mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 19:08 
Cytuj  
ale Ty Ojciec mylisz konserwatystów z rasistami. A UK ma tyle wspólnego z rasizmem co żydzi z faszyzmem.
Konserwatyści uderzą w socjal, głównie w socjal przyznawany niesłusznie.
Od lat się czyta o tym, że UK nie było przygotowane na cwaniaków i kombinatorów z Europy Wschodniej (w tym z PL), więc zaostrzą zasady przyznawania i zwiększą kontrolę.
Mi to ryba (chyba, że wezmą się za zeznania podatkowe... :o )

Teraz na porządku dziennym jest: Tatuś w UK pracuje na czarno zarabia 400F/week. Mamusia z dziećmi w PL, przyjechali na tydzień, zapisali się na wszelkie zapomogi na dzieci, tatuś oficjalnie bezrobotny, więc dostali mieszkanie socjalne (które podnajmują a tatuś wynajmuje pokój). Typowa polska rodzina w UK na dorobku. To oni dostaną po dupie. I słusznie zresztą. Mam nadzieję, że przynajmniej część z takich cwaniaczków polskich dostanie rachunek do zapłacenia na głupie kilkaset tysięcy złotych wyciągniętych niesłusznie z UK przez kilka lat.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 19:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mam nadzieję, że przynajmniej część z takich cwaniaczków polskich dostanie rachunek do zapłacenia na głupie kilkaset tysięcy złotych wyciągniętych niesłusznie z UK przez kilka lat.


Prawo nie działa wstecz.

@down
Jak tak, to z pewnością. Tylko dlaczego do tej pory nimi się nie zajęli ?


Ostatnio edytowano 12 maja 2010, 19:24 przez Profeta, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 19:20 
Cytuj  
Oczywiście, że nie działa. Ale jeżeli podałeś złe dane przy wypełnianiu wniosku o jakiś benefit, dzieci na które brałeś zapomogę nie były w UK, mieszkanie socjalne było podnajmowane, pracowałeś na czarno, nie płaciłeś podatków, to to wszystko co niesłusznie wziąłeś zwracasz + odsetki + kara.

Profeta napisał(a):

@down
Jak tak, to z pewnością. Tylko dlaczego do tej pory nimi się nie zajęli ?


bo to angole. Tu nawet nie ma faktur - rozliczasz się ze świstków wypisanych (czasami) na szybko na kawałku papieru. Każdy ma kredyt zaufania i dopóki mu się winy nie udowodni jest przykładnym wzorowym obywatelem.
Dlatego tak wiele osób z Europy wschodniej przyzwyczajonych do tego że aby dostać od państwa 5zł trzeba było przytargać tonę makulatury z pieczątkami, zaświadczeniami etc. Tu masz to na dowód osobisty. I do tej pory często nie sprawdzali słuszności przyznanych świadczeń całymi latami. Raj dla cwaniaków z Polski ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 22:14 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Z drugiej strony to byłby cud. Nawet jak zapomogi/zasiłki w UK zmniejszą o 90% to i tak będą 10x wyższe niż w PL...

Znow te Twoje prownania. Klasyk. Pewnie jak Ci angol obciaga, to lepiej niz polska dziewczyna!


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 23:24 
Cytuj  
Czepiasz się, ale niestety poziom życia w polska jest << od poziom życia w ingland.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 07:46 
Cytuj  
Najebia pelno obwarowan, zakazow, nakazow co do tych zasilkow. Zwykly angol pogubi sie pewnie w tym wszystkim, natomiast polski cfaniak i tak wydyma system :) Lata komunizmu wyksztalcily w polakach niesamowita zdolnosc do kombinowania. Zaden byle angielski biurokrata nie jest na to gotowy :]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 18:52 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Najebia pelno obwarowan, zakazow, nakazow co do tych zasilkow. Zwykly angol pogubi sie pewnie w tym wszystkim, natomiast polski cfaniak i tak wydyma system :) Lata komunizmu wyksztalcily w polakach niesamowita zdolnosc do kombinowania. Zaden byle angielski biurokrata nie jest na to gotowy :]


jest dokładnie tak jak piszesz. Jak to ujął mój kolega - UK nie było absolutnie przygotowane na cwaniaków z Europy Wschodniej.
Już w tym momencie za bardzo nie da się tego systemu dymać, a rządzili liberałowie. Nie mogę się doczekać widoku polskich cyganów wstających o 6.00am i idących do pracy :D

Tor-Bled-Nam - hau hau hau hau - dostosowałem odpowiedź do poziomu rozmówcy ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 19:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a rządzili liberałowie


Laburzysci to Liberalowie :>?

