mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 18:05 
Cytuj  
Sargeras, nie wiem czy Ty to robisz umyslnie, ale Twoje odpowiedzi nie dokladnie sa tym czego oczekiwalem.

wygalda to tak co PiS zrobil zle? zwleka z kolaicja, ale i tak z tej wypowiedzi wynika ze to wina PO bo zmienila zdanie.

Tak wiec spytam ponownie. Czy jest cos co PiS _samodzielnie_ zrobil zle?

dzieki za odpowiedz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 09:05 
Cytuj  
Hej ludzie czy to tylko moja opinia czy to, co robi nasz wspaniały rząd to czasem nie jest ograniczanie wolność słowa, ograniczanie prawd jednostki i narzucanie wzorców zachowań? I jak to inaczej nazwać jak nie komunizmem?

KRRiT – to po prostu KGB

Dziś w wiadomościach było ze w jakiś szkołach nie wpuścili Jurka Owsiaka, który chciał uczyć młodzież technik pierwszej pomocy nie zezwolili na to, bo powiedzieli ze on deprawuje młodzież……

Ta może najlepiej niech w każdej szkole liceum będzie pomnik Tego skurwysyna prezydenta i całodobowa reprezentacyjna straż 2 młodych osób.

Nie wiem, jak ale ja stąd wypierdalam ….. Jeszcze trochę i UE powie ze jesteśmy za głupi na to by być w Unii.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 09:26 
Cytuj  
ale kto nie wpuścił do tej szkoły? Kaczyński? Lepper? Rydzyk? a może Bierut zmartwychwastał i zabronił? bo jak sądzę tylko Tuska żeśmy wykluczyli..

PiS zrobił źle bo zwleka z koalicją, PO zrobiło źle bo nie chce wejść w koalicję. Obie partie są do dupy i zamiast zatroszczyć się o kraj, od pół roku przepychają się o stołki plując na siebie kiedy popadnie. I w żaden nawet najmniejszy sposób nie usprawiedliwia to zachowania PO - niby partia ludzi inteligentnych, wykształconych i na poziomie a zachowuje się w tych przepychankach DOKŁADNIE tak samo jak znienawidzony PiS.

O przeczytałem news-a:
"Marian Piłka, poseł PiS, dodaje, że nauka pierwszej pomocy to nie zadanie dla WOŚP."

podsumowanie: gdyby to poseł PO się temu sprzeciwił prasa uznałaby to za całkiem dobry pomysł, ba powstałby artykuł o tym, że przecież my polacy dawaliśmy pieniądze WOŚP na urządzenia medyczne dla szpitali co jest głównym celem statutowym organizacji Owsiaka. Doszkalanie nauczycieli w zakresie pierwszej pomocy może robic całkiem ktoś inny i za inną kasę. Część darczyńców mogłaby się poczuć nawet oszukana, gdyby w tym momencie ich pieniądze przekazane zostałyby zamiast na zakup drogich i potrzebnych urządzeń szpitalnych to na dokształcanie jakichś belfrów. Zresztą sam cel jest moim zdaniem dyskusyjny.
Gdyby PiS był za przeznaczeniem części pieniędzy WOŚP-a na dokształcanie nauczycieli zapewne byśmy przeczytali jaki to pomysł jest zły, jak się marnotrawi pieniądze całego narodu, jak PiS kładzie na nich łapę popierając jakieś głupawe pomysły, etc. etc. Jakie to z nich KGB, ZSRR czy inny Lenin.

Na "szczęście" dla prasy bo mają o czym pisać i robić następną wielką aferę w naszym kraju, był to poseł PiS. Więc szybko obraca się kota ogonem i pisze, jaka to tragedia, że poseł PiS sprzeciwił się pomysłowi Owsiaka i zasugerował, żeby zebrane pieniądze przeznaczyć na cel statutowi, na jaki były zbierane. Baa... wyborcza pewnie dzisiaj wyjdzie czarno-biała i ogłoszą dzień żałoby narodowej, a o 12 zawyją syreny.

Generalnie takie artykuły przypominają mi GOL-owskie jednostronne wypociny na temat WoW.

