mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 21:17 
Cytuj  
reanimowalem topik zmieliscie strone i teraz moje pytanie zniknie, newbs...


koncze "A Storm of Swords" Martin'a i jest naprawde dobre, czy pozostale jego ksiazki i opowiadania tez tak trzymaja poziom?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 21:20 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
koncze "A Storm of Swords" Martin'a i jest naprawde dobre, czy pozostale jego ksiazki i opowiadania tez tak trzymaja poziom?

Tak, chociaz mogles czytac od poczatku w sumie.

A opowiadan z innych gatunkow, ktore pisal wczesniej nie czytalem.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 21:38 
Cytuj  
Cala saga Song of Ice and Fire trzyma poziom. Szczerze mowiac dla mnie to jest najlepsza pozycja jaka do tej pory czytalem.
Za inne jego opowiadania dopiero sie biore, jak skoncze to dam znac.


edit:

Czytal ktos www.1939.com.pl Ciszewskiego ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:05 
Cytuj  
Piesn lodu i Ognia daje rade, chociaz sporo ludzi narzeka na ostatnia czesc (uczta dla wron), bo jest w sumie o nowych bohaterach, a brak troche starych, imo jest rownie dobra co poprzednie.

Z innych Martina slyszalem, ze calkiem dobre SF pisal "swiatlo sie mroczy" ale niestety nie czytalem jeszcze.

Osobiscie bardziej wole Eriksona, tyle juz ksiazek wydal z jedne serii a facet dalej daje rade. Chociaz obaj panowie sa inni, Erikson to pelno epickiej magii itp. niezlwykly swiat. A Martin bardziej surowe, suche sredniowiecze, co jest rowniez fanjne. A pierwsza czesc gra o tron tez jest calkiem si.

U mnie w chacie sie pojawila sie ksiazka "Wład Palownik", po opisie na okladce wyglada ciekawie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:39 
Cytuj  
Davida Eddings - Pionek Prorctwa ( i cala reszta serii). Czy polecam ? Ciezko powiedziec.. Z jednej strony czyta sie no ehm przyjemnie z drugiej... Widze takie rzniecie z Tolkiena (a konkrtnie z serii o pewnym pierscionku), ze az w oczu kłuje. To nie jest inspirowanie sie. To jest zywcem zerzniete, ze zmienionymi nazwami bohaterow i miejsc, to koncpecja jest kropka w kropke..

Ogolnie mozna poczytać, jak ktos sie lubuje w rozpracywaniu ksiazek na czesci pierwsze i szukaniu co kto od kogo pożyczył :D.


Cytuj:
Cala saga Song of Ice and Fire trzyma poziom. Szczerze mowiac dla mnie to jest najlepsza pozycja jaka do tej pory czytalem.
Za inne jego opowiadania dopiero sie biore, jak skoncze to dam znac.

Mnie osobiscie nie podeszło. Praktyczny brak magii, powoduje ze w moim odczuciu strasznie wieje nuda :E.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 14 lut 2010, 23:41 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:40 
Cytuj  
imo erikson juz powoli przestaje dawac rade. ostatnie tomy czytam bo wypada... a ciekawych watkow coraz mniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:43 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
imo erikson juz powoli przestaje dawac rade. ostatnie tomy czytam bo wypada... a ciekawych watkow coraz mniej.

To pewnie dlatego, ze została mu do napisania jeszcze jedna czesc. Jakby zaczął produkować kolejne waki to by sie nie wyrobił w 10 tomach.
I tak watpie zeby skonczył wszystkie, chyba ze ostatni tom rozrosnie sie do 2k stron ;p.

Tak czy inaczej ostatnia czesc wydana po polsku jest absolutnie genialna.
A Dust Of Dreams, tez jest niesamowity. Tylko taki urwany w pól zdania ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:44 
Cytuj  
myto ogarow? no wlasnie juz nie jest takie zajebiste ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:54 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
myto ogarow? no wlasnie juz nie jest takie zajebiste ;/

Jak nie ? IMO najlepsza czesc serii, ktora w mniejszym lub wiekszym stopniu wyjasnia sporo watpliwosci ;p. No chyba ze nie uwaznie czytales poprzednie czesci (albo za malo razy ;o).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 23:59 
Cytuj  
ja juz jestem zmeczony. cos tam wyjasnia, co nie zmienia faktu, ze ogolnie pierwsze tomy zrobily na mnie zajebiste wrazenie.
a myto, tak jak pisalem, przeczytalem pierwszy tom bo wypada :)
faktycznie nie czytalem jeszcze drugiego.
poza tym smutek mnie zlapal jak czytalem ;p

