mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 10:57 
Cytuj  
W firmach kurierskich w okresie świąt liczba przesyłek może wzrosnąć nawet 3 krotnie. Wtedy za dnia doręcza się przesyłki do firm lub z oznaczeniem terminowym a wieczorami prywaty. Ale i tak sporo zostaje na magazynach i ludzie potrafią prezenty choinkowe w styczniu odbierać.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 11:13 
Cytuj  
jak firma kurierska kieruje czlowiek z glowa to przygotuje sie na takie okazje, od biedy zatrudni kilka osob na sezon swiateczny... no chyba ze teraz w wiekszych miastach naprawde tak duzo osob wynioslo sie do uk ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 11:15 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
jak firma kurierska kieruje czlowiek z glowa to przygotuje sie na takie okazje, od biedy zatrudni kilka osob na sezon swiateczny... no chyba ze teraz w wiekszych miastach naprawde tak duzo osob wynioslo sie do uk ;)

I może jeszcze samochody na ten sezon dokupi żeby te dodatkowe osoby miały czym jeździć? No chyba że miejską komunikacją i rowerami zasuwać będą :D


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 11:24 
Cytuj  
Rowerami - czemu nie ?

Pozatym sezony swiateczne nie sa czyms nieprzywidywalnym, zdarzaja sie regularnie... imho powinno byc kilka wozow zapasowych, na wypadek awarii. Pracownicy tez chyba biora wolne od czasu do czasu, tak wiec jest pewnie jakis zapas, starczy by wszyscy byli na okres swiateczny gotowi do pracy.

Oczywiscie gdyby w takim przypadku kilku pracownikow sie rozchorowalo, wozy padly to rzeczywiscie powstalby problem, ale odpowiednie przygotowania moga znacznie zmniejszyc szanse wystapienia problemow... no ale jezeli ktos nie przygotowuje sie nawet na awarie to raczej problemy bedzie mial czesciej niz tylko w swieta.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 11:34 
Cytuj  
Dajcie spokój, to wszystko Bullshit, większość firm kurierskich (nawet te duże) w Polsce nie radzi sobie nawet ze zwiększonym ruchem przesyłek jaki towarzyszy premierze jakiejś popularniejszej gry np. Wiedźmina (kto zamawiał w preorderze na gram.pl to pewnie wie ..) a co dopiero z sezonem świątecznym ;] Nie ma szans, sporo osób będzie bardzo zawiedzionych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 11:38 
Cytuj  
z tego co wiem i widziałem to tylko masterlink daje rade. dwa razy dostarczył mi wow w gorącym okresie, wow i tbc


_________________
psn

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:21 
Cytuj  
DPD (ex Masterlink) ssą. Miałem duże problemy z odbiorem przesyłek wieczorami.

Rowerami? Ja mówię o firmach typu DHL, UPS, DPD, Shenker... gdzie tam rowery. Paletę czy paczkę 20 kilo na rower?

Co do samochodów to niewielu kurierów jeździ firmowymi autami. Zazwyczaj mają własne. I zazwyczaj nie są typowymi pracownikami firmy tylko działają na zasadzie najmu. Ale w tym momencie muszą mieć działalność. Dokładnie nie wnikałem o co komon z tymi przepisami. Także zatrudnienie kuriera z samochodem na okres świąteczny graniczy z cudem. Aż tyle osób samochodów dostawczych nie ma a jak mają to zazwyczaj mają co z nimi robić. A firmy nie będą kupowały aut by stały 11 miesięcy w roku i czekały na święta.
Goatus też dobrze podsumował.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:05 
Cytuj  
Tak z ciekawości, Ultima w końcu ci coś zaproponowała w ramach zadość uczynienia czy może paczka przyszła?

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:03 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
Poczta priorytet 24-48 h to chyba znaczy że firma w ciągu 24-48 h nada na poczcie paczkę priorytetem?


raczej tak, pozatym wiadomo, ze sa Swieta i Poczta jest zapchana paczkami. To nie wina Ultimy tylko niewydolnosc Poczty w okresie Swiat.
Nie mozesz zadac od Ultimy zadnego zadoscuczynienia gdyz to TY SAM chiales by wyslali ci Poczta. teraz idz sie poplacz pani w okienku na poczcie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:05 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
DPD (ex Masterlink) ssą.
bajer polega że ja wszystko i zawsze zamawiam sobie do biura i wtedy oni przychodzą do 14.00 bo wiedzą że potem może być zamkniete i wogóle bardziej sie starają jak idzie do firmy :wink:


_________________
psn

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:05 
Cytuj  
zreszta regulamin poczty jest tak popierdolony, ze moze im zginac paczka i oni za to nie odpowiadaja...


