mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 09:29 
Cytuj  
deadrel przez ciebie sie prawie kawa wlasnie oblalem.

mark ja juz przestalem probowac zrozumiec niaha bo znam go juz jakis czas a ostatnio kompletnie nie rozumiem ;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 09:39 
Cytuj  
@Mareczek
Jeszcze bardziej zajebisty, tysiące stanowisk i w każdej lepszy. Szczerze zazdroszczę :]


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 09:48 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Marzenie - zostać alfonsem :D ... w sumie niezły pomysl, ale chyba duza konkurencja.

zaolozylbym team doty i lola i zarabiałbym na 13 latkach biorac 50% od wygranej lol. Nyx będzie mi podsylal narybek. Albo postawie swója kuznie i zaczne wyrabiać miecze dla szatana.

No nie, cos bym sobie wymyslil, nigdy o tym nie myslalem, bo nigdy nie zakladalem ,ze stane przed takim wyborem hehe.

Czytając to 1 raz zrozumiałem ze miałbym ci podsyłam 13 letnie uczennice lol


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 10:08 
Cytuj  
dobry deal ;>


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 11:29 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):

probka nie powinna przekraczac arkusza rozliczeniowego czyli 1500 znakow

jak byla wieksza to znaczy ze chcieli Cie wychujac

wodny jak nie masz awersji do handlowcow to startuj na specjalistow ds obslugi klienta zagranicznego
pieniadz lepszy startowo niz nauczyciel + premie ale nie jest to robota na dluzej , idealne zeby zlapac troche exp i kasy

Najpierw musiałem napisać list po angielsku. Potem przetłumaczyć z polskiego na angielski tekst. Właśnie wrzuciłem na stronkę sprawdzającą ilość znaków i wyszło 1491. Zajęło mi to chwilę. Przeżyję jak mnie wykorzystali.

Składam na takie oferty i dupa.

Ostatnio zagadałem do znajomego i może uda się załatwić staż w Krakowie. Fajnie by było, bo firma całkiem dobra i kasa bardzo przyjemna.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 11:35 
Cytuj  
Dla tłumaczenia zwykłego do 1500 znaków stawka jest 15-25zł w biurach tłumaczeń.
Myślę, że nikt by się nie bawił w pseudo rekrutacje dla takich pieniędzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 11:47 
Cytuj  
hehe, poszukałem i znalazłem co kiedyś czytałem ;]

Cytuj:
Cześć, sam mam 15 lat więc jesteś moim rówieśnikiem.

Ja akurat na swoje "kieszonkowe" nie narzekam, ale Tobie polecam pisanie tekstów (copywriting) w języku Polskim i Angielskim (skoro dobrze znasz angielski). Wkład własny: 0zł tylko kosztem jest czas. Ogłaszaj się na forach i pisz dla portali typu seotxt czy textmarket. Przy wkładzie 2 godziny dziennie możesz zarobić do 2000 tyś miesięcznie, oczywiście to zależy od twoich umiejętności.

http://www.biznesforum.pl/jak-zarobic-w ... 34289.html

15latek > wodny ;]

https://www.textbroker.com/clients-prices-conditions


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 12:43 
Cytuj  
Dzwoniłem tam i wcale nie jest tak różowo.

Jeżeli chodzi o pisanie tekstów po angielsku to zdecydowanie wolą na Textbroker osoby, dla których ten język jest językiem ojczystym.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 12:57 
Cytuj  
Jeżeli masz czas - to załóż sobie free bloga wrzuć reklamy i poszukaj jakiś anglojęzyczny blog z dużą popularnością.
Tłumacz wpisy i po 1-3 mcach page rank ci skoczy że może kilka stówek google ci zapłaci.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 13:29 
Cytuj  
"Thank you for your writing sample. Owing to the high number of applications, we are no longer reviewing newly incoming submissions. You will receive an e-mail from [email protected] once your application has been reviewed. We'd like to thank you for your ongoing patience and interest in Textbroker."

Oby splajtowali. Chuje jedne.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 13:56 
Cytuj  
@wodny: a może to: http://turbotlumaczenia.pl ?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:03 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
@wodny: a może to: http://turbotlumaczenia.pl ?

Zapisałem się, przetłumaczyłem próbki. Dzięki.

Właśnie miałem rozmowę telefoniczną z jedną z firm. Jakby się udało to czad. Jednak zadawanie wielu pytań w czasie rozmowy okazało się strzałem w 10tkę. Od razu słychać zadowolenie po drugiej stronie i zyskuje się jak cholera.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 11:33 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
jakbym wygral w totka, chociaż bańke to bym kupil z 3 male mieszkania i bym zaczal rozwijać cos swojego, co lubie ;) to dla mnie easy byznes.



w Polsce nie opłaca się w tym momencie inwestować w nieruchomości, a szczególnie w mieszkania pod wynajem. Ceny stoją - ryzyko duże, zysk znikomy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2014, 22:42 
Cytuj  
w Polsce nie opłaca się w tym momencie inwestować w nieruchomości, a szczególnie w mieszkania pod wynajem. Ceny stoją - ryzyko duże, zysk znikomy.

Podoba mi sie to, bardzo fachowa opinia poparta argumentami, wyliczeniami, cyferkami niezle, lubie takie posty.

