mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Jakie karty graf. wolisz?
NVidia !!! 67%  67%  [ 57 ]
ATI !!! 33%  33%  [ 28 ]
Inna (napisz jaka) 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 85
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 03:45 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Oczywiście że nie.

Chcesz sie zalozyc?

X.

PS. Mam 2 Amigi w domu (600 i 1200) i zdecydowanie wole WinUAE na moim PC.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 03:51 
Cytuj  
Cytuj:
PS. tak wyglada moje WinUAE z pakietem AmiKit:


I ? Myślisz że na Amidze tak się nie da zrobić ?

Cytuj:
Chcesz sie zalozyc?

X.


Powiedz jak chciałbyś to porównać ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 04:06 
Cytuj  
O benchmarkach na Amige nie slyszales? Moge ci kilka podrzucic ;)

X.

PS. WinUAE idealnie emuluje AGA (nie mowiac juz o Picasso) i pelny procesor 68040 i wyobraz sobie, ze nawet z 200% wydajnoscia tegoz. Zainteresuj sie kiedys ;)

Chyba, ze piszesz o PPC, ale to juz nie Amiga, tylko jakis np. Pegasos (czy tez AmigaOne, co ma z Amiga wspolna tylko nazwe) z nadal nieistniejacym WB4 (o MorphOS wole nie wspominac) ;)

Tak, na pseudo-Amigach PPC uzywa sie wlasnie UAE do emulacji standardowej Amigi ;)

PS2.
Dana napisał(a):
I ? Myślisz że na Amidze tak się nie da zrobić ?

Na standardowej A1200 czy A4000? Pokaz ;)
Bez dodatkowych kilkunastu MB ramu i karty minimum Picasso nie masz szans.

PS3. Zeby nie byc goloslownym...

Dana napisał(a):
To ty weź tą Nvidie i Amd. Odpal magicznego windowsa, i uruchom w jednym okienku film, odtwórz jakąś empetrójkę i do tego otwórz przeglądarkę i edytor tekstu. Fajnie nie ?


Obrazek

Ano fajnie. Komputer nie restartowany od ~2 tygodni :D


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 05:26 
Cytuj  
Cytuj:
O benchmarkach na Amige nie slyszales? Moge ci kilka podrzucic


Nie dzięki, na aminecie pewnie jakieś są :wink:

Cytuj:
PS. WinUAE idealnie emuluje AGA (nie mowiac juz o Picasso) i pelny procesor 68040 i wyobraz sobie, ze nawet z 200% wydajnoscia tegoz.


Ta, miałem niedawno postawione WinUAE z AmiOs 4.0, tylko niestety nie miałem z czym porównać bo atm mam tylko cd32 bez hdd i fdd (miałem A1200T z Blizzardem 1260, sprzedałem i żałuję).

Cytuj:
Zainteresuj sie kiedys


No właśnie się w emulację nie wgłębiałem bo nie mam na to czasu zbytnio. Skoro mówisz że emu jest wydajniejsze to pewnie masz rację. Żeby zrównać szanse odpal go na 600mhz 128ram i windzie 98 :]

Cytuj:
PS3. Zeby nie byc goloslownym...


Chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że to co zrobisz na swoim PC ja to zrobię na Amidze więc nie ma się czym chwalić :)

btw. jak wogóle śmiesz mówić że emulator jest w czymś lepszym od orginalnej przyjaciółki. Zdrada ideałów i dezercja jest karana rozstrzelaniem w trybie natychmiastowym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 12:18 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że to co zrobisz na swoim PC ja to zrobię na Amidze więc nie ma się czym chwalić :)

Na standardowej 1200 z 2mb pamieci chip i rozdzielczoscia max vga? Pokaz screenschota, to ci uwierze. Wyobraz sobie, ze ja doskonale wiem co potrafi kazda konfiguracja Amigi, gdyz nadal interesuje sie aktywnie tym komputerem (nie mowiac juz o posiadaniu).

Dana napisał(a):
btw. jak wogóle śmiesz mówić że emulator jest w czymś lepszym od orginalnej przyjaciółki. Zdrada ideałów i dezercja jest karana rozstrzelaniem w trybie natychmiastowym.

Zadna zdrada idealow. Rownie dobrze mozesz powiedziec to posiadaczom Pegasosa czy AmigaOne z UAE do odpalania Workbencha. Poprostu standardowa, oryginalna Amiga jest juz tak przestarzala i malo wydajna, jak np. iMac G3 (ktory jest 10 razy wydajniejszy od Amigi chcocby z racji posiadania procesora PPC G3, a dzisiejszym PCom do piet nie dorasta. Tak, tez posiadam, w postaci iBooka G3).

