mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 11:50 
Cytuj  
no ale chyba nie chodzi o to zeby instalowac 2 systemy na jednym komputerze...
ogarnij sie troche.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 11:53 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
ALe to chyba nie problem na macu zainstalować sobie jako drugi system windows?
Mendol dobrze wiem ze kochasz blizzarda i po kryjomu grasz w wowa


no problemem nie jest, ale nie po to sie kupuje Maca, zeby Winde na nim instalowac...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 11:59 
Cytuj  
No jesli koniecznie chce sie grac to jak dla mnie to zaden problem zainstalowac windows tylko i wylacznie do gierek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 12:05 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
No jesli koniecznie chce sie grac to jak dla mnie to zaden problem zainstalowac windows tylko i wylacznie do gierek.

To ma podloze ideologiczne. Z tym nie pogadasz.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 12:06 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Vercin napisał(a):
No jesli koniecznie chce sie grac to jak dla mnie to zaden problem zainstalowac windows tylko i wylacznie do gierek.

To ma podloze ideologiczne. Z tym nie pogadasz.


dokladnie :D

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 14:13 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Cytuj:
dobrym przykladem jest ubuntu, dunno jak to teraz wyglada ale kiedys jak probowalem odrazu mnie zniechecilo to ze schowali przedemna jadro systemu...

Jak schowali ? Sciagasz zrodla, konfigurujesz, kompilujesz i zmieniasz w boot, ktore jadro bedzie startowac (sorry za ogolniki, ale juz dawno tego nie robilem ;p).

dunno jak to teraz wyglada, ale juz sam fakt ze na poczatku jadra nie bylo tam gdzie zwykle mozna bylo znalezc jadro systemu (dawno sie w unixach nie bawilem) jedynie info ze zostalo przedemna ukryte bym niczego nie spieprzyl... niebardzo mi sie to podobalo ... przypomina mi sie zreszta suse z dawnych czasow jak defaultowo sie wlaczaly okienka i za chuja niemogles ich normalnie wylaczyc bo sie odpalaly na nowo.. takich przykladow jest sporo... preferuje jak wszystko jest widoczne i dostepne tam gdzie powinno byc... z linuxow dlatego jak dotad jedyne ktore mi sie podobaly to slackware i gentoo ... wole jak sie trzymaja standardow, latwiej w razie problemow znalezc rozwiazania na necie.

iniside napisał(a):
W tym rzecz, to system ma dba o bezpieczenstwo nie uzytkonik. System ma zapobiegac, albo chociaz minimalizowac, starty wynikajace z tego ze ktos klikna na ClickMe.exe.
To co w Unixach, jest zrobione jak nalzaezy (, prawda wykonywalnosci plikow, konta uzytkownikow, uprawnienia), w Windows, jest albo zrobione gownanie, albo mamy podrecznikowy przyklad overengienering


ano imo ms powinien wypuscic jakiegos porzadnego antywira a nie zostawiac sprawe dla 3rd party.. to jedyne co moge im zarzucic...

anyway, windows tez jest dosyc idiot proof co mnie nieraz irytuje.. mogliby dac wiecej mozliwosci konfiguracji w przejzysty sposob, np jak na linuxie... do dzis pamietam jak sie napieprzylem szukajac czesci ustawien jak konfigurowalem lan.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 14:22 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
hm czy kiedys nie bylo mozliwosci uruchamiania gier z pc na macu?
tzn. kiedys mam na mysli jakies 15 lat temu ;)

piecowe gierki chodza od czasow maca na intelu - czyli raptem od paru lat (ze 4?)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 14:23 
Cytuj  
no nie wiem. pamietam, ze kumpel gral (na mac'u) i przegrywal mi na 386 jakas gierke ze space marines chodzacych w teamie po korytarzach :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 14:26 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
iniside napisał(a):
Cytuj:
dobrym przykladem jest ubuntu, dunno jak to teraz wyglada ale kiedys jak probowalem odrazu mnie zniechecilo to ze schowali przedemna jadro systemu...

