mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 00:32 
Cytuj  
fanatyzm w kazdej postaci jest grozny ... co za roznica czy to sie nazywa islam , radio maryja, vi czy fallout ...


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 00:49 
Cytuj  
Stobek,

Nie moge nie zgodzic sie z tym co napisales, ale problem bierze sie nie tyle z tego co Beth zrobili zle, a z uwarunkowan rynku. Pamietajmy ze podstawowa platforma F3 byl X360. Skomplikowane dialogi, sidequesty, skomplikowane systemy chorob, etc sa poprostu za ciezkie na konsole.

Swoja droga idziesz juz troche w masochizm z tym ze ammo musi wazyc. Mam 260 udzwigu w tej chwili, biegam w power armorze z 4ma typami broni, granatami na kazda okazje, etc. Trudno mi zejsc ponizej 180/260.
Jesli mialbym teraz za kazdym razem myslec jaka bron ze soba wziac, czego uzywac, jakie ammo wziac, bawic sie w inventory management bo znalazlem troche ammo do mojej ulubionej broni, ktora lezy w szafie, bo nie ma ammo, ale nie moge tego ammo wziac bo za duzo wazy, to strzelilbym sobie w kompjuter.

Nie przecze ze powyzsze jest 'konsolowym splyceniem' sprawy, ale w pewnym momencie trzeba pomyslec czy zbytnie skomplikowanie rozgrywki i utrudnianie graczowi rozrywki na kazdym kroku kosztem 'realizmu' jest sensowne.

Gry powinny przedewszystkim dawac fun. Produkcja na konsole jest bardzo na to ukierunkowana, niestety developerzy czesto myla fun z ciaglym naciskaniem jednego guzika, co jest ruchem w zla strone.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 00:53 
Cytuj  
hmm nestor 4 rodzaje broni? hehe ja biegalem obciazony 130/210, a pod koniec gdzies w granicach 170/210.
z broni nosilem alien blaster, chinese rifle, combat shotgun, hunter rifle, plasma rifle, laser, rifle, wizzle blebla, sniperka, magnum, granaty, miny, i ew. minigun.
a biegalem w tesli.
anyway glownie uzywalem i tak tylko combat shotguna/laser rifle/chinese rifle. troche easy mode ten fallout niestety ;-p

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 01:10 
Cytuj  
3 dog spi sobie smacznie w lozeczku w trakcie jak w galaxy leci jego audycja :wtf:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 02:36 
Cytuj  
Postal napisał(a):
3 dog spi sobie smacznie w lozeczku w trakcie jak w galaxy leci jego audycja :wtf:


Nagral audycje w ciagu dnia, i wrzucil na loopa :)

Mendol: Biegam w tesli, mam plasma rifle + pistol, firelance, flamer, missile launcher, combat shotgun i granaty i miny na kazda okazje :)

Dobrze ze mam crossa ze soba, i nosi mi miecze :)


_________________
Nestor#1522

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 05:17 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
czy w grze w ktorej walka to 70% zabawy pisanie ze jest nie atrakcyjna i upieranie sie ze gra jest super , nie jest jak strzelenie sobie w stope ? -_-'


Niby tak ale VATS zmienia postac rzeczy imo.

Cytuj:
jak zaczynalem ge mysle sobie ... wykoksuje small arms bo trzeba tym trafic , a jak dostane miniguna to przeciez to sra tyle pestek ze nawet jak trafi co 10 to bedzie swietna zabawa ... dostalem miniguna i ledwie co tym skorpiona zabilem :< mysle se kurwa swietnie ;| ... a z eagla z lunetka wszystko pada po 3 strzalach (small arm na 80 b arms na 30)


No tak, skille do uzywania broni sa ewidentnie zjebane bo maja tak duzy wplyw na dmg ze oplaca sie tylko korzystac z najwyzszego. Nawet przy roznicy skilla ~20 nie oplaca sie uzywac broni mniej rozwinietego skilla.

edit : i odnosnie tej akcji z szeryfem ... to tez bylem zazenowany , nie wiedzialem czy to jakis bug ze tak po prostu kill na srodku gospody i juz ... kazdy spojrzal przez ramie i z powrotem do swojego piwka wraca ? ... to nie jest jedna z miliona akcji jakie gracz moze wykonac ... tylko brak logicznego zakonczenia jednego z pierwszych questow

Cytuj:
edit2 pozatym mam wrazenie ze duskusja schodzi na niewlasciwy tor... nie chodzi tu o wytykanie bledow f2 (gry jak by nie patrzec wiekowej) i tym samym usprawiedliwiac niedorobki f3; wzrost cyferki powinien niesc ze soba cos wiecej niz poprawe grafy etc (co jest niemal oczywiste) w grze kandydujacej na godnego nastepce legendarnego f2 ;] hehe :)


Moze masz racje, fo3 kuleje pod niektorymi wzgledami ale przynajmniej jest w co pograc. Bethesda moze nie robi idealnych rpg'ow ale pod wieloma wzgledami trzyma wysoki poziom. I przestancie z tym legendarnym falloutem bo gra zmienila wlasciciela czy sie komus podoba czy nie i nostalgiofagizm nic do tematu nie wnosi. Proponuje popodniecac sie falloutem online ktory na bank bedzie bardziej wierny oryginalowi o ile juz projekt nie padl.

