mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 17 sie 2011, 23:16 
Cytuj  
@Sobtainer: czy gość próbował ustawić adapter? Jak nie - zmień serwis (wiem dziwne podejście ale nienawidzę opierdalaczy serwisowych a niestety nonstopem na takich trafiam.) Jeżeli ustawienie adaptera nie pomoże, wtedy próbowałbym lekko nagiąć tarczę (często taka metoda pomaga.) Czy to jest przedni hamulec czy tylny? Jeżeli tylny - może rama gdzieś się przy mocowaniu jebneła? Nie zaliczyłeś może jakiejś poważniejszej gleby? Nie zapowietrzyłeś czasem hamulca? Dźwięk może być właśnie z tarcia tarczy o klocek. Generalnie proponuję precyzyjnie znaleźć punkt tarcia. Ale na 99% serwisant jest zwykłym czopkiem którego to przerosło.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 00:23 
Cytuj  
Przedni hamulec.

Co do czopka którego go to przerosło, zgadzam się z tym. Dziwie się, że renomowane firmy pozwalają na takich mechaników. Ja tam nic robić nie będę, nich oni się tym bawią. Rower jest już u nich także mi to już zwisa co oni zrobią, mają mi to zrobić żeby był zicher.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 07:52 
Cytuj  
Już tłumaczę jak to działa. Jak ktoś jest pasjonatem (mało ich) to dostanie lepszą kaskę ale mało kiedy (generalnie niedoceniany zawód "bo mało zarabia" (a na to że składają rowery na sklepy to nieważne).) A za gównianą kasę przychodzi mało co. Szkoda że już oddałeś, na moje oko wystarczyłoby przygiąć tą tarczę :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 18:38 
Cytuj  
http://allegro.pl/shimano-slx-2012-ice- ... 28136.html

Takie coś chcę kupić i czekam tylko aż ktoś kupi ode mnie te KLS Helixy ;<

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 18:56 
Cytuj  
Dobre to? Tez szukam tarczowych w tej cenie. Myslalem o hayesach jakichs.

Czytalem ze przy zmianie z v-ek na tarcze trzeba sprawdzic czy widelec i piasty sa kompatybilne. Mam nadzieje, ze dodatkowy wydatek mnie ominie. Musze poszukac gdzies jak to sprawdzic.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 19:05 
Cytuj  
@Sob

PRoboawles stuknac tarcze? Jesli tak i wydala dzwiek to masz to samo co ja. U mnie do tych dzwiekow przyczynilo sie skakanie i robienie whipow ;/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 19:09 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dobre to? Tez szukam tarczowych w tej cenie. Myslalem o hayesach jakichs.

Czytalem ze przy zmianie z v-ek na tarcze trzeba sprawdzic czy widelec i piasty sa kompatybilne. Mam nadzieje, ze dodatkowy wydatek mnie ominie. Musze poszukac gdzies jak to sprawdzic.


No musisz mieć w piaście mocowania na same tarcze i 6 śrub, ewentualnie Center Lock w co wątpię że masz no i mocowania na sam ścisk do samej ramy.

Co do Hayesów. --> http://allegro.pl/hayes-stroker-trail-c ... 76050.html

Też świetna oferta, i też warta zainteresowania.

italios1 napisał(a):
@Sob

PRoboawles stuknac tarcze? Jesli tak i wydala dzwiek to masz to samo co ja. U mnie do tych dzwiekow przyczynilo sie skakanie i robienie whipow ;/


Chuj wie co ja mam, jestem tak zły na te hamulce, mam uziemiony rower teraz bo serwis Kellysa w Pile jest tak śmieszny, że mi nie mam słów w ogóle.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 19:51 
Cytuj  
A co jest właściwie te KLS helix? Bo w sklepach podają ze okładziny mają zgodne z Hayesami Sole. Może nalepkę z nazwą przekleili i wcale nie jest to takie totalne barachło, w każdym razie niewiele gorsze od SLX.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 19:55 
Cytuj  
KLS Helix to wersja hamulców sygnowana przez Kellysa, nie mam pojęcia co to jest...

http://lezza.boo.pl/Helix3/

Tutaj są fotki moje, zobaczcie sobie.

@Isengrim
możesz powiedzieć w jakich sklepach? bo aktualnie w internecie nie znalazłem ani jednej informacji o tych hamulcach, ani jednej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 20:03 
Cytuj  
http://velosiped.com/katalog/components/tormoznye-kolodki-adaptery/kolodki-tormoznyie-polu-metall-kls-d-08s-hayes-sole-kls-helix-3.html
http://madbike.pl/Klocki_hamulcowe_KLS_D_08S_spiekane_para_kellys_wwwmadbikepl-2891.html