A w co oplaca sie teraz iwestowac? fajnie jak bys marcin napisal tak samo fachowa opinie na temat innych instrumentow.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2014, 08:31 
Cytuj  
Aenima - akurat sie interesowalem tematem. Czytalem fora. Ceny stoja w miejscu - to fakt. Po kilku latach wynajmu musisz przeprowadzic remont to tez fakt. Na uczciwym czlowieku moze cos tam zarobisz, ale jak sie trafi ktos kto kombinuje to jestes w plecy. Czytalem jakie sa problemy by pozbyc sie najemcy, ktory po prostu nie placi.
Bralem pod uwage nawet garaze - stopa zwrotu jest jednak tragicznie niska. Garaz to koszt ~25k, wynajem 100-200zl miesiecznie max. Owszem jest to kilka razy wiecej niz z lokaty przy dzisiejszych stopach procentowych jednak za malo by sie w to bawic.

Nie jestem zadnym eksperten, nigdy sie za takiego nie uwazalem, jednak dopoki ceny nieruchomosci nie zaczna rosnac mi osobiscie nie warto sie w to bawic. Co wcale nie oznacza, ze jak ktos siedzi w temacie od lat to nie bedzie mial z tego zysku.

dobre pytanie. Ja ryzykuje w tym social lending XIRR to 10-30%, RRSO do 80%. To dane realne wyciagniete z webapi kokosa. Nic innego nie znalazlem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2014, 08:42 
Cytuj  
Ja sie nie zaglebialem, ale z tego co slysze to ceny spadaja.

ale jakos nie powiedzialbym, zeby sie to nie opylalo jakbym wygral w totka :P


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2014, 11:45 
Cytuj  
Aenima - akurat sie interesowalem tematem. Czytalem fora. Ceny stoja w miejscu - to fakt. Po kilku latach wynajmu musisz przeprowadzic remont to tez fakt. Na uczciwym czlowieku moze cos tam zarobisz, ale jak sie trafi ktos kto kombinuje to jestes w plecy. Czytalem jakie sa problemy by pozbyc sie najemcy, ktory po prostu nie placi.
Bralem pod uwage nawet garaze - stopa zwrotu jest jednak tragicznie niska. Garaz to koszt ~25k, wynajem 100-200zl miesiecznie max. Owszem jest to kilka razy wiecej niz z lokaty przy dzisiejszych stopach procentowych jednak za malo by sie w to bawic



Pamietaj na nieruchomosci zarabiasz w momencie jej kupna nie sprzedazy, jesli szukasz nieruchomosci pod flipowanie to jest to trudniejsze ale nadal da sie na tym zrobic dobre siano. Przyklad, kupiony strych w miescie do 80tys mieszkanców okolo 80metrow, po remoncie zrobione dwa dwu pokojowe mieszkania, cena za metr powyzej 2,5k

Garaze, miejsca parkingowe sa spoko ale tu trzeba isc na ilosc,


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2014, 12:02 
Cytuj  
no tak, ale w pierwszym przypadku trzeba być na miejscu. Myślałem o tym tylko tutaj w UK. Z tym, że tutaj brakuje mi gotówki na start. Kasiorę na tym można na tym trzepać nieziemsko, ale trzeba mieć w kieszeni minimum 300k+ GBP czyli 1.5mln złotych. Kupuje się dom za 250-300k GBP, dzieli na dwa mieszkania po 200k GBP i w ciągu 3miesięcy jesteś 100k GBP do przodu. Jestem za cienki na takie rzeczy.

Z garażami/miejscami postojowymi owszem mozna iść na ilość, ale w moim wypadku odpada. Musiałbym mieć kogoś kto się tym zajmie. Czyli musiałbym komuś zapłacić. A 100zł zysku miesięcznie z zainwestowanych 25k nie jest moim zdaniem jaką super atrakcją. Może gdybym obracał milionami i rzeczywiście mógłbym kupić tych garaży kilkadziesiąt. Wtedy miałoby to sens. Jak ma się wolne środki na 5-10 garaży to imho szkoda zachodu.

Ja tam cały czas jestem jestem otwarty na propozycje, zawsze mam w zanadrzu kilkadziesiąt tys. złotych wolnej gotówki, więc jakbyś coś gdzieś słyszał/wiedział to PM :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2014, 16:13 
Cytuj  
Proste mareczku. Skończ kurs rolnika. Kup kilka hektarów, kup ze 100 owiec, naucz je się golić i doić i zbieraj dopłaty.
Aktualnie wynoszą 400eur rocznie od owcy.
Użyźnij glebę i spryskaj M-ką czy inną mikrobiologią i uzyskaj certyfikat EKO, można dostać kilka tysięcy rocznie od hektara. W połączeniu z sprzedawaniem nic nie wartej wełny (napiwek) i/lub ich dojenie i sprzedaż dalej też niezły napiwek.
Dodajmy jeszcze możliwość uruchomienia plantacji bzu za którą dostaje się dopłaty od krzewu (nie mam pojęcia ile) i które nie ingerują w owce i w EKO na tym polu i masz dobrą inwestycje.
Suma sumarum, po kilku latach możesz uruchomić swoją własną przędzę i hobbystycznie robić dywany lub ser :D

Źle?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2014, 16:33 
Cytuj  
tak ponoć wyciąganie dotacji na rolnictwo to aktualnie najlepszy sposób.
juz nie mówiąc o tym, że ze względu na dotacje cena gruntów rolnych cały czas ładnie rośnie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.