mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 7 mar 2015, 00:42 
Cytuj  
Najważniejsze to się nie poddawać i gromadzić doświadczenie. Good for you. :-)


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 7 mar 2015, 10:09 
Cytuj  
Wodny a co robisz teraz? Śledziłem twoją historię wcześniej ale teraz już się nie orientuje :wink:

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2015, 12:12 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
Wodny a co robisz teraz? Śledziłem twoją historię wcześniej ale teraz już się nie orientuje :wink:

Obsługa klienta w firmie logistycznej. Klient polski i zagraniczny.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 10 mar 2015, 12:06 
Cytuj  
ktos chetny?
Fotel prezesa ZUS czeka


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2015, 20:27 
Cytuj  
candidoser napisał(a):



Derdziuk, składając dymisję, oświadczył, że wypełnił swoją misję i może odejść z czystym sumieniem.

brechłem.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 mar 2015, 20:45 
Cytuj  
derdziuk ten co nie chciał sprzedać wódy kazikowi bo musiał zawieś tatowi


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:29 
Cytuj  
Zmieniam robote. Od maja jako programista java, docelowo web.
Takie branie na rynku, że nawet mnie wzięli ;)
Tylko jeszcze będzie trzeba dać sobie radę w nowej pracy... będzie ostre zapierdalando.
Mniejsza kasa niż w obecnej pracy ale nie najgorzej, jak na Polskę, lepszy start niż w większości innych branży.
Generalnie 100 razy bardziej normalna rozmowa kwalifikacyjna niż gdzieś indziej...
Ogolnie to zadanie do zrobienia w 4 dni max i rozmowa.

Wiec, jak pisałem kiedyś o studiach podyplomowych... to pewnie nie będę miał czasu by je zrobić.

W każdym razie jak ktoś się zastanawia czy spróbować, to im szybciej tym lepiej. Ja czułem, że to dla mnie ostatni dzwonek by takie decyzje podejmować.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:44 
Cytuj  
Ponoć jest niedobór 30% programistów w PL. W wielu firmach płacą za to, że ktoś u nich będzie się uczył teraz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:46 
Cytuj  
o kurwa, bedzie dwoch tczewiakow na forum.

ale gratki highlander :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:50 
Cytuj  
Oj programistów masz kilku na forum. I w tym kilku specjalistów co już nakurwiają w wąskiej dziedzinie.
High nadal będzie spamlanderem :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:53 
Cytuj  
ale zaden z nich nie 'udziela' sie tak jak wy :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:55 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ponoć jest niedobór 30% programistów w PL. W wielu firmach płacą za to, że ktoś u nich będzie się uczył teraz.

Gadałem z gościem z Atosa na targach to mówił, że oni się tak rozrastają, że biorą ogólnie do IT jak leci, na zapas ;)

Mendol napisał(a):
ale gratki highlander :)

Dzieki, chociaż w sumie będzie co gratulować jak dam sobie radę. Ale zakładam, że nie może być inaczej.

Ogólnie moja 2 rozmowa do dev. Chciałem spróbować bo gdzieś to w głowie mi siedziało ciągle. W sumie im więcej robie tym więcej się wkręcam, więc raczej dobra droga.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:56 
Cytuj  
a od czego zaczynales?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 09:57 
Cytuj  
To było to zadanko z WSDL? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:09 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a od czego zaczynales?

Ogolnie jakos początek zeszłego roku zaczynałem... przysiadać. Wczesniej może cos się zdarzylo ale nie warto o tym wspominać. Python dał mi jakiś obraz sprawy. Ale coś mi w nim nie pasowało, dynamiczne typowanie - teraz pewnie by mi lepiej z nim poszło. Przejrzałem co można robic w java i jakoś przy tym zostałem. (jakoś od wakacji 2014). Ogólnie z mocnymi przerwami bo miałem wiele innych spraw do ogarnięcia. Od początku tego roku znowu cisnąłem. Długa droga zanim powiem, że coś naprawdę umiem.
Mam książki ale z nich mało korzystam, przechodziłem tutoriale to poznawałem narzędzia i generalnie robiłem proste projekty.

