy i chuj.
a chuja prawda bos gupi jak moj lewy but, co nie zmienia faktu, ze prawo do wlasnego zdania masz jak najbardziej ale juz daruj sobie proby nawracania niewiernych zlodziei.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:29 
Cytuj  
Sweng twoje argumenty blagaja o litosc. Do zwyklego zlodziejstwa dorabiasz ideologie wolosciowa? Oszczedz nam tego. Koncerny sa zle, oni zarabiaja nie artysci blabla... . Co to wogole za argumenty. Nie interesuje mnie jaka umowe podpisal muzyk, studio programistyczne, producent filmowy z dystrybutorem. Wazne jest, ze wlozyli w swoje dzielo czesto kilka lat pracy. Oni tez decyduja poprzez wybor wytworni/producenta jak chca je udostepniac. Nie podoba ci sie to, nie kupuj. Sciagajac z netu kradniesz ich wlasnosc intelektualna. Nie wazne czy zarabia na tym nacpany rockowiec, czy tlusty typ w garniturze za kilka tysiecy. Jesli ciezko zaakceptowac ci mechanizmy wolnego rynku to powiedz. Moze lepiej odnalazlbys sie w ustroju socjalistycznym. Tam kazdemu sie nalezalo od panstwa po rowno i "zle koncerny" nie mialy racji bytu. Proponuje tez nie nazywac ludzi ktorzy maja odmienny punkt widzenia barankami omamionymi przez koncerny, bo sklania to do potraktowania cie jak nawiedzonego anarchiste walczacego z systemem. Jakbyc czytal uwaznie, to bys wiedzial, ze chociaz prawo nie reguluje kwestii sciagania plikow z sieci, to mozna podciagnac cie pod inne artykuly. Kopiowanie nawet legalnie posiadanej plyty, ktore obchodzi zabezpieczenia to przestepstwo. Sciagajac taka kopie podpadasz pod paserstwo. To byl tylko przyklad, bo pewnie wkoncu koncerny dopna swego i samo sciagniecie bedzie nielegalne. Osobiscie mam w dupie koncerny. Muzyke kupuje, zeby dac zarobic jej tworcom. Filmy pirace bez skrupulow i zupelnie mnie to nie przejmuje. Jednak nie lubie dorabiania wyzszej ideologii do pospolitych czynow. Na pohybel systemowi? Tylko, ze jak ten system pierdolnie razem z pazernymi koncernami to kto sfinansuje nowe gry, filmy etc? Chociaz muzyka ktora lubie calkiem niezle brzmi nawet nagrana w garazu hehe.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Do zwyklego zlodziejstwa dorabiasz ideologie wolosciowa? Oszczedz nam tego.

Następny z papką zamiast mózgu. Doucz się trochę. Ściąganie mp3 to nie kradzież. Resztę łaskawie pominę milczeniem bo nie chcę cię ośmieszać.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:43 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Do zwyklego zlodziejstwa dorabiasz ideologie wolosciowa? Oszczedz nam tego.

Następny z papką zamiast mózgu. Doucz się trochę. Ściąganie mp3 to nie kradzież. Resztę łaskawie pominę milczeniem bo nie chcę cię ośmieszać.

Zapomniales dodac, ze sciaganie mp3 to forma twojej walki o wolnosc.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:50 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
SwenG napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Do zwyklego zlodziejstwa dorabiasz ideologie wolosciowa? Oszczedz nam tego.

Następny z papką zamiast mózgu. Doucz się trochę. Ściąganie mp3 to nie kradzież. Resztę łaskawie pominę milczeniem bo nie chcę cię ośmieszać.

Zapomniales dodac, ze sciaganie mp3 to forma twojej walki o wolnosc.

Nie, akurat tu nie trafiłeś. Wszystkie płyty jakiem mam mam na kupionych CD-kach. Bo lubie mieć i chcę wydać na nie pieniądze. Dziś kupiłem następne dwie. Ale nie zgadzam się na ciągłe uwalanie wolności w prawie wymiany informacji i dóbr kulturalnych, co już tłumaczyłem wcześniej. Jak operujecie sformułowaniami typu kradzież i złodziejstwo to działa to na mnie jak płachta na byka tak samo jak te kampanie antypirackie puszczane w kinie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 23:53 
Cytuj  
SwenG, to sie nie uda :) Pozwol im wierzyc ze DRM jest fajny



pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 00:01 
Cytuj  
Wymiana informacji to jedno, kultura i rozrywka to drugie. Prawo do swobodnego przeplywu informacji to rzecz niezbywalna, ale przecietny kowalski nie musi sluchac najnowszego krawczyka jesli nie stac go na to. Myslisz pojecia. Owszem sciagniecie mp3 nie jest w polskim prawie wykroczeniem nawet, nigdzie zreszta tak nie pisalem. Jesli lubisz babrac sie w przepisach to wiesz, ze posiadanie nielegalnego oprogramowania(sciagnietego z netu) juz jest. Jedni ludzie napisali gre, drudzy nagrali plyte. Znalezli wydawcow i dystrybutorow. Trafily na polki i dostarczaja Kowalskiemu rozrywki. Czemu sa traktowane inaczej? Dlatego w mojej moralnej ocenie oba te czyny sa takie same, nawet jesli jeden jest przez prawo traktowany inaczej. Zamiast probowac zrozumiec moj punkt widzenia, powiedz mi jeszcze co mam z glowa, z checia sie dowiem. Ciekawe polaczenie: kupujesz oryginalne nagrania, a wieczorem prowadzisz kampanie na rzecz sciagania muzyki z netu.
@Logain Darkhtrone Chciales tak mu sie przypodobac, ze robisz z siebie blazna? Pokaz gdzie pisze cos na temat zabezpieczen, albo ze koncerny sa elo fajne? Rzecz sie rozbija o kwalifikacje sciagania mp3 jako przestepstwa/wykroczenia oraz dorabieniem do tego wiekszej idei. Albo nie przeczytales albo nie zrozumiales.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 00:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wymiana informacji to jedno, kultura i rozrywka to drugie. Prawo do swobodnego przeplywu informacji to rzecz niezbywalna, ale przecietny kowalski nie musi sluchac najnowszego krawczyka jesli nie stac go na to. Myslisz pojecia. Owszem sciagniecie mp3 nie jest w polskim prawie wykroczeniem nawet, nigdzie zreszta tak nie pisalem.

