mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:05 
Cytuj  
A mi tam dobrze jest jak jest :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:05 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mimo to wole slaba walute niz recesje jak w krajach starej unii z Iralndia i Anglia na czele.

Ja bym wolał Polskę z PKB ~60k $ jak w Irlandii i recesją -5% niż obecne PKB ~15k $ i wzrost o 2%...

Edyta: per capita oczywiście.


dokładnie :D

najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co TYGODNIOWO daje przychody równe miesięcznej pensji MANAGERA w jakimś banku.
A nie każdy Polak wbrew temu co piszą w PL pracuje na zmywaku za najniższą krajową 8)

"Nie dałeś rady terminować u wioskowego kowala" - wyjechałeś. Nie tak, miałem możliwość i głowę na karku i wyjechałem, zamiast jebać u wioskowego kowala za 1/5 tego co zarobiłbym wioskę obok (2h drogi). Proste wyliczenie zysków/strat - nawet kalkulatora nie musiałem użyć.

I ty teraz srasz żarem, że nie polecisz na wakacje bo nie będzie Cię stać. A ja na tydzień w Egipcie zarobię w tydzień czasu i jeszcze mi zostanie 100F kieszonkowego. Widzisz różnicę w poziomie życia? A mamy tutaj srogą recesję...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:10 
Cytuj  
hehehe marek przyznam, ze gawedziarz i bajkopisarz z ciebie niezly.
ale z prawda i rzeczywistoscia to twoje historie maja niewiele wspolnego.
pojecie o wlasnym kraju rowniez masz juz w tej chwili zerowe :)

moze i zarobisz. moze nie zarobisz. jestes obywatelem 3 kategorii i nic tego nie zmieni. nigdy. wole wiec zarabiac na wakacje w egipcie w 2 tygodnie i mieszkac wsrod 'swoich'. a za granice wyjezdzac na wakacje.
widzisz roznice?
a zapomnialem zapytac. jak duzy masz dom w anglii?


Ostatnio edytowano 6 lut 2009, 15:14 przez Mendol, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:11 
Cytuj  
Złotówka właśnie zaczęła iść w górę od wczoraj, FYI


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:14 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co tygodniowo daje przychody równe miesięcznej pensji menadżera w jakimś banku.

Na jakim swiecie ty zyjesz? Chyba we wlasnej wyobrazni i kompleksow. Nie masz pojecia o zarobkach menadzerow nawet niskiego szczebla w Polsce. Za te pieniadze to nikt by z toba nie rozmawial. 30PLN/h to srednia placa w Wawie.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dolar miał tańszy niż złotówka (opinia ekonomistów), w PL miało nie być kryzysu (następna opinia), funt po 3zł (opinia), bezrobocia miało nie być już 5 lat temu (opinia).


zapomniales o talibach w klewkach

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:19 
Cytuj  
Ja nie czaje jak wy macie sile jeszcze z nim rozmawiac. Przeciez nie od dzis wiadomo ze Marek odwiedzajac jeden supermarket jest w stanie zanalizowac sprzedaz konsol i gier na nie na calym swiecie. Zas analizujac odcinek swojej wyplaty wie o rynkach finansowych i prawach nimi rzadzacych wiecej niz caly instytut im. Smitha naraz.

BO PRZECIEZ ON WIE I TAK MUSI BYC I CHUJ !!!!

Nie dziwie sie ze uciekles z tego kraju, takich bucom ciezko sie u nas zyje.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:21 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co tygodniowo daje przychody równe miesięcznej pensji menadżera w jakimś banku.

Na jakim swiecie ty zyjesz? Chyba we wlasnej wyobrazni i kompleksow. Nie masz pojecia o zarobkach menadzerow nawet niskiego szczebla w Polsce. Za te pieniadze to nikt by z toba nie rozmawial. 30PLN/h to srednia placa w Wawie.


