mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2013, 11:38 
Cytuj  
Mnie ciekawi kto tą "bańkę" bitcoinową napędził i znów napędza.

Można zaryzykowac i się podpiąć.. ale generalnie równie dobrze można wszystko stracić.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2013, 14:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mnie ciekawi kto tą "bańkę" bitcoinową napędził i znów napędza.


http://www.wykop.pl/link/1484549/kopalnia-bitcoinow/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2013, 16:04 
Cytuj  
bardziej mi chodziło o to, kto aktualnie skupuje bitcoiny sztucznie windując ich cenę..

W sumie bardzo wdzięczny temat i nie trzeba mieć (jeszcze) naprawdę kolosalnych kwot by wysterować kurs takiej początkującej pseudowaluty. Ehh kurcze gdyby mi wpadło 5+2 w euromilionie przy jakiejś kumulacyjce też bym tak się zabawiał ;)

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 16:42 
Cytuj  
Jak narazie zarobiłem około $700. Będzie na wakacje!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 20:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mnie ciekawi kto tą "bańkę" bitcoinową napędził i znów napędza.

Burdel w finansach klasycznych napędza. Ludzie stracili zaufanie do euro i zaczęli inwestować we wszystko inne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 08:12 
Cytuj  
Obrazek
To napedza bitcoiny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 09:51 
Cytuj  
Powodem są góry pieniędzy, które trzeba gdzieś zainwestować. Rządy państw wysoko rozwiniętych de-facto drukując kasę to nasilają, ale sam problem baniek inwestycyjnych narasta lawionowo od bardzo dawna i będzie narastał dalej. Rynki będą rosły i załamywały się bez specjalnego związku z fundamentami gospodarczymi. Czy to będzie rynek oleju palmowego, kredytów hipotecznych, akcji czy choćby bitcoinów. Zresztą polecam spojrzeć na np. amerykańską giełdę. Bije rekordy, a nie ma ku temu podstaw w 'realnej gospodarce'. Baniek będzie coraz więcej i będą coraz częściej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 10:13 
Cytuj  
Wydaje mi się, że wyjaśnienie jest inne. Rynek btc jest bardzo mały, nadmuchać tam bańkę jest łatwo. Kogoś pokusiło, żeby trochę zarobić. A co do drukowania pieniędzy, to przecież napędzanie inflacji to sprawdzony sposób na spłatę zadłużenia. USA już tak robiły.

W tym artykule co wkleiłem jest zabawne zdanie, nie wiem czy zwróciliście uwagę:

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin to tylko dane zapisane na komputerze, tak naprawdę nie są związane z żadną realną wartością. Ich wartość opiera się na umowie między użytkownikami systemu, że bitcoin są jednak coś warte.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,136 ... z2RBKFgX00

Widać ludzie ciągle nie rozumieją czym są współcześnie waluty, wierzą że złotówka czy dolar czymś się różnią. Problem BTC dzisiaj to bezpieczeństwo portfeli i niestabilność waluty z uwagi na niewielkie obroty na rynku.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 11:50 
Cytuj  
[quote]A co do drukowania pieniędzy, to przecież napędzanie inflacji to sprawdzony sposób na spłatę zadłużenia. USA już tak robiły./quote]
USA ma lotniskowce i okręty podwodne które wysyła w pobliże kraju któremu nie podoba sie drukowanie dolarów. To jest jedyny powód dla którego drukowanie dolarów przynajmniej częściowo działa.

Jakby Europa zaczeła drukować wiecej Euro to byśmy sie naprawde pogrązyli bo my nie mamy czym sztucznie napompować wartości waluty.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 14:03 
Cytuj  
Nie bardzo rozumiem. Przecież "druk" pieniądza w dzisiejszych czasach to parę operacji na komputerze. Ameryka długi ma w dolarach, a tym steruje FED. My chyba większość długu mamy w ojro.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 16:53 
Cytuj  
Bo pieniądz sam w sobie to tylko papierowy świstek który nie ma kompletnie żadnej wartości. To że nadrukujesz więcej świstków nie oznacza, że wartość rośnie. Jest dokładnie na odwrót. Im jest czegoś więcej tym mniejsza ma to wartość. Stad sie przecież bierze coś takiego jak inflacja.
USA może drukować sobie dolary, bo nikt im nagle nie wyskoczy i powie ze niechce ich dolarów. Bo albo marines tam przyjda wprowadzac demokracje, albo nagle na takiego kogoś zostanie nałożone embargo gospodarcze... Innymi słowy świat jest zbyt uzależniony od amerykańskiej waluty, zeby być w stanie sie jej pozbyć. Dlatego USA może sobie drukować kase i bezpiecznie ja eksportować za granice, wymienajac ja na bardziej wartościowe dobra.

