mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 23:57 
 
Ashton napisał(a):
tu nie chodzi o to by prac domowych niebylo, chodzi o to by nie byly obowiazkowe, dzieciakom w wieku szkolnym psychika caly czas sie ksztaltuje, jak sa zalawani nauka od rana do wieczora dzien w dzien nie dlatego ze chca, ale dlatego ze nauczyciele sie niewyrabiaja z programem, to sie neizle przepracowuja, efekty na psychike moga byc dosyc ostre.


O czym swiadczy ostatnie 10 pokolen ktore uczylo sie w ten sposob od zawsze.

Jak chodzilem do podstawowki to bylo 8 klas, i trzeba sie bylo uczyc.

Jak chodzilem do 'dobrego' liceum to lekcje tez trzeba bylo robic, i sie uczyc, historia, polski, biologia, w chuj rzeczy z fizyki i chemii. Nikt nie narzekal, nauczyciele cisneli, wiekszosc absolwentow tego LO dostala sie na dobre uczelnie, a czesc z tych parcuje teraz w dobrych firmach.

Jak usuniecie prace domowe w LO i podstawowce to jestem ciekaw co ludzie zrobia jak pojda na studia. 8-20 na uczelni, potem 3 projekty do napisania, potem sprawozdania, kolokwium z 3 przedmiotow, a jak sesja przyjdzie i trzeba bedzie zdac JEBITNE egzaminy w ciagu 2 tygodni to te 'silne dzieci' o psychice 'nie zniszczonej odrabianiem lekcji' poprostu skocza z mostu, albo z okna.

Srsly, get a brain morans.


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 00:46 
 
Teraz a kiedys to 2 rozne rzeczy. Ja przeszedlem przez system szkolnictwa innego kraju europy i tutaj prace domowe nie sa obowiazkiem, a ludzie mimo wszystko wybieraja sie na studia, radza tam sobie bardzo dobrze, po czym dostaja dobra robote i zarabiaja 5 razy tyle. (biorad pod uwage ze to ostatnie ma sie bardziej dzieki panstwu) .
Przyczym zaden z nich nie jest glupszy niz Ty.
Chyba z jakiegos powodu maja tutaj najlepszy Univerek w europie ktory obsiaduje nadal w wiekszosc jego rodakow.

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 01:01 
 
A gdzie studiujesz, University of Cambridge ?


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 01:06 
 
CouRage napisał(a):
A gdzie studiujesz, University of Cambridge ?

KUL ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 01:10 
 
Nestor nie przesadzaj z tymi studiami, ja mam 36h przedmiotow ścisłych w tygodniu, a i tak w porownaniu do liceum się obijam. Głównie ze względu na to, że na studiach jest wszystko jasno określone. Masz termin koła/egzaminu i się uczysz na ten termin. Nie zakuwasz z dnia na dzień i nie odrabiasz pięciu prac domowych dziennie, bo moga Cie wziac do tablicy.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 01:36 
 
CouRage napisał(a):
A gdzie studiujesz, University of Cambridge ?


Dlugo Ci zajelo wyszukanie informacji o Cambridge? Kto powiedzial ze studiuje? Ur attempt to beeing cool has failed.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 01:43 
 
Quetzacotl napisał(a):
Nestor nie przesadzaj z tymi studiami, ja mam 36h przedmiotow ścisłych w tygodniu, a i tak w porownaniu do liceum się obijam. Głównie ze względu na to, że na studiach jest wszystko jasno określone. Masz termin koła/egzaminu i się uczysz na ten termin. Nie zakuwasz z dnia na dzień i nie odrabiasz pięciu prac domowych dziennie, bo moga Cie wziac do tablicy.


Ja tam na swoich studiach mialem co robic, fakt ze czasem przez miesiac byl lajt zupelny, ale koniec koncow jakies cisnienie sie zaczynalo.

System szkolnictwa w innych panstwach wyglada zupelnie inaczej. Poczawszy od ilosci szkol w karierze, obowiazkowosci tychze, odplatnosci itd. Nie mowiac juz o tym ze w wielu systemach przedmioty sa modulowe i czlowiek moze sie uczyc tego czego chce sie uczyc, poza kilkoma obowiazkowymi przedmiotami.

Pewnie ze w jakis sposob mozna sie obejsc od prac domowych, ale potem tej wiedzy trzeba wymagac na egzaminach. Wiec dzieciaki i tak beda robily dokladnie to samo, tylko ze nie z przymusu.

Poki co odrabianie lekcji nikomu nie zaszkodzilo, a polacy jakos nie sa uwazani na zachodzie za malo wykfalifikowanych ludzi, tudziez takich ktorzy boja sie pracy. Nie wspominajac o poziomie wiedzy ktory czesto bywa wyzszy od rowniesnikow z innych krajow.