Imo Marek jak juz upierdola cwaniakow i wroca do domow w Polsce itd.. a bezrobocie nie spadnie to caly rage ich spoleczernstwa (ofc tych szarych mas srednio edukowanych) odbije sie nawet na takich jak ty, bo skoro ty fizycznie nie tyrasz czy na zmywaku to przeciez zabierasz prace rodowitemu angolowi, a im sie nalezy bo tak ;)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 19:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Z drugiej strony to byłby cud. Nawet jak zapomogi/zasiłki w UK zmniejszą o 90% to i tak będą 10x wyższe niż w PL...

Czyli zapomogi w Polsce wynoszą 1% tych w UK?

W polsce zasiłek dla bezrobotnego to 717 zł brutto miesięcznie.
Czyli z tego co napisałeś wynika, że w UK 71700 zł brutto miesięcznie.

W rzeczywistości sumując wszystkie zasiłki w UK można otrzymać 588 GBP miesięcznie, co odpowiada kwocie 2 770 zł.

Jest to mniej więcej 4% kwoty którą podałeś, więc pomyliłeś się około 25 razy.

I jeśli chodzi o twoje wynurzenia na temat życia w UK właśnie taki współczynnik należałoby w takim razie przyjąć.

To co mówisz = 4% rzeczywistości


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 20:44 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Z drugiej strony to byłby cud. Nawet jak zapomogi/zasiłki w UK zmniejszą o 90% to i tak będą 10x wyższe niż w PL...

Czyli zapomogi w Polsce wynoszą 1% tych w UK?



Po pierwsze po co te skomplikowane obliczenia? Wziąłeś kwotę maksymalną w PL i jakąś dziwną z UK i coś liczysz. Co chcesz udowodnić?
Przecież takie liczenie nie ma sensu bo zasady przyznawania zasiłków są totalnie różne.

W Polsce dostajesz zasiłek dla bezrobotnych przez 6 miesięcy i to wszystko.

W UK po przepracowaniu roku masz zasiłek dla bezrobotnych - którzy Ci przedłużają w nieskończoność gdy nie możesz znaleźć pracy. Zwracają koszty wynajmu mieszkania (raczej do pewnej kwoty - ale te 600-700F spokojnie idzie dostać), dostajesz kasę na bilet miesięczny (120F) bo przecież musisz podróżować by szukać pracy, ba jak jesteś umówiony na interwiev a nie masz na garnitur to dostaniesz na niego odpowiedni czek (~100F).

zresztą nawet pracując idzie niezłą kaskę wyrwać - hasła dla Ciebie do pogoglowania:
housing benefit
council tax benefit
working tax credit
Jobseeker's Allowance
jak masz dziecko to jeszcze:
child benefit
maternity allowance
sure start maternity grant

A tak naprawdę jest tego w zależności od councilu ze 2-3 razy więcej..

W Uk są rodziny w których chyba nikt nigdy nie pracował i na stopę życiową raczej nie narzeka (2 samochody, najnowszy sprzęt audio-tv i codzienne śniadania/obiadki/kolacje w restauracjach).


Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 21:05 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:02 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
To co mówisz = 4% rzeczywistości

Chyba na odwrot.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:07 
Cytuj  
Co mnie bardzo boli to to, że samotna kobieta z dzieckiem = darmowe mieszkanie (przynajmniej dwupokojowe). Trochę zaczynam żałować, że brałem ślub. ~1200F miesięcznie piechotą nie chodzi ;)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Z drugiej strony to byłby cud. Nawet jak zapomogi/zasiłki w UK zmniejszą o 90% to i tak będą 10x wyższe niż w PL...

Czyli zapomogi w Polsce wynoszą 1% tych w UK?



Po pierwsze po co te skomplikowane obliczenia? Wziąłeś kwotę maksymalną w PL i jakąś dziwną z UK i coś liczysz. Co chcesz udowodnić?


Masz rację, zapewne się pomyliłem. Podaj jakieś liczby proszę, żeby zweryfikować prawdę.

Moje źródło jeśli chodzi o zasiłek w UK:
http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/180 ... zrobotnych

Jeśli chodzi o zasiłek w polsce, to nie jest kwota najwyższa. To po prostu kwota zasiłku, nie ma mniejszych, nie ma większych. Po prostu jest.

Chciałbym żebyś mnie poprawił i pokazał, że w UK bezrobotny dostaje faktycznie 71700 zł miesięcznie (co napisałeś kilka postów wyżej). Może i rzeczywiście się mylę. Może i masz rację. Ale pokaż to obiektywnie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:12 
Cytuj  
Polacy musza byc zajebiscie zaradni czatem. Jak kiedys bylem w UK nto na wyprzedarzach po nowym roku widzialem brudnych, grubych Angoli rzucajacych sie na ciuchy za grosze. Nie wsiadali potem do jednego z dwoch samochodow. Obiadki w restauracji to widzieli na filmach pewnie. Widac Polak potrafi!


