mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 13:18 
Cytuj  
python jest fajny :)
a nie robi się w nim dużych projektów, bo strach, że "nowy", że nie ma ludzi, itp


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 13:24 
Cytuj  
Jak najbardziej jest fajny i duże projekty też się w nim robi (bardzo dużo web aplikacji stoi na django chociażby).
Jednak z jakiś względów (nie miałem czasu się głębiej tym interesować) zachód postawił nagle na Ruby on Rails i Python obecnie dogorywa.
Fenomenem jestwłaśnie PHP, który jest językiem młodym, ale rozwija się systematycznie i stopniowo. Kolejna wersja ma powoli wychodzić z zastosowań typowo webowych.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 13:27 
Cytuj  
chodziło mi o Polskę, ale może tylko mi się tak wydaje ;p


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 13:52 
Cytuj  
Tczewiak podaj źródło Twoich informacji, bo ja wszędzie dookoła słysze dokładnie odwrotne rzeczy, a już na pewno nikt nie mówi, że PHP jest fenomenem, bo to jakieś jaja.

http://www.udemy.com/blog/modern-language-wars/

EDIT:
Druga sprawa, że rzeczywiście więcej ofert pracy jest dla PHPowców, tylko tam jest też dużo większa konkurencja i w większości słabe jak na programistę zarobki.
Natomist w Pythonie masz (strzelam) 5 ofert pracy na jednego programiste. Zakładam tak, bo tak jak juz pisałem, ofert pracy mamy od groma i wszyscy chcą żebyśmy im kogoś załatwili nawet jeśli ma niewiele doświadczenia, bo po prostu rynek jest prawie pusty. Jeżeli możemy pracować dla Onetu na kontrakt, ZDALNIE i zarabiać około czterech średnich krajowe mając zaledwie 3 lata doświadczenia w Pythonie, to wnioski nasuwają się same. PHP ma wciąż duży udział rynku tylko ze względu na małą ilość programistów innych języków i jest to jedyna rzecz przemawiająca na korzyść PHP.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 14:18 
Cytuj  
http://www.tiobe.com/index.php/content/ ... index.html ranking
http://www.tiobe.com/index.php/content/ ... nition.htm tu jego definicja
czy to dobre zrodlo to nie wiem. Ale wyglada to calkiem si. Tylko, ze dalej Python>Ruby w tym zestawieniu, co sie nie zgadza z tym co pisze tczewiak.

Python az taki nowy jest? Pojawil sie niby w 91 roku.

Generalnei z tego co wyczytalem to bardzo go polecaja jako pierwszy do nauki, niekoniecznie dla zarobkow, ale do nauki owszem.

Z zainteresowan to chyba powinienem na poczatek wybrac C, ale Python wydaje sie fajnie przystepny.


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 14:30 
Cytuj  
Powiem tak patrząc z punktu widzenia ogłoszeń na uczelni:

1. JAVA -mnóstwo ogłoszeń
2. PHP -sporo
3. .Net -mało
4. Ruby on rails -kilka

Python? Może jedno się pojawiło w przeciągu roku z django.

Patrząc na to gdzie +- 100 moich kolegów z roku pracuje, to zdecydowana większość 70 % java, potem .net, ruby on rails i na końcu php. Paru Rebeli wybijających się ponad trend pracujących w pythonie też jest.

high skończ "owijać w bawełne" i zacznij napierdalać w końcu kod dla szatana 8)


Ostatnio edytowano 20 sie 2012, 14:33 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 14:33 
Cytuj  
a w C++ nikt? ;p przeciez ofert w C jest wuchte.

White Trox - hehe wiem, ja tak zawsze, ale jak sie zabiore do czegos to porzadnie. Do silki sie przymierzalem pol roku ;]


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 14:50 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_gumowej_kaczuszki

Zlatuje mi jakimis HRowskimi pomyslami ;p

btw. Skoro Pyton jest taki cool itp. to skąd jego mała popularność. Czy też może za granicą jest bardziej ceniony? W necie to mozna znalazc komentarze typu "nie ucz sie pytonga, bo to strata czasu, bo nikt w tym nie pracuje", ale taka opinia sie z dupy wydaje.


