mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 14:30 
Cytuj  
SirThomas napisał(a):
Polska to nie są Stany Zjednoczone, że rodzice przez parę naście lat mogą nazbierać na studia dziecka.

Nie w tym rzecz, w stanach jest bardzo dobry system stypendiow i system campus'ow (to min. mozliwosc pracy dla studnetow).U nas nie ma ani jednego ani drugiego.Do tego ich uczelnie sa sponsorowane...

Nie mowiac o tym ze tam praca podczas studiow to nic nadzywczajnego. Podczas gdy u nas juz sam fakt posiadania pracy to ciagle jeszcze cos nadzwyczajnego...

Musi sie u nas sporo zmienic zeby studia wyzsze wszedzie byly platne.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 14:39 
Cytuj  
o, właśnie mi o to chodzi Zematis, nie studia płatne "bo tak" ale właśnie z systemem campusów/stypendiów.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 14:44 
Cytuj  
i tylko dla szlachty! :x

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 14:55 
Cytuj  
SZLACHTA - rz., r. m., l.p., nazwa zawodu wywodzaca swoja nazwe od narzedzia (szlachty) sluzacego do szlachtowania. W sredniowiecznej Polsce zawod bardzo popularny, obecnie zanikajacy. Pojedynczy przedstawiciele tego zawodu sa zadko spotykani w odleglych zakatkach kraju (tzw. ciemnogrod).

:P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 16:14 
Cytuj  
Gdyby studia były płatne to ja i połowa mojej grupy nie mogłaby studiować

I z racji tego faktu zaden swiezo upieczony maturzysta nie powinien narzekac jak to zle jest w polsce. Raz ze studiuje za darmo, dwa ze nie musi isc zapieprzac do pracy.
Chyba nie ma drugiego kraju na swiecie, ktora da sie rolowac i uczyc za darmo wszystkich i jeszcze na bardzo wysokim poziomie (co jak co, ale na zachodzie latwiej o mastera).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 16:34 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Gdyby studia były płatne to ja i połowa mojej grupy nie mogłaby studiować

I z racji tego faktu zaden swiezo upieczony maturzysta nie powinien narzekac jak to zle jest w polsce. Raz ze studiuje za darmo, dwa ze nie musi isc zapieprzac do pracy.
Chyba nie ma drugiego kraju na swiecie, ktora da sie rolowac i uczyc za darmo wszystkich i jeszcze na bardzo wysokim poziomie (co jak co, ale na zachodzie latwiej o mastera).

Takich bzdur to dawno nie czytalem!
W jakich Ty realiach zyjesz?

Materialy, ksera i mieszkanie tez za darmo daja?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 16:44 
Cytuj  
Cytuj:
z racji tego faktu zaden swiezo upieczony maturzysta nie powinien narzekac jak to zle jest w polsce.


Lol, tylko 10% z osob ktore zdawalo nowa mature dostalo sie ze 100% chetnych na studia dzienne ... nie wiem czy mamy sie z czego cieszyc ...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 16:57 
Cytuj  
roball napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Gdyby studia były płatne to ja i połowa mojej grupy nie mogłaby studiować

I z racji tego faktu zaden swiezo upieczony maturzysta nie powinien narzekac jak to zle jest w polsce.



Uniwersytet Wroclawski rok 2005, ~5000 chetnych na kierunek Europeistyka, 60 miejsc.

I wlasnie dlatego spieprzam do .UK na studia.

Heh przynajmniej nie bedziesz sie musial meczyc przez te lata z niektorymi doktorami z ISM.
Studia na wyspach fajna sprawa, sporo ludzi od nas pojechalo w ramach sokratersa i bardzo im sie podobalo.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 163
Dołączył(a): 25.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 17:03 
Cytuj  
ja tam zaczynam naukę w 2 klasie gimnazjum :) niech to, oceny muszę mieć dobre bo inaczej rodzice odetną mi funduszę na WOW'a, ale jak tu pogodzić naukę i WOW'a :(


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 17:09 
Cytuj  
Płatne studia? ja extra ja po maturze, (która nawet dobrze mi poszła) złożyłem papiery na 4 uczelnie i co? …… dupa nigdzie się nie dostałem, na płatne studia mnie nie stać pozostało, więc jeszcze jakaś szkoła policealna, ale tyle się złego nasłuchałem, że jednak zrezygnowałem …….

