mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 19:46 
Cytuj  
Dana napisał(a):
A wysłałem zapytanie do Allegro, zobaczymy co powiedzą.
wyprzedziles mnie, daj znac co odpowiedza

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 20:46 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl)

to że znaczek pocztowy kosztuje 3,5 zł wcale nie oznacza, że koszt wysyłki to 3,5 zł. Koszt wysyłki to jest wszystko. Opakowanie, taśma klejąca, koperta, nawet koszt pracy człowieka, który to pakuje.

Zgadzam się, że na allegro jest sporo naciąganych cen przesyłki, ale to nie jest wałek. Czarno na białym jest napisane ile kosztuje.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:06 
Cytuj  
Kupilem zestaw( nie za duza kwote, ale tez nie grosze- 200 zlotych), a gosc zamiast tego co na zdjeciu wyslal mi( po dluuugim czasie) PIRATY :] Teraz oczywiscie skontaktowac sie z nim nie moge i tak sie zastanawiam czy gdzies to zglosic, bo narazie rozpoczalem jedynie "spor transakcyjny" na allegro czymkolwiek to jest


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:14 
Cytuj  
jak allegro nie pomoze to zglaszasz na policje..bo to jest zwykle oszustwo:P
a i za piratowanie moze dostac:>

postrasz goscia policja -na ogol po dobroci zwracaja kase, a tych ktorzy mysla ze sa cwaniaki -zglaszac w odpowiednie miejsce.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:29 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
goatguy napisał(a):
większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl)

to że znaczek pocztowy kosztuje 3,5 zł wcale nie oznacza, że koszt wysyłki to 3,5 zł. Koszt wysyłki to jest wszystko. Opakowanie, taśma klejąca, koperta, nawet koszt pracy człowieka, który to pakuje.

Zgadzam się, że na allegro jest sporo naciąganych cen przesyłki, ale to nie jest wałek. Czarno na białym jest napisane ile kosztuje.


W przypadku firm, które mają swoje sposoby pakowania poszczególnych produktów to się zgadza. Ale jak koleś wysyła mi grę używkę w bąbelkowej kopercie poleconym za 3,50, a w aukcji stoi, że będzie paczka za 10zł to coś nie tak.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

**

Posty: 263
Dołączył(a): 21.01.2007
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:41 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
Zychoo napisał(a):
goatguy napisał(a):
większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl)

to że znaczek pocztowy kosztuje 3,5 zł wcale nie oznacza, że koszt wysyłki to 3,5 zł. Koszt wysyłki to jest wszystko. Opakowanie, taśma klejąca, koperta, nawet koszt pracy człowieka, który to pakuje.

Zgadzam się, że na allegro jest sporo naciąganych cen przesyłki, ale to nie jest wałek. Czarno na białym jest napisane ile kosztuje.


W przypadku firm, które mają swoje sposoby pakowania poszczególnych produktów to się zgadza. Ale jak koleś wysyła mi grę używkę w bąbelkowej kopercie poleconym za 3,50, a w aukcji stoi, że będzie paczka za 10zł to coś nie tak.


Polecony - 3,50
Koperta babelkowa - ~1zł (?)
Dojazd na poczte w dwie strony - 4-5zł
Teraz juz ci sie wszystko zgadza?


_________________
flidais#2625

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:48 
Cytuj  
a dolicz jeszcze, ze musi zjesc sniadanie rano (7 zl?) bo nie bedzie mial sily dojechac do tej poczty.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:55 
Cytuj  
Po co ta ironia? Koszt dojazdu na poczte w wielu miejscowosciach bez problemu moze przeroczyc 5zl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:55 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Kupilem zestaw( nie za duza kwote, ale tez nie grosze- 200 zlotych), a gosc zamiast tego co na zdjeciu wyslal mi( po dluuugim czasie) PIRATY :] Teraz oczywiscie skontaktowac sie z nim nie moge i tak sie zastanawiam czy gdzies to zglosic, bo narazie rozpoczalem jedynie "spor transakcyjny" na allegro czymkolwiek to jest

Nie strasz bo widać zrobił to rozmyślnie, jeśli minęło 10 dni od zakupu to idź na policje i to zgłoś bo to normalna rzecz i policja zna hasło 'allegro', cwaniactwo trzeba likwidować.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 22:26 
Cytuj  
Tak mnie natchli tym tematem, że chyba też sie postraszę z koleżką, ktory się nie wyrabia z projektem dla mnie.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 22:43 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
jak allegro nie pomoze to zglaszasz na policje..bo to jest zwykle oszustwo:P
a i za piratowanie moze dostac:>

postrasz goscia policja -na ogol po dobroci zwracaja kase, a tych ktorzy mysla ze sa cwaniaki -zglaszac w odpowiednie miejsce.

postraszyć można ofk. Ale jeśli nie sprawdził przesyłki przy kurierze i nie spisał protokołu, że towar jest niezgodny z tym co zamawiał to szanse na wywalczenie czegokolwiek są imo niewielkie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 22:49 
Cytuj  
Oj policja już przetrzepie gdzie płyty zostały nagrane. To wcale nie jest takie trudne gdy otrzymają dane od allegro. Należy pamiętać, że kradzież na 200zł to "tylko" wykroczenie, ale już sprzedaż nielegalnego oprogramowania to przestępstwo. Za rozprowadzanie czekają delikwenta poważne konsekwencje, a dla policji to łatwy łup do statystyk wykrywalności.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 22:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Oj policja już przetrzepie gdzie płyty zostały nagrane. To wcale nie jest takie trudne gdy otrzymają dane od allegro. Należy pamiętać, że kradzież na 200zł to "tylko" wykroczenie, ale już sprzedaż nielegalnego oprogramowania to przestępstwo. Za rozprowadzanie czekają delikwenta poważne konsekwencje, a dla policji to łatwy łup do statystyk wykrywalności.