To nie jest HRowski pomysl, tylko prawdziwa metoda walki z bugami i zaparciami. Kaczuszke stosuje sie tylko jak nie ma z kim pogadac. A co do slusznosci metody - sprawdzilem to w praktyce wiele razy. Podchodzi jeden koder do drugiego, zaczyna mowic, w polowie drugiego zdania "a no tak, dzieki". I po problemie. Tak to dziala ze jak zaczynasz komus na glos mowic co robisz, jak ma dzialac i gdzie jest problem, to ogarniasz to inaczej niz gapiac sie w ekran i czytajac kod.

Pythona uzywa sie szeroko do skryptowania wielu rzeczy, zwlaszcza w grach. Dla przykladu - znaczna czesc rzeczy w EvE online jest oparta na pythonie. Jest dobry do zadan o znacznym skomplikowaniu obliczeniowym. Przy czym nie mowie ze jest najszybszy, albo najbardziej optymalny - jest wygodny. Kazdy kto robil w matlabie, wie jak latwo zrobic naprawde zamotane matematycznie rzeczy. Kilka linii kodu i po sprawie, gdzie w C++ trzeba by bylo albo uzywac mega bibliotek, albo najebac dziesiatki kb kodu zeby to ruszyc.

Python zdobywa uznanie i wyrabia sobie swoj rynek, co nie zmienia faktu ze jest to obszar niszowy. Java czy C# sa dobrze zadomowione w biznesie i korporacjach, maja swoje zadania, typu przenoszalnosc (java) czy banalnosc tworzenia UI/RAD (C#).

Czy nauka C zamiast C++ ma sens? Moim zdaniem nie. W tej chwili w C pisze sie rzeczy tylko blisko sprzetu, albo cuda typu kernele do linuxa. W znacznej mierze uzywac sie bedzie C++, a znajomosc obiektowosci nikomu nie zawadzi. Co nie zmienia faktu ze C++ jest trudnym jezykiem, bo trzeba martwic sie o przydzialy pamieci, wskazniki, referencje, cuda niewidy. Z drugiej strony wymusza higiene kodu i poprawne nawyki. Z literatury moge polecic "Symfonia C++", plus jakies tutoriale na necie. Z tego czlowiek uczy sie najszybciej - zrobic tutorial, zmodyfikowac, eksperymentowac, wymyslic nowy ficzer i znalezc sposob zeby go zaimplementowac.


_________________
Nestor#1522

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 15:12 
Cytuj  
Dokładnie tak jak mówi Nestor. Jeśli chcesz naprawdę się nauczyć programować i wiesz, że możesz poświęcić na to parę lat, to C++ jest najlepszy wyborem, sam od niego zaczynałem. Natomiast jeżeli chcesz szybko wskoczyć do programowania i zobaczyć efekty, to polecam Pythona.
C lepiej nie ruszać, bo jak był tworzony nikt nie myślał o programowaniu obiektowym, a OOP to w tej chwili najważniejsza rzecz. Nawet teraz w C emuluje się obiektowosć, bo ona po prostu jest potrzebna - wystarczy spróbować zaimplementować WinApi, które jest napisane w C, ale korzysta z takich mechanizmów, które bardzo przypominają pracę na instancjach. W JavaScript który jest obiektowy, ale ma duże braki w swojej obiektowości, też się emuluje niektóre rzeczy, np dziedziczenie.

Co do kaczuszki, to sam przed chwilą to robiłem :D i problem który wydawał się parę minut temu ciężki szybko został rozwiązany.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 15:31 
Cytuj  
Ja nie mówię, że na pythona zapotrzebowania nie ma. Mówię, że to zapotrzebowanie spada, a zyskuje Ruby.
PHP dla początkujących to rzeźnia i praca za grosze. Potem jednak zarobki są już znacznie wyższe. Fenomenem jest, bo mimo swoich oczywistych ograniczeń zdobył rynek i nie uległ Pythonowi, ASP, JSP czy Ruby. Chociaż właśnie teraz z Ruby musi konkurować.
Pamietam jak 13 lat temu zaczynałem przygodę z php mając podstawy w C i Pascalu. Kupa ludzi mi mówiła, że inwestuję czas w ciulową technologię, która nie zdoła się przebić przez CGI hehe.

