mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 19:49 
Cytuj  
Nie przechodzą Ci z automatu. Może zostać podpisana umowa pomiędzy dwoma pracodawcami, ale się tego nie praktykuje.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 19:53 
Cytuj  
Czyli mogę wyczerpać urlop w obecnej firmie ^^.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 20:14 
Cytuj  
albo ci musza zaplacic za te 2 dni

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 21:12 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Czyli mogę wyczerpać urlop w obecnej firmie ^^.


wywalą Cię na przymusowy żeby nie płacić

w nowej firmie składasz urlop od nowa ( 2dni/miesiąc w zaokrągleniu)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 09:53 
Cytuj  
Jeszcze taka kwestia,
w obecnej pracy mam okres wypowiedzenia i umowę lojalnościową.

Umowę z nowym pracodawcą mogę podpisać przed zerwaniem tej z obecnym?

Przy okazji da się jakoś unieważnić lojalkę aka umowę szkoleniową? W zasadzie żadnych szkoleń nie miałem poza wdrożeniem w projekt które w dużej mierze polegało na tym że dali mi source code, kilka tasków i sam metodą prób i błędów cisnąłem...

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 09:59 
Cytuj  
Umowa to umowa :P jeżeli masz zakaz konkurencji x czasu po zakończeniu pracy, to musisz mieć papier zdejmujący ten zakaz.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 10:06 
Cytuj  
Zakaz konkurencji mam bardzo mocno sprecyzowany więc jest spoko.
Chodzi o lojalke - umowę szkoleniową. Gówno a nie szkolenia miałem a jednak ta umowa wiąże mnie z obecnym pracodawcą ;/

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 10:15 
Cytuj  
wszystko zależy od interpretacji w sądzie gdyby doszło do sprawy


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 10:41 
Cytuj  
wiecie jak to jest jak obecnie jestem na umowie o prace a chcialbym przejsc na samozatrudnienie , ktos mi mowil ze nie jest to mozliwe bo zaraz przypieprzy sie US , wiecie jak takie cos rozegrac zeby bylo legit ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 11:08 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
wiecie jak to jest jak obecnie jestem na umowie o prace a chcialbym przejsc na samozatrudnienie , ktos mi mowil ze nie jest to mozliwe bo zaraz przypieprzy sie US , wiecie jak takie cos rozegrac zeby bylo legit ?


Nikt sie nie przypieprzy. Zakladasz dzialalnosc gospodarcza i swiadczysz uslugi dla swojego obecnego pracodawcy, tyle ze zamiast dostawac kase za umowe o prace dostajesz za faktury ktore mu wystawiasz. Tak jest najprosciej.

Byc moze sa inne sposoby, jakies umowy itp nie wiem, nigdy tak nie pracowalem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 11:22 
Cytuj  
No nie jest tak różowo, jeżeli przechodzisz z umowy o pracę na działalność u tego samego pracodawcy. Po pierwsze nie masz możliwości skorzystania z preferencyjnego ZUS-u. Liniowy dopiero od nowego roku podatkowego. No i warto zadbać, żeby na FV opis usług był inny niż do tej pory zajmowane stanowisko, bo zawsze jakiś urzędas może zanegować formę współpracy. Często firmy zakładają spółki pod pracowników kontraktowych co trochę ułatwia.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 12:07 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No nie jest tak różowo, jeżeli przechodzisz z umowy o pracę na działalność u tego samego pracodawcy. Po pierwsze nie masz możliwości skorzystania z preferencyjnego ZUS-u. Liniowy dopiero od nowego roku podatkowego. No i warto zadbać, żeby na FV opis usług był inny niż do tej pory zajmowane stanowisko, bo zawsze jakiś urzędas może zanegować formę współpracy. Często firmy zakładają spółki pod pracowników kontraktowych co trochę ułatwia.