X.

PS. Czemu klamiesz, ze miales AOS 4.0, jesli takowego jeszcze nie ma, a jak bedzie, to tylko na PPC?
PS2. Pozatym, po co sie bawisz w prehistorie, skoro nadal nie przedstawiles zadnych argumentow poza wlasnymi poboznymi zyczeniami i fotka starej A1200?


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 17:24 
Cytuj  
X nie chcialbym widziec twoich rachunkow za prad , 2 tyg uptime , ugh


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 17:45 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
X nie chcialbym widziec twoich rachunkow za prad , 2 tyg uptime , ugh


lekko miesiac u mnie, sciagam internet na dysk.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 21:29 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Obrazek

<3 4 life !

Leję na wasze envidje czy inne aemdeki.


nie no lol, sory dana, przykro, że niektórzy nie wyłonili się jeszcze z mrocznych wieków średniowiecza

Dana napisał(a):
To ty weź tą Nvidie i Amd. Odpal magicznego windowsa, i uruchom w jednym okienku film, odtwórz jakąś empetrójkę i do tego otwórz przeglądarkę i edytor tekstu. Fajnie nie ?


do tego jeszcze odpale skanowanie dysku używając avast'a, a mp3 nie jedną ale z 4 na raz, do tego sobie jeszcze quake3 i będe miał ~70% cpu i ~60% ramu dopiero zawalone


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 02:42 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
X nie chcialbym widziec twoich rachunkow za prad , 2 tyg uptime , ugh

Nie lapie za bardzo. Moj komp chodzi 24h prze jakies 330 dni w roku. Wylaczam tylko jak gdzies wyjezdzam na pare dni. Ostani restart mialem 1.5 miesiaca temu jak znajomy wpadl po cos z dyskiem. Jesli dwa tygodnie zrobily na tobie wrazenie to moze powinienem zrewidowac swoje postepowanie :< .

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 06:47 
Cytuj  
Cytuj:
PS. Czemu klamiesz, ze miales AOS 4.0, jesli takowego jeszcze nie ma, a jak bedzie, to tylko na PPC?


Nie orientuję się zbytnio, ale piersza wersja 4.0 wyszła w 2004 roku. Wersja Final wyszła bodajże 24 Grudnia 2006.

A co do PPC to ci kłotne ze strony Hyperiona z newsa o wersji Final.

Cytuj:
Availability of PowerPC hardware suitable for operation with Amiga OS 4.0 will be announced by third parties early 2007.


Cytuj:
PS2. Pozatym, po co sie bawisz w prehistorie, skoro nadal nie przedstawiles zadnych argumentow poza wlasnymi poboznymi zyczeniami i fotka starej A1200?


Bo jestem emo sentymentalny. Po co mi emulator, żeby wszystko chodziło lepiej i cacy ? A co ja będę na tej amidze robił że potrzebuje wydajności ? Przecież nie będę jądra kompilował czy innych rzeczy kompresował czy Bóg wie co.
Z demo sceną nie mam większych problemów, internet chodzi, gierki też chodzą...to po co mi emu ? Brat sobie siedzi na pececie, ja się nudzę to wezmę uruchomię sobie Alien Breeda czy odpalę demka z Mekka Symposium 2002. Ot cała moja filozofia na ten temat.

Cytuj:
Wyobraz sobie, ze ja doskonale wiem co potrafi kazda konfiguracja Amigi, gdyz nadal interesuje sie aktywnie tym komputerem (nie mowiac juz o posiadaniu).


/hug

Cytuj:
nie no lol, sory dana, przykro, że niektórzy nie wyłonili się jeszcze z mrocznych wieków średniowiecza


Jeżeli ty myślisz że to jest mój ołtarz przy którym się modlę, a peceta wyjebałem przez okno to też mi przykro.

Cytuj:
do tego jeszcze odpale skanowanie dysku używając avast'a, a mp3 nie jedną ale z 4 na raz (...)


n/c

EOT z mojej strony. Coś co miało być niewinnym żartem i puszczeniem oka w kierunku wtajemniczonych stało się krucjatą przeciwko "prehistorii".

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 09:22 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Nie orientuję się zbytnio, ale piersza wersja 4.0 wyszła w 2004 roku. Wersja Final wyszła bodajże 24 Grudnia 2006.