No ja pierdole Tor-Bled, a kto raptem dwa posty temu napisał że dorabiam ideologię do zwykłego złodziejstwa ?
Cytuj:
Jesli lubisz babrac sie w przepisach to wiesz, ze posiadanie nielegalnego oprogramowania(sciagnietego z netu) juz jest.

No widzę, że w końcu doczytałeś trochę w przedmiocie dyskusji.
Cytuj:
Jedni ludzie napisali gre, drudzy nagrali plyte. Znalezli wydawcow i dystrybutorow. Trafily na polki i dostarczaja Kowalskiemu rozrywki. Czemu sa traktowane inaczej? Dlatego w mojej moralnej ocenie oba te czyny sa takie same, nawet jesli jeden jest przez prawo traktowany inaczej.

Twoja sprawa i twoja moralność tak jest napisana ustawa i nie nazywaj złodziejami tych którzy nimi nie są.
Cytuj:
Zamiast probowac zrozumiec moj punkt widzenia, powiedz mi jeszcze co mam z glowa, z checia sie dowiem. Ciekawe polaczenie: kupujesz oryginalne nagrania, a wieczorem prowadzisz kampanie na rzecz sciagania muzyki z netu.

Hmm, nie wiem, już napisałem w poprzednich postach ;) A połączenie jak najbardziej słuszne. Bo co zrobiłem wczoraj ? Ściągnąłem tą płytę którą kupiłem dziś. I nie chcę aby coś takiego było mi zabronione. Chcę sobie spokojnie przesłuchać, sprawdzić czy płyta jest dobra, jak jest to kupuję, jak nie jest to wywalam. Poza tym jaka kampania na rzecz ? Przypomnę, to jest legalne to wy prowadzicie kampanie żeby tego nie robić, żeby ograniczać nasze prawa.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 00:23 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wymiana informacji to jedno, kultura i rozrywka to drugie. Prawo do swobodnego przeplywu informacji to rzecz niezbywalna, ale przecietny kowalski nie musi sluchac najnowszego krawczyka jesli nie stac go na to. Myslisz pojecia. Owszem sciagniecie mp3 nie jest w polskim prawie wykroczeniem nawet, nigdzie zreszta tak nie pisalem.

No ja pierdole Tor-Bled, a kto raptem dwa posty temu napisał że dorabiam ideologię do zwykłego złodziejstwa ?
Bo za takowe je uwazam. Co do kwalifikacji prawnej to byla ona okreslona w artykule, ktory zacytowalem wiec znana byla mi ona wczesniej. Rozumiem, ze gier nie sciagasz z netu? Czemu wiec inaczej traktujesz gry, a inaczej filmy i muzyke. Podkresle na koniec raz jeszcze: sciaganie gier, filmow, mp3, ksiazek z netu to kradziez. Tak to widze(specjalnie dla ciebie qraczek).Ja nie mam tu wiecej nic do dodania. Rozumiem, ze dopoki sedzia nie powie ci, ze zlamales prawo nie bedziesz czul, ze okradasz kogokolwiek.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 00:30 
Cytuj  
Wiesz, że nazywając kogoś złodziejem też podpadasz pod kodeks cywilny ? Dlatego też w polityce to słowo jest wymazane z użycia, bo coś takiego trzeba udowodnić. Więc proszę. Nie nazywaj złodziejami tych którzy nimi nie są. Możesz uważać że jest to niemoralne ale to nie kradzież. Ja uważam że jest to najzwyklejsze dozwolone użycie bo ewentualne wymyślone straty są już pokrywane przez nas w cenie płyt, taśm, dysków, nagrywarek, dvd i tv.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 00:41 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Wiesz, że nazywając kogoś złodziejem też podpadasz pod kodeks cywilny ? Dlatego też w polityce to słowo jest wymazane z użycia, bo coś takiego trzeba udowodnić. Więc proszę. Nie nazywaj złodziejami tych którzy nimi nie są. Możesz uważać że jest to niemoralne ale to nie kradzież. Ja uważam że jest to najzwyklejsze dozwolone użycie bo ewentualne wymyślone straty są już pokrywane przez nas w cenie płyt, taśm, dysków, nagrywarek, dvd i tv.

Myslisz, ze sad zajal by sie ta sprawa? :) Moze, musialbym oficjalnie przeprosic na forum hehe. Prosze cie skieruj sprawe do sadu, bo inaczej nie wiem po co to napisales. Chyba, ze chcesz mnie obrazic i twierdzisz, ze nie wiem co to jest pomowienie. Dla ciebie chyba kodeks tez nie jest wyrocznia. Kazdy nie zgadza sie z jego wieloma zapisami. Mnie naprzyklad oburza nazywanie przestepstwem aborcji z przyczyn spolecznych dokonanej poza placowka sluzby zdrowia. Prawo sie zmienia. Moze wkoncu zmieni sie na tyle, ze stwierdzisz, ze sciagajacy z netu pliki muzyczne jednak okradaja tworcow.
Tak czy inaczej zaskoczony jestem tym, ze dyskusja nie zakonczyla sie flamem. eot


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.