Dostałem się w końcu na kierunek raczej luźno powiązany z tym gdzie chciałem iści no, ale zawsze …… może uda się przenieść :D

Ps. Nie wiem jak to u was było, ale u mnie była fala fałszywych świadectw ludzie po prostu z brzydkimi ocenami kupowali sobie papierek gdzie były same 4 i 5? Czy tego naprawdę nikt nie sprawdza? ………. Znam osobiście 10 takich osób …….
:har:

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 18:16 
Cytuj  
Ja zaczynam 1 LO i patrzac na nauczycieli zastanawiam sie jak ja przebrne przez te 3 lata ? Na razie mam lekki metlik w glowie, jedni mowia ze pomiedzy gimnazjum a liceum nie ma porownania, jednak na pierwszy rzut oka nie widac az tak drastycznych zmian. No coz, pozyjemy zobaczymy.....


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 19:02 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
[flame mode on] ...i tak jestem za tym, żeby uczelnie wyższe były płatne (wszystkie)


Wtedy dzienny tryb staje sie dla mnie nieoplacalny [czasowo] i przenioslbym sie na zaoczne, czy cos.

Swoja droga jako ze mam wtyki we samorzadach uczelnianych czesto dostaje info o dzialaniach politykow i wszelkich drobnych zmianach dotyczacych szkolnictwa wyzszego.
Najciekawszy fakt jest taki, ze wszelkie uchwaly majace np. zwiekszac udzial studentow w radach czy komisjach uczelnianych lub zwiekszac uprawnienia organizacji studenckich sa z gory przekreslane przez Mlodziez Wszechpolska.
No dzieki, nie ma jak ludzie, ktorzy chca sami sobie szkodzic ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 21:07 
Cytuj  
powiem tak nie ma co narzekac ale moglobybyc lepiej...obecnie ucze sie w austrii..podreczniki w poolsce to koszt ok 500zl na dziecko, tutaj place 9,10 euro przelewm i wszytsko dostaje w szkole! :o fakt niektore ksiazki uzywane..ale tylko 1!! sie zastanawiam jak to jst ze tu tak w polsce tak...ale fakt ze w polsce poziom jest o wiele wyzszy :wink: tutaj jestem sporo do przodu z materialem :D no i nie musze nosic po 10 kg bo szfki sa w kalsie to wszytsko tam pizgam a jak jest jaks lekcja to sobie popsoru wyciagam :wink: nie wiem jak studia...

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 07:32 
Cytuj  
Polecam Wydzial Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. 350 miejsc do rozdania, ~350 chetnych. Chociaz ostatnio zwiekszyli nieco wymagania. Trzeba miec jakies 50/200 ze sprawdzianu :)

Aha. Co do tych 350 jeszcze. Na 4 roku jest nas ~60-70 osob. Mysle ze juz 90% skonczy.
Wlasnie wychodze na egzamin. Mechanika plynow 3, po raz enty. Tym razem zdam :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 10:31 
Cytuj  
Ehehe ty z MEL'u? :D Ja co prawda juz dawno skonczylem PW ale znalem kilka osob stamtad :D
BTW to latwo sie dostac tam na studia. Tylko co z tego jak po pierwszym semestrze jakies 50% odpada (jak nie wiecej).
No i nie wiem jak teraz ale chlopaki narzekali ze po tym to kiepsko z praca... Przynajmniej po lotniczym.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 10:46 
Cytuj  
Mozna zamiast na MEL isc "obok" na MO i na 3cim roku robic specializacje zwiazana z budowa urzadzen dla medycyny => przyszlosciowy kierunek.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 10:59 
Cytuj  
Sorka, moze sie myle, bo dawno nie czytalem o tym, ale czy przypadkiem na studia nie ma czegos wiecej niz matura ? Jakis egzamin czy cus ? Kiedys jak czytalem info o zapisach na pjwstk to bylo takie cosik ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 12:40 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mozna zamiast na MEL isc "obok" na MO i na 3cim roku robic specializacje zwiazana z budowa urzadzen dla medycyny => przyszlosciowy kierunek.