Cytuj:
e3 pozatym mysle ze dodatkowe lvle i frakcje zostawili sobie po prostu na dodatki - ezy money


A ja mysle ze jak zwykle zgubil ich obowiazkowy voice acting dla kazdego NPCa, chociaz oblivion bardziej tetnil zyciem, kto wie.

Cytuj:
Dostaniesz granata i masz cripple wszystkie kończyny? Weź jednego stimpaka i po sprawie.


Lepsze takie rozwiazanie niz permementne cirppled limbs raz na ruski rok konczace sie w wiekszosci wypadkow quickloadem. Z prochami bylo podobnie, brak rehabu konczyl sie tym ze 99% ludzi omijalo je szerokim lukiem.
Nie przecze ze gra nie ma sporych luk i wad ale mimo tego wciaga jak odkurzacz i bije klimatem na odleglosc. Moze jestem osamotniony w tym pogladzie ale imo gra miesci sie w normach 10/10 na 2008 rok.
Moze pocieszy was fakt ze bethesda nie ma na razie praw do nastepnej czesci.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 10:27 
Cytuj  
Nie pamiętam od paru lat żeby jakikolwiek single budził tyle emocji, to już samo za siebie świadczy ;)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 11:13 
Cytuj  
Polecam zgrac soundtrack'a na mp3 i zrobic sobie spacerek po miescie.
Patrzac na te rozkopane drogi i napisy na scianach czuje sie klimat fallouta ; d


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 20:35 
Cytuj  
exodus napisał(a):
A ja mysle ze jak zwykle zgubil ich obowiazkowy voice acting dla kazdego NPCa, chociaz oblivion bardziej tetnil zyciem, kto wie.


szkoda tylko ze co 4 npc ma ten sam glos


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 20:55 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
Polecam zgrac soundtrack'a na mp3 i zrobic sobie spacerek po miescie.
Patrzac na te rozkopane drogi i napisy na scianach czuje sie klimat fallouta ; d


niegłupie

taka anegdotka : Mamoru Oshii (ten od Ghost in the Shell) kręcił w Polsce Avalon, bo dla Japończyków nasza codzienność to dla nich totalny cyberpunk i wogóle postnuclear 8)

trailer filmu dla japońskich odbiorców only, bo dla nas to żaden cyberpunk


_________________
you are already dead

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 lis 2008, 19:24 
Cytuj  
I lol'd
Szczegolnie z piasta na poczatku i tramwaju na koncu.
Aha, dodam, ze pojawil sie mod pozwalajacy zabijac dzieci.Nie wiem po co to komu, ale widac, ze to uszczesliwia pare osob ;p
Klik


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2008, 19:43 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
Nie wiem po co to komu, ale widac, ze to uszczesliwia pare osob ;p
id=376]Klik[/url]


Trzeba zaistniec w internecie... Smutna sprawa bo naked/childkiller mody powstrzymuja Bethesde przed wypuszczeniem toolsow do modowania.

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 19:43 
Cytuj  
gdzie się sprawdza ile czasu zmarnotrawiłem na grę?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 19:44 
Cytuj  
na pc jak zrobisz save to masz podane.

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 19:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
na pc jak zrobisz save to masz podane.


dzięki. nie sprawdzałem tam nigdy.

65h o cholerka. jeszcze nie zamierzam kończyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 20:25 
Cytuj  
Dobra, spróbowałem trochę tego nowego Fallouta. Kilka wrażeń na świeżo:

- Brak oryginalnego klimatu poprzednich części, stworzono za to nowy. Wrażenia jak najbardziej pozytywne.
- Absolutnie genialne wprowadzenie, czyli od narodzin do wyjścia z krypty.
- Świat wydaje się troszkę mały, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Za to jest bardzo dokładnie i starannie zrobiony.
- Zbyt mało muzyki, zdecydowanie.

Rozpiszę się, jak pogram trochę dłużej, bądź nawet skończę. W Morrowinda grałem dwa miesiące po 6 - 8~ godzin dziennie, w Obka parę tygodni, zobaczymy jak będzie tutaj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 22:05 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
W Morrowinda grałem dwa miesiące po 6 - 8~ godzin dziennie, w Obka parę tygodni, zobaczymy jak będzie tutaj.

Watek glowny jest 3 razy krotszy niz w Oblivionie. Za to zadania poboczne wydluzaja gre dosc mocno. Tylko musisz ich szukac, czesto sa pochowane :)

X.

PS. Ja questy poboczne skonczylem robic mniej wiecej chwile po zaliczeniu Rivet City. I calosc gry zmiescila mi sie w 26 godzinach :)
Teraz gram drugi raz, ale z kompletnym zwiedzaniem swiata.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 22:42 
Cytuj  
Wątek główny w każdej grze Bethesdy zostawiam sobie na sam koniec właściwie. Choć z ręką na sercu muszę przyznać, że ten w Morrowindzie był naprawdę świetny. Wszystko za sprawą oryginalności wykreowanego świata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2008, 23:41 
Cytuj  
ja skonczylem po 47h? gralo sie sympatycznie, ladnie sie wali heady mutantom i ghulom. zastanawialem sie czy nie zaczac po raz drugi... ale jakos mnie nie ciagnie niestety.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2008, 00:09 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja skonczylem po 47h? gralo sie sympatycznie, ladnie sie wali heady mutantom i ghulom. zastanawialem sie czy nie zaczac po raz drugi... ale jakos mnie nie ciagnie niestety.


Nie warto, ja zagralem drugi raz i mega nuda :<

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.