Wkoncu problem tego, że kiedyś (obrazowo), można było kupić mieszkanie w USA za 1000 $ a teraz trzeba zapłacić 100k $ nie wziął sie powietrza i tego ze dolar jest mocna walutą.

Europa mogłaby nadrukować Euro. Ale powiedz mi. Kto by to Euro chciał, gdyby go było za duzo ? Jakimi środkami dysponuje Europa, zeby narzucić reszcie świata Euro jako mocną walute ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 17:14 
Cytuj  
pierdolenie - usa moze sobie drukowac dolary bo ma lotniskowce i marines. Chiny trzesa portkami. I w ogole dodrukowanie pieniadza przez ten kraj nie ma wplywu na kurs tej waluty mimo tego, ze inflacja rosnie... rotfl.. Sami sobie przeczycie...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 17:23 
Cytuj  
Jeśli tendencja się nie zmieni czas chorej dominacji ameryki się skończy


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 17:46 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
pierdolenie - usa moze sobie drukowac dolary bo ma lotniskowce i marines. Chiny trzesa portkami. I w ogole dodrukowanie pieniadza przez ten kraj nie ma wplywu na kurs tej waluty mimo tego, ze inflacja rosnie... rotfl.. Sami sobie przeczycie...

Pieniadz ma taka wartość jaka nadadza mu ludzie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 18:12 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Jeśli tendencja się nie zmieni czas chorej dominacji ameryki się skończy


owszem, najpierw USA przegonią Chiny, zaraz potem Indie. I na pewno będzie to zdrowa dominacja! Szczególnie dla nas europejczyków :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2013, 09:34 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Bo pieniądz sam w sobie to tylko papierowy świstek który nie ma kompletnie żadnej wartości. To że nadrukujesz więcej świstków nie oznacza, że wartość rośnie. Jest dokładnie na odwrót. Im jest czegoś więcej tym mniejsza ma to wartość. Stad sie przecież bierze coś takiego jak inflacja.
USA może drukować sobie dolary, bo nikt im nagle nie wyskoczy i powie ze niechce ich dolarów. Bo albo marines tam przyjda wprowadzac demokracje, albo nagle na takiego kogoś zostanie nałożone embargo gospodarcze... Innymi słowy świat jest zbyt uzależniony od amerykańskiej waluty, zeby być w stanie sie jej pozbyć. Dlatego USA może sobie drukować kase i bezpiecznie ja eksportować za granice, wymienajac ja na bardziej wartościowe dobra.

Wkoncu problem tego, że kiedyś (obrazowo), można było kupić mieszkanie w USA za 1000 $ a teraz trzeba zapłacić 100k $ nie wziął sie powietrza i tego ze dolar jest mocna walutą.

Europa mogłaby nadrukować Euro. Ale powiedz mi. Kto by to Euro chciał, gdyby go było za duzo ? Jakimi środkami dysponuje Europa, zeby narzucić reszcie świata Euro jako mocną walute ?

Ty przeczytałeś w ogóle co napisałem? Mam wrażenie, że nie sokoro wyskakujesz z definicją inflacji, której uczą chyba w liceum. Każdy może drukować swoją walutę w ramach prawa dysponowania nią, po prostu jednym się to opłaca a innym nie. Nie potrzeba lotniskowców, bo to rynek ocenia ryzyko. Polska też czasem osłabia czy stabilizuje złotego, żeby napędzić eksport, ale raczej poprzez mechanizm rezerw a nie dodruk. Chińczycy tak samo, dla których tani renminbi (eksport) i mocny dolar (mają dużo rezerw) jest na rękę. EBC też to robi, UK robiło to w zeszłym roku. Banki centralne kupują obligacje własnego państwa finansując to dodrukiem. Przekręt na masową skalę, bo przecież państwo samo sobie jest winne, więc nie będzie oddawać.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 21:06 
Cytuj  
taka cisza na forum, a bitcoinowa bańka rozrosła sie do niebotycznych rozmiarów.
~1000USD za jednego bitcoina...

Kiedy przewidujecie czas strzyzenia owiec?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 21:12 
Cytuj  
Już chyba się zaczyna co? ;)
Teraz będzie raczej tylko spadać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 21:23 
Cytuj  
Imo jak się zakończy kopanie bitcoinów to "coś się stanie"

(Razoth - ekonom lvl 80)

Spoiler:


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 21:35 
Cytuj  
Już 700 http://stooq.pl/q/?s=btcusd&c=3m&t=c&a=ln&b=0

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.