Brat qmpla robil chyba cos takiego. Zajmowal sie projektowaniem bardzo precyzyjnych urzadzen do podawania srodkow znieczulajacych dla anestezjologow. Generalnie to teraz nie narzeka ani na brak zajecia ani na pensje z tego co slyszalem...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 14:08 
Cytuj  
widze, ze trzeba sie bedzie przyjrzec temu ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 14:36 
Cytuj  
Najgorsze jest to, że nawet jak ktoś znajdzie jakiś trendy kierunek, po którym jest masa stanowisk pracy i płącą dobrze, to nie zwraca uwagi, że dopiero zaczyna się uczyć :har: Przecież po tych 3 czy 5 latach (inż lub mgr) na rynku będzie z kilkadziesiąt tysięcy podobnych do niego, że i tak jej nie będzie miał bez znajomości, albo siły przebicia bomby atomowej :D Są moim zdaniem dwie drogi do wyboru. Albo uczyć się tego co nam się naprawdę podoba, albo znaleść niszę w rynku pracy, potem przewidzieć sytuację za 3-5 lat i studiować taki kierunek... :]
Druga sprawa jest taka, że większość państwowych studiów jest do kitu, ja zrobiłem inżyniera informatyka w szkole prywatnej, miałem zaoszczędzoną kasę, pozatym sprzedałem auto, a ponadto moich rodziców było stać aby zafundować mi resztę. Nawet nie startowałem na jakąś państwową uczelnię i z perspektywy czasu uważam że zrobiłem dobrze bo 90% moich znajomych z LO i nie tylko, nie dostało się tam gdzie chciało, no i albo zaczęli studiować byle co, albo starcili rok... Obroniłem inż. i miałem plan iść do pracy w zawodzie i kontynuować studia zaocznie. No więc spox, tyle, że magisterka w informatyce na dośc dobrej uczelni na jaką uczęszczam, kosztuje mnie więcej niż dzienne studia w prywatnej szkole :] Nie miałem szans się utrzymać z pensji jaką mi proponowali w zawodzie, więc teraz pracuję w budownictwie :] W prywatnej szkole miałem : książki za darmo (jak nie było w w bibliotece ,t o dzwonili do drukarni i robili dodruk, a część dostałęm w momencie jak mnie przyjęli), pozatym dostawałem materiały do nanuki, było 90 kompów na korytarzach z dostępem do neta i wszędzie gniazdka sieciowe, dostałem włąsna domenę...aha i jeszcze dostawałem namiary na tanie stancje i akademiki... Jak to wyliczyłem to wychodziło mnie taniej niż wszystkich znajomych na studiach państwowych dziennych i napewno taniej niż teraz na państwowych zaocznych :har:
Trzecia sprawa jest taka, że przedmioty tzw zawodowe (mówię ciągle o informatyce), na większości (podejrzewam że UJ i kilka innych nie spełnia tej reguły) studiów państwowych jest tak niski, że hej, uczy stara kadra, która nie ma pojęcia o nowościach, a program jest jak za "króla ćwieczka". Przykład ? Wiedza z inżynierskich w prywatnej budzie wystarcza mi żeby kompletnie nic się nie uczyć na magisterce, bo czasem więcej umię od tych starych, spasionych ćwoków :] Jeśli macie szanse to walcie na zagraniczne studia, ja żałuję ,ża nie maiłem takich możliwości jak teraz są żeby wyjechać :har:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.