Tak, AOS4 na AmigaOne sie pojawil, zaden inny. Pisalem ci juz, ze AmigaOne z Amiga wspolna ma tylko nazwe, nic wiecej. A AOS4 na classic Amige nie bedzie nigdy. Zreszta, zeby odpalic classic WB (3.9 i w dol) i oprogramowanie pod 680xx na AOS4, to musisz uruchomic UAE :lol: Na upartego moze sie da go odpalic na Amidze z karta PPC, ale nie sciemniaj, ze odpalales go na WinUAE, bo zadne UAE nie umie emulowac procesora PPC. Wiesz, ze cos dzwoni, ale nie wiesz gdzie. I teraz mozesz robic sobie EOT.

X.

PS. Wiesz dlaczego nigdy nic juz sie nie pojawi na classic Amige? Bo ten sprzet jest przestarzaly od conajmniej 10 lat, a od ~5 lat nikt juz ani nic z tym nie robi, ani nie pisze nowego softu. Pogodz sie z tym, Amiga umarla juz dawno temu, teraz przechodzi reinkarnacje w postaci Pegasosa, serii AmigaOne i procesora PPC. Oraz w postaci systemow MorphOS i AOS4 (ktore sa TYLKO na PPC, pierwszy na Pegasosa, drugi na A1). Tyle, ze to z klasyczna Amiga ma wspolna tylko nazwe i wyglad UI systemu operacyjnego. Bo nawet zeby odpalic jakikolwiek soft pod 680xx, to musisz posilkowac sie emulatorem.

PS2. Sprobuj kiedys Amithlona, jak tak cenisz sobie Amige. Serio, bedziesz mogl powspominac, i zobaczyc Amige tak szybka, jaka nigdy nie byla w naturze. Mozesz tez sprobowac AmigaForever Live CD, bedziesz mial praktycznie to samo co Amithlon, ale bez instalacji calego systemu na dysku twardym.

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 1
Dołączył(a): 20.01.2007
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 23:43 
Cytuj  
Xanth WOW!Dawno takich bzdur na temat Ami nie czytałem
Cytuj:
Chyba, ze piszesz o PPC, ale to juz nie Amiga, tylko jakis np. Pegasos (czy tez AmigaOne, co ma z Amiga wspolna tylko nazwe) z nadal nieistniejacym WB4 (o MorphOS wole nie wspominac)

To powiedz mi co jest dla ciebie Amigą skoro za takową uważasz peceta z winuae?Czy MAC z procesorem Intela i OS X to już też nie MAC?
Podobnie jak pecety ewoluowały od 286 do dzisiejszych Pentium 4,tak Amiga od 68k do PPC.To chyba dosyć naturalne zjawisko!?
Cytuj:
Tak, AOS4 na AmigaOne sie pojawil, zaden inny

Napewno nie wyjdzie na gołą A500 czy nawet 4000.Wiesz z jakiego powodu?Ano z tego samego co nie ma Visty na 286 czy Pentium 1.Jednak sprawa klasyków dopalonych PPC jest jeszcze nie przesądzona.
Cytuj:
Na upartego moze sie da go odpalic na Amidze z karta PPC

Nie wiem jak final ale wersje beta chodziły klasykach PPC.
Cytuj:
Bo ten sprzet jest przestarzaly od conajmniej 10 lat...

Dlatego właśnie zwykłym tokiem ewolucji sprzętowej powstała A One czy Peg,które wbrew twojej subiektywnej opinii mają wiele wspólnego z klasyczną Ami.
Cytuj:
...a od ~5 lat nikt juz ani nic z tym nie robi, ani nie pisze nowego softu

Odnośnie sprzętu to fakt że zbyt wiele się nie dzieje,co nie znaczy że wogóle.Słyszałeś o czymś takim jak Dragon?Za to oprogramowanie rozwija się cały czas,o czym jako użytkownik WinUAE z pirackim OS 3.9 :wink: powinieneś dokładnie wiedzieć.
Cytuj:
Oraz w postaci systemow MorphOS i AOS4 (ktore sa TYLKO na PPC, pierwszy na Pegasosa, drugi na A1).

Mała poprawka:MorphOS działa również na klasykach z PPC.
Cytuj:
Bo nawet zeby odpalic jakikolwiek soft pod 680xx, to musisz posilkowac sie emulatorem.

Nie musisz się niczym posiłkować ponieważ emulator wkompilowany jest w jądro systemu i programy napisane dla 68k instalujesz i odpalasz tak jak na WB 3.x.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.