To ja sie chyba do wawy przeniose.. :)


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:24 
Cytuj  
najniższą krajową w Uk możesz sobie wygoglować mendol. W którym miejscu puściłem wodze fantazji?
Cały czas większość moich znajomych mieszka w PL i wiem dokładnie gdzie i za ile pracują ;) To tylko zakompleksiona śmietanka na tym forum szpanuje na siłę swoimi zarobkami z 5 cyferkami netto. No ale im wierzysz, mimo, że dokładnie wiesz, że 95% nie przekracza 2000zł netto.

Zarabiam netto prawie 500 funtów tygodniowo, wycieczka do egiptu na stronie thomascook.co.uk zaczyna się od 350F (marzec). Kalkulator i do dzieła.

tak brodaty - złoty spadł w ciągu miesiąca o ~30%, w takim tempie w połowie marca byłby tańszy niż srajtaśma, więc trend musiał się zmienić.


Ostatnio edytowano 6 lut 2009, 15:25 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 112
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co tygodniowo daje przychody równe miesięcznej pensji menadżera w jakimś banku.

Na jakim swiecie ty zyjesz? Chyba we wlasnej wyobrazni i kompleksow. Nie masz pojecia o zarobkach menadzerow nawet niskiego szczebla w Polsce. Za te pieniadze to nikt by z toba nie rozmawial. 30PLN/h to srednia placa w Wawie.


Mi oferowali Manager Pizza Hut w Bydgoszczy za 2500 zl .... 38 godzin w tygodniu.

Narazie siedze w Irlandi studiuje i pracuje (20 godzin w tygodniu) na stacji benzynowej. Zarabiam 230 euro tygodniowo i bez problemu sobie daje rade oplacam wszytsko + jestem wstanie zaoszczedzic nie nie kupuje w Lidlu nie dziaduje na niczym :D :P W polsce nie dopomyslenia......

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:26 
Cytuj  
Ahehaheahe 1200 tygodniowa srednia pensja w W-wie? good joke.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:27 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co tygodniowo daje przychody równe miesięcznej pensji menadżera w jakimś banku.

Na jakim swiecie ty zyjesz? Chyba we wlasnej wyobrazni i kompleksow. Nie masz pojecia o zarobkach menadzerow nawet niskiego szczebla w Polsce. Za te pieniadze to nikt by z toba nie rozmawial. 30PLN/h to srednia placa w Wawie.


rotfl, informatyk, wykształcenie wyższe (politechnika), przez rok próbował działalności na własną rękę (ale podatki go zjadły) - 2500zł netto miesięcznie - warszawa.

ubezpieczenia samochodów - 1400zł miesięcznie netto - warszawa

typowa praca w office - wklepywanie, redagowanie, etc. - 1600-1800zł - warszawa

kasa tesco - warszawa - 800-1200zł miesięcznie (zależy od ilości godzin)

podawać dalej?


Ostatnio edytowano 6 lut 2009, 15:30 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co tygodniowo daje przychody równe miesięcznej pensji menadżera w jakimś banku.

Na jakim swiecie ty zyjesz? Chyba we wlasnej wyobrazni i kompleksow. Nie masz pojecia o zarobkach menadzerow nawet niskiego szczebla w Polsce. Za te pieniadze to nikt by z toba nie rozmawial. 30PLN/h to srednia placa w Wawie.


rotfl, informatyk, wykształcenie wyższe (politechnika), przez rok próbował działalności na własną rękę (ale podatki go zjadły) - 2500zł netto miesięcznie - warszawa.


No jesli taki fach to jakis kotlet z niego straszny :(

My placimy 3 razy wiecej wykwalifikowanej osobie.

Acha, trojmiasto :0

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:31 
Cytuj  
Pieszczoch, ciezko mi z Toba dyskutowac, bo uzywasz nieprecyzyjnych terminow. Waluty nie spadaja, tylko aprecjuja albo deprecjuja. Kursy moga spadac albo rosnac. Jak mowisz ze zlotowka spada, to domyslam sie, ze chodzi Ci o deprecjacje i wzrost kursu zlotego. Whatever.

