mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 08:46 
Cytuj  
Chciałbym, żeby tak było.

Uważaj bo Cie taki pracodawca doceni. Jedyne co pozostaje to robić na swoim. Zresztą będąc malarzem/murarzem na pewno lepiej wyjechać.

W Polsce jak cos umiesz i robisz, często ponad zakres obowiązków to raczej nikt tego nie doceni, tylko liczy, ze będziesz jak jeleń dalej to robił. Za to jak masz wyjebane to jeszcze rzucą kasą by delikwenta zmotywować.

A chyba najgorsze firmy to te z długoletnią tradycją, które pamiętają czasy kolesiostwa na porządku dziennym.

IT w Polsce ma tę zaletę, że skupiają się na tym co umiesz, a nie kogo znasz.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 08:57 
Cytuj  
ale zeby co bylo?
akurat w branzy budowlano-remontowej, mechanikow samochodowych pracodawcy doceniaja pracownikow, bo raczej ciezko o dobrego fachowca.
dobra ekipa remontowa ma zarezerwowane terminy praktycznie na caly rok - i kase mozna zarobic.
it w polsce skupia sie na tym co umiesz? chyba nie wiesz co piszesz highlander.
sprawdza sie to tylko w przypadku programistow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 09:11 
Cytuj  
uwazam, ze kazdy dobry mechanik woli robic na swoim niz dla kogos. Podobnie reszta.

A wiekszosc ekip remontowo-budowlanych stara sie ojebac temat jak najtaniej i jakos nie widze opcji, zeby ktos dawal murarzowi 10k by zostal bo jest dobry... juz prędzej wezmie kilku żuli do roboty ;]

Wedlug mnie w Polsce nie jest standardem by dzielic sie kasa z pracownikami. Niezaleznie od branzy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 09:13 
Cytuj  
mechanik woli ale na starcie raczej go nie stac na warsztat, wyposazenie i cala reszte zwiazana z uruchomieniem wlasnego biznesu.
ja na ekipy remontowe absolutnie nie moge narzekac.
no zuli wezmie - widzialem raz taki manewr w magazynie logistycznym. stracili kontrakt a pan prezes polecial na zbity pysk.
nie wymyslaj juz wiec teorii z dupy, bo w tym przypadku nie masz racji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 09:20 
Cytuj  
Nie wymyslam, tylko to "uj kasy" kazdy z nich raczej zobaczy jak zacznie pracowac na swoim a nie dla kogos.

Ci "dobrzy doceniani magazynierzy na magazynie logistycznym" na pewno swietnie zarabiali...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 09:28 
Cytuj  
W wielu zawodowcy sufit osiąga sie dość szybko, nie ma co sie oszukiwać ze ktoś zapłaci kokosy świetnemu kierowcy czy magazynierowi, bo z jego zajebistego pracy nie ma wyższych profitów. Wystarczy, żeby robił co do niego należy. Dużo sie płaci ludziom z unikalnymi umiejętnościami, albo generujących dla firmy duże dochody. Proste prawa rynku.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 09:35 
Cytuj  
co do kierowcow to bys sie zdziwil.
a jesli chodzi o magazynierow to zeby daleko nie szukac, masz przyklad pieszczocha :)
duzo sie placi kiedy sie chce, oczywiscie umiejetnosci, generowanie dochodow to tez duzy plus, ale szczegolnie w korpo czesciej ma wieksze znaczenie komu sie podlizujesz niz to co potrafisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 09:56 
Cytuj  
No pieszczoch mial byc kierasem, nie magazynierem, drogą awansu to jeszcze ok. Ale nie w obrębie tego samego stanowiska.

Z kierowcami to fakytycznie bywa róznie, ale sporo tez zalezy jaki szef. Poza tym to jest dość przejebana robota mająca jakies cechy wspolne z marynarzami.

Cytuj:
czesciej ma wieksze znaczenie komu sie podlizujesz niz to co potrafisz

Zdecydowanie zgoda.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 10:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale szczegolnie w korpo czesciej ma wieksze znaczenie komu sie podlizujesz niz to co potrafisz.


Akurat w korpo z sektora prywatnego nie ma to do pewnego poziomu żadnego znaczenia. Jesteś rozliczany z wyników, bo twój szef jest rozliczany z wyników i jego szef jest rozliczany z wyników. Dopiero poziom zarządzania wykonawczego wymaga pleców tzw., bez tego nie ma szans na awans. Ale zmusisz dalej być zajebisty bo nikt normalny nie powierzy ci odpowiedzialnej pracy. Jeśli spierdolisz to on tez może polecieć.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 11:05 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ale to jest oczywiste, że "da się" ale nie zawsze są jeszcze chęci czy motywacja czy nawet możliwości. Miałbym dwójkę dzieciaków to nie wiem czy bym się podjął.
Ja w dotychczasowej pracy już się strasznie nudziłem i jeszcze miałem czas by próbować. Ogolnie fajnie, że tak wyglada kasa w tej branzy, ale nie to bylo motywatorem.
W dużej mierze czy taka praca będzie ciekawa to zależy od projektu. niektórzy się nudzą i szukają wtedy innego.

