mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 20:23 
Cytuj  
sula napisał(a):
Mark24 napisał(a):
generalnie polacy to najmądrzejszy naród na świecie, szczególnie pod wzgledem geografii.

Prosty test:
Praktycznie każdy polak wie gdzie leży USA prawda? A teraz zapytajcie amerykanina gdzie leży Polska... Wniosek: jedyny poprawny - amerykanin gópi, polak mondry! :evil:

Dziennikarz robiący materiał o innych krajach, ma dopilnować, żeby w jego materiale kraje były na dobrych miejscach na mapie i nie było tam sporego kraju, który nie istnieje od prawie 20 lat i, który na dodatek się rozpadł podczas jedynej wojny konwencjowalnej od II W.Ś na kontynencie tego dziennikarza.

Żadne z dupy ironiczne teksty i pisanie nie na temat o 'mądrości narodów' tego nie zmienią.
Swoją pracę po prostu należy wykonywać dobrze, niezależnie od swojej narodowości.


Sula do tego nie trzeba żadnej wiedzy, ani w Polsce, ani w UK czy w ameryce. Wystarczy poszukać informacji w necie. To jest wiedza ogólnie dostępna.
Oni to po prostu olali - bo było to mało istotne. A my polacy już mamy jasny dowód, że jesteśmy najlepsiejsi na świecie, a inne nacje to głąby.

Ja np. to nazywam po prostu "leczeniem kompleksów".

Highlander - no własnie raczej ich brak.

Zaraz jakiś otyły amerykanin powie, że nie słyszał o takim kraju jak Polska i znów poczujemy się trochę lepiej ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 20:38 
Cytuj  
Nikt tu nie mowi kto jest madrzejszy. Ale powinno sie wymagac, ze jesli cos sie robi to to nalezy to robic dobrze, zwlaszcza, gdy cos jest przeznaczone do szerszej publiki. Jak napisales sa to informacje ogolno dostepne, starczy to sprawdzic, nie trzeba wiedziec.

Ostatnio w firmie dostalismy od innej firmy taki szajs do typowania wyników na Euro, flaga ukrainy jest narysowana na odwrot. Nie wiem czy robili to polacy czy zagraniczny oddział, w kazdym razie ktos spierdolil sprawe.

W polsce kwiatkow daleko nie ma co szukac "rzal i bul" komorro...


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 20:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Sula do tego nie trzeba żadnej wiedzy, ani w Polsce, ani w UK czy w ameryce. Wystarczy poszukać informacji w necie. To jest wiedza ogólnie dostępna.
Oni to po prostu olali - bo było to mało istotne. A my polacy już mamy jasny dowód, że jesteśmy najlepsiejsi na świecie, a inne nacje to głąby.

Ja np. to nazywam po prostu "leczeniem kompleksów".

Highlander - no własnie raczej ich brak.

Zaraz jakiś otyły amerykanin powie, że nie słyszał o takim kraju jak Polska i znów poczujemy się trochę lepiej ;)

To o tym, że ktoś to traktuje jak dowód, że 'jesteśmy najlepsi na świecie, a inne nacje to głąby' - to sobie sam dopowiadasz. Naprawdę nie piszę, tego, żeby się z tobą kłócić albo, żeby ci coś wytknąć, tylko naprawdę chyba tylko ty odbierasz tą dyskusję na zasadzie 'wywyższania się nad innymi narodami'.

Zresztą nie pierwszy raz. Tu się nikt, a przynajmniej ja nie wyżywa na zasadzie "o kur.. głupi anglicy", żeby poczuć się lepszym, tylko wytykam olbrzymiego babola w jednym z najbardziej szanowanych kanałów świata.

Jakby podobny babol w Polskiej telewizji - to też wyśmiewałbym ich też.

Poza tym nie zgadzamy się w ocenie. Dla mnie takie rzeczy nie są mało istotne. To nie jest literówka czy nawet przesunięcie miasta o 100 km na mapie w złą stronę.

Tak duża niedbałość jak na tej mapce od razu podkopuje wiarygoność rzetelności zebrania reszty informacji w danym materiale i rzutuje na całość.
Niezależnie od tego czy to jest materiał telewizji brytyjskiej, polskiej czy koreańskiej.
Jedyną różnicą jest to, że marka BBC jest silniejsza i jest uważana za znak pewnej jakości, której jak widać jednak czasem brakuje. (abtrachując od tego, że choćby stronę BBC śledzę mniej lub bardziej od 7-8 lat i odnoszę wrażenie, że jakość spada, ale to jest na inną dyskusję).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 20:47 
Cytuj  
Sula- zapomniales jeszcze o jednym, ze Ci mniej ogarnieci łykają to po prostu, czyli są dezinformowani.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 20:59 
Cytuj  
sula napisał(a):
To o tym, że ktoś to traktuje jak dowód, że 'jesteśmy najlepsi na świecie, a inne nacje to głąby' - to sobie sam dopowiadasz. Naprawdę nie piszę, tego, żeby się z tobą kłócić albo, żeby ci coś wytknąć, tylko naprawdę chyba tylko ty odbierasz tą dyskusję na zasadzie 'wywyższania się nad innymi narodami'.