Hamulce przypominają mi hayesy (klamka) ale modeli hayesa nie znam za dobrze.
Ale piasty masz shimano, oni robią łożyskowanie nie na maszynowych łożyskach(jak w cywilizowanym świecie), tylko kulki + konus. A te mają lekkie przesuwanie w poziomie, bo ciężko to dobrze wyregulować. I czasem jest efekt takiego ocierania tarczy o klocki.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 22:09 
Cytuj  
@Sobtainer - nie będziesz narzekał. Ogólnie shimano jak dla mnie ma tą przewagę że każdy da radę je odpowietrzyć mając zestaw Alligatora nie to co np. niektóre Avidy.
@Tor-Bled-Nam - musisz sprawdzić czy piasty są na 6 śrub czy Center Lock (tutaj nie ma przejściówek) + sprawdzić w jakim systemie masz mocowanie na ramę/widelec (czy Postmount czy ten drugi którego nazwy chyba nigdy nie zapamiętam) Tutaj nie ma problemu adaptery są ustandaryzowane, po prostu mówisz na jakie mocowanie oraz na jaką tarczę (średnica w mm.) Przód tak samo pasuje na tył, po prostu się go odwraca.
@Isengrim - od kiedy piasty na łożyskach kulkowych to prehistoria a maszynowe to przyszłość? Porównaj wagę piasty z Shimano i z np. DT Swiss to się zdziwisz. A zjawisko masy rotowalnej jest faktem i niestety trzeba brać je pod uwagę. A kwestia kontry na konusie - jak serwisant nie umie tego dobrze zrobić to wróżę mu świetlaną przyszłość w zakładzie przetwórstwa rolnego na stanowisku ucieracza chrzanu. :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 22:17 
Cytuj  
Masa rotowalna prawie w centrum punktu obrotu i na tak małym obwodzie chyba nie czyni wielkich różnic? ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 22:51 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
@Isengrim - od kiedy piasty na łożyskach kulkowych to prehistoria a maszynowe to przyszłość? Porównaj wagę piasty z Shimano i z np. DT Swiss to się zdziwisz. A zjawisko masy rotowalnej jest faktem i niestety trzeba brać je pod uwagę. A kwestia kontry na konusie - jak serwisant nie umie tego dobrze zrobić to wróżę mu świetlaną przyszłość w zakładzie przetwórstwa rolnego na stanowisku ucieracza chrzanu. :)

No DT lżejsza od XTRa :) Łożyska kulkowe to prehistoria, wszystkie liczące się firmy lata temu przeszły na maszynówki bo są trwalsze, łatwiejsze w serwisie i wagę mają podobną co konus,kontra,kulki i bieżnia. Albo mniejszą jak się da male średnice (jak w American Classic na przykład) lub ceramiczne.
Piasta shimano, w zależności od jakości wykonania, ma niewielki luz roboczy w osi pionowej . Wiem, bo miałem deorkę i wiem jak cholernie ciężko to ustawić dobrze - tak by łożyska pracowały lekko, a korpus nie latał na boki.
Nie wiem dlaczego shimano tak obstaje przy kulkowych, broni się, jak ruscy Stalingradu.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2011, 06:44 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Zangetsukun napisał(a):
@Isengrim - od kiedy piasty...

No DT lżejsza...


Powiem szczerze - zabiłeś mi gwoździa. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden argument - cena. Ale to sprawdzę po urlopie. Wogóle śmieszna rzecz - Shimano to podstawa w każdym sklepie rowerowym podczas gdy rabaty od cennika dają rzędu 10% podczas gdy standardem w tej branży jest 40-50%.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2011, 14:09 
Cytuj  
continental race kingi 2.2 zakupilem ostatecznie - mialem dodatkowe wydatki, wiec stwierdzilem,ze dwie opony za 100zl lepsze niz jedna za 150 ;P

roznica na mojej trasie treningowej taka,ze az nie wiem jak to ujac - bomba (ale w gory i tak bym maxxisy 2,4 zalozyl) :wink:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2011, 17:47 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
continental race kingi 2.2 zakupilem ostatecznie - mialem dodatkowe wydatki, wiec stwierdzilem,ze dwie opony za 100zl lepsze niz jedna za 150 ;P

roznica na mojej trasie treningowej taka,ze az nie wiem jak to ujac - bomba (ale w gory i tak bym maxxisy 2,4 zalozyl) :wink:


Jeden pies co Racing Ralhpy ;P

BTW znalazłem dzisiaj --> http://www.velonews.pl/sprzet/testy/206 ... etestowany

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2011, 13:59 
Cytuj  
Mistrz swiata w DH

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2011, 15:17 
Cytuj  
Komentator mnie rozłożył :D


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2011, 16:58 
Cytuj  
Dobra, panowie, mam okazje kupic sobie rower do 1000zl, ktory zostanie mi zrefundowany. Jaki konkretny model mozecie polecic? Rower mialby byc dla faceta, 1.90cm wzrostu, do jazdy na po szosach i czasem po lasach i polnych drozkach. HALP!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2011, 17:03 
Cytuj  
Nie ma takiego za 1k. Chyba że jakaś używka, co odradzam. Bo na używanych rowerach w Polsce jeżdżą wyłącznie dziewczyny dookoła bloku (sądząc z opisu ogłoszeń).


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.