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:13 
Cytuj  
Kuźwa ale żeś się czepnął.
Ja nie robiłem żadnych obliczeń, tylko tak napisałem.

Cyganeria polska pewnie znacznie więcej dostaje miesięcznie - biorą jakieś dofinansowania na połowę polskich wsi...

(tylko mi zaraz nie wyjeżdżaj z pytaniami skąd wziąłem tą "połowę polskich wsi" a nie np. 1/250 na Boga...)

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Polacy musza byc zajebiscie zaradni czatem. Jak kiedys bylem w UK nto na wyprzedarzach po nowym roku widzialem brudnych, grubych Angoli rzucajacych sie na ciuchy za grosze. Nie wsiadali potem do jednego z dwoch samochodow. Obiadki w restauracji to widzieli na filmach pewnie. Widac Polak potrafi!


hau hau hau hau - tak Anglia to bardzo biedny kraj tylko już się odczep Tor-Bled-Nam bo nie zniosę więcej takiego bezmózgiego szczekania.

Obrazek

Wg wikipedii zamożność przeciętnego polaka plasuje się pomiędzy rosjaninem:

Obrazek

a libijczykiem:

Obrazek


Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 21:20 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:18 
Cytuj  
bet Zychoo all.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:18 
Cytuj  
Anglia to bogaty kraj. Duzo bogatszy niz Polska. Zyje sie tez sporo lepiej. Nedzarz mimo wsystko dalej jest nedzarzem niezaleznie czy w POlsce czy w UK. Tego drugiego przynajmniej stac na wynajecie czegos i zarcie gowna od arabow. Ja wiem, ze prosty robol jak Ty musi w sobie nawkrecac jak mu jest lepiej. Przeciez wedlug Ciebie mendzerowie w polskich banakch zarabiaja mniej niz polski emigrant na zmywaku. :lol:

Zychowi sie nudzi. Przeciez kazdy na forum wie, ze Mark piedoli takie bzdury ze oczy bola.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:20 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
W UK po przepracowaniu roku masz zasiłek dla bezrobotnych - którzy Ci przedłużają w nieskończoność gdy nie możesz znaleźć pracy. Zwracają koszty wynajmu mieszkania (raczej do pewnej kwoty - ale te 600-700F spokojnie idzie dostać), dostajesz kasę na bilet miesięczny (120F) bo przecież musisz podróżować by szukać pracy, ba jak jesteś umówiony na interwiev a nie masz na garnitur to dostaniesz na niego odpowiedni czek (~100F).

W Uk są rodziny w których chyba nikt nigdy nie pracował i na stopę życiową raczej nie narzeka (2 samochody, najnowszy sprzęt audio-tv i codzienne śniadania/obiadki/kolacje w restauracjach).


I ty uwazasz ze to jest normalny kraj i normalne zasady bo jak dla mnie to zgraja nierobow kmini i kombinuje jak za czyjes miec wyjebane w wszystko i dobrze zyc(Podobnie jak protestujace bydlo w Grecji). Jak tym swoim uwielbieniem w stosunku do UK twierdzisz ze to ziemia obiecana to mam nadzieje ze takie oswiecenie nigdy do Polski nie przyjdzie, a ty w krainie wiecznego socjalizmu bedziesz mogl zyc razem z tymi ktorzy maja we wszystko wyjebane i grzecznie ze swoich podatkow bedziesz finansowal ich auta i kolacje w restauracjach ;]

Edit Swoja droga jak ty wg tej mapki wydedukowales ze nasze PKB per cpaita znajduje sie pomiedzy Rosja a Libia jak ewidentnie widac ze nasz kolor jest ciemniejszy niz Rosji. Juz nie mowie o tym ze jak sie korzysta z takiego wskaznika to warto by podawac dane za rok 2009 a nie 2008


Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 21:29 przez Dracos, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:22 
Cytuj  
nie, nie uważam - gdzieś pisałem, że uważam? :o

Tor-Bled-Nam - Wiem dobrze ile zarabia menadżer w Polskim banku i zarabia mniej ode mnie. Wylecz w końcu swoje kompleksy biedny chłopcze i odpierdol się.
Tu zwykłe robole mają po 12 000 Funtów zwrotu za ostatni rok fiskalny.


Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 21:24 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:24 
Cytuj  
Nie chce mi sie szukac Twoich pierdow. Napisales taka bzdure miedzy wieloma innymi. Kompleksy rzeczywiscie na Tobie mozna leczyc,ale akurat nie mam takiej potrzeby.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.