Pythona na start nie polecam z tego względu, że jest to zupełnie inny język i potem przeskok na jakikolwiek "normalny" będzie równie trudny jak z BASICa. Ciężko zmienić nawyki.
Polecałbym C -> C++ -> cokolwiek innego obiektowego - dokładnie w tej kolejności.
C po to aby dokładnie poznać zasady i problematykę programowania. Dzięki temu później w C++ łatwiej rozwiązać problemy z optymalizacją.
Naprawdę polecam www.spoj.pl - uczyć nie uczy, ale daje setki zadań, w których liczy się logiczne myślenie i podejście algorytmiczne. Można wielokrotnie rozwiązywać ten sam problem, aby poprawić swój wynik (ilość zajmowanej pamięci/czas wykonania).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 16:19 
Cytuj  
No moje wahania to są pomiedzy pythonem a C++, sklaniajac sie do tego drugiego jednak. C++ wydaje sie dobra baza wypadowa do innych jezykow i tak jakby bardziej zaczyna sie od "podszewki", jesli dobrze to potrafie ujac. No i jest na tyle popularny, ze nie zniknie od tak sobie. Zanim cokolwiek ogarne pythona moze juz nie byc xD (nie no zart). Jedyne co to jak zajrzalem to python zdaje sie przystepniejszy :p

Z pozycji ksiazkowych to rozwazalem thinking in C++ lub symfonie wlasnie.

co do pythona, to niby aplikacje są mniej wydajne niz te pisane w c++ (bardziej slyszalem niz wiem ;d ). Ale czy klienci zawsze i koniecznie chcą coś bardzo wydajnego, czy może potrafią zadowolić się wydajnoscia na poziomie pythona lub nawet gorzej? ;)

btw. tak w sumie to sie nigdzie ni spiesze ;p

http://praca.wp.pl/title,Doswiadczenie- ... caid=1f059


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 16:33 
Cytuj  
Od C++ to tylko C jest szybszy z wysokopoziomowych języków. Ale w obecnych czasach gdzie komputery mają kosmiczne prędkości obliczeniowe, szybkość działania kodu nie gra już takiej roli, ważniejsza często jest szybkość pisania aplikacji. A Python nie umrze bo Google go promuje, zresztą zatrudnili jego twórce do siebie ;p


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 16:39 
Cytuj  
Odpuść sobie Thinking in C++. Książka polecana to fakt, ale jak nie czujesz zacięcia to sie mocno od niej odbijesz, bo autor nie zawsze pisze jakby miał doczynienia z kimś totalnie początkującym i zakłada, że jak czegoś nie wyjaśnił (nie mówiac czego), to napewno sam do tego dojdziesz.
Symfonia Grębosza jest ok, ale bardzo rozwzlekła. Niemniej Grębosz tłumaczy każde zagadnienie jak krowie na rowie.

Z innych godne są polcenia ksiązki Wrox i

Cytuj:
co do pythona, to niby aplikacje są mniej wydajne niz te pisane w c++ (bardziej slyszalem niz wiem ;d ). Ale czy klienci zawsze i koniecznie chcą coś bardzo wydajnego, czy może potrafią zadowolić się wydajnoscia na poziomie pythona lub nawet gorzej?

Aplikacje pisane w Javie są mniej wydajne niż te pisane w C++ (odkrycie!). A jednak powstaje w tym gro aplikacji biznesowych, pisane są servery gier(!!) i nikt nie narzeka. Nie wszystko rozbija sie o przyśpieszenie o 0.5s czasem ważniejsze jest to, że w takiej Javie nie zaatakuja cie problemy z wyciekami pamięci, szybciej sie pisze i masz tysiące gotowych rozwiązań które można wykorzystać.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 16:58 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Odpuść sobie Thinking in C++. Książka polecana to fakt, ale jak nie czujesz zacięcia to sie mocno od niej odbijesz.

Zaciecie jest, tylko noobstwo straszne i troche strach, ze zapal strace bo sie c++ okaze za trudny na poczatek dla mnie, a z pythonem czuje, ze byloby latwiej.

ale c++ to takie cos co wydaje sie w tym fachu czyms co wypada znac ;p okiem laika.


