mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 12:55 
Cytuj  
Nie twierdziłem (czas przeszły - tydzień temu np.)- teraz twierdzę (czas teraźniejszy). Wystarczająco jasno?

Właśnie sobie przejrzałem historię Nagród Nobla Finlandii - sztuk 1. Dokładnie tyle samo co Gwatemala czy Demokratyczna Republika Korei.

Nie uważam, tego tekstu za dowcip tylko raczej paszkwil na Polskę i na polaków. Dziwne tylko, że ten paszkwil przez polaków jest zawzięcie broniony.

A co do Muminków - przyznaję się bajkę oglądałem i nie wiedziałem, że to produkcji Fińskiej. Jeżeli uważasz Finów za potęgę w dziedzinie bajek dla dzieci to Twoja sprawa. Ja uważam, że na tym polu jak nawet od nich odstajemy to niewiele, a może nawet jesteśmy lepsi.

Wolę pooglądać koziołka matołka, czy poczytać Tytusa lub Thorgala

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 12:57 
Cytuj  
Telu szkoda klawiature marnowac.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 13:00 
Cytuj  
Zematis prośba do Ciebie jak kogoś obrażasz pisząc o jego ignorancji to może byś to udowodnił:
Podaj nazwiska z łaski swojej tych kilku noblistów fińskich bo za chiny ludowe google nie potrafi tego znaleźć :sad:
"chemia A.I. Virtanen Finlandia prace z chemii rolnej i spożywczej oraz opracowanie metody konserwacji pasz "

tylko to potrafię w swojej ignorancji znaleźć :sad:

_________________
AO: Martinez751, Enf 200lvl (frozen)
FFXI: Martinez - War(31),Monk(15),Pal(42)
cooking (3.3), fishing (19.2)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-03-26 13:14 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 13:08 
Cytuj  
Ragnar Granit: nobel za dorobek naukowy w dziedzinie biofizyki - 1967 r.
Artturi Ilmari Virtanen: chemia 1945r.
Frans Eemil Sillanpää - literarura 1939r.
-pewnie jeszcze kilku maja ale nie mam czasu szukac

O telefonach marki Nokia tez nie slyszales, co?

Finladnia to potega gospodarcza krajow Skandynawskich.

Sw. Mikojal do Ciebie zapewne nie przychodzil...

Nie lubie jak ktos wyglasza sady na temat o ktorym nie ma zielonego poejcia.

Ten fin ktory napisal ten przewodnik po polsce zartowal.
Ale mam wrazenie ze Ty nie zartujesz.


Nie uważam, tego tekstu za dowcip tylko raczej paszkwil na Polskę i na polaków. Dziwne tylko, że ten paszkwil przez polaków jest zawzięcie broniony.

edit:
Ten czlowiek napisal tam ze to jest dowcip.
To jest wlasnie taki lep na ludzi Twojego pokroju.

Proponuje zebys wyslal ten link z paszkwilem do kancelarii prezydenta RP aby ten poczynil kroki majace na celu potepienie owej strony i tego Pana ktory ow tekst splodzil.

eot z moje strony.



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2004-03-26 13:15 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 13:12 
Cytuj  
Właśnie sobie przejrzałem historię Nagród Nobla Finlandii - sztuk 1. Dokładnie tyle samo co Gwatemala czy Demokratyczna Republika Korei
Nawet w tak prostej sprawie sie mylisz.
http://www.almaz.com/nobel/
sprawdz sobie i skoncz juz sie osmieszac.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 13:16 
Cytuj  
Dziwne mi pokazuje, że Granit był Szwedem???? Ok Szwed pochodzenia fińskiego.

_________________
AO: Martinez751, Enf 200lvl (frozen)
FFXI: Martinez - War(31),Monk(15),Pal(42)
cooking (3.3), fishing (19.2)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-03-26 13:18 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 13:20 
Cytuj  
Aenima dzięki za linka ale spis nagród Nobla jest też na kilkunastu polskich stronach bez reklam na 3/4 strony.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 13:22 
Cytuj  
OK. Owned - fin miał rację nawet jak nie żartował - idę coś ukraść z polska(może telefon marki Nokia zobaczę jak to gówno w końcu wygląda bo preferuję Siemensy).
A jak Mikołaj do mnie nie przyjdzie to przez tego fina :sad:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:02 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-26 13:16, Mark24 napisał:
Dziwne mi pokazuje, że Granit był Szwedem???? Ok Szwed pochodzenia fińskiego.

To Ci zle pokazuje...

http://www.nobel.se/medicine/laureates/ ... t-bio.html

Ragnar Arthur Granit was born in the parish of Helsinge, Finland, on October 30th, 1900,.

Pracowal na Uni. w Sztokholmie w czasie gdy dostal nobla.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2004-03-26 14:03 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:06 
Cytuj  
Ok Zematis już znalazłem dane o tym Grancie.
Mimo wszystko nawet jeżeli to był dowcip (ta fińska stronka) to mało smaczny dla niektórych polaków (w tym i dla mnie). Są rzeczy które mnie w ogóle nie śmieszą.

