mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 276
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 10:51 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):

A futrol idiota uzyl pewnie zolto-zielonej, ktora sluzy do owijania kabli w celu unikniecia utraty elektronow podczas przesylania danych do/z internetu.
Nie wiem czy wiecie, ale warto owinac kabel do internetu (moze nie na calej dlugosci, ale przynajmniej w odleglosci 2-3 metrow od wtyczki) taka zolto-zielona tasma izolacyjna. Koszt wielki to to nie jest, a potrafi przyspieszyc neta o 50% do 70%.



cmokaj kolka! uzylem czerwonej nie zolto-zielonej, az taki glupi nie jestem!

a i co myslicie, lepiej jest zerwac ta szara oslonke z kabla od internetu i wtedy zawinac ta tasma? czy po prostu dodatkowo obwinac kabel? Bo mi cos ostatnio net wolno chodzi i nie wiem co teraz zrobic

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 10:59 
Cytuj  
TNIJ !


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 11:00 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
TNIJ !
penisa se utnij!
Mi podzialalo dzieki :D
Obrazek


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 11:02 
Cytuj  
No widzisz .. masz kabel na wierzchu - ja musialbym rwac tynk ... ale cholera, moze warto jak az takie zyski sa.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 12:06 
Cytuj  
Czarna tasma jest mitem.

Wielu osobom wydaje sie ze taka tasma starczy, poniewaz odpowiednio spreparowana tasma ma ciemny, prawie czarny kolor. Na necie mozna znalezc specjalnie spreparowane tasmy do zalepiania owych diod, i rzeczywiscie wygladaja one jak zwykla czarna tasma izolacyjna, jednak sa calkowicie inaczej wykonane.

Napisze teraz jak powinno sie wykonac odpowiedni filtr/przeslone dla owej diody.

Potrzebna bedzie:

Przezroczysta Tasma - nie jakas zzolknieta czy cos w tym stylu, tasma musi byc idealnie przezroczysta, do tego powierzchnia powinna latwo trzymac farbe/tusz i tym podobne.

szkielko - filtr podczerwieni. Czesto montowane w kamerkach internetowych itp.

Markery, a nawet lepiej farba w sprayu w kolorach
czerwony, zielony, niebieski.

Przydatny moze byc tez denaturat lub zmywacz do paznokci.


No wiec do rzeczy:

Szkielko musi byc idealnie czyste, zadnych odciskow, kurzu ani niczego takiego, jezeli niemasz pewnosci warto wykapac je w denaturacie lub zmywaczu do paznokci.

Na czyste szkielko trzeba rowno nakleic tasme, tasma powinna idealnie przylegac do powierzchni szkielka, niemoze byc zadnych faldow, babelkow powietrza, kurzu ani zadnych sladow pomiedzy szklem a tasma.

Po przyklejeniu tasmy szkielko powinno nadal byc idealnie przezroczyste.
Nalezy takze pamietac o tym by tasma odstawala po bokach szkielka, aby mozna jej uzyc do przylepienia szkielka do monitora, inaczej moga byc potem problemy z zamontowaniem filtra.

Na tasme nalezy naniesc po kolei 3 warstwy farby w kolorach czerwony, zielony i niebieski. Mozna uzyc do tego markera jezeli ma sie wprawne rece, jednak nalezy uwazac by warstwy byly nalozone idealnie i gladko, nie moza byc zadnych zaciekow. O wiele latwiej w tym przypadku jest wykorzystac farbe w sprayu, jednak nalezy uwazac by w trakcie schniecia farby nie przykleil sie do niej kurz ani nie powstaly zacieki.

Dobrze by bylo jeszcze utrwalic nasz filtr, do tego celu nalezy uzyc ochronnego lakieru, najlepiej przezroczystego, jednak upewnijcie sie ze lakier ma odpowiedni sklad i nie zniszczy przygotowanego przez was filtra.

Po ukonczeniu mozna smialo filtr przylepic tak by zaslanial diode, jezeli jest prawidlowo wykonany bedziecie totalnie anonimowi ;P

p.s. w monitorach lcd dochodzi tez mozliwosc monitorowania userow poprzez martwe pixele, ale to juz wyzsza szkola.



edit: aha, zapomnialem dodac, warstwy farby powinny byc bardzo cienkie, na tyle by tasma dalej byla przezroczysta, Tak by po naniesieniu 3ch warstw koncowa tasma miala kolor czarny.

najlepiej pocwiczyc wczesniej na samej tasmie nakladanie odpowiednich warstw.

Jezeli koncowa tasma bedzie miala kolor inny niz czarny znaczy ze ktoras z warstw nie jest wystarczajaco cieka.

Mozna takze wpierw pomalowac tasme, ale wtedy ciezko bedzie sprawdzic czy tasma zostala odpowiednio przylepiona do szkielka. Dla mnie wygodniej bylo wpierw nalepic tasme, ale jak ktos ma problemy z nakladaniem farby moze sprobowac wpierw spreparowac tasme a potem uwaznie nakleic ja na szkielko.