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 09:46 
Cytuj  
Maria Nowak (wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji i młodzieży, PiS): "Nie słuchałam pana Owsiaka, ale nawet bez znajomości szczegółów jestem przeciwna, żeby prowadził program pierwszej pomocy w szkołach. Jak dotąd więcej zrobił szkody niż pożytku w procesie wychowania młodego pokolenia. Uważam, że jeżeli chce coś robić, niech to robi poza szkołą. Niesprawdzonych osób (albo wręcz takich, które nie wykazały się jeszcze niczym pozytywnym) nie powinno się zapraszać do szkoły. Patrząc na przeszłość, obawiałabym się nawet, że może to przynieść więcej złego niż dobrego".
Marian Piłka (PiS): "Do szkół powinny być wpuszczane organizacje, które nie budzą kontrowersji. A ponieważ WOŚP jest kontrowersyjna, nie powinna działać w placówkach oświatowych."
/ironia on
Solidne argumenty, rzetelnych i inteligentnych ludzi, nie dziwię się że są przeciw. Owsiak napewno do szkół przyniesie ze swoją akcją narkotyki, rock'n'roll i inne wytwory szatana, a tych pseudospecjalistów-konsultantów sam Tusk przekupił, bo moralna rozpusta jaką będzie niosła za sobą taka akcja sprzyja szerzeniu poglądów tych zakłamanych liberałów. Poparcie Ministerwsta Zdrowia dla akcji to pomówienia.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 10:00 
Cytuj  
Mareczek, ja sie z toba zgadzam, sam nie przepadam za PO, ale czy nie wydaje ci sie ze sam przesadzasz ze swoimi anty tv pogladami ?

Jestes zbyt ekstremistyczny, tak mowia w tv to napewno klamia, trzeba sie temu sprzeciwic... wiesz moze co to obiektywnosc ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 10:08 
Cytuj  
Mark, ale ty naprawdę nie widzisz problemu? Oni chcą nam mówić, co jest dla nas dobre a co nie a mi się to bardzo, ale to bardzo nie podoba.

Jeszcze trochę i będę oglądał tylko wiadomości na BBC, bo w tych polskich będzie tylko gadane ze Marcinkiewicz dziś nasz towarzysz kochany wspaniały odwiedził i przetkał kible w jednej ze szkół. A Lech Kaczyński zrobił orędzie do narodu przy okazji zmieniając konstytucje i robiąc z siebie dożywotniego prezydenta. (Wiem fantazja, ale czy oby na pewno :P )

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 10:09 
Cytuj  
/ironia on
Tak potrzebujemy na gwałt "zasad udzielania pierwszej pomocy" w naszych szkołach, do tego robionych przez byle kogo i za pieniądze przeznaczone na sprzęt szpitalny. Wiemy, że przedmiot odniesie conajmniej taki sam sukces jak "przysposobienie do życia w rodzinie" czy "etyka" zastępująca religię. Darczyńcy na pewno nie będą mieli nic przeciwko by rozszerzyć zakres działania WOŚP na edukację naszych dzieci i młodzieży w tym właśnie zakresie. Można się spodziewać, że wkrótce każdy nastolatek będzie umiał unieruchomić złamaną kończynę, wykonać sztuczne oddychanie metodą usta-usta, czy przeprowadzić masaż serca tak samo jak obecnie po sukcesie "przysposobienia..." żadna nastolatka nie zaszła w niechcianą ciążę, a te afery z oralem w łazienkach szkolnych to pomówienia KGB i ZSRR.

Escaflone - mówisz o wyborczej? Czy o rządzie, który po prostu rządzi tak jak we wszystkich krajach? A może mamy do każdej ustawy, decyzji tegoż rządu przeprowadzać referendum społeczne, by samo zadecydowało?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 10:22 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Jeszcze trochę i będę oglądał tylko wiadomości na BBC

Ciesz się póki możesz 8)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:07 
Cytuj  
WOŚP to był tylko swoisty przykład i na ma sensu byś drapał ten temat.

Dobra nie ma, co dalej gadać, bo tym gadaniem nic nie osiągniemy.

Mark24 napisał(a):
Czy o rządzie, który po prostu rządzi tak jak we wszystkich krajach??


