mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 17:23 
Cytuj  
Mimo wszystko, nawet dobre tłumaczenia po polsku ranią jakoś uszy... polscy lektorzy, którzy czytają teksty, prawdopodobnie na oczy gry nie widzą. Ot przykład choćby Gothica II czy słynnego Diablo 2. Jedyna chyba gra, która w wersji PL od początku nie rani uszu to Planescape: Torment.

Heroesy to byl rekord.

A ja kiedys nabylem na stadionie X-lecia gre Red Alert 2 profesjonalnie spolszczona przez ruskich, i mialem ubaw po pachy... tylko ze dzis podobnego poziomu siegnelo kilka tlumaczonych przez leglanych dyustrybutorow tytulow, ot chocby jak (nie)sławny Far Cry, zanim poprawili...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 17:27 
Cytuj  
hmm... ja na tlumaczenie Gothic nie narzekalem, mi sie calkiem podobalo ;) Klimatycznie bylo.


_________________
.


Ostatnio edytowano 10 gru 2005, 17:36 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 17:28 
Cytuj  
Dziwne dla mnie lektorzy w Gothicu są rewelacyjni, a moze uwazasz ze powinni zostawic orginalne glosy niemieckie?? To by dopiero bylo ranienie uszu


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 17:39 
Cytuj  
Kolesie w Gothicku moze gadaja nieraz zbyt teatralnie, ale mi sie niezmiernie podobali.
Pamietam w NWN niespatchowanym jedna kwestia Aribeth była po angielsku. Slyszac tego glosu dziekowalem w duchu CDP za to ze zmienili glos bo poprostu polski glos Aribeth w porownaniu do angielskiego byl o wieeeele lepszy.

A ja kiedys mialem Soldier of fortune spolszczone przez ruskich :) od kumpla pozyczylem- ubaw po pachy.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 18:27 
Cytuj  
W cdp zawiodlem sie na jakosci pudelek, a przynajmniej ich traktowaniem, wpakowali tyle ulotek ze odlamal sie uchwyt, dzieki bogom instrukcja jest w takiej pozycji ze przytrzymuje plyty by nie lataly, jednak mimo wszystko drazni takie cos. Za to musze przyznac ze najlepsze pudelka wyrabia ea i cenega ;p

Z 2giej strony wirtualne pieniadze cdp to mila sprawa, nalepki informujace czy pudelko bylo otwierane czy nie takze, jednak troche za mocno sie kleja i malo nie zerwalem z pudelka farby kiedy je zdejmowalem ;p

Taaa wiem czepiam sie, ale dla mnie takie szczegoly sa wazne.


+ dla cdp za tlumaczenia rpgow, sa nienajgorsze, a np taki torment z pieknym opakowaniem i koszulka dla osob z preorderem bylo dobrym zagraniem. Jednak na wydaniu tribes 3 troche sie zawiodlem.

Swoja droga cenega wydawala eq2 bardzo ladnie, zdziwilo mnie ze nawet przetlumaczyli instrukcje, to samo z dof ;)
Nigdy wczesniej nie lubilem tej firmy, ale takimi wydaniami zyskala w moich oczach.

btw - dzieki bogom cdp na poczatku nie przetlumaczyl fallout 1 i 2 ;) imo glosik z intra ciezko by bylo zastapic ;)

Ogolnie jednak sprawa tlumaczen powinna byc robiona tak jak robila to firma playit, wydaje english wersje a potem patcha, albo z patchem tlumaczacym. BTW oni wydaja jeszcze cokolwiek ? ;)


Jeszcze tylko male podsumowanie, narzekac mozemy ale i tak jest nienajgorzej, cdp i cenega wkoncu sprowadzaja do pl mmorpgi, ea wydaje wszystkie eu wersje od razu z pl wersja (wybierac nawet sobie mozemy ;)) A ruscy piraci to chyba wsrod klientow maja tepych 10 latkow ktorych i tak nie stac by bylo na oryginal ;) Z 2giej strony niezly ubaw na ich wersjach :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 18:59 
Cytuj  
co do pudelek to wkurzaja mnie te, ktore oprocz maja hmm... jakby to nazwac ;) chodzi mi o to, ze plastikowe pudelko wklada sie do kartonowego, nie ma osobnego pudelka na plyty dlatego za kazdym razem musze sciagac to kartonowe cos ;)


_________________
.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 19:04 
Cytuj  
Chodzi ci o ten karton jak od kasety vhs w ktory wklada sie pudelko dvd ?
Mi to nie przeszkadza ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 19:31 
Cytuj  
dokladnie o ten ;) mnie denerwuje jak za kazdym razem musze wyjmowac z niego plyte ;)


_________________
.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 20:16 
Cytuj  
tribes 3 ;P

roforfor. I co, gra w to juz z dziesiec osob chociaz?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 20:22 
Cytuj  
koniku o co ci chodzi ? gra sie bardzo fajnie :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 20:42 
Cytuj  
a kolega miał Red Alert 2 (zanim sam sobie kupiłem) i pożyczył mi go, bo mówił, że swietna gra (potem kupiłem ale to inna sprawa) w każdym razie była to wersja piracka tłumaczona przez domowych piratów
carzy ivan = kopniety ivan
barraks = baraki
pill box (bunkier) = paczka

szczególnie to ostatnie było niezłe


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 21:04 
Cytuj  
koniku o co ci chodzi ?

