mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 67  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 09:42 
Cytuj  
ja pije i sam oceniam, nie wspomagam sie etykietami.
mi smakuje ciechan pszeniczny i miodowy - szukam czegos podobnego jak juz napisalem.
przestan rozpierdalac kolejny temat swoim pierdoleniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 10:04 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
Inny smak niż to co lubisz Mendol, ale ja polecam każdemu Atak Chmielu z Browaru Pinta (Wrocław chyba?) Genialne piwo.


Zgadza sie. Dla mnie bez dwoch zdan najlepsze polskie piwo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 10:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
przestan rozpierdalac kolejny temat swoim pierdoleniem.


powiedzial znawca piwa, ktory nie ma smaku :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 10:10 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Mendol napisał(a):
bardzo mi podchodzil ciechan miodowy/pszeniczny (delikatnie gazowany i lagodny w smaku) - czegos takiego szukam :)


kurfa, kupilem dzisiaj tego Ciechana pszenicznego skoro tak zachwalasz i to ma smak BANANA !!!! Ja pierdziu, nie da sie tego pic :(


Pierdolisz.
Nawet w klasycznym bananowym piwie Wellsa prawie nie czuc banana poza lekkim aromatem, a co dopiero w pszenicznym ciechanie. To tak jak z winami, rozne rzeczy sie na nich wypisuje, ale jak ktos nie jest kiperem to w zyciu nie wyczuje tego co napisali na etykiecie (chyba ze ma bujna wyobraznie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 10:14 
Cytuj  
Ja akurat najpierw wyczulem smak banana, a dopiero potem spojrzalem na etykiete by sprawdzic czy sie nie myle. No ale ja zawsze mialem dobry smak, moglbym byc testerem win nawet :P

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 10:55 
Cytuj  
Skąd w takim piwie w ogóle smak banana? :roll: w jakimś brazylijskim czy afrykańskim to jeszcze bym zrozumiał ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 15:01 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Skąd w takim piwie w ogóle smak banana? :roll: w jakimś brazylijskim czy afrykańskim to jeszcze bym zrozumiał ;)


W piwach pszenicznych jest to dosyć popularne aby był smak banana (a raczej zapach)

Xanth,

Odpowiedź dlaczego nie ma chmielu na etykietach popularnych piw - otóż piwka jako napoje alkoholowe są zwolnione z zamieszczania zawartości na etykiecie. Wyjątkiem są substancje które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

A co do tego, że małe browary to zamieszczają jest zwyczajnym chwytem marketingowym, pojedź do małego browaru. Niczym się on nie różni od dużego... no oczywiście po za wydajnością rozlewu :/

Co do pszenicznego - zapraszam do lektury :) http://www.piwopedia.pl/encyklopedia/ga ... k-i-zapach


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 15:28 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Co do pszenicznego - zapraszam do lektury :) http://www.piwopedia.pl/encyklopedia/ga ... k-i-zapach


z tego wynika, ze piwa pszeniczne o smaku bananowym to najgorszy trzeciorzedowy sort piw pszenicznych :) No coz.... trzeba by kiedys sprobowac prawdziwego piwa pszenicznego a nie jakiegos Ciechana trzeciej kategorii :>

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 16:15 
Cytuj  
Obolon Białe jest bardzo fajne w smaku, lekko kwaskowate. Zresztą Obolony to ogólnie dobre browary, może poza ciemnym. Ale ciemne to w większości drewnem jadą.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 21:34 
Cytuj  
Gdyby kogos interesowalo, to w Alkohole24 na Bartyckiej (1 przystanek od Czerniakowskiej) jest pelny wybor piw czeskich, slowackich i litewskich, a takze sa cydry. Dzis kupilem 10 puszek Kissa, zona sie posikala ze szczescia ;)

X.

