mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 10:24 
 
czekamy na news Taunisa ze przodek papieza byl Krzyzakiem :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 11:28 
 
Proponuje powołanie komisji sledczej która zbada sytuację.

Moje propozycje nominacji:
- Jerzy Urban (za prostote wypowiedzi i rzetelnosc z która pełnił funkcję Rzecznika Rządu)
- Jonasz (Naczelny Fakty i Mity - niewątpliwy Ekspert - poza tym był klechą)
- Lepper (przedstawiciel prostego ludu - za wyważone wypowiedzi
:P- zapewne ostudzi niejedną sytuację konfliktową z Komisji)
- Ojciec Rydzyk (przedstawiciel Rodziny Radia Maryja - za to iż wszędzie wyczai Żyda)
- Maciarewicz (przedstawiciel prawdziwych polaków - j/w , do tego z góry wie kto jest agentem - czytać prorok)
- Oleksy ( przedstawiciel wiemy kogo - poza tym koalicja rządowa musi mieć co najmniej 1 miejsce :P)
- Czarzasty (przedstawiciel Grupy Trzymającej Władze - media)
- Styrczula ( przedstawiciel Lozy Krakowskiego Przedmieścia - koneksje i dojścia )
- Wieczerzak (przedstawiciel BIG Banku i Grupy Eureko - kapitał i sponsoring)
- Łapiński (przedstawiciel niezrzeszonych - dodatkowy atut - może pomoże gdyby ktoś zasłabł podczas przesłuchania i nie bedzie już to tamto ze świadek symuluje )

Myśle, iz komisja w takim składzie nie tylko reprezentować będzie interesy wszelkich istotnych grup, dysponowac bedzie szerokim zapleczem i kompetencjami ale i przyczyni się do wnikliwego i rzetelnego zbadania całej sprawy.


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 11:34 
 
LOL :) dobre :)


_________________



*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 12:19 
 
Eeeeej ice nie mieszaj urbana do tej reszty >_<
Taunis, teraz przesadzasz, jednak nie wiem jak to wygladalo z wermachtem bo tamt o chyba przymusowo nie bylo ?

Zreszta zwisa mi to, zaluje tylko ze nie jest czarny, albo nie jest kobieta ;/


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:14 
 
@ Karol

naprawdę - nie wiem jak mam do ciebie przemówić. może trzeba jak z dzieckiem? kilkanascie postów wyzej napisalem, ze przynaleznosc byla od 39 obowiązkowa, a ty w swoich kolejnych postach dalej odkrywczo stwierdzasz ze przynaleznosc byla obowiazkowa (???!!!), dopełniasz to własnym, miernej jakosci komentarzem i jeszcze zarzucasz mi nieznajomosc historii, co smieszy mnie najbardziej z całego tego bełkotu.

poza tym doszukujesz sie jak paranoik jakichs prob skompromitowania kogokolwiek (!!!???). w mediach o tym pełno, na ulicach trąbią a ja chce go kompromitować. dzizas.

przemyśl to sobie najlepiej...

ja dalej bede uwazal sytuacje w ktorej papiezem zostaje były członek nazistowskiej organizacji, potępionej w procesie norymberskim i generalnie potępianej przez cywilzowanych ludzi, za dziwną. to czy przynaleznosc byla obowiazkowa czy dobrowolna to inna bajka.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:21 
 
a co złego robił wermaht, bo nie rozumiem? Z tego co pamiętam to byli normalni żołnierze którzy dostali rozkaz by walczyć. Gdzie tutaj wina Helmuta - szeregowca w wermahcie?

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:26 
 
@ Mark

Waffen SS było jednostką Wermachtu. Wyciagnij sobie wnioski. Zresztą cały Wermacht, złożony z ludzi indoktrynowanych w duchu nazistowskim przez pare lat, był jedną z bardziej brutalnych, bezwzględnych i zbrodniczych armii podczas WW2.

napewno jednak nie wszyscy żołnierze byli zagorzałymi hitlerowcami...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:34 
 
Taunis napisał(a):
poza tym doszukujesz sie jak paranoik jakichs prob skompromitowania kogokolwiek (!!!???). w mediach o tym pełno, na ulicach trąbią a ja chce go kompromitować. dzizas


To powiedz mi jedno... skoro wszedzie o tym pelno to po kiego ch... tutaj o tym piszesz? To jest, jesli nie zauwazyles, forum o grach mmo i moze nie uwierzysz, ale niektorzy ludzie sa juz znudzeni ogladaniem informacji o papiezu w kazdym medium jakie tylko sie nawinie.

