mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 22:02 
Cytuj  
Logistycy to akurat non-stop napierdalają na misje. Do afganu też. W Opolskim chyba w Brzegu jest jedna z najlepszych jednostek logistycznych i to była jedna z pierwszych jednostek, która była wyposażana i dozbrajana na tyle, żeby na misje jeździć.

Ktoś uzbrojenie, amunicje, żarcie, paliwo i tony innych rzeczy do baz i posterunków dostarczyć. Ponoć w afganie amerykanie sporo transportu śmigłowcowego zapewniają (choćby dlatego, że Polska nie ma ciężkich śmigłowców transportowych), ale i tak logistycy na pewno mają co robić.

Oczywiście pewnie zależy jakie stanowisko. Pewnie można znaleźć takie, że się jest logistykiem w Polsce w wojsku na relaksie i w teren się nigdzie nie jeździ czy to u nas czy zagranicą.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 22:10 
Cytuj  
No piloci transportowców to nie mają życia dosłownie (z drugiej strony głupio, żeby taki pilot transportowca wojskowego latał 8h dziennie 5 dni w tygodniu 8) ), więc z tym dobrowolnym wysyłaniem logistyków to nie byłbym taki pewien. O właśnie byłem ciekaw jak zapasy przerzucają, bo w kosowie logistycy dysponują dwoma starami- jak miejscowi zrobili blokady dróg to nasi żołnierze musieli się żywić przeterminowanym mre wyżebranym od amerykanów (ponoć nie wychodzili z kibla) , sami amerykanie sobie helikopterami świeże żarcie zwozili, a nawet kapelana, grilla itd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 22:25 
Cytuj  
iniside- wez sie ucz polskiego. ;p I niby jak dla Ciebie to dobry tekst na wstep? Moja reakcja by byla "wtf zdecyduj sie pan" lub "co ma piernik do wiatraka"

Piszecie o transporcie- kierowcy, piloci (choc dla mnie pilot to pilot i odmienna super klika ;) ). Zreszta "logistyk" to chujowe okreslenie bo zbyt ogolne, choc mi bardziej sugeruje jakas kadre zarzadzajaca. btw. zeby sie dostac to i tak praktycznie od szeregowca trzeba zaczac, cokolwiek by sie tam chcialo robic. Za duzo chetnych, a na oficera wola kogos z doswiadczeniem w armii. Predzej programista zostane lol

btw. latwo znalezc w necie ksiazke Marian Brzezinski Logistyka wojskowa. Jak kogos interesuje ;)

Zreszta w necie mozna poczytac jak ludzie po infie, po studiach byli w woju, w łączności (ale zakladam, z to byly czasy obowiazkowego woja) to zamiatali liście a komputer widzieli tylko raz. (komentarz z linku co wrzucilem)

logistycy zapewne zawsze beda mieli co robic, mimo postepujacej automatyzacji. Zawsze trzeba cos przewiezc, przechowac, zaplanowac, zamowic, sprawdzic stan zapasow itp. itd.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 07:22 
Cytuj  
Logistyka w wojsku jest ważna, ale to najgorszy sort żołnierza :). Wartości bojowej toto nie ma prawie żadnej, natomiast są bo są. W przeciwieństwie do np. wojsk inżynieryjnych. Podobnie z lotnictwem, pilot transportowca to koleś który nie nadaje się do maszyny bojowej, smutne ale prawdziwe. Aczkolwiek lotnictwo jako całość ma większe poważanie więc nie jest to tak mocno widoczne. Pamiętaj, high, że Wittmann nie byłby legendą gdyby dowoził zupę na front ;).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 08:31 
Cytuj  
Nie są bo są tylko muszą być, tak samo jak w życiu codziennym, żadna firma by się odpowiednio nie rozwinęła. Bez tej Twojej "zupki" na froncie to żadna jednostka nie miałaby potencjału bojowego. Jak popatrzysz sobie co np. podbili rzymianie robiąc z tego cesarstwo rzymskie, to zauważyłbyś, że tereny jakie podbili były terenami, gdzie w większości przypadków dało się paść bydło. Dobra logistyka=dobra strategia. Przerzut wojsk to niby co? Transport, zaopatrzenie to jedno. Trzeba jeszcze tym zarządzić (choćby zaplanowanie konwojów, trasy, przerzutu wojsk itp.) Logistyka to nie kwestia ważna tylko must have, jeśli chcesz sprawnie funkcjonować z odpowiednim potencjałem.