Przed nalepieniem tasmy na szkielko lepiej jej nigdzie nie przylepiac, tasma moze sie zabrudzic a klej moze nie trzymac sie szkielka.

Jezeli komus sie nie uda nakladanie farby na tasme przylepiona na filtr starczy szkielko wykapac w denaturacie/zmywaczu do paznokci.


Jezeli ktos nie boi sie uszkodzic monitora, to mozna do niego odrazu przylepic tasme ze szkielkiem, a dopiero nastepnie nakladac farbe, powinno to ulatwic montaz, jednak nalezy wpierw zabezpieczyc monitor by nie pomalowac go farba ;)



edit2: Jak juz mowa o kablach, pamieta ktos ten trick z podlaczeniem sieciowki do telefonu by miec szybsze transfery na dial-up ? :) Osobiscie sporo sie nameczylem z montazem wtyczki od telefonu do kabla sieciowego.

Ten trick dalej dziala przy podlaczaniu neostrady itp. Starczy liveboxa podlaczyc do telefonu przez kabel sieciowy by znacznie zwiekszyc szybkosc, transfery coprawda sa ograniczone po stronie tepsy, ale net dziala o wiele szybciej, Lepsza sa pingi a i transfery w wielu miejscach znacznie sie poprawiaja, Osobiscie udalo mi sie w ten sposob podwoic transfery z niektorych zagranicznych serwerow. Tak wiec jezeli u kogos neostrada nie dziala wystarczajaco szybko, ma 6mbps a transfery ma jedynie kolo 2-3mbps to warto sprobowac tej metody.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 12:55 
Cytuj  
Ja pierdole... Ashton, Ty na prawde nie masz ciekawszych rzeczy do roboty niz pisanie pol dnia takich kocopolow?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:11 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Ja pierdole... Ashton, Ty na prawde nie masz ciekawszych rzeczy do roboty niz pisanie pol dnia takich kocopolow?

Swietny tutorial, nie czepiaj sie prosze.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:14 
Cytuj  
Nie przepadam za tobą Patoshik ale respekt za to co napisałeś, na pewno przyda sie wielu zagubionym użytkownikom komputera.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:15 
Cytuj  
Chcialem jeszcze dodac ze nasmarowanie tasmy i kabla olejem (najlepiej z oliwek) wygladza powierzchnie tym samym przyspieszajac bieg elektronow a wiec i internet. Taki domowy trick jak ktos ma chwilke.


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:27 
Cytuj  
niebezimienny napisał(a):
Chcialem jeszcze dodac ze nasmarowanie tasmy i kabla olejem (najlepiej z oliwek) wygladza powierzchnie tym samym przyspieszajac bieg elektronow a wiec i internet. Taki domowy trick jak ktos ma chwilke.


No niee .. to juz chyba wkret .. jak niby olej mialby przyspieszac ...

Chociaz moze jako potencjalny nadprzewodnik w niskiej temperaturze ...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:35 
Cytuj  
Akurat ten filtr ma zablokowac wszelkie swiatlo z zewnatrz, oraz emitowane przez diode, oslepiajac w ten sposob kamere w taki sposob by programy szpiegujace uznaly ja za niesprawna/uszkodzona.

Nieznam sie na fizyce ale watpie by olej mial cos pomoc, no ale co kto lubi jak ktos chce to posmarowanie ukonczonego i zabezpieczonego filtra olejem napewno nie zaszkodzi, chociaz watpie w skutecznosc tej metody.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:36 
Cytuj  
kurwa czy tylko ja widze ze GucioSS wkreca was?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 13:38 
Cytuj  
Tak tylko ty jesteś tak zajebisty, słuchacze Toola tak mają...


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 14:57 
Cytuj  
szadun resztki szacunku jaki mialem do ciebie wyczerpaly sie w momencie postniecia twojej fotki.
Czy na te uszy lapiesz caly ruch powietrzny nad polska?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 14:59 
Cytuj  
Dobre, jak na emo pedała :(


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 15:02 
Cytuj  
twoj stary


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 15:03 
Cytuj  
Panowie prosze nie robic burdelu poniewaz ja tu widze niezly burdel


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 15:14 
Cytuj  
zostaw shadka w spokoju. wow i irc to jedyne co mu w zyciu pozostalo.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 15:30 
Cytuj  
bez przesady, nasz drogi Shadhun to emo-dresiarz, ubierający się jakby właśnie wyszedł z więzienia tylko zapomniał się przebrać, ale widocznie taki styl w tym Radomiu, no i nienawidzący szwedów i jedyną rzecz którą u nich toleruje to ich (nie)ciężko zapracowane Euro.
Ale mimo wszystko i tak lepiej niż Ash, który robi za cyber rycerza w złotej zbroi, chociaż wystarczyłoby wyznać rudej miłość, ale może kiedyś się ona skapnie...może, kiedyś


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Ostatnio edytowano 27 mar 2008, 15:33 przez MagPS, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 15:30 
Cytuj  
Bardzo ciekawa mapa, okolice Radomia do nabycia w kioskach, tak? Powtórzyć, tak?


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.