...
Ja bym chetnie nauczyl sie uzywania prostego jezyka, bo uzywanie terminologi zaawansowanej to tylko kreuje mylna interpretacje kogos kto nie jest w temacie. A na PM to my nie siedzimy.
Cos jak fundusze inwestycyjne i marketingowy crap doradcow po liceum ekonomicznym aby "Inwestowac, trzymac i dywersyfikowac" - odsylam do ksiazek Kyosakiego.



Mamy teraz kryzys i nawet tania zlotowka raczej nie sciagnie do nas masowo kapitalu zagranicznego. Zobacz jak tanio jest teraz w Rosji, na Wegrzech, ale jakos nikt sie nie kwapi, zeby tam inwestowac. Wrecz odwrotnie - co rowniez mozna zaobserwowac w Polsce.

Pewnie ze nie, nie wczoraj sie urodzilem, ale taka IKEA co na rok 2009 powaznie zaczyna u nas inwestowac spotka sie z grubo tansza zlotowka, oczywiscie oni juz wykupili papiery na naszym rynku w poprzednim kursie, wiec teraz tylko obsluga kosztow posrednich bedzie duzo tansza dla nich.

Takze w calym roku 2008 wykaz nadzoru Komisji finansowej zwiekszyl sie o 280 "podmiotow" (jak to ladnie brzmi uzywajac jezyka niecodziennego) - podmiotow czyt. ze tyle potencjalnych inwestorow juz dzisiaj sie rozglada za "gruntem uzytkowym" (uu yea).
A najwiekszymi co sie pojawili sa np. Credit Suisse i J.P. Morgan. - oczywiscie to jest tylko zgloszenie do gotowosci do inwestycji ALE wlasnie ten spadek - ooops deprecjacje (przypomina mi sie pierwszy semestr jak to wszyscy sie chwalili tym oto jezykiem na Makroekonomii) - potencjalnie sklania ich do zabezpieczenia inwestycji naszymi pieniedzmi - ooops wprowadzenia kapitalu zagranicznego i przemianowanie ich na aktywa w polskiej walucie.


Kapital zagraniczny raczej inwestuje w papiery wartosciowe, a dopiero przy dobrej atmosferze beda inwestowac w dobra trwale. W dobie kryzysu nie liczylbym na wiele - glownie inwestycje spekulacyjne.

Przyklad, ABB podwaja inwestycje na rok 2009, AMG rozpoczyna inwestycje w Warszawie, Inchcape Motor otwiera nowa placowke w Warszawie (26ty na swiecie) - to ze sa to male inwestycje i jest ich naprawde mnostwo na 2009 to nie znaczy ze sie u nas nie inwestuje.
Polska Agencja Informaci i Inwestycji Zagranicznych szacuje ze Polska przyciagnie w tym roku 8-10mld EUR z inwestycji bezposrednich.
I teraz ten spadek, ekhem deprecjacja, znowu podreslajac - zmniejszy koszt obslugi kapitalu w polsce. A dokladnie kosztow posrednich w przypadku inwestora co juz wczesniej ulokowal swoje pieniadze w naszej walucie.

Kolejna kwestia to ze skoro zakladamy ze zagranica u nas konsumuje, to zlotowki zostaja u nas (nie sa nigdzie pompowane), ale powiekszaja nam sie nam rezerwy walutowe (czyli umacniaja kurs zlotego). Po prostu napedzaja nam konsumpcje.

I tym wlasnie zwalcza sie kryzys, zwiekszenie konsumpcji w _naszym_ kraju zmniejszy recesje. Odsylam do lektury Adama Smitha o niewidzialnej rece - ktora potrafi nawet bez zwiekszenia konsumpcji polepszyc sytuacje.
Po takim zjawisku wzmocnienie gospodarki pozwala na ingerencje rzadu aby albo dalej zachecac inwestorow albo ich wypychac aby kontrolowac wzrost (odsylam do najwiekszego efektu wypychania w tej dekadzie pt. Chiny zamykaja fabryki).


