mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 23:02 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
te buty maja sie niby elo-dobrze trzymac na pedalach...


Coś mi ta teoria trąca knotem - imo wszystko zależy od pedałów. Sam posiadam NO-SNO Leg Eatersy i raz wyskoczylem na rower w starych butach z ccc za 20 plnów. Podeszwa to była idealnie gładka ale te śrubki konkretnie to przytrzymały podczas jazdy. Inna sprawa że potem połowy podeszwy nie miałem.

Ale mimo wszystko czekam na recke. Może faktycznie "coś" w nich będzie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2012, 11:24 
Cytuj  
Pod shorty Humvee polecam (na cieplejsze dni jak nadejdą) pampersa z siatką (Endura ma takiego w ofercie). Jest dużo, dużo bardziej komfortowo :]

btw. co do jakości Endury to również polecam. Bardzo fajne rzeczy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 19:12 
Cytuj  
Po odkręceniu zacisku avida, na jednej ze śrub był założony oring gumowy, malutki. Dziwne jest to, że jest tylko na jednej śrubie :) i jest tak malutki, że przy 10-12nM całkowicie go zmiażdżę z powrotem.

Może mi ktoś powiedzieć, po co on jest? w żadnen instrukcji technicznej od avida nie ma tego oringa, więc kto go takm i po co włożył? :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2012, 11:22 
Cytuj  
przyszla paczka z CRC - buty wygladaja mega kozacko, na weekend oddaje rowery na przeglad znajomemu, ktory otworzyl sobie serwis,wiec w poniedzialek-wtorek jesli nie bedzie padac, podziele sie pierwszymi wrazeniami ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2012, 21:36 
Cytuj  
a pochwale sie, ze zamowilem sobie esi grips i smica micro bar. przyszly gripy, ale narazie nie montuje, bo czekam na rogi. :)


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 09:02 
Cytuj  
Szybkie pytanie - odkąd zamontowałem spd napierdala mnie zewnętrzna część jednego kolana. Czy to może być od SPD czy to kolejny miejski mit?

Jeżeli to od SPD to pytania co zmienić? A może trzeba całkowicie zrezygnować z SPD?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 09:18 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Szybkie pytanie - odkąd zamontowałem spd napierdala mnie zewnętrzna część jednego kolana. Czy to może być od SPD czy to kolejny miejski mit?

Jeżeli to od SPD to pytania co zmienić? A może trzeba całkowicie zrezygnować z SPD?


Mit, zapierdalam 2 sezon już i nic mnie nie boli. Sprawdź czy dobą masz wysokość siodełka. Musi być na takiej wysokości, że jak staniesz dotykasz palcami podłoża a na pedale masz mieć bardzo delikatnie ugięte kolano.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 09:31 
Cytuj  
Zapewne lekkie przeciążenie. Może być związane ze złą pozycją albo po prostu z nieprzyzwyczajenia. SPD trzyma Ci kolano dość sztywno a dodatkowo bardziej pracujesz nogą.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 09:33 
Cytuj  
I pamiętaj żeby mieć w miarę mocno poluźniony zacisk, na początku możesz nieźle się wypierdolić jak nie ogarniesz w pewnym momencie. Ja po roku mam luźno jeszcze i uważam że tak jest bezpieczniej, a raz już poleciałem na chodniku z mocno skręconymi śrubami i do dzisiaj mnie głowa boli jak sobie przypomnę.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 10:14 
Cytuj  
mi od SPD dretwieje stopa :)
takie to uroki sztywnego zamocowania podeszwy
popróbuj z regulacja bloków w bucie, mozliwe ze masz nienaturalnie wykrecona stope na bok


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 10:57 
Cytuj  
czy wymiane plynu hamulcowego w tarczowkach da sie przeprowadzic jakos prosto domowym sposobem (bez jakichs specjalnych blleding kit)? siadl mi jeden hamulec zupelnie (prawie wogole nie zaciska sie, klamka jest generalnie luzna - nie ma oporu) i sadze,ze moze to wina plynu hamulcowego, a na serwis mi zal kasy ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 12:04 
Cytuj  
Jak masz Avidowskie to się da, na ich stronie są super tutoriale. Pytanie jakie masz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 12:09 
Cytuj  
no nie wiem, czy te problemy z kolanami powodowane przez spd to taki mit. na logike - takie zapiecie ogranicza ruch stawow wiec chyba nie moze byc zbyt dobre

najczesciej te problemy sa pewnie powodowane przez zle ustawione siodelko czy blokow. angazowane sa inne miesnie niz przy platformach, pewnie po prostu zameczyc nogi po przesiadce z platform. czasami chyba geometria roweru pewnie nie pozwoli na dobre ustawienie

troche myslalem o spd, ale wlasnie boje sie problemow z kolanami. chuj tam z wypinaniem, czy zjebanym chodzeniem. od biegania w kiepskich butach dwa sezony temu tez mnie zdrowo kolana napierdalaly. ogolnie 'chrupie' mi w kolanach odkad pamietam, wiec nie wiem czy to dobry pomysl je dodatkowo katowac


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 12:30 
Cytuj  
Chyba jednak skończę na wizycie u ortopedy.

