mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 67  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 lis 2013, 15:59 
Cytuj  
Cytuj:
Tak właściwie, to czy w zachodniej europie był jakiś inny wariant systemu "gorzelniano-karczmianego", którym szlachta ruchała w dupę chłopstwo?

Znaczy wciąż w sferze alkoholowej? Nie wiem, nie znam tematu na tyle dobrze. Na zachodzie chłopi mieli jednak lepszą sytuację niż w Polsce, gdzie byli całkowicie uzależnieni od Pana Kowalskiego czy innego Skrzetuskiego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2013, 17:23 
Cytuj  
ja sie ciesze bo u mnie w sklepie piwnym zaczeli sprowadzac wynalazki z 'rodzinnych' browarow.
fakt, ze srednio kasowo to wychodzi bo takie piwko ~7+pln, ale warto w uj.
a do najebki polecam wisniowke lubelska - zero kaca, zero problemow, wchodzi bez popity.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2013, 17:46 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja sie ciesze bo u mnie w sklepie piwnym zaczeli sprowadzac wynalazki z 'rodzinnych' browarow.
fakt, ze srednio kasowo to wychodzi bo takie piwko ~7+pln, ale warto w uj.
a do najebki polecam wisniowke lubelska - zero kaca, zero problemow, wchodzi bez popity.


wszystkie te lubelskie smakowe sa extra!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2013, 17:50 
Cytuj  
ta ale trzeba bardzo uwazac. podrabiaja na potege. ja poznaje juz po zapachu czy nadaje sie do picia czy do wylania do zlewu.
ale smakuja mi zdecydowanie bardziej niz soplica.
czasami mozna kupic wisniowke mazurska czy jakos tak, ~50zl flaszeczka, ale faktycznie pelna naturka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2013, 23:33 
Cytuj  
Absolwent cytrynowy jest całkiem niezły.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2013, 21:11 
Cytuj  
Soplica orzechowa + mleko na zapoję. Smakuje jak monte, polecam. ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 21 lis 2013, 21:13 
Cytuj  
Już troche dzenderyzmem zalatuje :)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2013, 12:54 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
Soplica orzechowa + mleko na zapoję. Smakuje jak monte, polecam. ;)


To jest zajebista wodka, ale tak zeby kieliszek walnac dla smaku. W wiekszych ilosciach sie nie nadaje, bo za slodka (obojetnie czy w drinku czy czysta). Chyba ze dla kobiet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2013, 23:44 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
Soplica orzechowa + mleko na zapoję. Smakuje jak monte, polecam. ;)

Sam jestes "zapojka", wtf slang.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2013, 01:56 
Cytuj  
Dzieci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 17:16 
Cytuj  
ciechan grand prix American India Pale Ale - chyba nie pilem lepszego piwa.

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 18:11 
Cytuj  
Najlepsza to wlasna produkcja ja w tym roku sliwowice zmajstrowalem a jeszcze z zeszlego roku butelczyna arioniowki... a wy se pijce kupne


_________________
"Gdy jesteś zły, licz do czterech, gdy jesteś bardzo zły, klnij."

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2013, 19:44 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ciechan grand prix American India Pale Ale - chyba nie pilem lepszego piwa.



IPA staje się coraz bardziej popularne w PL. Zaczęło się od Pinty (Atak Chmielu - American IPA) i AleBrowar (Rowing Jack - IPA, Black Hope - Black IPA). Może były dostępne jakieś wczesniej ale ich nie spotkałem.

Jak dla mnie najlepsze jest Black Hope, które z kolei jest chyba najlepszym polskim piwem jakie piłem w ogóle.

Jakiś czas temu byłem w US i miałem szanse spróbowac paru beczkowych American IPA w tamtejszych pubach i powiem, że te z Pinty i AleBrowar naprawdę nie mają się czego wstydzić. Tak więc za te 7 zeta możemy kupić piwko na światowym poziomie.

Tego od Ciechana jeszcze nie piłem, ale próbowałem niedawo Brackie Imperial IPA (można kupić nawet w Tesco za 6 zł).

Niestety dupy nie urywa. To jest mocniejsza odmiana - Imperial IPA. To ma 8,5 %. Pinta też ma takie - Imperium Atakuje, kiedyś je piłem, ale nie pamietam już jakie było.

Brackie jest niby rzemieślnicze, ale jednak robione w Żywcu, więc trochę mu nie ufam. Anyway... ten specyficzny aromat i smak wszytskich IPA (bardzo charakterystyczny, kto pił to wie) jest zdecydowanie słabszy niż w innych gatunkach. Piwo jest za co mocniejsze to jak dla mnie nie jest zaletą a wadą. Nie wiem czy jest to cecha (słabszy aromat) tego gatunku bo jak już pisałem nie pamietam jakie było Imperium Atakuje z Pinty. Oczywiście w porównaniu do innych piw z Tesco to i tak jest zajebiste, ale do Ataku Chmielu czy Black Hope nie ma co porównywać.

