mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 09:25 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Co do tych crashy - po 2 "twardych" zwieszkach systemu postąpiłem zgodnie z zaleceniami na forum - zmniejszyłem jakość grafiki z Ultra do High i wyłączyłem AA. Efekt bardzo dobry - od 2 dni nie miałem ani jednego crasha. Specjalnej różnicy w jakości grafiki nie odczułem prawdę mówiąc ale to już jest inny temat ;)

co nie zmienia faktu, że coś jest zjebane, skoro musisz rezygnować z części tego, za co płaciłeś (dobra grafika), aby móc normalnie grać - to tak jakbyś kupił bilet miesięczny na miejską komunikację, ale babka w okienku by Ci powiedziała, że możesz tylko stać w tramwajach bo ktoś osrał wszystkie siedzenia a im nie chce się kombinować czym je domyć: niby wszystko ok,ale jednak jesteś oszukany w pewien sposób ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 09:43 
Cytuj  
Osobiście traktuję to rozwiązanie tylko jako "przykrą konieczność" do czasu wydania patcha z poprawkami. No cóż, ostatnio rzadko która gra wychodzi bezbłędna.. Są dwa wyjścia: albo grać z babolami i jakoś sobie radzić albo nie grać wcale. Mi Fallout 3 podoba się na tyle, że jestem w stanie przełknąć tę "drobną" niedogodność.

Ps. Klimat niezły, wczoraj łaziłem po Vault 106 - heh, też miał ktoś skojarzenia z F.E.A.R'em? ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 09:48 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Co do tych crashy - po 2 "twardych" zwieszkach systemu postąpiłem zgodnie z zaleceniami na forum - zmniejszyłem jakość grafiki z Ultra do High i wyłączyłem AA. Efekt bardzo dobry - od 2 dni nie miałem ani jednego crasha. Specjalnej różnicy w jakości grafiki nie odczułem prawdę mówiąc ale to już jest inny temat ;)


AA ma tez wplyw na lekki slowdown przy VATSie, ktory strasznie wkurza :/ Musialem go calkiem wylaczyc zeby mi walka smigala w normalnym tempie. Dziwne, bo sama gra hula mi w 60fpsach :( Niestety gra wyglada troche gorzej, no ale co zrobic. Szkoda tez ze wymuszanie AA w driverach nvidii nie dziala w F3 :har:

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 10:46 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Osobiście traktuję to rozwiązanie tylko jako "przykrą konieczność" do czasu wydania patcha z poprawkami. No cóż, ostatnio rzadko która gra wychodzi bezbłędna.. Są dwa wyjścia: albo grać z babolami i jakoś sobie radzić albo nie grać wcale. Mi Fallout 3 podoba się na tyle, że jestem w stanie przełknąć tę "drobną" niedogodność.

Ps. Klimat niezły, wczoraj łaziłem po Vault 106 - heh, też miał ktoś skojarzenia z F.E.A.R'em? ;)

Ale jak mozna miec dopracowany (w miare) produkt (Oblivion), zrobic na jego zgliszczach nowa gre (F3) i ta nowa sie crashuje a ta stara dziala. ke ? :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 11:45 
Cytuj  
Podobne problemy ludzie mieli z Oblivionem (freezy, crashe). Od tamtego czasu sprzęt zdążył się parę razy zmienić a problem został. Silnik w F3 jakby ten sam, więc może czegoś tam jednak nie naprawili i siłą rozpędu przenieśli do Fallouta?

Najbardziej z tego wszystkiego podobał mi się tekst moderatora na oficjalnym forum F3 - gość napisał, że dowiedział się iż patch będzie ale nie wie kiedy i nie orientuje się co właściwie naprawi więc bardzo prosi aby ludzie sami pisali co chcieliby aby naprawiał.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 12:56 
Cytuj  
Racja, z Oblivionem też była masa problemów, ale nie było takiego hype'u jak przy F3 więc wszystko pozostało w "rodzinie". W końcu to chlubna tradycja Bethesdy, robienie niegrywalnych gier (Buggerfall, Bugblivion, Bugllout).

Tak czy siak należą się im gratulacje z optymalizację silnika :) Na swoim archaicznym sprzęcie F3 mogę odpalić na najwyższych detalach i grać bez większych frustracji. A z kolei w Oblvionie musiałem obniżać na gwałt detale/dystanse rysowania by wogóle móc przejść pewne fragmenty gry (Defense of Bruma keke).

Anyway, dla tych z crashami mam mały fix. Będąc w menu głównym, otwieramy menadżera zadań, znajdujemy fallout3.exe i zmieniamy jego priorytet na wysoki lub niski. Mi i paru ludziom pomogło.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 14:36 
Cytuj  
UFO?

http://www.gametrailers.com/player/user ... 84586.html

trzeba bedzie dać tej grze szanse jednak 8)


_________________
you are already dead

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 14:45 
Cytuj  
W gierce są co najmniej dwa spotkania z UFO. Jedno to stałe położenie statku a raczej wraku (prowadzi do niego Alien Signal w radiu), drugie to random encounter - słyszy sie bum a z nieba spadają szczątki rozbitego spodka - w tym masa Alien Fuel Cell (można też znaleźć Alien Blaster'a).


_________________
For the pony!

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 15:06 
Cytuj  
L2Xbox tbh ;) Tam wszystko dziala bezproblemowo ;)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 19:21 
Cytuj  
kiedy bedzie ten patch?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 01:10 
Cytuj  
Cytuj:
Mam wrazenie, ze jak na te kilka krotkich godzin gry odkrylem calkiem spora czesc wastelandsow i zdaja mi sie strasznie male.