PS. Shador, tak tak, oczywiscie:
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,W ... caid=1e78e

PS2. Fajny wywiad z wlascicielem Ciechana: http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/ ... 19012.html


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:27 
Cytuj  
Pierwszy koment:
te sikacze za 5 zlotych nigdy wiecej nie dam sie zlapac na te chwyty, wole kasztelana za 2,5 zl
Ja piwo zaczynałem pić, jak dowozili je zimne, zimnem produkcji. Miało niesamowicie łagodny goryczkowy smak, gazowało jak Nałęczowianka odgazowana. Królak to wtedy był Królak.
Teraz piwa robią z koncentratu, jak colę w mcdonaldzie.
Nie wiem komu to potrzebne, ale jeśli nawet Żywca nie mogę się napić bez charakterystycznej goryczki, to żadne piwo mi nie pasuje. Polowania na ciechany, Budwisery, i ogólnie zza południowej granicy. I z Ukrainy.
Kilkaset lat temu Polscy piwowarzy warzyli najlepszy browar na świecie.
Dziś ważą szczyny i w dodatku nawet udane piwa alkocholizują. "Mocny Warszawiak" to przykład zjebania smaku "Warszawiaka" z Konstancina(podwarszawska miejscowość). I tego nie da się normalnie pić, mimo że kluby i ludzie promują.
Jest, kurwa, żenujący upadek Polskiego browarnictwa. Z czołówki na drugą dziesiątkę.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 23:12 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
alkocholizują.


Nie no kurwa.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 23:24 
Cytuj  
*alkoholizują
Lepiej?
Nie sądzę.
Od nigdy to słowo nie było wlaściwie akcentowane, ch jest właściwym - polskim - akcentem. Tak na marginesie.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 00:04 
Cytuj  
nagraj proszę jak wymawiasz "CH" i "H" ;d


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 05:48 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
nagraj proszę jak wymawiasz "CH" i "H" ;d


8/10.

Gratuluje. Oto twoja złota gwiazdka: *


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 10:40 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Teraz piwa robią z koncentratu, jak colę w mcdonaldzie.
Nie wiem komu to potrzebne, ale jeśli nawet Żywca nie mogę się napić bez charakterystycznej goryczki, to żadne piwo mi nie pasuje

Jak to komu, producentowi, tną koszta.
Nie pij koncerniaków, czy to Żywiec, Carlsberg, Tyskie, Heineken, etc., to wszystko jedno i to samo ścierwo.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 10:45 
Cytuj  
Ma byc duzo i szybko, dlatego piwo z duzych browarow jest takie chujowe. Niby proces produkcji ten sam, ale skladniki w innej formie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 12:06 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Gdyby kogos interesowalo, to w Alkohole24 na Bartyckiej (1 przystanek od Czerniakowskiej) jest pelny wybor piw czeskich, slowackich i litewskich, a takze sa cydry. Dzis kupilem 10 puszek Kissa, zona sie posikala ze szczescia ;)

X.

PS. Shador, tak tak, oczywiscie:
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,W ... caid=1e78e

PS2. Fajny wywiad z wlascicielem Ciechana: http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/ ... 19012.html


Ale co, tak tak oczywiście?

Wyskakujesz z jakimś artykułem z 2010 roku w którym są podane same ogólniki bez żadnych konkretów...

a piekarze do ciasta dodają włosy żeby lepiej rosło...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 17:22 
Cytuj  
Ale z czym masz problem? Pogloski kontra kontrola Inspekcji Jakosci? Uwazasz, ze przez 1.5 roku cos sie zmienilo? Halo, tu jest Polska. Widac dawno nie piles piwa typu Tyskie/Zywiec/Okocim albo masz calkiem zjechany smak (albo lubisz rozcienczany spiryt). Mi to ryba, ja sie przesiadlem na piwa czeskie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 21:40 
Cytuj  
Czeskiego/niemieckiego/dobrego polskiego w pubie nie zamówisz ,chyba że " tematycznym" to owszem ale 10 zł za kufel to jednak juz 8 człowiek nei wypije.
Taka prawda dla smaku -> małe browary
Najebka -> koncerniaki

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.