Co do przerzutu wojsk... to Polska dalej nie spełniła warunków przystąpienia do NATO, czyli linie transportowe m.in. kolejowe na wschód, na wypadek napaści ruskich. Bodajże wtedy bazy znajdowały się głównie po stronie niemieckiej przy granicy z Polską. Siły "alianckie" miałyby wtedy szybko zostać przerzucone na wschodnią granicę. Wtedy jak i pewnie dzisiaj utknęłyby po drodze i zostaje jedynie transport powietrzny...

Podczas IIWŚ USA robiło te całe swoje konwoje z zaopatrzeniem dla żołnierzy w Ojropie. Produkcja w USA wrzała. Po wojnie świetnie to wykorzystali, gdy puszczali konwoje dla chłonnego rynku zniszczonej wojną Europy. Jeden z takich dużych przykładów przeniesienia logistyki wojskowej do biznesu.


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 08:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
btw. zeby sie dostac to i tak praktycznie od szeregowca trzeba zaczac


A nie jest tak, że po studiach idzie się od razu do podchorążówki czy jak to tam zwał?
Nie żebym jakoś specjalnie zachęcał, pytam z ciekawości. :)


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 08:53 
Cytuj  
Juz pisalem i z tego co sie dowiedzialem, mozesz robic roczne studium podoficerskie. Skończyć je i czekać na powołanie...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 14:51 
Cytuj  
http://helion.pl/ksiazki/python-wprowad ... pytho4.htm
lol, jak tak tlumacza to nie dziwie sie, ze wszyscy tylko z angielskich zrodel korzystaja. A oficjalny tutorial wyglada spoko.

Cytuj:
Ocena książki: 6. Ocena tłumacza/polityki Helionu: 1. Książka jest naprawdę b. b. dobra. Autor przechodzi małymi krokami od ogółu do szczegółu, popierając teorię wieloma przykładami. Kłopot w tym, że niestety te przykładowe kody są też tłumaczone. :-/ Dlaczego Wydawnictwo Helion (i/lub tłumacz?) na siłę próbuje to robić?! Na siłę, bo to nie pierwsza książka tak wydana. Rozumiem komentarze w kodzie pisane po polsku (dla łatwiejszego zrozumienia), ale _cały_ kod? Po stokroć wolałbym oryginalne (angielskie) przykłady z polskimi komentarzami w kodzie. Nie tylko byłoby to przyjaźniejsze, ale pozwoliłby również uniknąć błędów. Dla przykładu, na str. 260 książki jest taki kod: >>> D = dict.fromkeys('mielonka') a wynik jest taki: >>> {'a': None, 'p': None, 's': None, 'm': None} Helionie/tłumaczu, zamiast usilnie tłumaczyć wszystko na polski, wystarczyłoby zostawić tak jak w oryginale, czyli pewnie: >>> D = dict.fromkeys('spam') Także naprawdę proszę zostawcie kod w spokoju. Inaczej jaki jest sens kupowania polskich wydań książek?! Na plus zasługuje jeszcze coś co mnie osobiście cieszy, a mianowicie: ,,Printed in Poland". Fajnie, że Helion wspiera rodzimy biznes, polskie firmy, a nie drukuje gdzieś w ChRL lub tam gdzie taniej. Reasumując, warto kupić tę książkę. Gdyby kod został nieruszony i zachował się w oryginale, to byłaby to jedna z najlepszych książek o programowaniu w Pythonie. Daniel


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 17:17 
Cytuj  
z angielskich zrodel sie korzysta bo polskie sa male i ubogie ;f .