Dokladnie, nasi bad boys sie nie patyczkuja z jakiegos powodu akurat z takimi przestepcami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 23:39 
Cytuj  
Zresztą policja chętnie działa w temacie 'allegro' bo im nabija licznik i premie są większe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2011, 23:40 
Cytuj  
Napisałem do Allegro, w pomocy znalazłem informację że mogę przesłać pytanie DOTYCZĄCE OPISU AUKCJI. Więc zapytałem czy ważny jest opis czy regulamin tego oszołoma z Allegro, zobaczymy co mi odpiszą.

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 00:06 
Cytuj  
gandzialf napisał(a):
goatguy napisał(a):
Zychoo napisał(a):
goatguy napisał(a):
większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl)

to że znaczek pocztowy kosztuje 3,5 zł wcale nie oznacza, że koszt wysyłki to 3,5 zł. Koszt wysyłki to jest wszystko. Opakowanie, taśma klejąca, koperta, nawet koszt pracy człowieka, który to pakuje.

Zgadzam się, że na allegro jest sporo naciąganych cen przesyłki, ale to nie jest wałek. Czarno na białym jest napisane ile kosztuje.


W przypadku firm, które mają swoje sposoby pakowania poszczególnych produktów to się zgadza. Ale jak koleś wysyła mi grę używkę w bąbelkowej kopercie poleconym za 3,50, a w aukcji stoi, że będzie paczka za 10zł to coś nie tak.


Polecony - 3,50
Koperta babelkowa - ~1zł (?)
Dojazd na poczte w dwie strony - 4-5zł
Teraz juz ci sie wszystko zgadza?


Jeszcze pewnie sprzedając przez allegro 100 rzeczy dziennie, co każdą wysłaną paczkę wraca do domu coś przegryźć?
I tak bywają gorsze cwaniaczki wołający po 25 zł za kuriera, chociaż jeżeli ma podpisaną umowę z firmą kurierską to jest to 10 zł i odbiór spod domu

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 00:12 
Cytuj  
Pakowanie i utrzymanie pracowników też kosztuje. Tak sobie kiedyś liczyłem, gdy znajomy wysyłał na masę zdjęcia (gdy to się jeszcze poprzez allegro opłacało) i wychodziło jakieś 3-4zł na paczkę dodatkowych kosztów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 00:22 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Dana napisał(a):
A wysłałem zapytanie do Allegro, zobaczymy co powiedzą.
wyprzedziles mnie, daj znac co odpowiedza


Odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że zgłoszona przez Pana aukcja zakończyła się przed momentem weryfikacji. (podałem pierwszą z brzegu tego kolesia, jako przykład, nie patrzyłem ile jeszcze będzie trwać).

Dodam, że zapis na aukcji o 14-to dniowym terminie odnosi się czasu dostawy w przypadku wysyłki przedmiotu za pośrednictwem Poczty Polskiej

Oczywiście druga uwaga jest błędna, jako że jak powiedziałeś zamówiłeś kuriera. Drąż dalej sam :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 05:44 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Poziomka napisał(a):
jak allegro nie pomoze to zglaszasz na policje..bo to jest zwykle oszustwo:P
a i za piratowanie moze dostac:>

postrasz goscia policja -na ogol po dobroci zwracaja kase, a tych ktorzy mysla ze sa cwaniaki -zglaszac w odpowiednie miejsce.

postraszyć można ofk. Ale jeśli nie sprawdził przesyłki przy kurierze i nie spisał protokołu, że towar jest niezgodny z tym co zamawiał to szanse na wywalczenie czegokolwiek są imo niewielkie.

Nie kazdy godzi sie na ta opcje (bo jest taka) zeby otworzyc paczke przy kurierze..

masz link do aukcji -ona nie znika, masz email z danymi goscia z danymi aukcji co kupiles etc - i reklamujesz u sprzedawcy-jak nie to do allegro a jak nie idziesz zglaszasz do niebieskich.
A oni wbrew pozorom dzialaja szybko w takich przypadkach bo sprawa jest podana na tacy dane z allegro-dane od isp- weryfikacja aukcji - i prowadzacy sprawe dostaje + od szefostwa za wykrycie sprawcy i rozwiazanie sprawy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 05:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Oj policja już przetrzepie gdzie płyty zostały nagrane. To wcale nie jest takie trudne gdy otrzymają dane od allegro. Należy pamiętać, że kradzież na 200zł to "tylko" wykroczenie, ale już sprzedaż nielegalnego oprogramowania to przestępstwo. Za rozprowadzanie czekają delikwenta poważne konsekwencje, a dla policji to łatwy łup do statystyk wykrywalności.

wykroczenie czy nie..ale bujanie sie na policje-bycie wzywanym w sprawie ,skladanie wyjasnien, ewentualnie sad grodzki czy inna instytucja to juz troche potrafi namieszac...

no i druga sprawa o piractwie-jesli prowadzacy sprawe bylby 'ciety' na takich cwaniaczkow to marnie widze sytuacje tego sprzedawcy:>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.