Załatwia się to inaczej.
W okresie urlopu zakładasz firmę z preferencyjnym zusem i wystawiasz pierwsze faktury innym podmiotom (tu się dogadaj z kumplami) na podobny zakres usług, krótszy więc i niższe kwoty.
Masz podkładkę, że chcesz kręcić własny biznes.
Wtedy podpisujesz umowę z byłym pracodawcą, bo jako niezastąpiony specjalista pracujesz teraz w firmie, która outsourcinguje Twoje zajebiste usługi.
To co musisz pamiętać - to historię powstania własnej firmy i nie dzielić innej nawet z rodziną, bo konfidenci są wszędzie. US się nie przyjebie. Przyjebać może się ZUS i PIP, ale z dobrym uzasadnieniem i zapleczem w postaci faktur dla innych podmiotów (a przecież hobbystycznie możesz przecież dorabiać na handlu wizytówkami czy projektami graficznymi) mogą Ci skoczyć.

Drugą opcją jest też samozatrudnienie się we własnej spółce z o.o. (w której będziesz jednym z udziałowców i prezesem). Wtedy nie masz preferencyjnego zusu, masz pełną księgowość i coroczne sprawozdania finansowe, ale otwiera się cała gama nowych możliwości (na przykład łatwiej o maseratti z leasingu dla Tora).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 13:04 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
(na przykład łatwiej o skody z leasingu dla Tora).


fixłem do rodzimych realiów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 13:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No nie jest tak różowo, jeżeli przechodzisz z umowy o pracę na działalność u tego samego pracodawcy. Po pierwsze nie masz możliwości skorzystania z preferencyjnego ZUS-u. Liniowy dopiero od nowego roku podatkowego. No i warto zadbać, żeby na FV opis usług był inny niż do tej pory zajmowane stanowisko, bo zawsze jakiś urzędas może zanegować formę współpracy. Często firmy zakładają spółki pod pracowników kontraktowych co trochę ułatwia.


No ale od strony formalno-prawnej nie powinno byc problemu. Zwalniasz sie z pracy i zakladasz wlasna dzialalnosc, a ze byles tak zajebistym i niezastapionym pracownikiem to dawny pracodawca postanawia skorzystac z uslug twojej firmy. Odpowiednie opisanie faktury jest proste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 13:19 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):

Drugą opcją jest też samozatrudnienie się we własnej spółce z o.o. (w której będziesz jednym z udziałowców i prezesem). Wtedy nie masz preferencyjnego zusu, masz pełną księgowość i coroczne sprawozdania finansowe, ale otwiera się cała gama nowych możliwości (na przykład łatwiej o maseratti z leasingu dla Tora).


To moze miec sens przy naprawde duzych zarobkach, w wiekszosci przypadkow jest bez sensu. Mowiac szczerze nie slyszalem zeby ktos pod jednego pracodawce (zleceniodwace) zakladal sp. z o.o. :), no chyba ze ma perspektywe rozwiniecia sie w cos wiekszego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 13:51 
Cytuj  
Tczewiaka poniosło trochę. :) Ja tylko mówię, że pewne ograniczenia nałożył ustawodawca, a także, że lepiej zadbać o detale. Sam rezygnowałem z umowy o pracę na rzecz działalności u tej samej firmy i nie miałem żadnych problemów.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 17:06 
Cytuj  
po chuj sie zwalniac ? , masz umowe o prace , zakladasz firme i jedyny koszt to 260 zl / miesiac (skladka zdrowotna)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 17:17 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
po chuj sie zwalniac ? , masz umowe o prace , zakladasz firme i jedyny koszt to 260 zl / miesiac (skladka zdrowotna)

i co na tym zyska?


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 17:22 
Cytuj  
maserati w lisingu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 17:24 
Cytuj  
Jak kasa tylko z jednego miejsca zatrudnienia to działalność chyba opłaca się dopiero od 6-7k netto. Sam jeszcze nie przeliczałem ale takie kwoty najczęściej 'słychać' ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.