mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 18:25 
Cytuj  
Nie do końca prawda. W sensie mogę od ręki jechać do DE za 2,5k€, może nawet 3k€ ze znajomością angielskiego, ale stanowisko, które mnie interesuje (team lead lub expert) to już bezwzględny wymóg germańskiego i wtedy stawki skaczą do 4-5k€. Miasto, z którego jest ta firma jest dość drogie (chyba jedyne turystyczne w całym DE hehe) więc 2,5k to ledwo na żarcie i mieszkanie starczy. Chociaż współlokator tam teraz z lufy jeździ i mówi, że u chińczyka da się nażreć sushi za 12€. Tyle, że wynajem mieszkania to nadal około 1,5k :/
Gdyby nie to, że w Europie chcę spędzić jeszcze maksymalnie 5 lat to bym nawet pojechał i się podszkolił szwabskiego, a potem awansował, ale tak to mi się nie chce. Mimo, że kiedyś niemiecki znałem nawet całkiem dobrze. Jednak lata nieużywania i całkowicie zapomniałem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 18:29 
Cytuj  
no ale docelowo to chyba dobrze jednak nauczyć się lokalnego języka, bo jak się zaasymilować? Przecież nie o to kaman, żeby jechać do niemiec i do jakiś milfów z Polonii zarywać :D. Czy zapierdalać jak murzyn cały tydzień, wieczorem na mmorp.pl i co weekend do Polski. 8)
Głupio chyba też stać jak taki kołek w towarzystwie jak siłą rzeczy przejdą na niemiecki i nic nie rozumieć.

W Niemczech bez niemieckiego to nawet do kina się nie pójdzie, bo przecież wszystko mają z dubbingiem?

a gdzie tczewiak na emeryture wyjeżdzasz?

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 18:48 
Cytuj  
Na emeryture do PL no i jakies male mieszkanko w Hiszpani, Portugalii albo Bulgarii zeby miec gdzie pogrzac dupe w zimne miesiace. :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 18:54 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
a gdzie tczewiak na emeryture wyjeżdzasz?

Na emeryturę nie wiem, jeszcze 40 lat do tego mam. Za to docelowo chcę na nowy kontynent wyemigrować. Podoba mi się zarówno Kanada jak i USA.


No i zgadzam się z WT. Bez znajomości lokalnego języka to nawet nie ma się z kim napić na miejscu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 19:03 
Cytuj  
O ile w IT to moze i prawda, ze starczy ang w DE. Ale np. branza motoryzacyjna to juzw Polsce bardziej wymaga sie niemieckiego niz angielskiego. Z prostych przyczyn.


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 19:12 
Cytuj  
Jeżeli Portugalia na emeryturę to tylko Południe w okolicach faro, ale w zimne miesiące plażowania to i tak nie będzie, ale gdybym był tobą to bym myślał raczej o nadmorskiej południowej Hiszpanii, bo w głebi kraju pizga mrozem.

Brak centralnego ogrzewania w Portugalii, ściany z papieru i deszcz napierdalający całymi dniami 24h w porze zimowej to zdecydowanie zły pomysł chyba, że jesteś miłośnikiem espresso za 50 centów i taniego dobrego wina. Nigdy takich opadów nie widziałem, ale może w Irlandii jest podobnie w sensie 2 miesiące non stop deszczu. W mieszkaniach jest zimniej niż na dworze.

Lepiej zweryfikuj emerytalne marzenia, ale ponoć właśnie niby dużo angoli wyjeżdża na emeryturę do Portugalii. Ceny życia w sumie 20-30% większe niż Polsce, a zarabiają prawie tyle samo. Mnóstwo ludzi mówi po angielsku w odróżnieniu od Hiszpanii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 19:18 
Cytuj  
fantazje o emeryturze hehe


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 19:20 
Cytuj  
Trzeba mieć jakiś cel w życiu 8), Donald marzy o Irlandii w Polsce. :lol:

