mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 10:10 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Que, korzystałeś?
http://coconut-lang.org/
Coconut is a simple, elegant, Pythonic functional programming language that compiles to Python.

nie. Nie widzę sensu pisać funkcyjnie w Pythonie, po prostu nie jest do tego stworzony.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 18:22 
Cytuj  
hehe ok :D
Z nowości to ciekawy jest Elixir.

ale wszystko lepsze niż JS:
https://m.reddit.com/r/javascript/comme ... mpact=true
:D


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2016, 19:19 
Cytuj  
Amazon otwiera się na Polskę. Lokalne firmy będą mogły sprzedawać swoje produkty
http://www.spidersweb.pl/2016/05/polski ... mazon.html

Allegro wchodzi do Niemiec
http://www.spidersweb.pl/2016/06/allegro-niemcy.html


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 10:52 
Cytuj  
amazon zgarnia calkiem sporo z AWS

shipping w 1-2 dni, zwrot do 30 bez podania przyczyny...allegro bedzie musialo ostro zejsc z cen i zwiekszyc jakosc uslug


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 11:25 
Cytuj  
Nigdy nie spotkałem na amazonie konkurencyjnej ceny wobec chińczyka czy polskich sklepów ostatecznie allegro.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 12:50 
Cytuj  
chodzi o wygode embe.
W UK masz - same day delivery lub next day delivery, darmowa wysylke (w ramach rocznego abonamentu, w ktorego sklad wszedl ostatnio odpowiednik Netflix-a Prime Video), super customer service, absolutny brak problemow ze zwrotem.
To samo bedzie w PL.

Sposob na sukces w tej branzy jest prosty: musisz zwabic klientele. A sprzedawcy podaza za kupujacymi.


Ostatnio edytowano 26 cze 2016, 12:57 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 12:51 
Cytuj  
nie sadze zeby polscy sprzedawcy zgodzili sie na cos takiego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 13:07 
Cytuj  
Póki co mamy alternatywne możliwości zakupów, nie mamy wielkich aglomeracji gdzie koszty szybkiej dostawy moga działać, w wawie teraz to zwykły kurier może ci dostarczyć tego samego dnia, ludzie wybierają opcje paczkomat bo kosztuje 4-5zł i odbierasz kiedy masz czas i ochotę.
Ja mieszkam na przedmieściach i paczkomat wybieram jak wiem że będe przy okazji na zakupach, zakupy elektroniki to mam x-kom/satysfakcja lub komputronik/karen odbiór osobisty w centrum handlowym i wybieram do co jest najkorzystniejsze cenowo, amazon nie ma dla mnie i dla wielu interesującej oferty.
Co do przyłączenia się polskich sprzedawców do amazon to tez średnio to widzę jak klient sortuje po cenach i za cholere nie wybierze ci amazon, który ma najwyższe ceny ze względu na wysokie koszty obsługi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 13:43 
Cytuj  
bo Ty centus jestes Tosiek i stary wyga handlowiec, ciezko Cie zwabic ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 14:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
chodzi o wygode embe.
W UK masz - same day delivery lub next day delivery, darmowa wysylke (w ramach rocznego abonamentu, w ktorego sklad wszedl ostatnio odpowiednik Netflix-a Prime Video), super customer service, absolutny brak problemow ze zwrotem.
To samo bedzie w PL.

Sposob na sukces w tej branzy jest prosty: musisz zwabic klientele. A sprzedawcy podaza za kupujacymi.

Jakoś tej większej wygody nie widzę.

W PL masz paczkomatów jak psów z bardzo tanią wysyłką&wielką wygodą lub next-day kurier też dość tanio. Zwrot też bezproblemowy bo przez 14 dni zwracasz bez podania przyczyn do każdej firmy.

Jak Amazon chcę wchodzić to niech wchodzi, ale mam nadzieję, że inne podmioty mu zrobią porządną konkurencję, bo nie chciałbym takiej dominacji Amazona w PL jak to jest na zachodzie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 17:43 
Cytuj  
Zobaczymy. Dla mnie amazon to najwygodniejsza opcja zarówno kupna jak i sprzedaży (korzystając z opcji amazon fullfillment). Na ebayu kupuję jedynie wtedy jak mam gdzieś czy towar dostanę jutro czy w przyszłym tygodniu, bo najczęściej jest w przyszłym tygodniu ;)

Sula - nie zauważasz. Ale w praktyce jak wyślę swój towar do magazynów amazona (amazon fullfillment), wskoczy on do oferty PRIME (czyli gwarantowana przesyłka tego samego dnia jak sie kupi do 11am, lub next day - jak się dokona zakupu do 10-11pm) i towar się sprzedaje o rząd wartości lepiej.
Paczkomatów nie skomentuję - one się chyba przyjęły jedynie w Polsce ;) Zresztą to konkurencja dla firm kurierskich, poczty a nie dla sprzedawców online.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 18:55 
Cytuj  
day delivery jest mocno ograniczony do największych aglomeracji i kilku krajów w europie United Kingdom, Turkey, Germany, France, Belgium, paczkomaty na dzień dzisiejszy ownuje cena/szybkość/bezpieczeństwo i amazon nic tu nie wskóra bo przecież mi nie przywiozą za 5zł na przedmieścia Krakowa przejściówki usb.
Usługi kurierskie masz praktycznie gwarancje dostawy na drugi dzień i nie zdarzyło mi się od wielu lat żeby to firma kurierska coś zawaliła.

amazon fullfillment jest nie opłacalny dla naszych firm, które lepiej maja zorganizowany import i nie potrzebują pośrednika zjadającego ich zarobek.

