mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 18:07 
Cytuj  
KOlporter robi miejsce na nowe towary i wszystko jest taniej.
Mozecie mi polecic jakies dobre fantasy z ich półek?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 18:16 
Cytuj  
iel taniej?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 18:40 
Cytuj  
A ja zaczalem czytac Pratcheta w koncu. Kolor Magii, Blask Fantastyczny, Równoumagicznienie. Teraz Mort. Pierwsze wrazenie super, odkrylem, ze mozna poplakac sie ze smiechu przy lekturze. Troche denerwujace, ze kazda czesc jak na razie jest naprawde podobna. Ale Pratchett pisze lekko, wesolo i przyjemnie, wiec na razie bede sie trzymal Świata Dysku.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 18:42 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
odkrylem, ze mozna poplakac sie ze smiechu przy lekturze.


wiedzmina czytales ? :>


_________________
oumn da lololegend

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 19:12 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
A ja zaczalem czytac Pratcheta w koncu. Kolor Magii, Blask Fantastyczny, Równoumagicznienie. Teraz Mort. Pierwsze wrazenie super, odkrylem, ze mozna poplakac sie ze smiechu przy lekturze. Troche denerwujace, ze kazda czesc jak na razie jest naprawde podobna. Ale Pratchett pisze lekko, wesolo i przyjemnie, wiec na razie bede sie trzymal Świata Dysku.
<3 swiat dysku
Pozniej robi sie bardzo roznie:) Pojawiaja sie corax to nowi bohaterowie itp.
Zdazaja sie naprawde dosc nudne czesci ale i tak kupuje kazda kolejna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 19:19 
Cytuj  
mam nadzieje, ze nikt tu swiata dysku nei chce porownac do wiedzmina... ja niby fan fantasy, ale do wiedzmina zmusic sie nie umiem. Ciagle wisi nade mna fatum serialu wiedzmin i Żebrowskiego :<


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 19:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
mam nadzieje, ze nikt tu swiata dysku nei chce porownac do wiedzmina... ja niby fan fantasy, ale do wiedzmina zmusic sie nie umiem. Ciagle wisi nade mna fatum serialu wiedzmin i Żebrowskiego :<


Lepiej Malzańska Księge Poległych przeczytać imo.
Styl Spakowskiego, jest hmm specyficzny, kurwy, sukinsyny, fiuty etc, leca jak trzeba ;p.

A w sumie niedawno skonczylem czytac caly Miecz Pawdy, jedno z lepszych fantasy z jakimi mialem doczynienia Calej serii dalbym 9/10
Dalbym 10/10
Gdyby nie pare rzeczy:
a) obsesja glównego bohatea na punkcie swojej dziewczyny, od dugiego tomu bylo to juz cholernie meczace ;/
b) stasznie slaby i nudny tom Filary Swiata. W zasadzie nic sie tam ne dzieje, mozna by to bylo skrocic o 3/4.
c) poby moralizatostwa, mniejwiecej od 4 czesci, tez staja sie strasznie meczace, ale da sie przez to bez wiekszym problemow przebrnac. Niestety najwiekszym przejawem tego moalizatostwa jest główny bohater, strasznie meczace sie to staje, brakuje mu jaj, w porownaniu do postaci z Malazu.

Ale mimo wszystko to i tak imo kilka klas wyżej niż infatylny Władca Pierścieni, w ktoym ci sa zli, ci sa dobrzy, a bohaterzy trzymaja sie kazdego mozliwego schematu -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 22 maja 2009, 19:49 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 19:45 
Cytuj  
heh no mam takie uczucia, ze ja jestem juz po malazanskiej ksiedze poleglych i dlatego mysle, ze nie ocenilbym wiedzmina zbyt pozytywnie, watpie by byl porownywalnej jakosci. Dlatego sie za to nie biore. Zreszta dla mnie 1 bohater przez iles tam tomow ksiazek to juz kupa, heroic fantasy :<


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 19:50 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
heh no mam takie uczucia, ze ja jestem juz po malazanskiej ksiedze poleglych i dlatego mysle, ze nie ocenilbym wiedzmina zbyt pozytywnie, watpie by byl porownywalnej jakosci. Dlatego sie za to nie biore. Zreszta dla mnie 1 bohater przez iles tam tomow ksiazek to juz kupa, heroic fantasy :<

Ciezko, wiedzmina nazwa Heroic Fantasy, bo heros to z niego taki sobie, ale juz wedrowny zabijaka jak najbadziej :D.
Zawsze mozna Miecz Prawdy pzeczytac (@up).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 19:57 
Cytuj  
CheGee miał chyba na myśli, że polecać Prachetta na 26. stronie topicu "dobra książka" to "oczywista oczywistość" i dziw bierze, że ktoś tego wcześniej nie odkrył.

