mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 196  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2012, 12:09 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=hEQdW6yS5o4

w rosji juz nawet samoloty na ciebie spadaja.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 31 gru 2012, 06:12 
Cytuj  
http://www.uniqlo.com/screensaver/
tu próbka w wersji mini: Ciekawy wygaszacz ekranu

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 02:32 
Cytuj  
http://flyingmoose.org/tolksarc/theories/bombadil.htm
jedna z największych zagadek w historii literatury wyjaśniona

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 09:31 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
http://flyingmoose.org/tolksarc/theories/bombadil.htm
jedna z największych zagadek w historii literatury wyjaśniona


Nie. I jeszcze raz nie, to co jest tam podane moim zdaniem ledwo trzyma się kupy i ma zerową wiarygodność, sam fragment:
Cytuj:
We never hear of Tom at all during the whole of the First Age. The Nine Rings aren't forged until the Second Age. QED.

Jest już bzdurą, bo Tom razem z Gandalfem Pojawiają się w śródziemiu dopiero w 3 erze.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 12:04 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
http://flyingmoose.org/tolksarc/theories/bombadil.htm
jedna z największych zagadek w historii literatury wyjaśniona


Co za chujowe bzdury. Wogole to sie kupy nie trzyma, zwlaszcza koncowka.

Tom Bombadil to jest Iluvatar na emeryturze. Jego zona to antropomorfizacja Tajemnego Plomienia, ktory plonie w 'sercu' Ardy, ewentualnie jest to Yavanna - Valar (aniol u Tolkiena) powiazany z przyroda. Tu nie ma zagadki bo to jest jedyne logiczne wytlumaczenie.

Ewentualnie jest to ktos o wiekszej mocy niz Istari wyslany aby ich pilnowac i skladac raporty do Valinoru (ewentualnie sam stworca osobiscie jak wyzej).


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 12:36 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
http://flyingmoose.org/tolksarc/theories/bombadil.htm
jedna z największych zagadek w historii literatury wyjaśniona

Nie mówiąc już o tym, że gdyby był Czarnoksiężnikiem, to nie oddałby pierścienia, skoro miał go już w swoich rękach ;).


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 12:51 
Cytuj  
Gówno się znacie panowie, ale jak chcecie to trwajcie przy swoich skompromitowanych teoriach.
Cytuj:
Tom Bombadil to jest Iluvatar na emeryturze. Jego zona to antropomorfizacja Tajemnego Plomienia, ktory plonie w 'sercu' Ardy, ewentualnie jest to Yavanna - Valar (aniol u Tolkiena) powiazany z przyroda. Tu nie ma zagadki bo to jest jedyne logiczne wytlumaczenie.

Przykro mi, ale Tolkien osobiście raczył obalić tą teorię w jednym ze swoich listów.
Cytuj:
Jest już bzdurą, bo Tom razem z Gandalfem Pojawiają się w śródziemiu dopiero w 3 erze.

Akurat Tom zgodnie ze swoją najwyraźniej fałszywą historią był pierwszą żywą istotą w Śródziemiu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 13:29 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Przykro mi, ale Tolkien osobiście raczył obalić tą teorię w jednym ze swoich listów.


Nawet jesli to prawda to jebie mnie to tbh. Dalej jest to jedyne logiczne wytlumaczenie, ktore mi wynika po przeczytaniu wszytkich dostepnych ksiazek. Napewno bardziej sensowne niz te wypociny ktore linknales (ktore sensu nie maja za grosz).


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 14:02 
Cytuj  
Ludzie, ale macie problemy. Tolkein osobiście napisał:
Kod:
"And even in a mythical Age there must be some enigmas, as there always are. Tom Bombadil is one (intentionally)."

Tom miał być zagadkową postacią i specjalnie w tym celu został stworzony. Ludzie uwielbiają tworzyć różne teorie spiskowe i wymyślają różne niestworzone historie. Czego jednak by nie wymyślili, będzie to zawsze błędna teoria. Ot taki intelektualny żart ;).


