mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 23:37 
Cytuj  
po fragmentach widze,ze dosyc przystepny jezyk niefilologiczna znajomosc jezyka wystarcza do czytania :)
edit: lol, wlasnie sie zrotientowalem,ze po polsku juz pierwsza czesc tez wyszla :D
ale jak to mowi moj ojciec - rosyjska literatura traci duzo w przekladzie, wiec poszukam oryginalu i tak :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 10:21 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
po fragmentach widze,ze dosyc przystepny jezyk niefilologiczna znajomosc jezyka wystarcza do czytania :)
edit: lol, wlasnie sie zrotientowalem,ze po polsku juz pierwsza czesc tez wyszla :D
ale jak to mowi moj ojciec - rosyjska literatura traci duzo w przekladzie, wiec poszukam oryginalu i tak :P


Ten polski przeklad jest bardzo dobry.

Z czytaniem w oryginale nie mam problemu, ale zajmuje mi to trzy razy wiecej czasu, wiec jak jest przeklad to wole przeklad (no chyba ze to przeklad angielskiego tlumaczenia). ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 11:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
RufeN napisał(a):
po fragmentach widze,ze dosyc przystepny jezyk niefilologiczna znajomosc jezyka wystarcza do czytania :)
edit: lol, wlasnie sie zrotientowalem,ze po polsku juz pierwsza czesc tez wyszla :D
ale jak to mowi moj ojciec - rosyjska literatura traci duzo w przekladzie, wiec poszukam oryginalu i tak :P


Ten polski przeklad jest bardzo dobry.

Z czytaniem w oryginale nie mam problemu, ale zajmuje mi to trzy razy wiecej czasu, wiec jak jest przeklad to wole przeklad (no chyba ze to przeklad angielskiego tlumaczenia). ;)


Ale czytajac w oryginale szkolisz jezyk ;)

Swoja droga, chyba tez wezme oryginal.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 15:23 
Cytuj  
Clavell James - Shogun

Anjin-San! Domo!


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2010, 22:29 
Cytuj  
Sergiusz Piasecki - Siedem Pigulek Lucyfera

Ksiazka UBER. Jedna z najlepszych jakie czytalem. O czym? Tak krótko:

Farsa( ale czy do konca?) na temat prlu, a w sumie rzeczywistosci w Polsce zaraz po skonczeniu drugiej wojny swiatowej z punktu widzenia diabla 9-tej kategorii Marka. Ogolnie to tak jakby film "Mis" wpakowac w forme ksiazki, tylko zwiekszyc ostrosc dowcipu. Ksiazka wydana ponad 60 lat temu, ale swietnie trafia do wspolczesnego czytelnika( wydana oczywiscie na zachodzie bo u nas wtedy urzadzili by male ukrzyzowanko dla autora). Ogolnie MEGA polecam.


_________________
Obrazek

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 23 mar 2010, 10:37 
Cytuj  
Patricia Briggs - Zew Księżyca

O życiu wilkołaków wampirów itp w naszych czasach.Ładnie skomponowane i ciekawie napisane.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2010, 11:16 
Cytuj  
Dybuk napisał(a):
Patricia Briggs - Zew Księżyca

O życiu wilkołaków wampirów itp w naszych czasach.Ładnie skomponowane i ciekawie napisane.


cos jak zmierzch? :D


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2010, 11:17 
Cytuj  
ta :)

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 23 mar 2010, 12:59 
Cytuj  
Nie znam.

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 20:05 
Cytuj  
Dmitry Glukhovsky, 'Metro 2033' - z braku kolejnych tlumaczen cyklu 'Sopla' Pawla Korniewa jako substytut siegnalem po debiut nastepnego rosyjskiego autora. Pozytywnie zaskoczony na pewno kupie kontynuacje, jesli takowa Glukhovsky wystuka. Postnuklearna Moskwa, ktorej metro staje sie czyms w rodzaju Vault 12 dla Bakersfield w Fallout1. Nieszczelny schron, ktory nigdy do konca nie bedzie odciety od radiacji i pozostalosci zycia z powierzchni. Zmeczeni walka o przetrwanie ludzie zyja na stacjach. Tworza male osiedla, miejscami nawet miasta. Spolecznosci zawieraja ze soba sojusze zbrojne, handlowe etc. Niezly swiat zapraszajacy do eksploracji w kolejnych tomach.

