mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 14:20 
Cytuj  
I to napisalem. Ale zauwazam problem naszych przedszkoli, szczegolnie gdy grupy są duze jak np. 30 dzieciakow, a rodzice dalej by chcieli by ich dzieciaka traktowac indywidualnie. (A nie raz jest problem nawet z 1 dzieckiem). Poza tym znajome mowia, ze wszystkie przedszkolanki dra morde ;p (zresztą co, na rzęsach mają chodzic za takei wyplaty?) , mimo to dzieciaki je "loffciają". Takie kamery zawsze bedzie mozna łatwo nadużyć, raz przedszkolanka podniesie glos i ją będą po sądach prowadzać.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 14:23 
Cytuj  
zalezy co masz pod pojeciem dra morde? bo jak ktoras mowi stanwczym tonem, uspokoj sie to luz. Ale jak bedzie "darla morde" w stylu zamknij ryj glupi gnoju to moze oberwac w ryj.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 14:24 
Cytuj  
krzyk, ale bez "zamknij ryj głupi gnoju" ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 14:40 
Cytuj  
Przedszkolanki to też ludzie ale po to są przeszkolone na studiach w odpowiednich technikach żeby sobie radziły z 1 dzieckiem i 20 jeśli jest taka potrzeba

to chyba podstawa że nie można krzyczeć na dziecko czy szarpać je , obojętnie czy jest się jego rodzicem czy opiekunem , przemoc fizyczna daje bardzo krótkotrwały posłuch i długotrwałe efekty w życiu dorosłym

dobre przedszkole to takie gdzie praktycznie nie ma oglądania telewizji czy gadania o bzdurach przy kawie ale takie gdzie się rozwija odpowiedni typ inteligencji dziecka , takie przedszkola nie są tanie

inna sprawa że w PL brakuje facetów w przedszkolach ale o tym już mówiłem , więcej facetów i społeczeństwo byłoby mniej kalekie zwłaszcza w rodzinach gdzie tatuś jest niedzielnym tirowcem czy jeździ na delegacje 4 dni z 7

generalnie przedszkole to biznes jak każdy inny , you get what you pay for

nie radzę oszczędzać jednak na dziecku w żadnym wypadku , żeby uzmysłowić jak ważne jest przedszkole - osobowość i szereg podstawowych cech kształtuje się tylko do 5 roku życia później wszystko jest jego pochodną


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 15:58 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
pieszczoch kolejny biznes otwierasz?



Hie hie ;) Coś węszyć trzeba, ale ten topik nie ma nic wspólnego z moimi planami.
Czysta ciekawość, tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 16:15 
Cytuj  
Alda, przy 20 dzieciakach jakie przeszkolenie Ci pomoze jesli odwrocisz sie na chwile a dzieciak przypierdoli w słup? ;) Nie przesadzalbym z tym przeszkoleniem.
Przy tak malych dzieciach imo duze grupy to fail. Zrobic male grupy i jeszcze spadloby bezrobocie dzieki temu ;) tylko skad na to pieniadze...

Wlasnie dlatego, ze przedszkolanki to ludzie, dlatego beda tracic cierpliwosc itp. btw. pracowac w publicznym przedszkolu przy 30 dzieciakach i dostawac 1-2k zajebiscie by mnie motywowalo, no i ofc trzeba byc tam z powolania itp. Imo latwo sie im wypalic. Nie mowiac, z eczasem wymagaja kreatywnosci, przygotowywania nowych programow zajec itp. Osobiscie bym pierdolil taki interes ;p


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2013, 18:55 
Cytuj  
Z pewnym zdziwieniem muszę przyznać, że zgadzam się z tczewiakiem, zwłaszcza w kwestii traktowania patologii w szkołach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 21:41 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Alda, przy 20 dzieciakach jakie przeszkolenie Ci pomoze jesli odwrocisz sie na chwile a dzieciak przypierdoli w słup? ;) Nie przesadzalbym z tym przeszkoleniem.
Przy tak malych dzieciach imo duze grupy to fail. Zrobic male grupy i jeszcze spadloby bezrobocie dzieki temu ;) tylko skad na to pieniadze...

Wlasnie dlatego, ze przedszkolanki to ludzie, dlatego beda tracic cierpliwosc itp. btw. pracowac w publicznym przedszkolu przy 30 dzieciakach i dostawac 1-2k zajebiscie by mnie motywowalo, no i ofc trzeba byc tam z powolania itp. Imo latwo sie im wypalic. Nie mowiac, z eczasem wymagaja kreatywnosci, przygotowywania nowych programow zajec itp. Osobiscie bym pierdolil taki interes ;p



Odpowiem najpierw na pytanie odnośnie zarobków , przedszkolanka ma taką samą siatkę płac jak nauczyciel , czyli średnia pensja wliczając dodatki to około 3k , nie są to może jakieś duże pieniądze ale nie są tak małe jak się powszechnie uważa . Powołanie trzeba mieć do każdej pracy , natomiast ludzi z odpowiednim podejściem do dzieci nie ma za wiele i tu nie chodzi tylko o poziom wyszkolenia ale głównie wewnętrzną charyzmę

