mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 08:04 
Cytuj  
@sob - jaka kwota?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 08:35 
Cytuj  
3500-4000

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 09:08 
Cytuj  
w najnowszym bikeboardzie jest malutkie porownanie gorali ~3k, jest tam m.in. kellys salamander orange,kross level a6 disc, ktm ultra fire, trek 4900 disc - zobacz sobie w necie te rowery.
reszte kasy radzilbym wydac na dobre buty SPD + ciuchy - mtb to juz nie wycieczkowicz, ktorego foto kiedys tu wrzucales ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 09:11 
Cytuj  
Polecam cuba. Zajebiscie mi sie design tych rowerow podoba. Kiedys pozalowalem paru stow i dzis zaluje. Jakosc rowniez bardzo dobra. Mozesz juz za fulem sie rozgladac w tej kwocie.:)


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 09:12 
Cytuj  
A full jest potrzebny do mtb w polskich warunkach? Czy to nie trochę przerost formy nad treścią?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 09:17 
Cytuj  
Spec - wyjebane w kosmos ale drogo potrafi tam byc.
Scott ma zajebiste ramy.
Kellys sie poprawil wzgledem 2008 gdzie byly problemy z peknieciami.
Kross, Unibike - pierdol to.

Cube - w sumie nie wiem, nikt u mnie na tym nie jezdzi ani nie sprzedaje.

Jezeli jest kasa serio warto zygnac na jakiegos Scotta, dobrze dobrany osprzet a nie dramaty pokroju xt na przerzutce tylniej a reszta a tourneyu.

Do 4k proponuje http://scott.pl/product.php?id_cat=394&id_prod=2032
bedziesz zadowolony.

Rufen - to porownali niezle szroty (tak miedzy nami koneserami :) ) a serio dokladajac nieco wiecej kaski duzo lepszy sprzet otrzymujemy. I zgadzam sie w pelni, doinwestuj reszte kasy do 4k w postaci systemu spd oraz ubran, jazda nabiera nowego wymiaru.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 09:31 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Rufen - to porownali niezle szroty (tak miedzy nami koneserami :) ) a serio dokladajac nieco wiecej kaski duzo lepszy sprzet otrzymujemy. I zgadzam sie w pelni, doinwestuj reszte kasy do 4k w postaci systemu spd oraz ubran, jazda nabiera nowego wymiaru.


no generalnie jakbym nie mial BB w prenumeracie to bym juz raczej nie kupowal - malo wartosciowych info jest jednak, w jednym numerze cos polecaja jako fajna nowosc by po paru miesiacach w dokladniejszym tescie wyszlo,ze to w sumie kicha na tle konkurencji (chyba za duzo kasy dostaja od producentow sprzetu za "recenzje") ;)

w temacie rowerow: calkiem fajnie nakrecony filmik: http://www.rapha.cc/rapha-continental-the-movie fajnie wygladaja ciuchy tej firmy,ale drogie,ze $%#@!


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:05 
Cytuj  
Ten Scott mi się nie podoba wizualnie, wręcz bym powiedział że jest beznadziejny :)

Dobra, zastosuje się na pewno do jednego, że opuszczę cenę roweru na rzecz SPD i ciuchów jakiś, jednak warto takie coś mieć, zwłaszcza że SPD nigdy nie miałem więc warto poszerzyć sobie horyzont. Na razie, to ja muszę swojego Kelly'sa sprzedać :]

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:35 
Cytuj  
Rower jest do jezdzenia nie do ogladania ;)

Co do zajebistych ciuchow (wizualnie i jakosciowo tez nie najgozej):

http://www.wear-gear.com/index_bike.php ... b5f6c34d9f

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:46 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Kross, Unibike - pierdol to.

A co jest z nimi nie tak?