Ile w to osob gra? Niezly gniocik z tego... Ogolnie wolalbym grac w Tribes 2 dalej niz sie za Vengeance zabierac. Ma toto singla chociaz takiego jak T2? BTW Ogolnie widze, ze szukales czegos w klimatach PS :\


Ostatnio edytowano 10 gru 2005, 21:06 przez konrador, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 21:05 
Cytuj  
O ile się orientuje to Cenega został wykupiona przez ruskiego wydawcę (nazwy niepomnę w tej chwili).

Tak czy siak najlepiej jak moznaby było sobie wybrac wersję językową podczas instalacji. Kupiłem sobie ostatnio Wh40k do gry po sieci i jest mały zonk - ciężko się dogadać z ludźmi którzy operują skrótami od ang. nazw - mało tego, nazwy map przetłumaczono i nie grają one do końca z angielskimi (zresztą to nie tylko problem polskiej wersji ale francuskiej i niemieckiej również z tego co się zorientowałem).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 21:28 
Cytuj  
ale gra bylaby drozsza ;)


_________________
.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 21:38 
Cytuj  
konrador napisał(a):
koniku o co ci chodzi ?

Ile w to osob gra? Niezly gniocik z tego... Ogolnie wolalbym grac w Tribes 2 dalej niz sie za Vengeance zabierac. Ma toto singla chociaz takiego jak T2? BTW Ogolnie widze, ze szukales czegos w klimatach PS :\



Niestety malo, serwery mieszcza sie na 1 ekranie, jak ostatnio sprawdzalem gralo online z 40 osob ;) 2 serwery pelne ;)

Gra akurat imo jest bardzo fajna, a sp o niebo lepszy od tego 2ce, i do tego ma fabule :D

Jestem tylko ciekaw czy przypadkiem pl wersja ma ostatni patch, bede musial sprawdzic.

Nie szukalem czegos w klimatach ps ;) raczej znajomy marudzil bym kupil bo jest zajebiste ;) Imo warto bylo ;p Gra przypomina polaczenie bf2 z ut, jedyny problem to malo graczy ;) no ale zobacze czy poprosut nie gram na jakims przestarzalym patchu ;p

edit poprawka ze 100 osob jest ;)

lol :< ujowo cofam bf2 max 26 graczy widze na serwerach, dunno ile mozna ale to juz porazka.
patch tez aktualny.
Nic jednak gra jest najs i nie zaluje zakupu ;P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 23:47 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
hmm... ja na tlumaczenie Gothic nie narzekalem, mi sie calkiem podobalo ;) Klimatycznie bylo.

Dla mnie obie czesci spolszczono swietnie. Nawet jak byly jakies bledy to nie wylapalem. Oby wiecej takich tlumaczen.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 01:49 
Cytuj  
konrador napisał(a):
koniku o co ci chodzi ?

Ile w to osob gra? Niezly gniocik z tego... Ogolnie wolalbym grac w Tribes 2 dalej niz sie za Vengeance zabierac. Ma toto singla chociaz takiego jak T2? BTW Ogolnie widze, ze szukales czegos w klimatach PS :\

Tribes 1 mi sie przypomnialo, ech! To byly czasy...
2ka byla juz znacznie gorsza, domyslam sie ze 3 to juz kompletna tandeta.
Miales okazje grac w 1ke?

BTW sorry za OT


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 04:14 
Cytuj  
Miales okazje grac w 1ke?

Gralem, ale mi jakos nie podeszla afair... Dopiero troche pozniej zainteresowaly mnie FPS-y z nastawieniem na teamplay.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 10:10 
Cytuj  
zauwazylem ciekawa rzecz, ze prawie wszyscy mieli "ruskopodobne" wersje od kolegi/znajomego itp. :lol:


_________________
.

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 10:27 
Cytuj  
lub oryginalne z cd-projektu

a znajomy znajomego itd. kupił na stadionie shreka, mój brat nieziwedź czy coś takiego - film- w polskiej wersji. był tam geniany polsko-ruski dubbing

ja osobiście nie korzystam z pirackich wersji (aktualnie :wink: ) a tamto było 4 lata temu


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.