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:56 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
zreszta regulamin poczty jest tak popierdolony, ze moze im zginac paczka i oni za to nie odpowiadaja...


chyba ze ubezpieczysz paczke jako wartosciowa, wtedy odpowiadaja.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 00:27 
Cytuj  
mam pojebany tryb snu i przespalem za kazdym razem okres w ktorym mialem dzwonic, dzis przedzwonie z rana


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 10:01 
Cytuj  
LOL, wlasnie zerknalem ze od kilku dni kasa jest spowrotem na koncie o_O.. przyznac sie, kto pracuje w ultimie ? ;) ostatnio jak narzekalem ze tr nie wyslali to odrazu po chwili sie pojawil mail od ultimy (przed 23 :D)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 12:19 
Cytuj  
Pracuje w sklepie wysylkowym z grami (nie Ultima ;p ) i wiem co sie dzieje w tym okresie. Ludzie niestety sa tepi i zamawiaja poczta, jak sie jeszcze mowi im, ze jest mala szansa ze dojdzie, to mowia "jak to wszystkie paczki dochodza do mnie w ciagu 2-3 dni". Tylko rece zalamywac, bo oczywiscie po Swietach bedzie sporo zwrotow z tytulu "spozniony prezent pod choinke".


_________________
.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 15:28 
Cytuj  
Haha, najzabawniejsze jest to że wczoraj (czw.) zamówiłem coś zdając sobie sprawę że przed świętami nie ma co liczyć że przyjdzie, bo firmy kurierskie rzekomo już nawet zamówień nie przyjmują.

Kurier (GSL) zapukał dzisiaj grzecznie o 14 do drzwi. :o

Aha, nie był to sklep w tym samym mieście.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 18:37 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Tak z ciekawości, Ultima w końcu ci coś zaproponowała w ramach zadość uczynienia czy może paczka przyszła?


Apropos paczek z ultimy..

http://picasaweb.google.com/nestor1488/ ... omULTiMAPL

W srodku byl Guitar hero, wiimote, nunczuk i jakies skorki do tego. Ludzie o bardzo szerokich horyzontach technicznych tam pracuja.

A to jak DPD/Masterlink doreczal mi paczke przez 2 tygodnie

http://www.masterlink.com.pl/trackandtr ... kaj&email=

Awizo widzialem tylko raz, z kurierem umawialem sie 3 razy i nigdy nie mogl dojechac na umowiony termin.

Goraco nie polecam.

Serwisant ultimy powiedzial mi ze 'moj mail trafil do najwazniejszych osob w firmie, i cos zrobia z moja pretensja', ale przepraszam to nie umial z siebie wydusic.

Najwazniejsze osoby w firmie najwyrazniej tez.


_________________
Nestor#1522

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 19:01 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Haha, najzabawniejsze jest to że wczoraj (czw.) zamówiłem coś zdając sobie sprawę że przed świętami nie ma co liczyć że przyjdzie, bo firmy kurierskie rzekomo już nawet zamówień nie przyjmują.

Kurier (GSL) zapukał dzisiaj grzecznie o 14 do drzwi. :o

Aha, nie był to sklep w tym samym mieście.



12 zamowilem czesci w e-lectron.pl (bardzo nie polecam tego sklepu, zero kontaktu, odpowiadania na emaile, telefony) przez tydzien nie potrafili znalesc moich pieniedzy na swoim koncie (czekamy na wplate). po tygodniu przekazali paczke kurierowi GLS (sroda). sadzilem ze sprzet dostane po swietach, a tu niespodzianka w czwartek paczka byla juz u mnie. na czesc GLS hiphip.. hurra!

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 20:07 
Cytuj  
Miałem ostatnio duże problemy bo DPD Masterlink roztrzaskali mi towar który z Niemiec sprowadzam dla klientów. Przesyłki były wielokrotnie uszkadzane, widać było że te barany po prostu tymi paczkami rzucają. Podobnie miałem zagraniczne paczki dostarczane przez GLS, też kartony były podziurawione i pomiete, na szczęście nie było szkód. Jeszcze natomiast mi się nie zdarzyło, by paczka była uszkodzona przez STOLICA/UPS.
Pamiętajcie by ZAWSZE sprawdzić stan paczki, a jeśli karton jest uszkodzony, natychmiast przy kurierze ją otworzyć i stwierdzić czy zawartość jest uszkodzona czy nie i ewentualnie napisać protokół.


_________________
O.o

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 23:32 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
Miałem ostatnio duże problemy bo DPD Masterlink roztrzaskali mi towar ---ciach---


moj braciak pracowal w opek, rzucanie paczkami jest na porzadku dziennym co by w nich nie bylo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.