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:36 
 
Taunis napisał(a):
ja dalej bede uwazal sytuacje w ktorej papiezem zostaje były członek nazistowskiej organizacji, potępionej w procesie norymberskim i generalnie potępianej przez cywilzowanych ludzi, za dziwną.


a co w tym dziwnego ? przeciez to tylko grzeszny czlowiek...... chyba, ze ty uwazasz papieza za Boga .. ale to ci wspolczuje.


_________________



*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:38 
 
Dziwna ta dyskusja, a twoje spojrzenie na sprawe Taunis, wydaje sie byc lekko przesiakniete medialna nagonka, ktora to od prawie 5 lat stosuje sie do wszystkiego , co moze wywolac sensacje. Polacy sa chyba najzagorzalszym narodem w niewybaczaniu bledow przodkow ludzi, z ktorymi teraz zyja. Poza tym... mi sie zawsze wydawalo , ze to nasz "przyjaciel" Rosja o wiele bardziej przylozyl sie do takiego stanu rzeczy jaki mielismy 15 lat temu ( choc i do dzis sie to odczuwa), czemu nigdy nikt nic nie mowi na Rosjan, jezeli Niemcow jedzie sie jak swinie w chlewie. Poza tym sam Jan Pawel II mowil " kochajcie sie", czemu starasz sie siac nagonke ( z tego co widzialem tylko w Polsce) na nowego papieza, ktory bedzie kontynuowal dzielo swojego znamienitego poprzednika? Cos jest z Toba nie tak, nalezaloby sie zastanowic troche nad tym co sie pisze...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:54 
 
Wermacht był normalną armią. Jeżeli nie piszą w prasie, ze był w SS to znaczy, że nie był..
To tak samo jak szkalować setki tysięcy polskich żołnierzy po II wojnie światowej. Bo chyba strona konfliktu nie ma znaczenia. Zresztą jako patriota lepiej żeby walczył niż uciekał i się chował przed obowiązkiem konstytucyjnym.

Btw. moja babcia normalnie wspomina okupację niemiecką. Za to rosyjską duuuużo gorzej...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 13:57 
 
Mark24 napisał(a):
Btw. moja babcia normalnie wspomina okupację niemiecką. Za to rosyjską duuuużo gorzej...


to prawda, ruskie wojska byly bardziej bezlitosne niz jakikolwiek SS


_________________



*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 15:40 
 
Taunis napisał(a):
@ Karol

naprawdę - nie wiem jak mam do ciebie przemówić. może trzeba jak z dzieckiem? kilkanascie postów wyzej napisalem, ze przynaleznosc byla od 39 obowiązkowa, a ty w swoich kolejnych postach dalej odkrywczo stwierdzasz ze przynaleznosc byla obowiazkowa (???!!!), ble ble ble


Dochodze do wniosku ze sam nie wiesz co mowisz.
Jesli na Kubie przynaleznosc do partii bylaby obowiazkowa to znaczy ze ten narod sklada sie w 100% z komunistow?
Jesli w niemczech kazde dziecko musialo byc w hitlerjugnd to jak mozna na tej podstawie pisac ze to "zastanawiajace" - to NIC NIE ZNACZY - rozumiesz to?
Podales BEZWARTOSCIOWA INFORMACJE i zasugerowales, ze ma ona jakies znaczenie czyli dopusciles sie MANIPULACJI.

EOT

Koncze ta rozmowe bo moj pies patrzy w monitor i glupieje.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 16:27 
 
Akurat wydaje mi sie wazniejsze jaki slad pozstawil fakt iz nalezal do tych organizacji... niemniej z nowym papiezem trafilismy najgorzej jak mozna bylo... prawidziwy konserwatywny beton.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 16:32 
 
Mimo jego przekonan, ktore nie kazdemu pasuja sprawia wrazenie bardzo milego/serdecznego czlowieka - zaprzeczenie stereotypu typowego niemca.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 16:35 
 
Calis napisał(a):
Akurat wydaje mi sie wazniejsze jaki slad pozstawil fakt iz nalezal do tych organizacji... niemniej z nowym papiezem trafilismy najgorzej jak mozna bylo... prawidziwy konserwatywny beton.


(...) Ratzinger poszedł dalej od Jana Pawła II w kontrolowaniu teologii wyzwolenia. Teraz można się spodziewać większego konserwatyzmu - ocenił.

Bez przesady...ale zgadzam się co do konserwatyzmu nowego papieża

Zródło: PAP
Ze strony: http://wiadomosci.wp.pl/kat,35318,katn,,wid,7033051,widn,Wyb%F3r%20papie%BFa%20mocniej%20podzieli%B3%20konserwatyst%F3w%20i%20reformist%F3w,wiadomosc.html


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 17:13 
 
@ Logain -> to jest dział pogawędki. chciałem sobie o nowym papieżu pogawędzić...