Zresztą nie pierwszy raz. Tu się nikt, a przynajmniej ja nie wyżywa na zasadzie "o kur.. głupi anglicy", żeby poczuć się lepszym, tylko wytykam olbrzymiego babola w jednym z najbardziej szanowanych kanałów świata.



sula napisał(a):
Przypomina mi się jak byłem za gówniarza w Londynie i mieszkałem przez parę dni u Angilków w domu - to się mnie i kumpli pytali czy my z Czechosłowacji. Dobrych chyba 7-8 lat po jej rozpadzie.
Najlepsze było to, że wnioskując po nich samych, domu, etc to była klasa średnia i pracownicy umysłowi.


Własnie sam sobie zaprzeczyłeś. To po pierwsze.

A po drugie: Kilka postów wcześniej dziwiłeś się jak anglicy mogą być tak głupi by nie zauważyć, że jakiś nędzny (z ich punktu widzenia) postkomunistyczny kraj w Europie wschodniej się rozpadł. Przecież my Polacy tym żyliśmy! A oni śmieli mieć to w d...
Teraz zauważ różnicę bo nie wiem czy łapiesz: rozpad czechosłowacji był super extra ważny dla czechów i słowaków, super super ważny dla polaków, i totalnie mało ważny dla przeciętnego anglika, oraz zupełnie nic nie wazny dla przeciętnego amerykanina. Rozumiesz?

Wymień z pamięci wszystkich prezydentów USA - bo tego uczą w amerykańskich szkołach? Nie potrafisz? Czy to znaczy, że amerykanin jest mądrzejszy od polaka?

My mamy kompletnie inny zasób wiedzy od anglika czy amerykanina. A amerykanin czy anglik ma kompletnie inny zasób wiedzy od nas. Dla mnie osobiście uogólnianie - "łoł, zobacz jakie głupole, nie wiedzili o czechosłowacji, a ja mondry wiedział" jest totalnie bez sensu i z dupy.

Jak mniemam ten program w BBC to nie był program geograficzno-polityczny, mapka była zupełnie poglądowa i totalnie nie ważna.
EOT.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:05 
Cytuj  
Nie no tu nie ma co zaprzeczać że nasza szkoła podstawowa > ich szkoła, ale znów na poziomie szkolnictwa wyższego to my powinniśmy się wstydzić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:08 
Cytuj  
Bush Junior, Bush Senior, Clinton, Obama, Nixon, Kennedy, Delano Rosevelt i Teddy Rosevelt, Jefferson, Taft. Lyndon Johnson, Adams, Carter, Eisenhower, Lincoln, Waszyngton, Madison, Woodrow Cośtam...więcej nie pamiętam. Jestem już światowy ?

Znajomość prezydentów danego państwa nie jest wiedzą powszechna, w przeciwieństwie do geografii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:21 
Cytuj  
Ja pierdole, wszedzie pojawiaja sie kwiatki, niezaleznie od narodowosci, chuj ma do tego madrosc, jest to tylko niedopracowanie materialu.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:26 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Bush Junior, Bush Senior, Clinton, Obama, Nixon, Kennedy, Delano Rosevelt i Teddy Rosevelt, Jefferson, Taft. Lyndon Johnson, Adams, Carter, Eisenhower, Lincoln, Waszyngton, Madison, Woodrow Cośtam...więcej nie pamiętam. Jestem już światowy ?

Znajomość prezydentów danego państwa nie jest wiedzą powszechna, w przeciwieństwie do geografii.

a teraz wymien prezydentow polski :) bez wiki
ciekawe kto bylby w stanei wymienic dalej niz jaruzelski ;]
osobiscie za jaruzelskim to wymienil bym juz chyba tylko chrobrego i mieszka I ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:26 
Cytuj  
Mieszko I nie był prezydentem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:28 
Cytuj  
rany nie macie o czym gadać?

Jedyne w czym jesteśmy gorsi to w braku przemysłu high tech, a tym samym jesteśmy pozbawieni milionowych $ grantów dla uczelni na badania.
Gdy nie ma kasy i badań to pozostaje czytanie tego co dokonali inni, a jak się człowiek nie rozwija to jest regress i tyle. To jest przepaść zwyczajnie miliardów dolarów, gdy się prowadzi poważne badania dobiera się sensownych ludzi do zespołu i to potem się wszystko samo napędza. To potem mają kilka uczelni wypchanych noblistami, a resztę na poziomie naszych prywatnych.

