mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 698  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 10:07 
Cytuj  
a czemu w oryginale?
polskie wydanie nie jest wcale zle.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 10:22 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
chodzi mi o te stworki co maja przyjsc z zima:) jakies sceny batalistyczne, oblezenia zamkow rodem z wladcy pierscienie tez bym z checia zobaczyl. a nie ciagle intrygi przepychanki.


W GoT plot opiera sie glownie na intrygach i przepychankach. Oczywiscie bitwy tez sa ale nieco pozniej. Na zlo zza muru przychodzace z zima to trzeba jeszcze poczekac ;) ...

Co do tlumaczenia to zgadzam sie z Mendolem. Jest zajebiste. "Raf Słodyczek" i "Łaskotek" chociazby :) ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 11:28 
Cytuj  
Tlumaczenie polskie jest bardzo dobre, tez nie lapie o co ci chodzi. Niby nazwy miejsc sa spolszczone ale who cares? Kings Landing brzmi rownie ladnie a nawet lepiej jako Krolewska Przystan ;).

Zła za muru to w Krolestwach to nie ma nawet jeszcze w ksiazce ;) ale predzej czy pozniej sie pojawi. Narazie tylko Mance(tak sie zwal?) Szturmowal dosyc nieskutecznie mur(stannis i lord snow ftw!:D)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 11:33 
Cytuj  
Czytalem jeden tom Piesni ognia i lodu w oryginale. Polskie tlumaczenie jest bardzo dobre.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 16:29 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Piszpan srsly przeczytaj ksiazke i koniecznie w orginale , nie trzeba konczyc anglistyki do tego , jezyk jest bardzo przystepny

Gdyby nie pisanie wszystkiego jednym ciurkiem bez akapitów to czytanie po angielsku byloby bardziej fun ;/.

Cytuj:
chodzi mi o te stworki co maja przyjsc z zima:) jakies sceny batalistyczne, oblezenia zamkow rodem z wladcy pierscienie tez bym z checia zobaczyl. a nie ciagle intrygi przepychanki.

Zapomnij. Z tego powodu odpuscilem sobie czytanie po drugim tomie.
A na słowa wasza miłość, ser, rycerz, itd, to do końca życia nie będe mógł patrzeć ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 16:53 
Cytuj  
Ja zarzuciłem oglądanie po którymś odcinku i czytam książkę.

Wolę mieć zaspoilowany serial niż książkę, więc wybrałem tę drogę. Czytam tłumaczone. Nie jestem gęsią i nie będę czytał po barbarzyńsku.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 17:27 
Cytuj  
polskie tlumaczenie nie jest zle , przyznam ze nie mamy czego sie wstydzic bo tlumaczy potrafimy miec calkiem zajebistych , ale zawsze jest cos lost in translation i jednak dla mnie lepiej brzmia angielskie nazwy wlasne :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2011, 19:59 
Cytuj  
Razoth napisał(a):


Tak sobie puszczam na okrągło i czekam aż mu tę szczękę w końcu połamie :P

Cytuj:
W GoT plot opiera sie glownie na intrygach i przepychankach.

No, mi najbardziej leżały rodziały "Eddarda" i wszystkie inne dotyczące intryg na królewskim dworze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:47 
Cytuj  
house ostatnie odcinki i zakonczenie to chujnia na kiju
tylko sytuacja tauba mnie bawi :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:49 
Cytuj  
Taaaa, bardziej mnie chyba teraz ciekawi watek Tauba niz House'a :) Nie ma co, wjebal sie w niezle gowno, hyhy, mam nadzieje, ze scenarzysci nie potraktuja go po lebkach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:51 
Cytuj  
Może taki mają plan? Po kolejnym (ostatnim) sezonie rozpoczną produkcję Taub M.D.? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:54 
Cytuj  
Kto wie? :) Serial jest juz blisko wyczerpania swojej formuly i czas na jakies zmiany albo koniec serii. Na szczescie final tego sezonu i potwierdzony brak Cuddy w 8 sezonie moze zwiastowac powiew swiezosci. Zobaczymy...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:58 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Kto wie? :) Serial jest juz blisko wyczerpania swojej formuly i czas na jakies zmiany albo koniec serii. Na szczescie final tego sezonu i potwierdzony brak Cuddy w 8 sezonie moze zwiastowac powiew swiezosci. Zobaczymy...