tczewiak napisał(a):
To było to zadanko z WSDL? ;)

tak, to ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:19 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ogolnie jakos początek zeszłego roku zaczynałem... przysiadać. Wczesniej może cos się zdarzylo ale nie warto o tym wspominać. Python dał mi jakiś obraz sprawy. Ale coś mi w nim nie pasowało, dynamiczne typowanie - teraz pewnie by mi lepiej z nim poszło. Przejrzałem co można robic w java i jakoś przy tym zostałem. (jakoś od wakacji 2014). Ogólnie z mocnymi przerwami bo miałem wiele innych spraw do ogarnięcia. Od początku tego roku znowu cisnąłem. Długa droga zanim powiem, że coś naprawdę umiem.
Mam książki ale z nich mało korzystam, przechodziłem tutoriale to poznawałem narzędzia i generalnie robiłem proste projekty.

Skoro masz pisać w Javie to masz miesiąc na ogarnięcie Thinking in Java.
Teoretycznie wiele nowego Cię nie nauczy, ale pozwoli Ci złapać wspólny język z kolegami z pracy, bo ogarniesz podstawy.
Ostatnio flamewałem jakiegoś typa co to narzekał na brak awansu przez brak studiów - w tej książce masz sporo akademickich podstaw ogarniętych.
Każdy kogo znam z Javowców (a znam całkiem sporo) kto doszedł do poziomu 10k+ zaczynał od TiJ.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:27 
Cytuj  
TiJ też mam i troche czasu poświęciłem na Java SE, co nie znaczy, że zmasterowałem temat ;)
Ogolnie od TiJ trochę czasu upłynęło i sporo jest teraz wygodniejszych rozwiązań. Ale TiJ ma spoko przykłady.

Ale cos czuje, ze od razu jazda na spring, jpa, hibernate. itp...


_________________
.


Ostatnio edytowano 31 mar 2015, 10:29 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:28 
Cytuj  
juz gratulowalem Ci high ale pogratuluje i tutaj :)

generalnie zgadzam sie z kazdym slowem , musze powiedziec ze high bardzo mnie wspiera i co jakis czas pisal na pm zebym sie nie opierdalal tylko dzialal :P
podeslal mi linka do targow lodzkich "Kariera IT" i to bylo bardzo dobre posuniecie bo zlapalem tam mnostwo kontaktow i mialem szanse porozmawiac z ogarnietymi , doswiadczonymi koderami . Kto sie nosi z zamiarem przekwalifikowania to jest bardzo dobry poczatek by wlasnie od takich targow zaczac

prawda jest tez ze sporo firm lapie gdzie moze stazystow , dodam ze nie trzeba miec statusu studenta , bo tyle brakuje javowcow

obecnie sie staram na przyjecie na praktyki w dwoch firmach , zobaczymy :)

jesli chodzi o pythona to jest tego w polsce duzo , duzo mniej niz java , wymogi klientow i ogolne parcie na development business logic / intelligence

thinking in java rowniez polecam , jest tam wyjasnione wszystko jak trzeba


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:37 
Cytuj  
Ta, ale nie polecałbym uczyć się javy bo jest tego najwięcej. Zresztą pewien nie jestem. A raczej najpierw pomyśleć co chcemy robić a później wybrać.
Wielu pisze, że c# jest przyjemniejszy. Chociaż Intellij IDEA vs Visual Studio to imo nie ma o czym rozmawiać ;) ale jest ReSharper.
Zresztą jedna i druga platforma ładnie się rozwija.

Takie php też jest dość spoko chyba, sam język jest raczej ok, tylko część community jest lekko średnia ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:42 
Cytuj  
dobrze jest wejsc jako javowiec a potem mozesz zaprezentowac projekt napisany w pythonie i zablysnac zmniejszeniem redudancji kodu o 40% :P

przynajmniej tak to wyglada obecnie , jako pure python ciezej sie u nas przebic , ale z java juz mozesz powalczyc


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.