Hahahahahahahaha wątpię by to, co działo się u nas było normalne na całym swiecie :P

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tak potrzebujemy na gwałt "zasad udzielania pierwszej pomocy" w naszych szkołach
Skoro jest inicjatywa przeprowadzenia takiej akcji, akcji która na pewno da lepsze rezultaty, niż nauka pierwszej pomocy na PO, na które się zwyczajnie nie chodzi, to nie widzę przeszkód by taka akcję przeprowadzić. Nie jest to akcja "na gwałt potrzebna" ale przydatna, obecnie może co 30 nastolatek umiałby udzielić jakiejkolwiek pomocy, może po takie akcji umiałby już co 15 (na jakieś zaskakujące rezultaty bym nie liczył).
Mark24 napisał(a):
do tego robionych przez byle kogo
Skoro ludzie szkolący od dawna ratowników są dla ciebie byle kim, to nie wiem kto wg. ciebie nadałby się do przeprowadzenia takiej akcji.
Mark24 napisał(a):
za pieniądze przeznaczone na sprzęt szpitalny
Działalność WOŚP ogranicza się jedynie do zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny 2 razy do roku, a sponsorów takiej aukcji brak. Pachnie mi to brakiem argumentów przeciw akcji, ewentualnie bardzo ograniczonym punktem widzenia.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:56 
Cytuj  
PiS nie neguje koniecznosci przeprowadzenia takich szkolen wiec wszelkie teksty Mark'a o tym ze jest to bezsensowna akcja, jak to powiedzial Albercik z seksmisji, "abstrahuja od punktu odniesienia" :)

Sprawa jest prosta.

1. WOSP chce przeznaczyc na to kase.
2. Rzad nie chce tej kasy przyjac bo im sie "darczynca nie podoba".

Na pierwszy rzut oka wydaje sie ze to akcja na poziomie tej, jaka odstawil mister rolnictwa, ktoremu honor nie pozwalal rozmawiac z UE o kasie na costam (nie pamietam co to bylo - cukier, doplaty czy cos podobnego).

A prawda jest najprawdopodobniej taka, ze 90% ludzi z PiS wisi owsiak i wosp - chodzi tylko o to ze wosp podpadlo rydzykowi a oni liza dupe czarnym.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 11:57 
Cytuj  
Polska plasuje sie w ogonie przezywalnosci osob, ktore moglyby zyc po udzieleniu pierwszej pomocy. Nie mowie o tym tylo z pkt widzenia "szkoda, bo mogl zyc" ale rodzi to tez duze koszty dla panstwa (utracone dochody).

Ktokolwiek z was wie chociaz ze od zeszlego roku zmienily sie swiatowe standardy udzielania pierwszej pomocy? Ze teraz juz nie mierzymy tetna (ponoc 60% i tak zle to robi) tylko od razu przechodzimy do sztucznego oddychania (osoba nieprzytomna)? Jak robic sztuczne oddychanie zeby "pacjent" nam sie nie wyrzygal prosto w usta? Jak postepowac w przypadku poparzen?

Malo z nas wie, malo widzialo na oczy automatyczny defibrylator, malo mialo stucznosc z lalka do sztucznego oddychania, malo wie jak poprawnie zglosic gdzie zdarzyl sie wypadek...

A ludzie gina. Uwazam ze kazda inicjatywa sluzac ratowaniu ludzkiego zycia jest jak najbardziej sluszna. I tak, na gwal potrzebujemy rozwiazan w tym zakresie, bo POlska to ciemnogrod pod tym wzgledem.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 12:59 
Cytuj  
IMO to troche marketingowa akcja Owsiaka. Cel jest oczywiscie szczytny, ale takie rzeczy trzeba robic w porozumieniu z poszczegolnymi dyrektorami szkol, albo szerzej w porozumieniu z kuratorium w danym wojowodztwie czy jeszcze szerzej w porozumieniu z ministerstwem.

Jesli dilerzy narkotykowi wejda do szkoly i zaczna uczyc pierwszej pomocy (co bioracym dragi mogloby sie przydac) to tez bedzie to w porzadku, bo cel jest szczytny?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 14:50 
Cytuj  
Mrynar a ty myslisz, ze oni nie umawiaja sie najpierw z dyrektorami szkol tylko wpadaja na chama? Oo Ja jestem jak najbardziej za takimi akcjami "marketingowymi".. jak uczenie 1pomocy w szkolach, wczesniej tylko przez tv pokazywali nontop jak nalezy jej udzielac.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3224784.html
btw. ekolodzy tez sa zli


Ostatnio edytowano 23 mar 2006, 14:55 przez Morgul, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 14:54 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
IMO to troche marketingowa akcja Owsiaka. Cel jest oczywiscie szczytny, ale takie rzeczy trzeba robic w porozumieniu z poszczegolnymi dyrektorami szkol, albo szerzej w porozumieniu z kuratorium w danym wojowodztwie czy jeszcze szerzej w porozumieniu z ministerstwem.

