mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 20:48 
Cytuj  
Piaskowy napisał(a):
Przedstawię to krótko i treściwie.

Chciałem zamówić MP3 i zasilacz. Znalazłem na allegro sklep ( ponad 100k komentarzy ). Piszę do nich maila ( [email protected] ), telefon nie działa w danym dniu u nich, tylko odzywa się automat. Ok bywa i tak.

Piszę, że chcę zamówić dwie rzeczy, ale nie chcę przecież płacić za dwie przesyłki. To jest oczywiste. Gość mi odpisuje i mówi nie ma sprawy.
Zamawiam i piszę na drugi mail podany w aukcji. ( [email protected] ). Gość stwierdził, że niestety ale produkty pochodzą z różnych hurtowni i muszę zapłacić przesyłkę za każdą rzecz osobno.

Ok, jako że już zamówiłem a zależało mi na czasie to zapłaciłem przez PayU za dwie paczki + 37zl za wysyłkę. Co się okazało, że przesyłka doszła po 2 dniach ale wszystko było zapakowane w jednej paczce. Od wczoraj już na moje maile nie odpowiadają, skoro kupiłem i zapłaciłem to mogę spadać. Telefon ponoć od Marca jest na automacie " Przepraszamy, ale w dniu dzisiejszym kontakt telefoniczny nie będzie mozliwy..."^^.

Co więcej MP3 nie działa, po przeczytaniu ichniego regulaminu, doszedłem do wniosku że chcąc zwrócić go, będę musiał zapłacić kuriera w jedną i drugą stronę i nie ma pewności, że po wymianie będzie działał.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji. UOKiK / Allegro? Można starać się o całkowity zwrot kosztów zakupionego towaru od sprzedawcy? Tylko jak skoro nie odpowiada na żadne maile^^

Sklep: http://www.monsterpc.pl
Allegro: http://allegro.pl/show_user.php?uid=5197871

Patrząc teraz na komentarze, zlewają i oszukują nie tylko na kosztach przesyłki.
Idziesz na komendę i zgłaszasz oszustwo. Podajesz wszystkie możliwe informacje, od kopi emaili, po wszystkie inne dane i informacje kontaktowe. Jeżeli jest jak mówisz, potrwa to parę miesięcy zanim nasza cudowna policja ruszy dupe, ale koleś dostanie pozew na komendę i będzie musiał się wytłumaczyć lub zostanie wniesione oskarżenie. Ale jak mówiłem, to potrwa i musisz mieć każdy wątek przygotowany do zeznania na komendzie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 08:41 
Cytuj  
@Piaskowy patrz to:

viewtopic.php?p=857847#p857847

:)

MonsterPC to chyba największy ściemniacz na Allegro aktualnie, pisałem do Allegro w jego sprawie i widzę że dalej interesik kwitnie... w moim przypadku zamówiłem kilka rzeczy z serii "G" od Logitecha i czekałem na nie 13 dni, w aukcji było napisane wysyłka 24h :D. Allegro mi napisało, że sprzedający musi się do opisu aukcji zastosować jeżeli taki zrobił, a nie odwoływać do swojego regulaminu jakiegoś. Ale to i tak nic nie dało... bo facet jest betonem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 09:10 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
@Piaskowy patrz to:

viewtopic.php?p=857847#p857847

:)

MonsterPC to chyba największy ściemniacz na Allegro aktualnie, pisałem do Allegro w jego sprawie i widzę że dalej interesik kwitnie... w moim przypadku zamówiłem kilka rzeczy z serii "G" od Logitecha i czekałem na nie 13 dni, w aukcji było napisane wysyłka 24h :D. Allegro mi napisało, że sprzedający musi się do opisu aukcji zastosować jeżeli taki zrobił, a nie odwoływać do swojego regulaminu jakiegoś. Ale to i tak nic nie dało... bo facet jest betonem.