Podsumowujac, znaczne oslabienie zlotowki nie jest nam na reke. Zapewniam Cie, ze byloby o wiele lepiej gdyby nasza waluta pozostala neutralna, albo lekko zmienila swoj kurs (w dowolna strone).

O tym mysle ze nie powinienem dyskutowac, nie posiadam zadnych informacji aby udowodnic jakby to bylo gdyby.
Ale wiem jedno, nasz kraj potrzebuje inwestorow, a podczas kryzysu takich inwestycji jest mniej, jednak lepiej aby nasz kraj tanial jak inwestorzy biednieja to przynamniej niektore inwestycje nie beda przesuniete na pozniejszy termin. Podkreslam - niektore.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:33 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
najniższą płacę na poziomie 6F na godzinę (czyli za zmywak wychodzi 6*5.25 = ponad 30zł/h), co tygodniowo daje przychody równe miesięcznej pensji menadżera w jakimś banku.

Na jakim swiecie ty zyjesz? Chyba we wlasnej wyobrazni i kompleksow. Nie masz pojecia o zarobkach menadzerow nawet niskiego szczebla w Polsce. Za te pieniadze to nikt by z toba nie rozmawial. 30PLN/h to srednia placa w Wawie.


rotfl, informatyk, wykształcenie wyższe (politechnika), przez rok próbował działalności na własną rękę (ale podatki go zjadły) - 2500zł netto miesięcznie - warszawa.


No jesli taki fach to jakis kotlet z niego straszny :(

My placimy 3 razy wiecej wykwalifikowanej osobie.

Acha, trojmiasto :0


to mój młodszy brat, on się specjalizuje w php, java script, mysql, trochę liznął oracla jak masz dla niego pracę i nie jest to kit (znajomy znajomego zna gościa który przyjmuje do pracy za 7500 netto) to pisz na priva ;)
Specjalizacja słaba (chociaż on jest w tym dobry), ale ja mu zawsze mówiłem, że z tego kasy nie będzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:34 
Cytuj  
230 tygodniowo niezle. a ile placisz za mieszkanie? i ile ci zostaje?
przestan pierdolic.

na kazdym kroku marek.
poczawszy od najnizszej krajowej, ktora NIE KAZDY dostaje, poprzez fakt, ze w uk jest zajebiscie z praca i nie ma kryzysu.
zarabiasz 500 funtow tygodniowo bedac w uk juz pare lat? lol to naprawde nie jest powod do tego zeby sie chwalic.
wiekszosc moich znajomych przekracza 2000 netto i nie mieszka w warszawie. i jakos nikt nie jest zakompleksiony, pracujemy 8h dziennie od poniedzialku do piatku. stac nas na dobrych dentystow, lekarzy.
szkoda, ze nie piszesz ile kosztuje wynajecie mieszkania w uk/irlandii, ile kosztuje zycie, ile kosztuje leczenie :)
aha i co bedziesz robil jak wrocisz do Polski pracujac 10 lat na zmywaku w uk. bo to mnie zawsze interesuje w przypadku Polakow, ktorzy wyjechali zarabiac do uk.


ehehe specjalizuje i nie ma pracy? kurwa marek prosze cie. a gazety potrafi czytac? i korzystac z portali internetowych w stylu linkedin?
bo chyba nie bardzo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:38 
Cytuj  
click - srednia placa w wawie na marzec zeszlego roku, teraz troche lepiej pewnie. Ty Mark jak pamietam ostatnio chwaliles sie pensja 400F brutto jak pamietam. Moge sie mylic, ale niezly progres dochodow chyba macie w tej Anglii. W kwestii brata to widac wiezy krwi zobowiazuja. Aha i nikt tu nie szpanuje dochodami oprocz ciebie. Tylko ty rzucasz kwotami.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:43 
Cytuj  
to mój młodszy brat, on się specjalizuje w php, java script, mysql, trochę liznął oracla jak masz dla niego pracę i nie jest to kit (znajomy znajomego zna gościa który przyjmuje do pracy za 7500 netto) to pisz na priva
Specjalizacja słaba (chociaż on jest w tym dobry), ale ja mu zawsze mówiłem, że z tego kasy nie będzie.