"Za" spd jako sprawcą, przemawia fakt iż kolano napierdala tylko podczas jazdy (po mniej więcej 5km) i bezpośrednio kilka godzin po.
Swoją drogą chujowa opcja - może faktycznie da się bloki przesunąć i będzie git? Tylko pytanie w którą stronę teraz :/


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 12:38 
Cytuj  
Zawsze można kupić Time'y. Większy luz roboczy dzięki temu kolano ma większą swobodę. Sam korzystam właśnie ze względu na kolana.

Co do samego bólu może to Ci pomoże:

http://portal.bikeworld.pl/rower/drukuj/4455/artykul/

Chociaż to może być po prostu spowodowane zmianą sposobu pedałowania i trzeba przyzwyczaić kolano do tego.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 13:12 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Chyba jednak skończę na wizycie u ortopedy.

"Za" spd jako sprawcą, przemawia fakt iż kolano napierdala tylko podczas jazdy (po mniej więcej 5km) i bezpośrednio kilka godzin po.
Swoją drogą chujowa opcja - może faktycznie da się bloki przesunąć i będzie git? Tylko pytanie w którą stronę teraz :/


ja mam buty siemano, blok jest na dwie sruby i jest troche luzu wiec moge nim obracac tak \ lub tak /
:)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 13:43 
Cytuj  
poleci ktoś jakąś dobrą pompkę pod wentyle samochodowe?

Zawsze pożyczałem do pompowania, ale tym razem nie było jak od tej osoby wypożyczyć., to kupiłem na żyda ( w lokalnym sklepie- ceny raczej takie sobie) ręczną za 8,5zł. Sił już nie miałem, a efektów żadnych. Potem pożyczyłem od ludzi biedronkowe samochodowe pompki i też nic z tego. Jako że flak totalny i nie bardzo było jak podjechać na stacje , szukałem dalej i końcu pożyczyłem samochodową, której właściciel zaznaczył, że wpakował w nią dużo kasy i to nie jest jakaś tandeta chińska i pompowało się jak marzenie.

Teraz pytanie do ekspertów :wtf:

Jaką pompkę polecacie, która rzeczywiście działa i nie kosztuje przy okazji paru stówek? Im taniej tym lepiej :wink: .

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 14:04 
Cytuj  
Czy wielkość ma znaczenie? :) bo ostatnio zajebałem sobie serwisową KLS BlowGun i 2 razy spuszczałem powietrze w lesie bo za dużo napchałem ;p. Pompuje się nią wybitnie, 5-7 razy i masz kamień :]. Minus to wielkość, ma 65cm długości po złożeniu :]

http://allegro.pl/pompka-podlogowa-kell ... 90999.html

Z tańszych polecam wszystkie teleskopowe dobrych firm. Poniżej 35-40PLN nie ma sensu kupować bo to albo szmelc, albo się nagrzewa jak pojebana w czasie dmuchania. No i najważniejsza aby była teleskopowa. Czyli, mała jak nie pompujesz, a jak zaczynasz to jak wędka ;P dłuższa. Szybciej i łatwiej nafulasz dętkę.

http://allegro.pl/pompka-teleskopowa-au ... 42725.html

http://allegro.pl/hiy-pompka-teleskopow ... 17852.html

No i pamiętaj o wentylu. Presta albo samochodowy, nie wiem jaki masz ale przeważnie te pompki mają uniwersalne wejście. Z jednej strony Presta a z drugiej jak obrócisz masz samochodowy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 15:18 
Cytuj  
Jeśli cena nie jest przeszkodą to polecam:

http://www.cyklotur.com/pl-PL/produkt/3 ... LLOY_DRIVE

:-)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 14:57 
Cytuj  
zamowilem pedaly Time Roc Atac. buty - Specialized MTB Sport - kupie w sklepie niedaleko (gdzie przy okazji jest tez najtaniej) jak przyjedzie paczka.
troche myslalem nad tym spd, ale w koncu sie skusilem. ;p
platformy praktycznie mi sie juz rozpadaja i jezdze w butach do biegania. szkoda, ze wyszlo tak drogo, ale M087 byly za waskie i opor niewygodne a kolan nie chcialem katowac pedalami Shimano.

jeszcze chcialbym wymienic amorek, bo teraz mam suntour xcm. szkoda, ze pod v-b jest strasznie ciezko cos konkretnego znalezc. zreszta w tym sezonie wydalem juz i tak za duzo na rower, w przyszlym pewnie dopiero bede kombinowal. ;p


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.