_________________
.


Ostatnio edytowano 20 sie 2012, 17:07 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 17:07 
Cytuj  
Mówię Ci - zacznij od prostych programików w C, a nie C++. Niby to minimalne różnice przy podstawach, ale rozkminianie dlaczego nie działa Ci scanf i rozwiązywanie tak banalnego "problemu" da Ci więcej zabawy niż przeklepywanie gotowego kodu w C++. Swego czasu dawałem korki z C/C++ studentom i moje zdanie jest takie, że C++ pozna się dopiero po chwyceniu podstaw C.
Najlepszą książką na start jest ANSI C Kernighana i Ritchiego. Po niej symfonię można sobie całkowicie odpuścić i przeskoczyć do Thinking in C++.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 17:25 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mówię Ci - zacznij od prostych programików w C, a nie C++. Niby to minimalne różnice przy podstawach, ale rozkminianie dlaczego nie działa Ci scanf i rozwiązywanie tak banalnego "problemu" da Ci więcej zabawy niż przeklepywanie gotowego kodu w C++. Swego czasu dawałem korki z C/C++ studentom i moje zdanie jest takie, że C++ pozna się dopiero po chwyceniu podstaw C.
Najlepszą książką na start jest ANSI C Kernighana i Ritchiego. Po niej symfonię można sobie całkowicie odpuścić i przeskoczyć do Thinking in C++.


Co czlowiek to teoria. Ja zaczalem od turbo pascala, potem 2-3 lata VB6 (tak!), a potem wzialem sie za cpp. Nie widze sensu we wbijaniu sie w programowanie strukturalne, zeby potem wylazic na ląd spowrotem. Rownie dobrze moze zaczac pisac w cepie. Czyste C poznalem dopiero na studiach jak musielismy pisac jakies bzdurki pod linuxy (typu UI w GTK+), i szybko uswiadomilem sobie dlaczego programowanie obiektowe jest fajne. Taki GTK+ poprostu musial miec C i chuj. Napisanie kalkulatora pod to bylo mordega.

Jak ktos zrozumie zalozenia jezyka, to bez roznicy czy C czy CPP. Moim zdaniem nie ma sie co bawic w komputerowa archeologie.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 17:31 
Cytuj  
Mając podstawy w pascalu mogłeś wskoczyć w c++. Co z tego, że skuma obiektowość jak brakować mu będzie podstaw?
Widziałem jakie problemy mieli kolesie, którzy poszli na studia z zerową wiedzą i zaczynali od C++. Jak pojawiały się algorytmy, struktury danych i złożoność obliczeniowa to zaczynały się dla nich jazdy. Wystarczy zaś 3 miesiące na starcie załapać podstawy "z czym to się tak naprawdę je".
Chociaż ponoć programiści dzielą się na twórców i klepaczy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 17:54 
Cytuj  
a jak juz jestesmy przy terminie czasu "3 miesiace opanujesz C" itp. To w jak dlugim okresie czasu "powinno" sie opanowac c++ na w miare ok poziomie i jak idzie szybko nauka innych jezykow pozniej?

a ile waszym zdaniem poczatkujacy powinien sie nauczyc pythona od podstaw?

to takie pytanie natury z dupy ;d


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 18:01 
Cytuj  
Powinieneś zaczać imo od Pythona, napisać pierwsze proste skrypty. Ogarnąć co to tablica, pętla, warunek, funkcja, klasa, metoda, zmienna itp. Wtedy przesiądź się na C++. Pythona odpalisz w moment, na windowsie dajesz instalke i już możesz odpalać pliki .py. Z C najpierw się pomęczysz z kompilatorami a Ty nawet nie wiesz czym jest kompilator ;p

Co do nauki, to ciężko powiedzieć co to oznacza. Podstawy każdego języka można ogarnąć w ciagu jednego dnia. Tak jak pisałem ja znam Pythona od 3 lata i uważam, że w skali od 1 do 10 znam go maksymalnie na 7.
W C++ i PHP siedziałem około 4 lat w sumie i znam je może na 4/10. Z tym, że Ty po roku programowania będziesz sobie dawał ósemke, większość tak ma, ja też:D


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Ostatnio edytowano 20 sie 2012, 18:06 przez Quetzacotl, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 18:05 
Cytuj  
Moze i tak zrobie. ;d

Ja to wlasnie miejsce na linuxa robilem ;d

kompilator? znam... ze slyszenia haha


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.