W UK podobno firmy kurierskie to tragedia i przetrzymuja paczki 2-3 dni, a nawet i dłużej, a tanio nie jest, u nas masz 14zł bez umowy zwyczajnie z automatu allegro czy ze strony kuriera.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 19:46 
Cytuj  
Paczkomaty, paczkomaty, paczkomaty... Serio - cud rozwiązanie polaka, na które zachód znalazł jeszcze większe cud-rozwiązanie. Otóż jak nie ma Cię w domu to albo paczkę zostawia u sąsiada albo w najbliższym warzywniaku ahmeda z którym ma podpisaną umowę. I paczkomaty tracą rację istnienia.

Cena to nie wszystko. Człowiek to wygodne bydle i jest w stanie zapłacić kilka złotych więcej wiedząc, że zamówiony towar dostanie już jutro (lub dzisiaj wieczorem) niż czekać miesiącami na paczuszkę z aliexpress. Taka prawda.
Do tego dochodzi customer service na styl zachodni - też piszecie, że nie ma problemu, a mi się pewnie wydawało, jak wielokrotnie czytałem, na co sie powołać bo sprzęt przyszedł sraki-owaki i nie chcą przyjąć z powrotem. Tu wystarczy kliknąć klawisz "return", wydrukować opłaconą naklejkę na pudełko ze sprzętem i albo poczekać na kuriera który paczkę odbierze, albo wrzucić (jak drobnica) do pierwszej lepszej skrzynki pocztowej.

Konkurencja się przyda, może polski rynek się trochę ucywilizuje, czy amazon zdobędzie pozycję lidera to zobaczymy za kilka lat. Ja tam żadnych wyroków nie wydaję, tylko twierdzę, że może im się udać. Szczególnie, że udało im się na deko bardziej wymagających rynkach zachodnich.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:01 
Cytuj  
Marek to Ty jestes caly czas w domu czy dostarczają Ci do pracy?
Bo ja zebym sam odbieral to bym musial zamawiac do pracy, inaczej mnie nie ma.

Dlatego paczkomat jest dla mnie wygodny. Odbieram wracając z pracy i nikt mi dupy nie zawraca.

Zostawianie u sąsiada albo w knajpie to nie zawsze super sprawa.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

Zostawianie u sąsiada albo w knajpie to nie zawsze super sprawa.


nie widzę absolutnie żadnego problemu. I najczęściej ten sąsiad lub sklepik mający kontrakt z firmą kurierską jest dużo bliżej niż paczkomat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:24 
Cytuj  
tez nie widze problemu.
zawsze wybieram paczkomaty.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:25 
Cytuj  
a wybieraj. Nie jest nigdzie powiedziane, że amazon z tych supernajfajniejszych_i_jedynie_w_Polsce paczkomatów nie zacznie korzystać. Kilka postów temu napisałem, że mieszacie dwie różne branże: sprzedaż przez interet i firmę kurierską.


Ostatnio edytowano 26 cze 2016, 20:26 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Highlander napisał(a):

Zostawianie u sąsiada albo w knajpie to nie zawsze super sprawa.


nie widzę absolutnie żadnego problemu. I najczęściej ten sąsiad lub sklepik mający kontrakt z firmą kurierską jest dużo bliżej niż paczkomat.


Potwierdzam.

To brzmi srednio, ale ten system naprawde dobrze dziala. Bedac w UK w zyciu nie chcialo by mi sie latac do jakiegos paczkomatu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:26 
Cytuj  
a bedac w uk nie zauwazyles roznic pomiedzy anglikami i polakami?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2016, 20:27 
Cytuj  
Paczkomaty nie mają szansy wbić się na rynek gdzie funkcjonuje amazon ponieważ jest to kolejna usługa i trudno zmienić przyzwyczajenia klientów, u nas zdobyły rynek i problem będzie miał amazon, na początek niech wejdą w pełni na nasz rynek to zobaczymy co zaoferują.
Pamiętajcie że u nas podobnie jak w Niemczech czy Austrii firmy kurierskie działają świetnie, a do tego jest rozwijający się inpost kurierski.

Po pierwsze dostawy tego samego dnia u nas nie będzie w ofercie i najrozsądniejsze dla amazon byłoby zintegrować paczkomaty tak jak ma to allegro.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.