No ale co tam, najlepiej jest wychowywac dzieci metoda bezstresowa, bezlekcyjna, i szybciutko isc z nim do lekarza bo moze ma dysortografie, dysgrafie, dyskalkulie, dysklikactwo, a moze nawet dysmozgowie. Trzeba go zwolnic ze wszystkiego byle by sie nie przemeczyl. I jeszcze poduszeczke pod dupke zeby bylo wygodniej. O!


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 02:03 
 
Ostatnia czesc uznam za ironie, w reszcie jest po trochu prawdy, ale zgodze sie co do jednego w 100 % - ''Bezstresowo''.
Nie widze zadnego powodu dla ktorego moje dziecko mialoby zapierdalac prace domowe z 3 przedmiotow kazdnego dnia na przymus bo pani nauczycielka znowu miala okres i musiala sie wyzywc w szkole bo jest w polskim systemie ponad uczniami. Dzieciak bedzie zjebany po jakims dniu albo na pol zywy przez jakas chorobe i nie zrobi jednej pracy domowej, po czym nastepnego dnia dostanie lufe ktora zjebie mu cala srednia na semestr, na ktory powiedzmy ciezko pracowal... albo zawini jakas wypowiedzia ktora przewyzszyl inteligencje pani profesor to go zgnoi, zada w chuj i nawet jak wszystko zrobi poprawnie to sie szmata do czegos dojebie? Ja mam taki poglad na Polska szkole. Czasami wziety z wlasnych doswiadczen.

I jestem pewien ze swojego dzieciaka, ktorego mam nadzieje sie dorobie - napewno nie wysle do polskiej szkoly. Tylko dlatego ze bedzie zalezalo mi na jego zdrowiu psychicznym, ktore w Polsce da sie fajnie spierdolic poprzez szkole jak nie jestes wytrzymaly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 10:08 
 
CouRage napisał(a):
Społeczeństwo kretynów łatwiej kontrolować

Zastanawiam się, czy to aby faktycznie nie jest prawda, że chcą ogłupić społeczeństwo. Przecież już samo LO i nowa matura nastawione są na "nie myśl, rób tylko według klucza - broń boże nie myśl!". Jeśli na maturze pisemnej zaczęło się myśleć, od razu było wiadome, że punkty polecą w dół. W szkole zinterpretowało się wiersz(!) na swój, nie zgodny z kluczem sposób - źle, pała.

Moim zdaniem zniesienie obowiązku zadań domowych to czysty kretynizm. Ale nie, najlepiej uczyć dzieciaki, by szły po najmniejszej linii oporu, by odwykły od jakiejkolwiek pracy. Może niech zaczną podawać pytania ze sprawdzianu na tydzień przed nim, bo przecież tyle do niego trzeba kuć. Będzie cudnie - powstanie bezmyślna masa na kształt moherowej armii Rydzyka.


_________________
Obrazek


Posty: 39
Dołączył(a): 14.11.2007
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 10:15 
 
Jak w "Złotym Kompasie" chcą wyhodować arcy pokorne społeczeństwo, ale jak tak patrząc w Polsce to było dotychczas szczególnie nasilone, pod wielkimi hasłami łapanie złych ludzi których nie było, zaczęto wprowadzać inwigilacje społeczeństwa na sposób wszelaki. Ale to sprawa polityczna, Viva Anarchy XD

A co sie tyczy pracy domowej powinno sie do tego liberalnie podejść chcesz zrób będziesz mądry, nie chcesz nie rób będziesz głupi.. dzieciaki i tak będą leniwe ale szybciej ustawią im sie priorytety życiowe, no i wykształci charakter jak sie będą na własnych błędach uczyć :P


_________________
Yes, I am giant I'm a monster
Breaking windows in houses
Buildings of glass rebel rebel
Holy outlaw ride together
Don't try it the power's in one

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 10:47 
 
No cóż. Polska i kraje zachodnie potrzebują taniej siły roboczej. Wyhoduje się białych murzynów z Polski, których edukacja zakończy się na 2+2 i już voila.

1. Dobre liceum w koziej wólce nie jest dobrym liceum w skali kraju. Najlepsze licea jak sam przymiotnik wskazuje - znajdują się w top30. Tam żaden obibok się nie dostanie. A jeśli nawet jakoś przypadkiem to się nie utrzyma, bo to nie jest miejsce dla cepów.

2. Życie to nie sielanka. Prace domowe to max 1-2h dziennie (zazwyczaj DA SIĘ w 30 minut obrobić wszystkie). Dorośli dostają zapierdziel 8h dziennie, w tym 40 minut przerwy, a po pracy zazwyczaj nadgodzinki, opieka nad dziećmi, wypełnianie obowiązków.