hehe, ta zaczalem kiedys czytac cykl po raz drugi, ale niestety pojawilo sie cos innego fajnego. tak czy inaczej mam zamiar w wakacje powrocic i powoli, notujac, przeczytac. chociaz w sumie przydaloby sie jakies ogolne streszczenie historii, bohaterow (ze spoilerami).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 00:02 
Cytuj  
Ogolnie streszczenie powstanie. Tzn. autorzy powiedzieli ze jak zakoncza serie zabiora sie za pisanie encyklopedii Malazu (ma to sens, seria zaczęła, jako setting do gry).
Niestety na necie ciezko znalesc jakies konkretne opracowania. W sumie ciezko sie dziwić, bo z takiej ilosci tekstu ciezko wylowic co jest z czym i jak :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 00:05 
Cytuj  
ta dlatego ja juz polowy nie rozumiem i nie wnikam, bo nadazyc-zrozumiec, to juz w tej chwili masakra jak dla mnie..
encyklopedia to dopiero namiesza ;p ja chcialbym sie dowiedziec, przypomniec sobie pare osob, ktore pojawiaja sie w mycie, a nie bardzo pamietam o co z nimi chodzilo :)

niestety jestem przekonany, ze za mojego zywota nikt nie nakreci ani filmu, ani serialu na podstawie eriksona :))

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 11:57 
Cytuj  
Mnie osobiscie nie podeszło. Praktyczny brak magii, powoduje ze w moim odczuciu strasznie wieje nuda :E.

ch z magia jak sa smoki, generalnie samo story rozgrywki polityczne, zwroty akcji itp powoduja ze jest to jedna z najlepszych serii jaki czytalem.

@Tomu, czytam od pierwszego tomu, ale sie zastanawiam czy warto zrobic sobie przerwe i siegnac po cos innego.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 12:04 
Cytuj  
Ja widze, ze Erikson robi to zajebiscie wlasnie, gdzies w 5-6 tomie bylo od cholery roznych watkow a tak od 7 moim zdaniem zaczyna je zamykac, wszystko jakos laczy sie dla mnie w jakas jedna calosc, i ciekawi mnie do czego ma to doprowadzic. Dla mnie erikson wlasnie zrobil cos niezwyklego, zaplanowal w pewnym sensie cala sage, widac ze bedzie w tym jakins epicki koniec.

esselmont z noc noży tworzy wczesniejsza historie swiata, wiec troche bedzie ksiazek ze swiata Malazu.

Caly czas Malaz jest poprawiany, a to chronologia a to cos tam. W kazdym razie mmo, filmy w tym swiecie są jak najbardziej wskazane, z grafika taka jak w Avatarze, tylko w chuj mrok ;p

Mnie Martin wkurza niektorymi bohaterami, jak Sansa czy jak jej tam bylo, czytalem z nieuwaga byle jak najszybciej skonczyc, bo te rozdzialy byly dla mnie w ch... nudne.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 12:27 
Cytuj  
Mnie Martin wkurza niektorymi bohaterami, jak Sansa czy jak jej tam bylo, czytalem z nieuwaga byle jak najszybciej skonczyc, bo te rozdzialy byly dla mnie w ch... nudne.

Czy ja wiem, wszyscy bohaterzy sa zajebiscie zarysowani, od takich naiwnych jak Sansa po cwaniakow jak Tyrion.

Mi tylko wiek bohaterow nie pasuje, 10 letnia dziewczynka podcinajac gardla dla szatana? Nygga pls.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 12:30 
Cytuj  
Kiedys dzieciaki byly dojrzalsze, no i wiesz honoru wlasnego rodu musi bronic, zreszta co nieco zlego jej wyrzadzili, ta druga z tego co pamietam byla gorsza ;p kreacja postaci jest calkiem niezla, Jaimie, Tyrion wymiataja, oraz ród Starków, Jon Snow.


_________________
.


Ostatnio edytowano 15 lut 2010, 12:31 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 12:30 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
[i]
Mi tylko wiek bohaterow nie pasuje, 10 letnia dziewczynka podcinajac gardla dla szatana? Nygga pls.

Ta, czyta sie to miejscami dosc dziwnie. Na szczescie duzo tego nie ma. Podobnie walczacy z normalnymi rycerzami karzel.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 12:33 
Cytuj  
Bohaterski karzel, ale z drugiej strony nie mogę się doczekac co HBO z tego zrobi, znając ich rozmach (np. Rzym, Carnivale i Kompania braci) to bedzie epix.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:05 
Cytuj  
no wlasnie ma nie byc z rozmachem - chca sie podobno skupic na watkach politycznych glownie.
postaci nudnych bylo niestety kilka - i jeszcze ta akcja ze zmartwychwstaniem krolowej - jakas masakra niefajna.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:08 
Cytuj  
i jeszcze ta akcja ze zmartwychwstaniem krolowej - jakas masakra niefajna.

wez nei spoiluj nygga.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.