Jak dziecko podchodzi do ciebie i pokazuje coś czy o czymś opowiada , nie ważne czy to mleczny ząbek , czy też nowe okulary to dla takiego dziecka jest to rownie ważne jak dla ludzi dorosłych kredyty czy pensja , to są najważniejsze ich rzeczy i problemy , wystarczy wysłuchać i się zainteresować , nie ma tu magicznej formuły , małe dzieci mogą cię drażnić albo ciekawić , tym bardziej że dzieci potrafią lubić ludzi którzy za nimi nie przepadają , bo coś w nich wyczują

programy zajęć nie są tak restrykcyjne , generalnie dzieciom trzeba powtarzać bardzo wiele razy żeby coś zapamiętały , więc jak coś na nie działa i to widzisz , to wtedy to powtarzasz aż sobie utrwalą i nie skaczesz z materiałem , akurat w przedszkolu masz dużo własnej inwencji i to jest duży plus tej pracy

są też inne jak po jakimś czasie dzieciaki się przywiążą i rzucają się na szyję czy podchodzą same i się pytają co mają napisane po angielsku na ubraniach itd , dużo by pisać , generalnie zgadzam się z tym że grupy są za duże i efektywność bardzo mocno spada . Nie wiem co masz na myśli z przypierdoleniem w słup , wszystkie sprzęty na sali są atestowane i właściwie nie ma możliwości żeby sobie dziecko coś zrobiło , chyba że każesz mu się bawić nożyczkami

dzieci w wieku 3-6 mają bardzo elastyczny kościec i rzadko sobie coś łamią


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 21:49 
Cytuj  
w mysli mialem bardziej wyjscie na dwór, wtedy mam wrażeni, że ta "szarańcza" jest zdolna do wszystkiego i jakos nie wierze, ze dzieciaki nie maja dosc fantazji by sobie cos zrobic ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 22:07 
Cytuj  
szybciej sobie coś zrobią w sali niż na dworze

jak jest pogoda to z nimi wychodzę na powietrze i nie mam problemów , mówię gdzie nie wolno iść i tyle
dzieci to nie szarańcza tylko po prostu mali ludzie nie mający jeszcze kompletnej wiedzy co wolno a co nie
i bazują na instynktach , zwłaszcza stadnych , mam w grupie dziewczynki które uwielbiają pomagać i pocieszać inne dzieci , często mi same pomagają jak widzą że ktoś się zachowuje nie tak

w przedszkolu rzadko dochodzi do jakiś sytuacji , częściej przychodzą z domu z podbitymi oczami bo rodzice nie upilnowali i spadały ze schodów czy krzeseł

wystarczy że podejdziesz do nich jak do ludzi a nie małych skurwysynków , tak to podsumuję


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 22:13 
Cytuj  
Dzisiejsze szkoły, szczególnie podstawowe, to jedna wielka patologia.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 22:37 
Cytuj  
Cytuj:
to juz jest u nas, tyle ze nie w szkolach, a w niektorych przedszkolach.

Z tego co mi mówiła kumpela, która jest "z branży", a raczej chciała nałapać praktyki itp i trochę placówek zwiedziła, to przedszkola "tvnowe/faktowe" wcale takie rzadkie nie są. Generalnie masakra, laska była w szoku jak to wszystko wygląda :P. W ciemno to bym posłał tylko do takiego z kamerami, dla dzieciaka bez różnicy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 22:44 
Cytuj  
no nie są

nawet w moim widać idiotyczne podejście do dzieci , po samych dzieciach które się boją podejść i poprosić o coś co niektórych "przedszkolanek"


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 05:35 
Cytuj  
alda, a ile masz tych dzieciakow w grupie? ja mowie o 30 dzieciakach. Takie dzieci to pobija sie miedzy soba i nawet nie skumaja, ze to zle. Bo mi znajome mowily, ze wyjscie na dwor to jedna z najgorszych rzeczy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 08:23 
Cytuj  
ty aldzia a powiedz mi, czy wedlug ciebie 6 latki nadaja sie do tego zeby isc do szkoly?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 09:02 
Cytuj  
Mendol - puściłem młodą do 1 klasy jak miała 6 lat - nie widzę najmniejszych problemów z nauką (poza czasami występującym: nie chce mi się, zrobię później.) Kończy właśnie 2 klasę i problemów nie ma żadnych.
Wszystko jednak zależy od dzieciaka, bo ma w klasie 2 osoby, które sobie zdecydowanie nie radzą.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 09:04 
Cytuj  
ja nie mowie o problemach z nauka, po tatusiu moje dzieci zdolne sa ;p
bardziej mam na mysli, w przypadku chlopakow, jak wyglada kwestia siedzenia 45min w lawce, siedzenia na przerwie na korytarzu, rozmawiania na lekcjach itd. itp.
bo jak dla mnie 6 lat to jeszcze troche za wczesnie zeby dzieci wstawiac do takiego kieratu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 09:07 
Cytuj  
Znasz tatusia ? :lol:

No lekcje w 1 klasie różnią się od tego co było za naszych czasów (przynajmniej w szkole młodej). Mieli 15 minut nauki, 10 minut zabawy miedzy sobą, potem jakieś gry edukacyjne itp Nie było to 45 minut lekcji w ławce.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 09:14 
Cytuj  
@Alda - powiedz jeszcze że pracujesz w przedszkolu nr 3 albo 27.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 09:23 
Cytuj  
Neonin: podobno tak :P

A no chyba, ze tak - ale z tego co wiem to wlasnie zalezy od szkoly.
bo sa takie gdzie kaza siedziec 45min na krzeselku a potem dzienniczki pelne uwag po miesiacu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.