Na pewno finowie mają się czymś pochwalić, ale polacy wcale gorsi od nich nie są.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:23 
Cytuj  
Oj chlopie ale cie tu uglaskali hehe, a co do tematu Finow to jedno jest udowodnione ze w tym kraju jest najwiecej cziterow (przykladowe tytuly CD,DoD,CoD,BF1942,MOHAA)
a polacy w BF1942 skopali im dupy jakis czas temu. Lecz to co mnie zalamuje to ze Polska jest 40 lat za krajami sandynawskimi jak i tez Beneluxu wiec chyba jedynie Mark z kompleksow i zazdrosci mozna o nich zle mowic.

PS.Zabardzo niechce cie obrazac ale mowiac zle o tym finie ze obraza Polakow nawet tym zartem sam kierujesz te slowa do siebie mowiac o Finlandi

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:32 
Cytuj  
O boże ale ja nie mam żadnych kompleksów i niczego im nie zazdroszczą?
Bo i czego, że są twórcami muminków? Zwisa mi to?
Że mają Nokię? Co im z tego?
Że mają fiordy i kupę lasów? phiii
Że mają internet? też mam
Że mają 3 noblistów? Polska ma więcej...
Że dokopali ruskom podczas II wojny światowej? No trochę robi wrażenie, ale potem musieli się przed nimi płaszczyć :wink:
Że tam nie kradną rowerów? Mam to gdzieś...

Czego im zazdrościć? Jakie kompleksy?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:34 
Cytuj  
40 lat za krajami skandynawskimi? Ja znam wersję że jesteśmy 100 lat za murzynami :wink:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:37 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-26 14:32, Mark24 napisał:
O boże ale ja nie mam żadnych kompleksów i niczego im nie zazdroszczą?
Bo i czego, że są twórcami muminków? Zwisa mi to?
Że mają Nokię? Co im z tego?
Że mają fiordy i kupę lasów? phiii
Że mają internet? też mam
Że mają 3 noblistów? Polska ma więcej...
Że dokopali ruskom podczas II wojny światowej? No trochę robi wrażenie, ale potem musieli się przed nimi płaszczyć :wink:
Że tam nie kradną rowerów? Mam to gdzieś...

Czego im zazdrościć? Jakie kompleksy?


Niczego im nie zazdroszcze , ale nie wypisuje tez zadnych bzdur wyssanych z palca...

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:40 
Cytuj  
Oj chlopie ale cie tu uglaskali hehe, a co do tematu Finow to jedno jest udowodnione ze w tym kraju jest najwiecej cziterow (przykladowe tytuly CD,DoD,CoD,BF1942,MOHAA)

Jak wygrywaja to cheatuja? :o W jaki sposob jest to udowodnione? To jakis kompleks newbiesika chyba, ze wszystkich lepszych od siebie uwaza sie za cheaterow.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 14:49 
Cytuj  
Cytuj:
Niczego im nie zazdroszcze , ale nie wypisuje tez zadnych bzdur wyssanych z palca...


Tak jak ten fin?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 15:23 
Cytuj  
od siebie dodam
Linus Torvalds

pozatym jest czego im zazdroscic, statusu zycia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 15:54 
Cytuj  
Finlandia i Dania maja wysoki status zycia ale nie jest u nich miod i mleko , w samej Danii co roku 800 mlodych ludzi popelnia samobojstwa ..a tam jest ok 5 mln luda
z czego to wynika? , wedlug raportu Newsweeka wlasnie ze mlody Dunczyk czy Fin maja wszystko podstawione pod gembe , tam nie ma takiej walki o przetrwanie do ktorej my jestesmy przyzwyczajeni , nie ma strachu o jutro , ...nie ma tego pierwiastka niepewnosci i chyba to doprowadza do znudzenia zyciem jak widac zadna skrajnosc nie jest dobra .

i szczypta statystyk
przecietny fin kosi jakies 2600 euro
mleko i ziemniaki sa tansze niz w Polsce

rozumiem panowie ze boli jak ktos obraza nasz Kraj , niestety jeszcze wiele czasu uplynie kiedy beda nas traktowac z wiekrzym szacunkiem

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 16:35 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-26 15:54, Aldatha napisał:
i szczypta statystyk
przecietny fin kosi jakies 2600 euro
mleko i ziemniaki sa tansze niz w Polsce

np. sprite (0.5l chyba) kosztuje 5 euro. Jak na polską kieszen to maja tam dosc wysokie ceny.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 18:04 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-26 14:40, konrador napisał:
Oj chlopie ale cie tu uglaskali hehe, a co do tematu Finow to jedno jest udowodnione ze w tym kraju jest najwiecej cziterow (przykladowe tytuly CD,DoD,CoD,BF1942,MOHAA)

Jak wygrywaja to cheatuja? :eek: W jaki sposob jest to udowodnione? To jakis kompleks newbiesika chyba, ze wszystkich lepszych od siebie uwaza sie za cheaterow.


Niechce wnikac zbyt mocno w ten temat ale kiedys grajac w DoD-a samowolnie za free jak i wielu innych pracowalem dla UAIRT (united admins - inteligence - raptor team) ogolem to byla strata czasu jak dlamnie ale moim przelozonym zaraz za "als" byl jakis Fin 16 lat zna sie na cziterstwie i przeciwnym warunkow i SAM mi mowil ze ludzie w jego kraju prawdopodobnie sa w najwiekszej liczbie co do czitujacych w grach FPP i co do statystyk wykrytych klanow (bynajmniej rok temu bo patrzalem) Finlandia ma najwiecej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.