Będę polował na to od Ciechana. Jest też jakieś zupełnie nowe od Pinty - Black Rye IPA http://www.browarpinta.pl/oferta/21-pinta-zytorillo-140 to jest ich autorskie piwo. Może być zajebiste ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2013, 20:11 
Cytuj  
no mi to z pinty nie podeszlo, a tego ciechana wczoraj pilem z prawdziwa przyjemnoscia.
kupilem, bo zobaczylem recenzje, ale faktycznie wszystko sie zgadza.
zapach niesamowity, piana tak samo. no a smak to klasa sama w sobie.
u mnie jest dostepny w dosc nieduzym sklepie z piwami, podobno w almie mozna tez dostac.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2013, 23:37 
Cytuj  
Ciekawostka - 30-letni Żywiec Porter http://youtu.be/GTZkkU_P6Ik

A jeszcze a propos Pinty - Koniec Świata czyli piwo z ekstraktem 19,1. Baaaaardzo dziwne. Niby jest to piwo dawne, typu Sahti, warzone przez Finów od setek lat. Polecam jedynie kupić jedną, dwie butelki w celu spróbowania. Bardzo specyficzne. Tak niby smakowało piwo kiedyś.


Tu recenzja http://www.youtube.com/watch?v=IEjnIJuqOtg

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2013, 22:48 
Cytuj  
Dzisiaj mam za sobą 5 piwek z Pinty:

Oto Mata IPA - nigdy więcej. Może się nie znam, ale piwo to nie smakowało mi ani trochę. Goryczka niemiłosiernie masakruje kubki smakowe. Jako ciekawostka na jeden raz - czemu nie, jako coś bardziej na poważnie - nie, nie, nie.

Viva la Wita! - cipkowate takie, ale jednak bardzo smaczne. Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie cytrusowe nuty i spora dawka orzeźwienia. Jak będzie lato to kupię kilka butelek. Polecam.

Jak w Dym - pachnie jak jakaś wędzonka i o dziwo dobrze smakuje. Im dalej, tym lepiej. Polecam.

Dobry Wieczór - nie ma tutaj takiej rzezi jak przy pierwszym opisywanym przeze mnie piwie, ale tutaj też trzeba przygotować się na trochę cięższe wyzwanie. Smak typu - kochasz albo nienawidzisz. U mnie obyło się bez większych zachwytów.

Imperium Atakuje - według producenta jest bezkompromisowe. Zgadzam się. Znowu sytuacja - kochasz albo nienawidzisz. Ja w pewnym momencie zrezygnowałem, bo mi po prostu nie smakowało. Niech sobie to imperium atakuje inne kubki smakowe a od moich spieprza. Na plus zaliczyłbym zapach.

Viva la Wita! - klasa. Jak w Dym - dobre. Reszta niech idzie precz i nie wraca.

Fajne doświadczenie i za cholerę nie żałuję tych 30iluś złotych. Lepiej pomęczyć się przy jednej butelce Imperium niż kupować na przykład Lecha czy Warkę-Wodziankę. Miło, że ktoś robi takie coś na polskim rynku i z chęcią przetestuję też inne twory Pinty.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2013, 10:13 
Cytuj  
czyli piszesz ze te viva la vite jest cipkowate i jest dla ciebie klasa sama w sobie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2013, 12:09 
Cytuj  
W Wawie (i z tego co słyszałem we Wrocku) w paru miejscach w tym tygodniu był/jest do nabycia Nomad Kapitan chyba jedno z najlepszych piw jakie miałem okazje spożywać.
Browar Nomad należy do jednego ze współzałożycieli bodajże Kocoura i robi raczej hipsterskie IPY (ble), ale (na szczęście) Kapitan to bardzo fajny leżak z super goryczką. Polecam.
Nie ma to jak czeskie :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2013, 12:13 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
czyli piszesz ze te viva la vite jest cipkowate i jest dla ciebie klasa sama w sobie :)


Ale to troche tak jest wlaśnie z tym piwem. Takie orzeźwiajace, idealne na lato, ale cieżko stawiając je obok innych nazwać TRV Piwem.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2013, 15:37 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
W Wawie (i z tego co słyszałem we Wrocku) w paru miejscach w tym tygodniu był/jest do nabycia Nomad Kapitan chyba jedno z najlepszych piw jakie miałem okazje spożywać.
Browar Nomad należy do jednego ze współzałożycieli bodajże Kocoura i robi raczej hipsterskie IPY (ble), ale (na szczęście) Kapitan to bardzo fajny leżak z super goryczką. Polecam.
Nie ma to jak czeskie :)

Może nie Nomad, ale jeśli chodzi o puby w Warszawie, to bardzo ładną ofertę na dzisiaj mają Kufle i Kapsle (Nowogrodzka za Novotelem):
Menu na piątek:
1. Pracownia Piwa, Cent Us - Wędzony Stout
2. Brew Dog, Hoppy Christmas - Winter IPA
3. Anderson Valley, Heelch O'Hops - Double IPA
4. Artezan, Chateau - Flanders Red ( dojrzewające w dębowej beczce po winie bordeaux)
5. Ciechan, Grand Prix - AIPA
6. Pinta, Atak Chmielu - AIPA
7. Artezan, Nutcracker - Brown Ale
8. AleBrowar, Saint No More - Single Hop IPA
9. Svijany, Rytir - Chech Pilsener
10. InBev, Hoegaarden Rosee - Witbier malinowy
11. Pinta, Jak w Dym - Rauchbock
12. Pracownia Piwa, Hey Now - American Wheat

Strasznie lubię ten pubik. :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.