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 17:51 
Cytuj  
no ta, ale tu to nawet nic porzadnego "na start" za bardzo nie ma ;)


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 18:22 
Cytuj  
Cytuj:
iniside- wez sie ucz polskiego. ;p I niby jak dla Ciebie to dobry tekst na wstep? Moja reakcja by byla "wtf zdecyduj sie pan" lub "co ma piernik do wiatraka"

no widzisz, a w wiekszosci zaprosili by cie na rozmowe zeby zobaczyc ile umiesz
wrzuc do cv link z projektem z githuba albo bo swojego hołmpejdza i startuj na junior developera to wszystko

w najgorszym wypadku pojdziesz na rozmowe i dowiesz sie ze jestes za slaby i ze musisz sie jeszcze uczyc


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 18:25 
Cytuj  
hmm to nie pomyslalbym, ze to mozliwe. Zyje w przeswiadczeniu, ze doswiadczenie w pracy>all. Ofc to podalem pozytywny scenariusz na przyszlosc, a nie na chwile obecna, bo obecnie wiem, ze nie mam z czym isc ;]

ciekaw jestem jakby do tego podeszli w druga strone, i na ile takie umiejetnosci by sie moglyby przydac.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 18:36 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=GQRjWxfz-PQ
lol.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 20:45 
Cytuj  
High, ja wiem że w wojsku logistyka jest niezbędna. Niemniej odkąd istnieje armia obozami i zaopatrzeniem zajmowali się ci którzy do walki się nie nadawali. Więc mimo tego, że logistyka w wojsku jest niezbędna i czasem przesadza o wygranej to jednak jednostki które się tym zajmują nigdy nie cieszyły się jakimś poważaniem. Natomiast w cywilu to robota jak każda inna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 22:46 
Cytuj  
Havok napisał(a):
High, ja wiem że w wojsku logistyka jest niezbędna. Niemniej odkąd istnieje armia obozami i zaopatrzeniem zajmowali się ci którzy do walki się nie nadawali. Więc mimo tego, że logistyka w wojsku jest niezbędna i czasem przesadza o wygranej to jednak jednostki które się tym zajmują nigdy nie cieszyły się jakimś poważaniem. Natomiast w cywilu to robota jak każda inna.

a ja nie twierdze, ze sie z tym nie zgadzam, ale teraz bardziej uscisliles imo ;)


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 00:11 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
hmm to nie pomyslalbym, ze to mozliwe. Zyje w przeswiadczeniu, ze doswiadczenie w pracy>all. Ofc to podalem pozytywny scenariusz na przyszlosc, a nie na chwile obecna, bo obecnie wiem, ze nie mam z czym isc ;]

ciekaw jestem jakby do tego podeszli w druga strone, i na ile takie umiejetnosci by sie moglyby przydac.

Zrobienie czegokolwiek co w miarę choćby tylko wyglądało to dużo i wcale nie trzeba kończyć nie wiadomo jakiej uczelni i mieć x lat doświadczenia. Znajdzie się firma która zatrudni kogoś kto tak powie / coś takiego pokaże. Ja się spotkałem nawet z filozofem i historykiem co siedzą sobie w IT tylko dlatego że kiedyś się zainteresowali, a absolwentów kierunków lekko ocierających się o IT to od groma...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 05:31 
Cytuj  
po filozofii to juz praktycznie nie mial wyboru jak zainteresowac sie czyms innym. Mimo wszystko jest pocieszajace, ze moze jakies plusy bedzie mozna wyniesc z tego w przyszlosci.


_________________
.

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 11:29 
Cytuj  
Wracajac do tematu - jesli nie programowanie to Business Intelligence (+Data Mining).
Ciezko znalezc na rynku osoby z kilkuletnim doswiadczeniem. Rozmowa o prace zaczyna sie od 9k+ PLN (3City)
Na Zachodzie osoba z kilkuletnim doswiadczeniem w pracy z Infomratica, Cognosem itp moze wyrwac 100k-200k $ rocznie.
Z tego co pamietam kilka lat temu na Polibudzie w Warszawie zrobili kierunek Data Mining.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 11:48 
Cytuj  
a to sa bazy danych czy jeszcze cos innego bo nawet nie wiem. ;p
choc raczej ciekawoskta dla mnie bo na mysl o bazach danych wzdrygam sie nieswojo hehe ;d


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 11:50 
Cytuj  
Data mining to przetwarzanie i wnioskowanie z danych. Sieci neuronowe, sieci bayesa, wyciaganie wnioskow z otrzymanych wynikow, znajdowanie korelacji pomiedzy danymi. Jesli A i B rosna, to jest duze prawdopodobienstwo ze C tez urosnie, na podstawie dotychczasowych danych. A potem musisz przedstawic co to bedzie znaczylo dla firmy.

Umiejetnosci programistyczne pewnie sie tutaj przydadza :)


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.