Myśle, że w takim Wrocku, gdzie ofert jest zdecydowanie więcej pewnie czasem wystarczą chęci by wystartować, bo firmy chcą sobie brać koderów na zapas ;)


Jak bedziesz startowac, to niezaleznie od tego ile umiesz, bedziesz Juniorem (no chyba, ze jakims cudem jestes geniuszem (; ). Na kokosy w programowaniu na poczatek nie licz. Jak dostaniesz 3500 brutto na poczatek, mozesz sie uwazać za farciaza.

Oczywiscie inna sprawa, ze jaks sie wykażesz, ze potrafisz i szybko sie uczysz, to w pare miesiecy mozesz miec 3x tyle.


Durga sprawa, ze duzo zalezy od tego, na kogo trafisz przy rekrutacji. Bieda CV i ciekawy projekt(y) w portfolio moga naprawde duzo zdzialac... Jak masz szczescie ze trafisz na odpowiednia osobe ktora bedzie je przegladac, a nie na pania krysie ktora czyta buzzwordy i nie ma pojecia co one znacza, ale brzmia madrze, wiec to napewno dobry kandydat!

Cytuj:
IT w Polsce ma tę zaletę, że skupiają się na tym co umiesz, a nie kogo znasz.

Mniejsze, prywatne firmy ? Z pewnoscia. Ale to glownie dlatego, ze one nie moga sobie pozwolić, na zatrudnienie kogos, kto mysli ze umie.
Ale duzo zalezy o jaka konkretnie branze IT chodzi. Np. w Gamedevie, dobre plecy i znajomosci to juz polowa sukcesu (;. Glownie dlatego, ze ktos cie moze polecic i poswiadczyc, ze potrafisz.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 11:11 
Cytuj  
To jestem farciarzem ;) ja nawet na juniora nie liczyłem, tylko staż/praktyki.

Jestem w pełni tego świadomy. Zszedłem z lepszych zarobków by wystartować w IT.
Wiem, że startuje od zera i mam nadzieje, ze trafilem w dobre miejsce. Wiem też, że wszędzie trzeba odrobić pańszczyznę/pokazać, że cos sie potrafi.

Jak mi się to uda to nie wiem, będę sie starał, bo niestety geniuszem nie jestem ;)

Firma raczej taka mniejsza, więc cackać się ze mną nie będą.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 11:18 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Highlander napisał(a):
Ale to jest oczywiste, że "da się" ale nie zawsze są jeszcze chęci czy motywacja czy nawet możliwości. Miałbym dwójkę dzieciaków to nie wiem czy bym się podjął.
Ja w dotychczasowej pracy już się strasznie nudziłem i jeszcze miałem czas by próbować. Ogolnie fajnie, że tak wyglada kasa w tej branzy, ale nie to bylo motywatorem.
W dużej mierze czy taka praca będzie ciekawa to zależy od projektu. niektórzy się nudzą i szukają wtedy innego.

Myśle, że w takim Wrocku, gdzie ofert jest zdecydowanie więcej pewnie czasem wystarczą chęci by wystartować, bo firmy chcą sobie brać koderów na zapas ;)


Jak bedziesz startowac, to niezaleznie od tego ile umiesz, bedziesz Juniorem (no chyba, ze jakims cudem jestes geniuszem (; ). Na kokosy w programowaniu na poczatek nie licz. Jak dostaniesz 3500 brutto na poczatek, mozesz sie uwazać za farciaza.



widzisz , 3500k zł to fart, a wystarczy ruszyc dupe , pomalowac pare mieszkan w londynie albo pod, i 100k Ł/a wpada ( i to młodemu pomocnikowi !!)
tylko trzeba chciec a nie frajerzyc sie w IT albo robic studia medyczne/prawnicze

myślcie kurwa !! a nie robicie za frajerow

Mendol napisał(a):
no jak ktos sie zna na tym co robi, to bez wzgledu na to czy jest kierowca, rybakiem czy malarzem moze zarabiac w uj kasy.
do malowania meter, tez potrzebujesz wiedzy i doswiadczenia.

nie ma to jak porownywac wiedze senior dev z malarzem
jaki lol, jeszcze powiedz ze studia sa potrzebne

kolejny od tekstow ze sprzataczka i kardiochirurg to ta sama klasa srednia


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 13:28 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
To jestem farciarzem ;) ja nawet na juniora nie liczyłem, tylko staż/praktyki.