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 14:11 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Nawet jesli to prawda to jebie mnie to tbh. Dalej jest to jedyne logiczne wytlumaczenie, ktore mi wynika po przeczytaniu wszytkich dostepnych ksiazek.

Jeśli Eru ukrywający się jako Bombadil jest dla Ciebie logicznym wytłumaczeniem po tym jak autor uniwersum wyraźnie stwierdza, że Jedyny nie wciela się w swoje dzieła i przebywa poza obrębem stworzonego świata to gg. Proponuje Krasnoludki i sierotkę Marysię, bo tolkienowska mitologia najwyraźniej jest dla Ciebie zbyt skomplikowana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 15:06 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):

Nie trzeba było długo czekać. Wpierw zmiana zawartosci ww strony, potem wyrok.
http://mragowo.wm.pl/137186,6-miesiecy- ... z2H6nT2KRo

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 15:09 
Cytuj  
Nie chce mi sie tych idiotycznych podpunktow obalac po kolei wiec ok - masz racje. Ciesz sie.

No i pozatym pisalem - jesli nie Eru to jest to Valar. Czytalem rozne teorie ale ta z Witch-King'iem jest jedna z najidiotyczniejszych i najmniej logicznych tak wiec ja sie z rozmowy wycofuje.

JEDYNA teoria ktora wytrzymuje choc minute analizy logicznej jest to ze Tom jest bogiem, czyli albo Eru albo Valarem (gdyz przez smiertelnikow byli oni czesto nazywani bogami). Ewentualnie istota wyslana przez bogow (jak Gandalf i S-ka), ktora sobie poprostu olala zadanie (jakiekolwiek by ono nie bylo - pewnie mialoby zwiazek z jeszcze z Morgothem).

Tyle z mojej strony.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 15:15 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
No i pozatym pisalem - jesli nie Eru to jest to Valar. Czytalem rozne teorie ale ta z Witch-King'iem jest jedna z najidiotyczniejszych i najmniej logicznych tak wiec ja sie z rozmowy wycofuje.

Może to mieć jakiś związek z faktem, że jest ona umieszczona na stronie "The Tolkien Sarcasm Page" w dziale " Tolkien Crackpot Theories".

A może nie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2013, 15:20 
Cytuj  
uj mnie interesuje gdzie to jest zamieszczone tbh. Dakladnie na tej samej zasadzie dlaczego mnie nie interesuje tlumaczenie tolkiena dane tylko po to aby sie ludzie odjebali juz od niego.

Licza sie fakty a te sa takie ze Bombadil to Iluvatar. ;)

A szczerze to nawet nie zauwazylem nazwy strony i wogole.. coz... jakby nie bylo to tylko udowandnia ze mam racje. :) Jak zwykle. :]


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 01:23 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
uj mnie interesuje gdzie to jest zamieszczone tbh.

a powinno, bo wrzuciłem to jako zabawną ciekawostkę i nie sądziłem, że ktokolwiek weźmie to na poważnie ;o
Cytuj:
Dakladnie na tej samej zasadzie dlaczego mnie nie interesuje tlumaczenie tolkiena dane tylko po to aby sie ludzie odjebali juz od niego.

how rude
Cytuj:
Licza sie fakty a te sa takie ze Bombadil to Iluvatar. ;)

Wystarczy Aule i Yavanna. Iluvatar nie, bo jak powyżej, a antropomorficzne personifikacje to jakieś wymysły nie mające żadnego oparcia w twórczości Tolkiena.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 01:31 
Cytuj  
klotnia o Bommbadila lol


_________________
.

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 02:24 
Cytuj  
Istnieje całkiem spora grupa ludzi dla których twórczość Tolkiena jest ważniejsza od Bibli wiec nie ma co się dziwić :D


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 03:11 
Cytuj  
Chyba dla każdego kto czytał Tolkiena i nie wierzy w bajki jego twórczość jest ważniejsza...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 06:50 
Cytuj  
jesli chodzi o fantasy to jednak biblia byla pierwsza ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 09:30 
Cytuj  
Malaz > Middle Earth.
To tak zeby wszyscy wiedzieli.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 196  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.