Dan Simmons, 'Terror' - rok 1845. Simmons odtwarza przebieg wyprawy znalezenia przejscia polnocno-zachodniego przez wybrzeza Kanady, dodajac do tego smaczki grozy oraz swoja wersje niedopowiedzianych przez historie faktow. Nie czytalem nic na temat tej ekspedycji wiec obylo sie bez Titanic sinks. Mamy dwa statki Erebus oraz Terror. Ksiazka ma forme dziennikow pokladowych. Kazdy rozdzial to inny dokument napisany z perspektywy jednej osoby, dokladnie osadzony w czasie i przestrzeni geograficznej. Jeszcze wieksza atmosfera otaczajacego bohaterow zimna niz w wspomnianym wyzej 'Soplu' - intensywny snieg, mroz, huragany, twarde kry lodowe ktore nadwyrezaja konstrukcje statkow, choroby i odmrozenia wsrod zalogi. Dobra i dosyc obszerna.


_________________
[ i rooted crap here ]

***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 18:40 
Cytuj  
neil gaiman - Nigdziebądź

zdecydowanie jedna z lepszych książek fantasy jaką czytałem, miła odskocznia od nieśmiertelnych, wykoksanych superbohaterów z milionami kochanek. czytając dowiecie się jak wygląda Londyn Pod i jak szczury zrobiły z ludzi swoich pomagierów. 'Bardzo straszna. Bardzo Śmieszna. Bardzo Osobliwa'

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 18:47 
Cytuj  
lookazz napisał(a):
neil gaiman - Nigdziebądź

zdecydowanie jedna z lepszych książek fantasy jaką czytałem, miła odskocznia od nieśmiertelnych, wykoksanych superbohaterów z milionami kochanek. czytając dowiecie się jak wygląda Londyn Pod i jak szczury zrobiły z ludzi swoich pomagierów. 'Bardzo straszna. Bardzo Śmieszna. Bardzo Osobliwa'


No i dowiecie sie tez, ze Drzwi potrafia byc seksowne :)

Polecam! :) Mialem dwie sesje z ta ksiazka :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 18:56 
Cytuj  
mi sie zdecydowanie bardziej podobali 'amerykanscy bogowie'.

***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 19:04 
Cytuj  
a za 'amerykańskich bogów' jeszcze się nie brałem, dużo o nich słyszałem, ale nie dane mi było jeszcze ich przeczytać. w sumie 'Nigdziebądź' to mój pierwszy kontakt z Gaimanem, a po przeczytaniu jeszcze 'chłopców anansiego' uważam go za mojego miszcza ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 20:00 
Cytuj  
A ja ze swojej strony polecam Alien Vs Pooh.

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 20:20 
Cytuj  
Bylem dzisiaj w empiku, ZaŁaMkAq. Prawie wszystko co sensowne przysłania Zmierzch i klony, jakies pamietniki z wampirow, naznaczone, zdradzone, true bloody. Puzzle 2D i 3D zmierzchu, jakies "scene it" zmierzch, pamietnik z okladka zmierzchu, spiewaj ze zmierzchem, plakaty z nowym filmem gej edwarda i inne nedzne gadzety. Masakra, ile można :/

Za rok jak ktos wyda ksiazke o klasycznych wampirach to będzie hit heh.

Poleci ktos cos taniego, gdzies za 20 zl ze swiata ksiazki? ;p


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 21:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mi sie zdecydowanie bardziej podobali 'amerykanscy bogowie'.

Najpierw czytałem Amerykańskich bogów i to świetna książka, ale Nigdziebądź podobało mi się bardziej. (a pamiętajmy, że zwykle to co poznaliśmy jako pierwsze wydaje nam się lepsze)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:06 
Cytuj  
"Radio Darwina" Grega Beara. Kwestia ewolucji skokowej i tego co bedzie z jednookim w kraju slepcow. Bardzo milo sie czyta i niestety ma ciag dalszy.

"Charakter narodowy polakow i innych" E. Lewandowskiego - reprint wydawnictwa "Polityki" sprzed lat 15, ale ponoc rozszerzony. Bardzo dobra ksiazka, jesli tyczy spraw starych. We wspolczesnej histori autor sie gubi. Ale i tak przeczytac tekst sprzed 250 lat - "daja stanowiska wedle tego ile siedzial ten czy tamten w wiezieniu, ale jak trafi sie taki owaki, co go zwolnili za Cara, to zaraz wiceministrem go robia". Bardzo ciekawa ksiazeczka.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 23:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
(...)Za rok jak ktos wyda ksiazke o klasycznych wampirach to będzie hit heh.

Poleci ktos cos taniego, gdzies za 20 zl ze swiata ksiazki? ;p

Juz teraz latwo przegapic w tej fali gowna 'Krolowa Cieni', Marcusa Sedgwicka.


_________________
[ i rooted crap here ]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 17:51 
Cytuj  
przeczytalem "Zmija' Sapkowskiego i niestety zawiodlem sie strasznie.
na poczatku zapowiada sie w miare ciekawie, ale pozniej juz jest przekombinowane, zjebane i nudne. nie znalazlem wiekszego sensu w tej ksiazce.
nie polecam, nawet fanom Sapka.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.