Nasi za granty z ministerstwa mają na waciki dosłownie, jak dobrze sypnie kasą to lapy sobie kupią.

wracajmy do euro.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 21:40 
Cytuj  
Mark24 - oczywiście wyolbrzymiasz.

Tak przywołanie tej anegdoty, a może bardziej połączenie jej z materiałem BBC było błędem i nie na miejscu i ja jestem się w stanie do tego przyznać.

Ja wtedy jako dziecko rozmawiając sobie, całkiem przyjemnie zresztą bo ludzie byli mili, dziwiłem się, że po prostu nie zainteresowali się skąd są te dzieci u nich mieszkające przez tydzień. Tyle i tylko tyle. Wcale nie czułem się 'lepszy' bo miałem 'większą wiedzę'.

Jednak twoja nadinterpretacja i automatyczne przypisywanie najgorszych pobudek jest porażająca.

Mapka poglądowa czy nie jest ważna i tyle - powielanie błędnych infromacji i nie zachowanie minimum rzetelności jest po prostu słabe.
Tobie nie przeszkadza - mi owszem. Tylko, że narodowość tego kto popełnił taki błąd jest nieistotne - mimo tego co starasz się insynuować.


eot

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 22:09 
Cytuj  
Ale marek raczej nie przyzna się do błędu ;). A niestety wytknięcie błędu stacji TV nie jest niczym złym. Zwłaszcza jeśli dotyczy to poważnej stacji. Ofk "mądrość" narodów nie ma tu nic do rzeczy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2012, 22:41 
Cytuj  
Ja tylko to wytknalem bo smieszne wydalo mi sie, ze niby powazna stacja a takie babole, ze glowa mala. Jeszcze jeden mozna zrozumiec, ale zeby zrobic taka mapke, to trzeba sie starac. Jak ci od Assassin's Creeda co jebneli bodajze Moskwe gdzies w miejsce Przemysla( a mapke wykorzystali z obecnymi granicami :]). Nie wiem Mark po cholere rozpoczales te dyskusje od tej niesmiesznej ironii, doszukiwanie sie czegos czego nie ma. Tak samo smialbym sie jakby to zrobila polska/niemiecka/czeska tv. Takie wytykanie wszystkim ze maja kompleks Polaczka tylko o jednym swiadczy, a mowie to bo juz widze nie pierwszy raz jak z czyms takim wyskakujesz. Nic do ciebie nie mam, ale wyglada jakbys plul sobie codziennie w brode zes sie nie urodzil jako John Smith


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2012, 10:22 
Cytuj  
Sula - przepraszam, ale mnie po prostu drazni uogolnianie i powtarzanie frazesow. Korzenie tego (czyli jacy my ludzie z Europy Wschodniej czyli z bylego bloku komunistycznego jestesmy madrzy, a zachod mimo, ze bogatszy jest neporownanie glupszy) siegaja czasow glebokiego komunizmu, gdy to owczesna wladza ksztaltowala w nas taki a nie inny swiatopoglad.
Nam sie zdarzaja identyczne wpadki, mimo tego, ze jestesmy polakami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2012, 17:24 
Cytuj  
Tak dla przypomnienia, Malenczuk o mistrzostwach: :)

http://www.youtube.com/watch?v=Q5Z-obYW ... ure=relmfu

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2012, 18:06 
Cytuj  
Jeżeli ktoś chce zobaczyć prezentację w PowerPoint'cie, która zostanie zaprezentowana jutro na sesji Rady Miasta Gdańska na temat przygotowań do Euro 2012 to wrzuciłem ją do neta

Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy..., łącznie 44 slajdy w 18 MB :)

http://www.speedyshare.com/N7jA3/sesja-31.05-EURO.pptx

tak btw, piękna karcioszka :)

Obrazek


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 31 maja 2012, 14:07 
Cytuj  
@ up
zamazałeś 2 cyfry znaczące (3cia to kontrolna) i zostawiłeś datę ważności...
ja bym się bał :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2012, 15:30 
Cytuj  
Bez imienia i nazwiska oraz tych 3 cyferek na odwrocie nikt mu chyba krzywdy nie zrobi

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2012, 16:52 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
@ up
zamazałeś 2 cyfry znaczące (3cia to kontrolna) i zostawiłeś datę ważności...
ja bym się bał :)

mam dwie takie karty

btw, wreszcie mam fizycznie bilety :)

Obrazek

szkoda tylko że na jeden mecz, ale za to jaki


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.