MonsterPC ma niecale 2% negatywow, wiec to wy jestescie betony :) Na tyle sprzedanych produktow zawsze trafi sie jakis maly procent debili, ktorzy sa niezadowoleni.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 09:17 
Cytuj  
Co Ty bredzisz człowieku. Zamawiasz coś bo jest 24h godziny napisane, płacisz za kuriera, dostajesz paczkę po 13 dniach i mam być ZADOWOLONY? widać że zatrzymałeś się na Poczcie Polskiej z PRLU. Dobrze, że sam nie jeździsz jeszcze po odbiór osobisty do innych miast, chociaż kto wie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 09:29 
Cytuj  
Z komentarzy wynika, ze tylko niecale 2% klientow ma takie problemy..... wiec wszystko w normie. Jest to blad statystyczny, ktory czasem sie moze kazdemu przytrafic.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 09:55 
Cytuj  
Ja polecam bardziej normalne podejście do sprawy, czyli telefon do przełożonego/szefa w tej firmie i spokojne poproszenie o rozwiązanie sprawy, 99% szansy na rekompensatę lub zwrot bez ponoszenia kosztów, pamiętajcie że w takich firmach są normalni ludzie, a obsługa czasami miesza i to masakrycznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 12:00 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Z komentarzy wynika, ze tylko niecale 2% klientow ma takie problemy..... wiec wszystko w normie. Jest to blad statystyczny, ktory czasem sie moze kazdemu przytrafic.


Z twoim podejście Huragan, to możemy powiedziec, ze tak samo Ty się nam przytrafiłeś :roll: . Koleś pisze 24h to ma być kurwa 24h a nie 2 tygodnie. Tylko szkoda, że obecnie allegro ma w dupie nieuczciwych sprzedawców i tyle. Liczy się tylko kasa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 12:03 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Huragan napisał(a):
Z komentarzy wynika, ze tylko niecale 2% klientow ma takie problemy..... wiec wszystko w normie. Jest to blad statystyczny, ktory czasem sie moze kazdemu przytrafic.


Z twoim podejście Huragan, to możemy powiedziec, ze tak samo Ty się nam przytrafiłeś :roll: . Koleś pisze 24h to ma być kurwa 24h a nie 2 tygodnie. Tylko szkoda, że obecnie allegro ma w dupie nieuczciwych sprzedawców i tyle. Liczy się tylko kasa.


no i 98% ludzi ma w ciagu 24h.. a ze kilku osobom sie opoznil to jeszcze nie powod by go skreslac. Widac, ze nigdy wlasnego biznesu nie miales niewolniku korporacyjny :>


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 12:08 
Cytuj  
Bzdura... 2% to jest w chuj. Jesli 2% twoich klientow bylo niezadowolonych to prowadziles biznes chujowo.
Kazdy klient ma byc zadowolony. Koniec Kropka.

I sa na allegro firmy, ktore maja gigantyczny obrot i ilosci komentow w dziesiatki tysiecy z 99,9% pozytywow. Jak sie chce to sie da.

Huragan 'bizenesman' lol. "blad statystyczny'. ROFL.

Np ja ostatnio kupilem chlodzenie na karte od takiego oto sprzdawcy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=1516720

70k transakcji sprzedazy i DZIEWIECIU niezadowolonych (a i to pewnie jeszcze przez przypadek) klientow.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 12:14 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Bzdura... 2% to jest w chuj. Jesli 2% twoich klientow bylo niezadowolonych to prowadziles biznes chujowo.
Kazdy klient ma byc zadowolony. Koniec Kropka.


spoko, skoro takie koncerny jak Coca-Cola czy Pepsi maja 5% niezadowolonych klientow i reklamacje to znaczy sie jest to statystyczny blad wkalkulowany w cene i takich mozna olac.
Nigdy nie zadowolisz 100% klientow.. zawsze znajda sie barany ktorym cos sie nie podoba.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 12:27 
Cytuj  
Ale baranem nazywanie kogoś kto kupił aukcję 24h wysyłka, a wysyłka została zrobiona po 13 dniach jest totalnym debilizmem dla mnie i to właśnie baranem nazwałbym Ciebie huragan w tym momencie.