Jesli dilerzy narkotykowi wejda do szkoly i zaczna uczyc pierwszej pomocy (co bioracym dragi mogloby sie przydac) to tez bedzie to w porzadku, bo cel jest szczytny?


rotfl - ale porownanie :)

A co do... zacytuje Cie jeszcze raz:
ale takie rzeczy trzeba robic w porozumieniu z poszczegolnymi dyrektorami szkol, albo szerzej w porozumieniu z kuratorium w danym wojowodztwie czy jeszcze szerzej w porozumieniu z ministerstwem.

to jak podaje nasz dziennik (a to chyba nie jest ubecka gazeta i jej naczelnego pradziadek nie byl w KPP? :) )

Niestety, wygląda na to, że tak. 4 kwietnia ma pod egidą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyć program "Ratujemy i uczymy ratować". Taką informację przekazał wczoraj posłom zebranym na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Jerzy Owsiak, który w imieniu Fundacji zwrócił się do obecnego na posiedzeniu komisji wiceministra edukacji dr. Stanisława Sławińskiego z prośbą, by resort przychylnie ustosunkował się do tej akcji i pomógł w jej promocji. W nauce udzielania pierwszej pomocy w szkołach nie ma oczywiście nic złego, ale czy powinien to robić twórca psychodelicznego Przystanku Woodstock? Czy ktoś sprawdził, jakie Fundacja ma do tego kompetencje, i czy osoba permanentnie kpiąca z instytucji autorytetu w ogóle powinna firmować szkolną akcję? Co na to resort edukacji, współtwórca ustawy o Narodowym Instytucie Wychowania, podkreślający konieczność przywrócenia szkole jej funkcji wychowawczej?


zrodlo:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=po01.txt


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 14:57 
Cytuj  
Dla równowagi tekst z wyborczej o tej samej sprawie: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l?skad=rss


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 15:05 
Cytuj  
Powiem szczerze, ze juz dawno nic mnie tak nie wkurwilo jak ten debilizm - w LO dwoch moich kolegow rozwalilo sie na motocyklu i jeden zginal tylko dlatego ze ten drugi kompletnie nie mial pojecia jak go ratowac.
Zaluje ze nigdy sie nie bawilem w zadnej akcje "wlepkowe" bo bym teraz sam sie wzial za produkcje naklejek przeznaczanych do naklejania na samochody poslow wiadomego ugrupowania z tekstem:
"Posel PiS. W razie wypadku - NIE REANIMOWAC!" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 15:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
każdy nastolatek będzie umiał unieruchomić złamaną kończynę, wykonać sztuczne oddychanie metodą usta-usta, czy przeprowadzić masaż serca

Tak byc powinno.

Cytuj:
tak samo jak obecnie po sukcesie "przysposobienia..." żadna nastolatka nie zaszła w niechcianą ciążę, a te afery z oralem w łazienkach szkolnych to pomówienia KGB i ZSRR.

Nie, to wina PiS.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 15:26 
Cytuj  
Jesli akcja Owsiaka jest zalatwiona (albo w trakcie zalatwiania) na szczeblu ministerialnym to nie rozumiem calego zamieszania. Instytucje rzadowe i samorzadowe maja ustalone zasady wspolpracy z organizacjami pozarzadowymi i nie mozna odmowic takiej wspolpracy tak poprostu jesli pod wzgledem proceduralnym wszystko jest ok.

Za bardzo sie podniecacie wypowiedziami jakis ultrakatolickich politykow.

Ja nie przepadam za Owsiakiem, ale z zupelnie innych powodow niz Rydzyk. W latach osiemdziesiatych bylem punkowcem i Owsiak kanalizowal potrzebny wtedy bunt w strone absurdu (chinskie reczniki itp), ludzie powtarzali jakies surrealistyczne teksty zamiast zajac sie konkrenta dzialalnoscia. Wiekszosc punkowych zinow Owsiak wtedy wkurwial, ale to taki OT.
WOSP jest ok oczywiscie, pomysl na uczenie pierwszej pomocy tez. Mnie nikt tego nie nauczyl na pojebanym PO.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 15:29 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
WOSP jest ok oczywiscie, pomysl na uczenie pierwszej pomocy tez. Mnie nikt tego nie nauczyl na pojebanym PO.


Ale nauczono Cie innej cennej umiejetnosci - co robic w razie ataku jadrowego.

P.S. Dla mlodszych forumowiczow: nakryc sie przescieradlem i czolgac w strone najblizszego cmentarza ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.