Jestem w pełni tego świadomy. Zszedłem z lepszych zarobków by wystartować w IT.
Wiem, że startuje od zera i mam nadzieje, ze trafilem w dobre miejsce. Wiem też, że wszędzie trzeba odrobić pańszczyznę/pokazać, że cos sie potrafi.

Jak mi się to uda to nie wiem, będę sie starał, bo niestety geniuszem nie jestem ;)

Firma raczej taka mniejsza, więc cackać się ze mną nie będą.


Powodzenia High, pisz jak Ci się tam wiedzie. Jakie masz problemy i jak sobie z nimi radzisz - jestem mega ciekaw jak Ci się ułoży.

Sam się właśnie zaczynam uczyc Java, bardziej dla siebie for funz... ale jak to się ułoży w życiu nigdy nie wiadomo :)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 13:42 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
i ktos chce mi wmowic ze w UK koles od malowania mieszkan zarabia tyle co koles z umiejetnosciami ktore wypisal tczewiak
mozg rozjebany
do jednego potrzebujesz pedzla i farby do drugiego z 10 lat doswiadczenia

Kiedyś w londku pracowałem dzień za 10funciaków/h dla niemców. Oni pewnie mieli 15f/h więc wychodzi 700zł za dzień spokojnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 13:58 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
meterrr napisał(a):
i ktos chce mi wmowic ze w UK koles od malowania mieszkan zarabia tyle co koles z umiejetnosciami ktore wypisal tczewiak
mozg rozjebany
do jednego potrzebujesz pedzla i farby do drugiego z 10 lat doswiadczenia

Kiedyś w londku pracowałem dzień za 10funciaków/h dla niemców. Oni pewnie mieli 15f/h więc wychodzi 700zł za dzień spokojnie.

moj komentarz odnosil sie do tematu z flames ze jakis pomocnik ze snow marka zarabia po 2k Ł/w = 100k L/a a tyle moze by zarabial ziomek z ogloszenia tczewiaka w UK
a nie do tego ze ktos z UK na nizszej pozycji zarabiajac w funtach zarabia lepiej niz w polsce


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 14:01 
Cytuj  
Szczerze przy ilości ile High pisze na forum - mógłby jakiegoś bloga założyć i pewnie całkiem fajnie by się czytało od początku jego drugiej kariery :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 14:16 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Powodzenia High, pisz jak Ci się tam wiedzie. Jakie masz problemy i jak sobie z nimi radzisz - jestem mega ciekaw jak Ci się ułoży.

Sam się właśnie zaczynam uczyc Java, bardziej dla siebie for funz... ale jak to się ułoży w życiu nigdy nie wiadomo :)


Ja zaczynalem tak z pythonem. Zaczynam od maja, póki co doszkalam sie po godzinach (mam zadanie domowe ;) ).

Problemy? Nowa praca, nowi ludzie, nowe wszystko ;) mnostwo nauki na początek + taka sobie sytuacja rodzinna, w sensie nikt mi raczej nie pomoze ;) . Ja przed praca pisalem co najwyzej łatwe rzeczy w czystej javie + albo przy uzyciu prostych bibliotek. A w pracy java web, którą ledwie liznąłem. Nigdy tez z nikim kodu nie pisalem. Do gita znam pare podstawowych komend i przyzwyczajam sie do Eclipse. Jakby nie patrzac spore zmiany ;]

tczewiak napisał(a):
Szczerze przy ilości ile High pisze na forum - mógłby jakiegoś bloga założyć i pewnie całkiem fajnie by się czytało od początku jego drugiej kariery :)

Moze tak zrobie, ale jak bede bardziej pewny swego, to wtedy sie cofne w czasie ;] a na forum to bywaly dni, ze nawet nie wchodzilem! ;) I jak zaczne prace to jednak chce sie skupic na tym by w niej zostac hehe


_________________
.


Ostatnio edytowano 11 kwi 2015, 14:20 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 14:19 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
nie ma to jak porownywac wiedze senior dev z malarzem
jaki lol, jeszcze powiedz ze studia sa potrzebne

kolejny od tekstow ze sprzataczka i kardiochirurg to ta sama klasa srednia


no senior dev niech zarobi 8-10k w srednim miescie.
dobry malarz/budowlaniec (senior malarz/budowlaniec) tez jest w stanie tyle wyciagnac, badz niewiele mniej.
nie wiem z czym masz problem, ale pierdolisz jak jak przy swetrze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 14:43 
Cytuj  
Jak pod okresleniem budowlaniec myslisz np. o piszpanie to ok, ale jak ktos biega z cegłami to nie sądze...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 14:48 
Cytuj  
no senior budowlaniec raczej nie biega z ceglami.
ale nie musi byc tez od razu piszpanem.
ty tez jakis wczorajszy jestes dzisiaj, czy ki chuj?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.