No coz, chyba brat sobie nie radzi bo jego starszy totalnie skretynial i mu wybija z glowy rozwoj osobisty i namawia na UK.
Jak mi sie nie powiodlo, to wciagne w to cala rodzine.
Wez lepiej mi tu nie gadaj ze z tego pieniedzy nie ma. Jak jest dobry, to mam dla niego prace na Malcie za 25k eur brutto rocznie min, tam sobie zrobi cv i wroci do polski do pracy za 5k+ netto.
http://infoludek.pl/ogloszenia/?akcja=z ... 4&&strona=

A jak to jest malo, i woli na zmywak, niz sie uczyc (bo 2k eur brutto to psie pieniadze imo dla dobrego informatyka, ale na start idealne) i zapierdalaj net ze stodoly jak ty i doic krowy w Polsce po powrocie ograniczajac swoje ambicje i mozliwosci to be my guest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:45 
Cytuj  
gdyby byl dobry to po roku w Polsce zarabialby calkiem przyzwoicie bez zadnych problemow...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:46 
Cytuj  
Mendol już Ci odpowiadam

Otóż mieszkanie w Londynie (bo tu ceny są 100% wyższe niż w reszcie kraju) kosztuje 1000F. To jest one-bedroom w dobrej dzielnicy (tzn. nie slumsy z czarnuchami bo tam nawet za 650F można wynająć).
One-bedroom oznacza 1 sypialnię, 1 kuchnię, 1 łazienkę + 1 pokój dzienny (living room). Więc jest to odpowiednik dwupokojowego mieszkania.

Więc ja mam 2000F, moja żona 1500F. Razem 3500F, mieszkanie 1000F, opłaty 200-300 (telefony, prąd, gaz etc. dużo rzeczy np. telefony/internet jest dużo tańsza niż PL np. 16Mb/s - 10F miesięcznie). Żarcie jest na takim samym poziomie - kebab - 6F, w PL 30zł. Ubrania tańsze, nawet dużo tańsze. Droższy, anawet dużo droższy jest transport (bilet tygodniowy 30F pochłania większość stałych miesięcznych opłat)
I tak zostaje te 1500F miesięcznie.

A ja oszczędnym typem raczej nie jestem, kucharzem też kiepskim - wolę na mieście coś wchłonąć.

Mogę Ci opisać jak wyglądało moje życie w PL, zarabiałem 2250 netto (8-9 lat temu), mieszkanie - 1000zł, komórka 120zł, net 120zł, komunikacja - 300-400zł (zależy gdzie jeździłem na weekendy), zostawało 700-800zł co mi starczało na jedzenie (całe szczęście, że do sushi się nie przekonałem bo by mi starczało na tydzień, ramzes dużo tańszy ;)
Generalnie szef mi musiał zasponsorować nowe Levis'y bo na jego uwagę, że mam przetarte spodnie wypaliłem mu, że tyle zarabiam, ze mnie nie stać na nowe - następnego dnia dostałem kopertę i 300zł. Niezłe w sumie :)

Jak wrócę, to zakładam własną firmę, w sumie 2-3 firmy. Jest trochę sprawdzonych pomysłów które świetnie działają w UK, a nikt ich jeszcze nie przeniósł do PL. O ile wrócę, bo świat stoi otworem więc trzeba korzystać.

khekhe to o moim bracie to jest włąsnie odpowiedź w tylu "znajomy znajomego ma dobrą pracę za 7500 netto, ale na razie nie przyjmują, może za tydzień". Wszyscy co kończyli studia razem z nim jadą na bardzo podobnej stawce - widocznie cały rocznik nieudaczników w takim razie, bo aż dziwne że inni zarabiają 3x tyle :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.