Uh, ja też myślałem że dużo odkryłem, a potem zdobyłem lvl20 (choć nadal jeszcze nie zacząłem main questa) i perk exploration który odkrywa wszystkie punkty nawigacyjne. Okazało się że gówno odkryłem :)

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 10:27 
Cytuj  
Wreszcie wczoraj dostałem pocztą F3, wysłane było w czwartek, relikt komuny k....
W ogóle to chyba albo coś nie umiem visty home basic x64 obsługiwać, albo jest zjebana. Po instalacji w menu programy nie było żadnych linków, samo się zainstalowało na c: zamiast na d:. Żona zaczęła grać (jest fanką F2 znacznie większą niż ja), stwierdziła że nudne, a na dodatek zaraz jej się wysypała gra.
Zgodnie z zaleceniami zmniejszyłem grafikę nieco, grałem trochę, nawet mi się podoba.
Tylko kretyńskie jest triggerowanie eventów niestety. Doktur w podziemiach mrówek kazał wliźć do gniazda i wybić mrówczych strażników, ok. Plątałem się ze 20 minut po tych podziemiach, poszedłem pomóc paladynowi z mutantami, wróciłem, a wejście do gniazda wciąż było zastawione zasranym wagonem. Dopiero chyba jak przelazłem przez drugie drzwi z klitki doktura (albo nie wiem przez co), wagon k.... zniknął! Miałem słabą broń, ale na te głupie mrówki rozpruwacz okazał się lepszy niż karabin szturmowy. Pisaliście że nie ma kłopotu z amunicją, mi się jakoś skończyła w pewnym momencie, vats to podstawa oszczędzania amunicji, tak sądzę.
Poza tym, co jakiś czas mi prześwituje/przemiguje kawałek pulpitu, co to może być?


_________________
O.o

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 11:09 
Cytuj  
Masz cos zjebane z vista.

Home basic to najgorsza wersja systemu na swiecie. Wez lepiej home premium.

Przeswitywanie pulpitu to pewnie problem z driverami.

Jesli chodzi o mrowki, to tam nie bylo zadnego wagonu. U doktorka w pokoju sa drzwi ktore prowadza bezposrednio do gniaza (w pewnym sensie naokolo wagonu).

Jedyne o co moge sie przyczepic do eventow to fakt ze czasem spawnowane sa moby ktorych nie bylo tam chwile wczesniej. Np jeden z commanderow w forcie na zachod od megaton spawnuje sobie 3 guardow za toba, zupelnie nieoczekiwanie.

O amunicje trzeba dbac, a nie srac pociskami jak z prysznica. Kto gral w System Shock 2 wie. Wez perka 'wiecej ammo' i juz nie powinienes miec problemu nigdy.


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 12:55 
Cytuj  
Ehh ja zaczalem robic main questa i zanim sie zorientowalem, skonczylem gre, odkrywajac moze z 1/3 mapy dopiero, ale jakos nie chce mi sie wracac do tej gry, na sile uciekajac z ostatniej lokacji.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 13:41 
Cytuj  
Main quest nie jest zbyt dlugi, niestety. No ale fallouta 1 i 2 tez sie dalo przejsc na speedzie, o wiele szybciej niz 3jke. Rzeczywiscie po dluzszej grze i grzebaniu w side questach przekonalem sie do tego tytulu. Perk explorer pokazuje dopiero ile sie opuszcza w takiej grze na pospiech. Plus ze sa tez "lokacje" jak np to UFO czy dogmeat ktorych na mapie nie ma jako znaczniki.

Main storyline z kolei jest takie... no nawet nawet, ta czesc w vault z Twoim Starym jest genialna. Rozwalka na koncu tez ciekawa. Szkoda tylko ze ( nie jestem pewien!) wyglada na to ze tak czy siak trzeba sie skumac z BotS, a jest tyle frakcji i frakcyjek.

To co wkurza to mimo wszystko pewne ograniczenie, nastawione na niezmienianie main story line. Mianowicie nie mozna pewnych postaci zabic, poprostu padaja nieprzytomni, i wstaja za chwile.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 13:44 
Cytuj  
jak na razie najbardziej podoba mi sie underworld.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 13:50 
Cytuj  
Na oficjalnym forum ludzie piszą, że jest już patch 1.0.0.15 i że ściągają go przez Live. Jest taka opcja w menu głównym gry ale u mnie to nie działa. Ktoś wie coś na ten temat?


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 14:31 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Na oficjalnym forum ludzie piszą, że jest już patch 1.0.0.15 i że ściągają go przez Live. Jest taka opcja w menu głównym gry ale u mnie to nie działa. Ktoś wie coś na ten temat?

W polsce generalnie Games For Windows Live nie dziala.
Problem w tym ze masz oryginalny klucz, do strefy w której oficjlanie go nie mozesz użyć :E(w innych grach tego problemu nie masz jak zalozysz fikcyjne konto na live, ale w F3 to cos nie pomoglo).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 23:10 
Cytuj  
Ok, zmieniam zdanie, F3 jest zajebiscie duzy.
I jak mi umarl Dogmeat to musze oszczedzac ammo. Chociaz i tak wiekszych problemow nie mam.
Szkoda, ze nie wiedzialem wczesniej, ze max lvl to 20, nie wiem po jaka cholere wzialem 3 ranki Swift Learnera na przyklad ;\

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 7 lis 2008, 00:56 
Cytuj  
O, dobrze wiedziec.
Btw bral juz ktos cyborga? Daje to tylko premie do statow czy moze zmienia wyglad? ;p
edit: jeszcze jedno pytanko.3 psy dal mi klucz do zbrojowni po wykonaniu dla niego q.Gdzie ta zbrojowania jest?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.