Huragan napisał(a):
Jest to blad statystyczny, ktory czasem sie moze kazdemu przytrafic.


No nie wierze, specjalnie to robisz trolując czy jak? poczytaj sobie te komentarze, jaki błąd statystyczny? gość nie ma przeczuwam 90% towaru na sklepie, zamawia dopiero jak ktoś kupi. Błąd statystyczny... no nie mogę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:05 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No nie wierze, specjalnie to robisz trolując czy jak? poczytaj sobie te komentarze, jaki błąd statystyczny? gość nie ma przeczuwam 90% towaru na sklepie, zamawia dopiero jak ktoś kupi. Błąd statystyczny... no nie mogę.


Poczytaj sobie 100 tysiecy pozytywnych komentarzy :) Ten 1000 negatywow przy tylu pozytywach to kropla w morzu, nieistotny margines debili, ktorzy zawsze sa niezadowoleni.

Sobtainer napisał(a):
gość nie ma przeczuwam 90% towaru na sklepie, zamawia dopiero jak ktoś kupi.


no i wolno mu, wiekszosc sklepow internetowych tak robi.... po co zamrazac gotowke by lezalo w magazynie ? :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:24 
Cytuj  
To niech nie piszę, że 24h wysyłka stary, co Ty mi próbujesz udowodnić? samo Allegro powiedziało, że gość musi się zastosować do opisu aukcji a nie regulaminu jego. Skoro jest napisane 24h to musi się do tego dostosować.

Przez to właśnie, zbiera sobie klientów bo nic z tym nie zrobisz. A Ty jeszcze mi tu piszesz, że się tak robi. Robi się może tak, ale niech napiszę że do 14 dni wysyła a nie że w ciągu doby. Po kiedy chu&^ za przeproszeniem ja wtedy jeszcze za kuriera płacę? Weź Huragan się już nie odzywaj tutaj.

Nie kumasz że gość ma regulamin w środku aukcji na który nikt nie patrzy a do tego wszystkiego ma napisane 24h w opisie? ludzie się na to nabierają a Allegro z tym nic nie chce zrobić, zrozum to palancie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:30 
Cytuj  
Sobtainer, przeczytaj sobie 130 tys pozytywnych komentarzy i wroc tu jak przeczytasz :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:31 
Cytuj  
On zarabia na tym, jak najbardziej się z tym zgadzam, ale oszukując ludzi swoim opisem aukcji. Skończyłem z Tobą dyskusję, jesteś taki sam beton jak on.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:32 
Cytuj  
taaaaaaaaaa, oszukal 130 tysiecy ludzi ktorzy wystawili pozytywy... wez sie puknij w czolo :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:34 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
taaaaaaaaaa, oszukal 130 tysiecy ludzi ktorzy wystawili pozytywy... wez sie puknij w czolo :)


Nie, oszukał mnie, i to 2 razy, wystarczy. A w negatywnych komentarzach zauważ jest temat wysyłki 13 dniowej a nie 24h, zresztą nie tylko tam ale też na innych forach. Tylko, że Ty chyba tego pojąć nie możesz. Obyś kiedyś czekał 13 dni na paczkę płacąc 25PLNów za kuriera, życzę Ci tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:38 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Obyś kiedyś czekał 13 dni na paczkę płacąc 25PLNów za kuriera, życzę Ci tego.


shit happens czasami... ale to jak widac tylko nieistotny blad statystyczny bo maly procent ludzi na to narzeka. Zdecydowana wiekszosc jest zadowolona.


_________________



****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 13:56 
Cytuj  
Nie zapominajmy tez o fakcie jak super dziala system komentarzy na Allegro - gro ludzi mimo, ze jest niezadowolona z uslugi(pomijajac jakies perfidne oszustwa) to i tak daje pozytywa, bo sama negatywnego komentarza w prezencie dostac nie chce, a czesto nawet te duze firmy prowadza taka polityke.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 14:04 
Cytuj  
Czy mi się zdaje czy wy z Huraganem dyskutujecie ? :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.