@ Huragan -> masz rację, człowiek - odkrywcze...

@ lutus -> moje spojrzenie nie jest przesiąknietę niczym, ja po prostu stwierdziłem fakt, a to wy do niego dorobiliście ideologię. (więcej na ten temat przeczytasz niżej). nie najechałem w tym wątku ani razu na niemców i ani razu nie zrobiłem tego samego w odniesieniu do rosjan. mój stosunek do tych nacji, jako nacji, nie ma teraz najmnijeszego znaczenia. czy stwierdzenie że hitlerjugend była niemiecką organizacją nazistowską to szerzenie nienawiści na tle narodowośiowym? fakty są faktami... jeśli ci to poprawi humor, to NKWD organizowało mordy na podobną skalę co SS.

@ Mark -> Wermacht nie był normalną armią. był armią kraju w którym panował totalitaryzm oparty na nienawiści rasowej i narodowościowej. jak możesz się domyślić wielu żołnierzy i absolutna większość oficerów, szczególnie średniego stopnia, była nazistami w pełnym znaczeniu tego słowa. poza tym nic nie pisałem o tym że papież był w SS (nie wiem skąd ci się to wzięło), napisałem że SS była jednostką Wermachtu, co jest szczerą prawdą, a więc nie można rozpatrywać czynów Wermachtu jako armi, pomijając mordy i czystki SS.

mój dziadek twierdzi że okupacja radziecka była o wiele bardziej przyjazna. mówi że z ruskiem szło się przynajmniej jakoś dogadać, a z niemcem nie bardzo...

@ Karol -> jak z dzieckiem... napisałem że był w hitlerjugend i że to dziwne w konfrontacji z faktem ze zostal papieżem, a ty sobie resztę dopowiedziałeś. przykład z kubą jest w ogole o dupe roztrask, bo zaznaczyłem że nie mam go za nazistę - ale pewnie tego też nie zrozumiesz.

podałem sprawdzoną i rzetelną informację, okraszoną komentarzem wyjaśniającym że przynależność byłą obowiązkowa, więc nie wiem czemu zarzucasz mi manipulację. to jak ją odczytałeś to twoja sprawa, ja podałem suche fakty. a zresztą... i tak to do ciebie nie dotrze...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 19:15 
 
Taunis napisał(a):
napisałem że był w hitlerjugend i że to dziwne w konfrontacji z faktem ze zostal papieżem


Taunis napisał(a):
podałem sprawdzoną i rzetelną informację, okraszoną komentarzem wyjaśniającym że przynależność byłą obowiązkowa


Skoro byla obowiazkowa to czemu uwazasz ze to dziwne? Przeczysz sam sobie. Zreszta, twoje posty sa tak pelne sprzecznosci ze az nie wiem ktora czesc skomentowac.

pozdrawiam

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 20:15 
 
Logain Darkthorn napisał(a):
Skoro byla obowiazkowa to czemu uwazasz ze to dziwne? Przeczysz sam sobie. Zreszta, twoje posty sa tak pelne sprzecznosci ze az nie wiem ktora czesc skomentowac.

pozdrawiam


Ja juz to rozgryzlem - Taunis jest kobieta.
Skoro gadamy juz o szowinizmie to ja zachowam sie jak M.S.Ś. i powiem, ze u kobiet zaobserowalem dziwna przypadlosc - akceptuja sprzeczne twierdzenia.
Klasyczne dialogi z moja zona to np.:
ona: nic nie robisz w domu
ja: przeciez dalem dziecku jesc, polozylem je spac i wynioslem smieci
ona: no wlasnie - nic nie robisz w domu tylko caly czas grasz...

Mozg typowego faceta ma problemy z zaakceptowaniem istnienia 2 lub wiecej przeczacych sobie informacji - moze wlasnie dlatego wiekszosci odkryc naukowych dokonywali faceci. Kobiety biora wszystko "na wiare" i nie przeszkadza im ze ziemia jest plaska :)
Podobnie Taunisowi - wszyscy moga mu tlumaczyc, ze sam sobie przeczy ale on z tego wyciagnie tylko jeden wniosek - ze caly swiat jest przeciwko niemu, nikt go nie rozumie a przeciez on ma racje.
Brak testosteronu to straszna choroba :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 21:06 
 
ok. papież był w hitlerjugend - normalka. w koncu każdy papież był kiedyś w hitlerjugend. nic dodać nic ując.

jak w końcu zrozumiecie ten paradoks, to dajcie znać.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.