Miecz prawdy - bardzo pyszna seria, choć nie czytałem jeszcze "Pożogi".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:00 
Cytuj  
Miecz prawdy -bardziej sie tego boje niz wiedzmina ;) Ale mam nadzieje, ze rozumiesz o co mi chodzi, bo jakie Erikson ma podejscie do swoich bohaterow? ;) Są z krwi i kości, każdy może zginąć a pozniej stać się bogiem heh ;) Kreacja postaci stoi tam na bardzo wysokim poziomie. Heroic fantasy= drizzt i jego mordowanie 1000 orkow majac przy tym wyrzuty sumienia.

Obrazek
:<


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:14 
Cytuj  
Cytuj:
Miecz prawdy - bardzo pyszna seria, choć nie czytałem jeszcze "Pożogi".

Warto, najlepsza czesc serii imo. Wlasciwie, wszystkie 3 ostatnie czesci sa swietne. Fantom i Spowiedniczka tez (szczegolnia ostatnia), ale NIEWYBACZE Goodkingowi, ze tak chamsko zakonczyl cala serie, jak juz zaczyna sie naprawde rozkrecac, to ciach (ale co mam namysli, polecam sprawdzic samemu). Dobrze, ze przynajmniej mozna miec nadzieje, na jakies spin-offy, albo cos...

Nieno porownywanie Miecza Prawdy do FR to, no ekhm.. herezja. Zuplenie inna klasa, pomimo ze w gruncie rzeczy autor kocentuje sie na jednym bohaterze, to pozostali nie sa drugoplanowi, i tez maja badzo duzy udział w akcjii calosci.

Oczywiscie Eikosna, tu nic nie pobije, ale z drugiej strony to i tak klasa, i jak ktos chce przeczytac nieszatmpowe fantasy to polecam. A jak ktos chce jeszcze poczytac fantasy, w ktorym wiekszosc akcjii toczy sie w zasadzie wokol, magii to polecam jeszcze bardziej :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 22 maja 2009, 20:16 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:15 
Cytuj  
gwoli scislosci, nie chcialem porownywac ;)


_________________
.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
heh no mam takie uczucia, ze ja jestem juz po malazanskiej ksiedze poleglych ...


O, to juz sie ksiega poleglych skonczyla? Powoli sie mozna zastanowic na kupnem i przeczytaniem.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
gwoli scislosci, nie chcialem porownywac ;)

Nie udalo sie :E.
Najlepiej sprawdzic samemu, ja po pierwszej czesci, nie moglem sie doczekac nastepnej, i miedzy czasie pierwsza przeczytalem 4 razy :E.
Cytuj:
O, to juz sie ksiega poleglych skonczyla? Powoli sie mozna zastanowic na kupnem i przeczytaniem.

AFAIR Erikson, jeszcze nie skonczyl pisac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:19 
Cytuj  
miecz prawdy wcale taką dobrą serią nie jest i nie rozumiem skąd u was taki głupi pomysł że jeśli książka z FR to musi być crap, nie każda książka z FR jest o pedałkowatym drizztcie

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:20 
Cytuj  
Balacha napisał(a):
O, to juz sie ksiega poleglych skonczyla? Powoli sie mozna zastanowic na kupnem i przeczytaniem.

nie skonczyla ;) obecnie wyszedl w polsce 8 tom, to byl ot taki skrot myslowy z mojej strony ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 22 maja 2009, 20:23 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:20 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
miecz prawdy wcale taką dobrą serią nie jest i nie rozumiem skąd u was taki głupi pomysł że jeśli książka z FR to musi być crap, nie każda książka z FR jest o pedałkowatym drizztcie

Nie kazda większość.
Ale Wojna Pajęczej Królwej jest dobra. Ostatni Mythal tez (ale tutaj poza amzonem i ebay, moze byc ciezko dostac pozostale czesci).
Zeszta Swiat w Mieczu Pawdy > Faerun. Jest duzo ciekawszy imo(mniej szablonowy, ze spora iloscia swierzych pomyslow), ale to juz kwestia gustu.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 22 maja 2009, 20:21 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:21 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
wiedzmina czytales ? :>

Jasne, ze czytalem. I ubostwiam ;]
Czytam teraz tez George'a Martina i jego Pieśń Lodu i Ognia. I zdaje mi sie, ze ma duzo wspolnego ze stylem Sapkowskiego.
Highlander: Wiedzmina nie ma sie co bac, jest super. Chociaz ja na wszelki wypadek nigdy nie ogladalem serialu/filmu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2009, 20:24 
Cytuj  
co do miecza prawdy.

skrajnosci:
http://katedra.nast.pl/artykul/105/Good ... awo-magii/ - 8/10
http://katedra.nast.pl/artykul/104/Good ... awo-magii/ - 2/10

w tej negatywnej opinii sa wszystkie moje obawy ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.