3. Studia - jeśli dobre i liczące się - to wymagające. Na tyle, że sprawozdanie pisze się 10-15 stronne. A to tylko z jednej laborki, w jednym tygodniu. Kupa obliczeń, szukania źródeł. Po co to? Po to, że tytuł inżyniera/magistra zobowiązuje. Ludzie z licencjatem to akurat nieudacznicy, których pseudowykształcenie jest przez pracodawców traktowane na równi ze szkółką policealną.
Między starym liceum (sprzed reformy z gimnazjami), a studiami była ogromna przepaść. Trzeba się było szybko przystosować albo odpadało się po pierwszym semestrze. Pomiędzy obecnym liceum, a studiami przepaść zwiększyła się dwukrotnie. Robię kolejny kierunek i to co reprezentują modsi koledzy... Witki opadają. No ale zakładam, że w drugim semestrze zostanie około 30% populacji.
Boję się sobie wyobrazić co czeka dzieciaki, które nigdy nie musiały odrabiać prac domowych w zderzeniu z rzeczywistością na studiach. Najpierw się załamią, po semestrze odpadną, a potem spierdolą na zmywak albo kopać rowy do krajów zachodnich. Z uśmiechem na głupiej mordzie.


No ale kontynuujmy politykę Handke'go. Viva la głupie społeczeństwo. Wychować tępych czytelników brukowców. Nimi da się już łatwo sterować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:11 
 
Nie wiem, mnie prace domowe niczego nie nauczyły, może poza cwaniactwem jak tu przepisać najepiej , od kogo i kiedy.

Nawet kółko kujonów u mnie w szkole miało swój system, jeden pisze, reszta przepisuje, zmieniali sie co pare dni. Więc bez jęków prosze że bez pracy domowych nagle wszyscy zamienią sie w debili.

Murzyńskie zapierdalanie z przepaską na oczach "bo tak trzeba" "bo twój tata też tak zapierdalał" to właśnie obecny system edukacji. Premiuje on cwaniactwo, słuzalczość, odtwórczość, szczególnie na najniższym szczeblu (podstawówka).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:29 
 
No dobrze, ale przynajmniej kombinowałeś, myślałeś, a teraz chcą zabić jakiekolwiek myślenie :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:29 
 
bezstresowe wychowanie - ci mieli kupę wolnego czasu...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:52 
 
Moj syn konczy podstawowke i teraz standardem jest robienie prac w powerpointcie. Napewno uczy to wyszukiwania informacji, porzadkowania ich, przedstawiania ich w ladnej, czytelnej formie. No i poza tym takie informacje zostaja dluzej w glowie.

Samodzielne rozwiazywanie zadan z matematyki, czy pisanie wypracowan tez sie w przyszlosci przydaje.

Jak ktos jest debilem i wszystko przepisuje na korytarzu 10 minut przed lekcjami to i w przyszlosci tez pewnie bedzie wiodl zywot debila. Nie mowie, ze sam czasem tego nie robilem (chyba kazdemu sie zdarzalo), ale napewno nie byl to standard.

Amerykanie juz dawno odkryli, ze niski poziom edukacji = bezmyslne spoleczenstwo wiedzace tylko to co powie CNN i Pan Prezydent. Przecietny Amerykanin wie wszystko na temat swojej bardzo waskiej specjalizacji, poza tym zna tylko nazwy poszczegolnych Stanow i jako tako historie USA.
Oczywiscie sa tez swietnie wyksztalceni Amerykanie, bo ktos ta cala holota musi kierowac.

U nas regularnie obniza sie poziom edukacji. Osoby nie potrafiace napisac poprawnego zdania po polsku zdarzaja sie juz nie tylko w ogolniakach, ale tez na studiach. Oczywiscie ciagle sa licea na wysokim poziomie i studia, gdzie mloty odpadaja po pierwszym semestrze, ale generalnie jest coraz gorzej. To widac golym okiem.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 12:13 
 
tczewiak napisał(a):
bezstresowe wychowanie - ci mieli kupę wolnego czasu...


na pewno nie wina gry, kto z nas za młodu nie grał w Mortal Kombat. Zresztą za takie coś to spokojnie 25 lat


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 12:13 
 
tczewiak napisał(a):
bezstresowe wychowanie - ci mieli kupę wolnego czasu...


zawsze mnie fascynuje, jak to policja idealnie potrafi określić na jakiej grze wzorowali się młodociani sprawcy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 12:16 
 
DVD napisał(a):
zawsze mnie fascynuje, jak to policja idealnie potrafi określić na jakiej grze wzorowali się młodociani sprawcy.


Pewnie pomocne okazuje sie przesluchanie :E


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 12:43 
 
tomugeen napisał(a):
DVD napisał(a):
zawsze mnie fascynuje, jak to policja idealnie potrafi określić na jakiej grze wzorowali się młodociani sprawcy.


Pewnie pomocne okazuje sie przesluchanie :E


może tak, może nie. to miało miejsce 2 tygodnie temu, a dopiero teraz pojawił się ten obszerny news. może gówniarze coś kręcą? może prawnik radził zwalić wine na mortala?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 12:44 
 
Jak ktos jest pojebany to i po obejrzeniu krzyzakow moze wymordowac rodzine.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.