Gary Fisher, KTM,Kona mają ciekawe malowania. Pytanie czy rower powinien rzucać się w oczy, czy wręcz przeciwnie.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:58 
Cytuj  
Proszę:
1. Beznadziejny jakosciowo lakier, nie chodzi o malowanie tylko o fakt ze nieraz wyciagam rower z kartonu i jest poodpryskiwany. Ponadto cienka warstwa lakieru powoduje ze prosto o bardzo widoczne rysy.
2. Ramy moze nie sa zle (poza dwoma modelami ale o tym za chwile) ale cos jest nie teges. Dlaczego tak twierdze? Ano te ramy po prostu plywaja (idk why - czy chodzi o material czy geometria)
3. Kross Sign DS oraz FR oraz wersje full tych dwoch modelow... ile polamanych ram do nas wracalo to szkoda gadac. Kross sam sie w koncu z nich wycofal podobnie jak z fulla o oznaczeniu F7.
4. Niby wszedzie te same komponenty (np shimano) a wracaja czesciej na reklamacje niz inne marki.

Ofc mozna trafic na rower ktory bedzie chodzil jak zletka ale czy warto ryzykowac?

Gary Fisher RIP, teraz jest Trek linia GF :((( KTM to przeplacanie za marke. Kona coz, nie ogarniam tej marki, jedni mowia ze wporzo inni ze chujnia.

Co do rzucania sie w oczy: jakby nie wygladal to zlodziej nie spi i bedzie zainteresowany. Dlatego kazdemu odradzam przypinanie linka roweru przed sklepem bo te skurwysyny chodza z kleszczami w torbach - 10 sec i nie ma maszyny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 11:39 
Cytuj  
mam na miasto starego gorala treka (kupiony od znajomego czyszczacego garaz tak,by samochod tam w koncu wszedl - za 50zl) - obity, opony zjechane, siodelko podarte i zostawiam gdzie chce - jak ukradna to bardziej zapiecia za 100zl bedzie zal ;)
mam takze singlespeeda - kosztowal cos ok 200-300zl chyba z tego co pamietam jakby wszystkie czesci do kupy zebrac,ale wyglada takze jak kupa i raczej sie kradziezy nie boje. z moja kona coilair mam zasade,ze z niej nie schodze jak nia gdzies jade (mam ubezpiecznie,ktore wyplaci mi kase jakbym ja stracil w efekcie napadu ew. rozbicia poza zawodami - takie ac) ewentualnie spinam z innymi rowerami i nie oddalam sie poza are m ;)
zadnego roweru wartego "chociaz troche" nie zostawilbym ot tak na ulicy, czy w lesie - kradna wszystko co ma jakas wartosc i wszedzie - w Poznaniu najwiecej rowerow jest kradziona ponoc pod glownym wejsciem do Starego Browaru,a to pewnie jedne z najruchliwszych paru m2 w miescie;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 11:50 
Cytuj  
Ja po tym jak mi zajebali kellysa zainwestowałem 300 pln w u locka.
Tego się łatwo przeciąć nie da. No i pilnuję ;) Na 2 rowery nie mam miejsca więc muszę dbać o tego jednego.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 11:51 
Cytuj  
@Sob:

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... tml?b=2054

ew. coś z niższej serii Yellowstone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 12:10 
Cytuj  
Jak się na mojego neosa patrzy to też aż miło dla złodzieja pewno... ale jest jedna zasada. Nie zostawiać nigdzie roweru, ewentualnie w miejscu oddalonym od nas o 10m max żeby móc wybieć ze sklepu z szybą tak żebyśmy go mieli na oku.

Nie wyobrażam sobie pójścia do ZUSU przykładowo na 20 minut :)

@Yuurei
Dzięki, właśnie takich rad chciałem żeby móc poczytać o wszystkich możliwych firmach.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 12:17 
Cytuj  
@Zangetsukun(i inni:P)

A co bys polecil z ram z amorkiem? Do mojego stylu jazdy nie zalezy mi na byczej jakosci i lekkosci wykonania, bardziej wytrzymalosci(bo bog wie jak wysoko nie latam), wiec ciezsza rama jak najbardziej pasi. Mam zamiar kupic jakas z odzysku(bo w pizdu mi szkoda 2-3k na 'srednia' rame;p) i zastanawiam sie przy jakich markach moge brac 'w ciemno' uzywana rame(zalezy oczywiscie jak uzywana).