Nie będzie tej staruchy? W końcu. Najbardziej irytująca postać w całej serii.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 14:41 
Cytuj  
Mimo wszystko zwiazek House'a z Cuddy prezentowal sie duzo lepiej niz jakby ta "staruche" jakas 20-stka zastapila.
Rzeczywiscie co do Tauba to jedyne co mi sie naprawde podobalo w finale ;) A sam final wyglada bardziej jako final serialu a nie sezonu... boje sie, ze ostatni sezon bedzie maksymalna porazka( tak jak na poczatku kazdy kolejny sezon byl coraz lepszy, tak od ~6 sezonu sytuacja sie odwrocila i kazdy kolejny jest coraz slabszy)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 22:59 
Cytuj  
Cytuj:
Wydawało się, że to już koniec "The Event: Zdarzenie". Na ratunek przychodzi jednak stacja Syfy! Portal EW.com informuje, że telewizja prowadzi zaawansowane rozmowy z NBC i chce przejąć produkcję serialu!

To wyjątkowa wiadomość dla wszystkich fanów "The Event: Zdarzenie", którzy do dziś nie mogą pogodzić się, że NBC zdecydowała się anulować produkcję. Syfy rozważa zakupienie drugiego sezonu "The Event: Zdarzenie", który miałby być miniserią. Oznacza to mniejszą liczbę odcinków, ale jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że rozmowy cały czas trwają.

Niewiadomo też czy cała obsada "The Event: Zdarzenie" powróci w ewentualnej kontynuacji. Sprawę będziemy śledzić na bieżąco!


http://hatak.pl/aktualnosci/seriale/136 ... miniseria/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 23:02 
Cytuj  
No =]
Czyli jest spora szansa. Cieszy mnie to, bo to naprawdę zacny serial od połowy się zrobił. Żeby podkręcić atmosferę mogliby teraz utłuc bambusa, ale biorąc pod uwagę kto jest teraz prezydentem usa w rl raczej się na to nie odważą.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2011, 13:43 
Cytuj  
najnowszy odcinek south parku - zajebisty :D


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 15:24 
Cytuj  
http://grafiarnia.wordpress.com/2011/06 ... wojen-ale/

Blah, niech Lucas spada na drzewo. Pewnie chce zrobic wszystko w jakims nowym, zajebistym 3D. Szkoda ze taki tech freak z niego :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 15:38 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
http://grafiarnia.wordpress.com/2011/06/03/george-lucas-ma-gotowych-ponad-50h-scenariusza-do-telewizyjnego-serialu-w-swiecie-gwiezdnych-wojen-ale/

Blah, niech Lucas spada na drzewo. Pewnie chce zrobic wszystko w jakims nowym, zajebistym 3D. Szkoda ze taki tech freak z niego :(


Poczytaj więcej o tej produkcji i dlaczego razem z powstawaniem tego serialu idą prace nad budową nowej platformy do kręcenia seriali.
Lucas buduje coś na kształt ILM przy kręceniu pierwszych starwars, tak jak stargate studio zrobiło spory przełom w jakości seriali tak tu oczekujemy czegoś jeszcze bardziej przełomowego.
Nie chodzi tu konkretnie o poziom efektów bo ten Lucas potrafi mieć na wysokim poziomie, chodzi o minimalizacje kosztów bez utraty jakości i prawdziwe kino 3D.

Co do 3D to aktualnie mamy tylko jeden pełnometrażowy film nakręcony w tej technologii, jest nim Avatar i filmiki imax, reszta to mniej lub bardziej udane przeróbki gdzie głownie chodzi o wywołanie efektu 3D, a nie by film był 3D.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 15:47 
Cytuj  
Czytalem tego newsa i wiem ze chodzi o koszty, ale wysokie koszty oznaczaja, ze chce zrobic cos wizualnie masakrycznego w tym serialu i to mi sie niespecjalnie podoba, bo juz obecnie mozna przy rozsadnej kasie zrobic swietne efekty, a to jest kurwa SW, ogladalnosc bylaby taka, ze budzet moglby byc wiekszy niz zazwyczaj w serialach s-f... Szkoda ze Lucas nie byl tak ambitny przy tworzeniu nowej trylogii i zrobil taka kupe dla dzieci...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 698  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.