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 19:42 
Cytuj  
No IRL to pada caly rok...Portugalia to pikus :D Zdecydowanie tylko poludnie tak Portugalii jak i Hiszpanii.
W sumie to jeszcze teraz pewnie taniocha w Grecji, trza by moze cos kupic tam na stare lata. Tam to juz grzeje przyzwoicie caly rok.
No albo Kanary, ale troche daleko no i tam juz nie tak tanio jak na kontynencie :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 21 maja 2014, 19:54 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2014, 19:53 
Cytuj  
Nie zamierzam się licytować, bo nie wiem jak napierdala w irl, ale po tych deszczach w Portugalii w ogóle się nie przejmuje deszczem w Polsce nawet jak napierdala, po prostu już idę przed siebie jakby nigdy nic. Chyba powinno być podobnie bo i tu tu ocean, ale pomimo tych opadów to zdecydowanie lepiej spędzić zimę w pt niż w pl. Według wikipedii w portugalii bardziej napierdala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 14:06 
Cytuj  
Nie no kuźwa po dzisiejszym dniu 'współpracy' z dostawcą z Włoch mam dość. Nie wiem kuźwa co to za naród, mają totalny zlew na wszystko... praktycznie każdy kontrahent.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 14:10 
Cytuj  
Spoko, najlepsi dostawcy z Włoch to ci co mają problemy finansowe ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 15:21 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Na emeryture do PL no i jakies male mieszkanko w Hiszpani, Portugalii albo Bulgarii zeby miec gdzie pogrzac dupe w zimne miesiace. :D

małe mieszkanko to tylko na Krymie ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 15:45 
Cytuj  
Nie wiem, mnie te kontakty nie są potrzebne ani język wiec mam wyjebaną kiełbasę. Kto chce to się uczy, u mnie w firmie na 200 osób więcej jest francuzów niż Niemców, wiec chyba czas uczyć się na nowo francuskiego?
Są seanse po angielsku, to nie Polska staryyyyyyyy
Btw do Polski to jeżdzę na święta, za bardzo mnie tam atmosfera dołuje :(

Ymm Tczewiak chcesz w wieku 40 lat znaleźć prace w US? Hmm powodzenia, zwlaszcza polecam LA :lol:

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 09:46 
Cytuj  
a pracował ktoś w us w it? Znam tylko legendy, że się z pracy nie wychodzi i że niby nie ma nic gorszego jak szef Amerykanin.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 09:53 
Cytuj  
może ktoś się zatrudni w amazonie to Ci powiedzą hehe


_________________
.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 10:07 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
a pracował ktoś w us w it? Znam tylko legendy, że się z pracy nie wychodzi i że niby nie ma nic gorszego jak szef Amerykanin.

Mielismy biuro w US, maaaaasakra.
Praca w US to brak życia, zwlaszcza silicon valley 80h/week to norma. Do tego osoby po 40 nie znajda tam dobrej roboty, bo nikt nie szuka "starych", a jak juz dostaniesz robote to mniej palca niz mlodym.
Dla mnie robota w US to tak jak u koreańców = jesteś wyciskany jak cytryna.

aaa edit
zatrudnilem do mojego teamu amerykanow, nawet nie wiesz w jakim szoku byli jak im kazalem NIE pracowac w soboty :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 17:24 
Cytuj  
Przecież US to główny wynalazca korporacji i mobbingu. To tam się wszystkie patologie dużych firm zaczęły. Zwłaszcza w działach handlowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 17:48 
Cytuj  
http://forsal.pl/artykuly/798730,praca- ... odowe.html
Oto kraje, w których najczęściej łamie się prawa pracowników

hehe w Rosji lepiej niz w PL i Anglii


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 18:16 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
White Trox napisał(a):
a pracował ktoś w us w it? Znam tylko legendy, że się z pracy nie wychodzi i że niby nie ma nic gorszego jak szef Amerykanin.

Mielismy biuro w US, maaaaasakra.
Praca w US to brak życia, zwlaszcza silicon valley 80h/week to norma. Do tego osoby po 40 nie znajda tam dobrej roboty, bo nikt nie szuka "starych", a jak juz dostaniesz robote to mniej palca niz mlodym.
Dla mnie robota w US to tak jak u koreańców = jesteś wyciskany jak cytryna.

aaa edit
zatrudnilem do mojego teamu amerykanow, nawet nie wiesz w jakim szoku byli jak im kazalem NIE pracowac w soboty :D

Chyba jak wszędzie, zależy. Jak dla mnie najspokojniejszy okres ever (6 miesięcy w południowej Kaliforni) a i tak chwalili. Poniżej 8 h/dzień, zero ciśnienia.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.