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:39 
Cytuj  
Co by sie nie dzialo nie bierz uzywanej ramy, zwlaszcza do skakacza. Nie wiesz co poprzedni wlasciciel z tym robil. Dla przykladu: moglem kupic rame z orange 223 z damperem foxa pompowanym azotem za 1k pln. Cos mi to bylo za tanio, szybkie rozeznanie i sie okazalo ze jeden wahacz poszedl w proszek rok temu. Wiec szybkie myslenie: to w jakim stanie jest przedni trojkat?

Przede wszystkim do czego chcesz ta rame?

A z rad na przyszlosc: zastanow sie czy warto brac damper na azot - co 2 lata wymiana uszczelek i ponowne pompowanie - harfa harryson robi to w polsce jedynie - koszt 500 pln.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:57 
Cytuj  
No wlasnie w tym sek ze nie wiem co bede na niej robil powiedzmy za rok.
Od zawsze starczalo mi zapieprzanie z gorki z malymi hopkami, wielkie krokwie mnie ciagle przerazaja mimo ze czasami sie zmusze do skoku(mniej wiecej 50% udanych ladowan, chociaz najczesciej nie jest to gleba tylko totalna strata kontroli i paniczne hamowanie :P - nie ogarniam wiekszych skokow, stopy 'odbijaja' mi sie od pedalow przy ladowaniu i konczy to sie albo piznieciem jajcami o siodelko albo lekka gleba:P).

Aktualnie mam leader fox dragstar, trzyma sie niezle, nawet kombinuje zeby sobie przemalowac na jakis fpyte kolor ale ciagle chodzi mi glowie wymiana na amortyzowana rame, akurat odlozylem sobie troche kasy i mnie korci. Ale z drugiej strony, jak strasznie szkoda mi kasy wywalic na nowke.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 14:31 
Cytuj  
Serio daj sobie spokoj z uzywkami. a jak cie juz tak bardzo cisnie - na poczatek poczytaj o Santa Cruz, nie jest to typowy czolg ale jak sam mowisz, nie jestes typem dh :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 14:58 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
No wlasnie w tym sek ze nie wiem co bede na niej robil powiedzmy za rok.
Od zawsze starczalo mi zapieprzanie z gorki z malymi hopkami, wielkie krokwie mnie ciagle przerazaja mimo ze czasami sie zmusze do skoku(mniej wiecej 50% udanych ladowan, chociaz najczesciej nie jest to gleba tylko totalna strata kontroli i paniczne hamowanie :P - nie ogarniam wiekszych skokow, stopy 'odbijaja' mi sie od pedalow przy ladowaniu i konczy to sie albo piznieciem jajcami o siodelko albo lekka gleba:P).

Aktualnie mam leader fox dragstar, trzyma sie niezle, nawet kombinuje zeby sobie przemalowac na jakis fpyte kolor ale ciagle chodzi mi glowie wymiana na amortyzowana rame, akurat odlozylem sobie troche kasy i mnie korci. Ale z drugiej strony, jak strasznie szkoda mi kasy wywalic na nowke.

nowka od Kony ;) http://vimeo.com/23601125

a tak wracajac do Kross Sign DS to cenowo wydawal mi sie fajny,ale w necie jest cala masa narzekan na pekajace/lamiace sie przy ladowaniach ramy - wiele osob mialo tez ponoc problemy z gwarancja - ze niby rower byl uzywany niezgodnie z przeznaczeniem. sadze,ze to jest dobry rower dla wyrosnietego dzieciaka, ktory naogladal sie filmikow w necie i nowe hobby na 90% mu sie "znudzi" ;d

edit: z tego Bassa najbardziej mi sie malowanie podoba - mysle czy by na swojej coilairce nie sciagnac lakieru i nie zrobic jej na blysk ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.