mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna strona

Co lepsze? Mozilla Firefox, czy Opera?
Opera 23%  23%  [ 80 ]
Mozilla 63%  63%  [ 219 ]
IE 15%  15%  [ 51 ]
Liczba głosów : 350
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2010, 14:03 
Cytuj  
nie wiem

A ja mam inne pytanie. Opera jest taka zajebista i w ogóle teh best. Coraz nowe ficzursy wprowadza: na przykład opera Unite - win, synchronizacja ustawien online, wszystko to co ma ff z tysiącem addonów w operze już dawno jest. Skoro tak jest, to dlaczego niektóre strony nie działają w operze, czemu wszystkie aplikacje google sie krzaczą, albo w ogóle nie działają. Imageshack też ma jakiś problem z Operą. WTF.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2010, 14:08 
Cytuj  
ja polecam google chrome.
Tzn. ja jestem inny i zawsze używałem IE - którzy mimo oczywistych wad przynajmniej potrafił ZAWSZE wyświetlić na tyle poprawnie stronę by mi wszystkie aktywne buttony działały.

A Chrome jest mały, szybki (naprawdę dużo szybszy od IE i naprawdę widać, że dużo mniej zasobożerny) i ma wszystko co potrzeba. No nie ma AddBlock-a (podobno można doinstalować jakiś program z 3rd company i działa ale nie chce mi się jebać z ustawianiem go).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2010, 14:14 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Skoro tak jest, to dlaczego niektóre strony nie działają w operze, czemu wszystkie aplikacje google sie krzaczą, albo w ogóle nie działają. Imageshack też ma jakiś problem z Operą. WTF.


Bo Opera jest najmniej popularną przeglądarką. Wyprzadzają ją IE, Firefox, Safari, Chrome.
Dlaczego, nie mam pojęcia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2010, 14:21 
Cytuj  
mi dziala imageshack ;p

w chrome nie ma tych "wyszukiwarek" z boku :<

czym sie rozni chrome plus od google chrome?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 23:46 
Cytuj  
Jest już dostępna pełna wersja Firefoxa 3.6 z obsługą person (niestety, nie "tych" person), szybciej działającym javascriptem i aero peekiem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 00:00 
Cytuj  
Działa działa, fajny ten personas.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 12:04 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Skoro tak jest, to dlaczego niektóre strony nie działają w operze, czemu wszystkie aplikacje google sie krzaczą, albo w ogóle nie działają. Imageshack też ma jakiś problem z Operą. WTF.


Bo Opera jest najmniej popularną przeglądarką. Wyprzadzają ją IE, Firefox, Safari, Chrome.
Dlaczego, nie mam pojęcia.

Właśnie może dlatego że Opera źle działa. Masz Operę? Spróbuj normalnie Allegro poprzeglądać -> GL :P.
Strony pisze się według standardów a od producenta przeglądarki zależy jak (i czy w ogóle) te standardy interpretuje. MS lubi tworzyć swoje standardy i interpretować dużo rzeczy nieco inaczej. Stąd też epicka niekompatybilność w IE 6, gdzie dużo rzeczy trzeba było na 2 modły pisać - raz normalnie i potem drugi raz z warunkiem na IE6 - bo najbardziej popularna. W 7 i 8 trochę dali luzu.
Ale złe wyświetlanie to i tak pikuś w porównaniu z tym co Opera robi - po prostu się wiesza przy napotkaniu kodu którego nie rozumie a powinna.
Chłopaki od Opery nie nadążają...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 15:16 
Cytuj  
Mam Operę. Jest to moja 2ga przeglądarka od czasu kiedy odkryłem internet (pierwszą był AWeb). Nigdy nie miałem problemów z Allegro, czy też w ogóle z zawieszaniem się Opery. Jedynymi problemami które napotkałem w swej "karierze", była niestabilność w dłuższym okresie pracy (aczkolwiek już ona nie występuje) oraz problemy z wyświetlaniem stron (z pamięci mogę podać tylko imageshack i niektóre fora).
Natomiast konkurencja nadal (niech będzie że FF) nie posiada niczego co nakłoniłoby mnie do przesiadki.

:)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 01:35 
Cytuj  
@up kwestia przyzwyczajenia
Netscape>ie>mozilla>opera>firefox>opera>chrome>opera i...


extensions w chrome...


czas zerwac moj dluugoletni zwiazek z opera, adblock byl jedyna rzecza ktorej mi jeszcze brakowalo w chrome.


Niestety chrome jest szybsze, nie jest takie ociezale, jest bardziej minimalistyczne a teraz posiada wszystkie funkcje ktorych potrzebuje, i zadnych zbednych gowien.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 01:58 
Cytuj  
A sa inne niz Ffox? No i brak chrome

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2010, 12:31 
Cytuj  
parę dni temu wyszła najnowsza wersja Opery 10.50
tutaj mała prezentacja http://www.youtube.com/watch?v=H_mU7lkE-sA


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2010, 13:34 
Cytuj  
W sumie to nic nowego tam nie ma zbytnio :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 13:10 
Cytuj  
Dzisiaj Operka weszla na 10.51. Oprocz zmian w wygladzie, paru bajerkow graficznych to... przestala mi w ogole czytac niektore strony. Ma tez ktos ten sam problem? Sprawdzalem je na IE czy moze poprostu leza, ale tam dzialaja normalnie.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 13:25 
Cytuj  
Mi tam smiga. Trochesie zdziwilem tym nowym wygladem ale jest ok. Myslalem ze nie da sie juz pomniejszyc paskow a jednak :D Calkiem niezle to rozwiazali : ]


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 13:37 
Cytuj  
Nie wiem jaki sens ma utrudnianie dostępu np. do zakładek, bo chyba tak to trzeba nazwać. Na plus na pewno to, że działa jeszcze szybciej. Co do stron, to jeszcze żadnych problemów nie miałem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 13:49 
Cytuj  
Po zmianie na tą nową wersję przy podświetlaniu linków przestało mi wyświetlać pełen adres na pasku narzędzi. Może ktoś wie jak to przywrócić?


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 14:11 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Po zmianie na tą nową wersję przy podświetlaniu linków przestało mi wyświetlać pełen adres na pasku narzędzi. Może ktoś wie jak to przywrócić?


Ja ci tylko powiem ze u mnie wyswietla wiec na pewno jakos sie da;p ( i u mnie sie to wyswietla na dole przegladarki a nie na pasku narzedzi )


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 14:55 
Cytuj  
U mnie też to się wyświetlało na dole. Nic nie grzebałem w ustawieniach, zmieniłem tylko skórke bo stara nie był przystosowany do nowej wersji Opery.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 mar 2010, 11:16 
Cytuj  
Jeszcze jedna sprawa: W Win 7 nie wazne ile bylo otwartych zakladek to ikonka Opery w tasbar zawsze byla jedna (nie pokazywalo, ze jest klika zmergowanych ) i od razu po kliknieciu sie maksymalizowala przegladarka. Teraz jednak jak klikne to wyskakuje te miniaturki wszystkich zakladek i musze kliknac na ktorakolwiek. Any idea jak do wylaczyc?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 mar 2010, 21:58 
Cytuj  
taa przydalaby sie taka okcja ale watpie by aktualnie byla, mnie tez to irytuje ;/


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.