Jak schowali ? Sciagasz zrodla, konfigurujesz, kompilujesz i zmieniasz w boot, ktore jadro bedzie startowac (sorry za ogolniki, ale juz dawno tego nie robilem ;p).

dunno jak to teraz wyglada, ale juz sam fakt ze na poczatku jadra nie bylo tam gdzie zwykle mozna bylo znalezc jadro systemu (dawno sie w unixach nie bawilem) jedynie info ze zostalo przedemna ukryte bym niczego nie spieprzyl... niebardzo mi sie to podobalo ... przypomina mi sie zreszta suse z dawnych czasow jak defaultowo sie wlaczaly okienka i za chuja niemogles ich normalnie wylaczyc bo sie odpalaly na nowo.. takich przykladow jest sporo... preferuje jak wszystko jest widoczne i dostepne tam gdzie powinno byc... z linuxow dlatego jak dotad jedyne ktore mi sie podobaly to slackware i gentoo ... wole jak sie trzymaja standardow, latwiej w razie problemow znalezc rozwiazania na necie.

iniside napisał(a):
W tym rzecz, to system ma dba o bezpieczenstwo nie uzytkonik. System ma zapobiegac, albo chociaz minimalizowac, starty wynikajace z tego ze ktos klikna na ClickMe.exe.
To co w Unixach, jest zrobione jak nalzaezy (, prawda wykonywalnosci plikow, konta uzytkownikow, uprawnienia), w Windows, jest albo zrobione gownanie, albo mamy podrecznikowy przyklad overengienering


ano imo ms powinien wypuscic jakiegos porzadnego antywira a nie zostawiac sprawe dla 3rd party.. to jedyne co moge im zarzucic...

anyway, windows tez jest dosyc idiot proof co mnie nieraz irytuje.. mogliby dac wiecej mozliwosci konfiguracji w przejzysty sposob, np jak na linuxie... do dzis pamietam jak sie napieprzylem szukajac czesci ustawien jak konfigurowalem lan.

System powinien byc tak zrobiony, zeby niepotrzebowal AV.
AV to tylko kolejne obejscie problemu, a niego zalatanie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 14:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no nie wiem. pamietam, ze kumpel gral (na mac'u) i przegrywal mi na 386 jakas gierke ze space marines chodzacych w teamie po korytarzach :)

pewnie byly emulatory PC na maca jak i zreszta odwrotnie
ale ze dalo sie grac to duzo powiedziane ;) z tego co pamietam to takie zabawki ledwo system ciagnely - a o graniu mozna bylo zapomniec - moze poza grami typu tetris i arkanoid ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 14:57 
Cytuj  
PowerMac'i spokojnie ciągnęły win 3.1 na emulatorze - wraz z grami na tą platformę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 15:12 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
PowerMac'i spokojnie ciągnęły win 3.1 na emulatorze - wraz z grami na tą platformę.

ale 3.1 to jakis bardzo krotki okres raczej chujowawych gierek
ale nie powiem nie ;) ja widzialem dzialanie paru emulatorow i zawsze bylo to raczej jako ciekawostka niz nadawalo sie do praktycznego uzycia

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 17:06 
Cytuj  
iniside napisał(a):
System powinien byc tak zrobiony, zeby niepotrzebowal AV.
AV to tylko kolejne obejscie problemu, a niego zalatanie.


zgadzam sie, ale chyba nie liczysz ze ms to zmieni ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 17:38 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
iniside napisał(a):
System powinien byc tak zrobiony, zeby niepotrzebowal AV.
AV to tylko kolejne obejscie problemu, a niego zalatanie.


zgadzam sie, ale chyba nie liczysz ze ms to zmieni ?

Jestem pewny ze to zmieni. Po Win 7, bedzie jeszcze tylko jedna, gora dwa wydania Windows. Potem system zostanie zdjety z rynku i zostanie zastapiony nowym projektem o skad inad znanej nazwie Midori (ktory z kolei wywodzi sie z Singularity).

Tak czy inaczej wysoki, nacisk zostal polozony na bezpiczenstwo (mozna wrecz rzecz, ze niektore aspekty wygladaja na przegiete np. kazdy program wymaga instalacji, inaczej sie nie uruchomi, a w jej trakcie jest kompilowany i system sprawdza, co on robi -;- ).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 20:54 
Cytuj  
kompiluje w trakcie instalacji ? znaczy by musieli udostepniac zrodla ? ;) chyba w to nie wierzysz ;)

anyway, gdzie ty wyczytales o tym midori ? wiecej info ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 21:14 
Cytuj  
learn2google newb

http://pl.wikipedia.org/wiki/Midori_(system_operacyjny)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 22:12 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
kompiluje w trakcie instalacji ? znaczy by musieli udostepniac zrodla ? ;) chyba w to nie wierzysz ;)

anyway, gdzie ty wyczytales o tym midori ? wiecej info ?

Slyszales o managed code ?
Programy sa wstepnie kompliwane do Managed Code, potem kompilator, przeprowadza statyczna kompilacje juz w czasie instalacji (Bartok), Jednoczesnie sprawdzajac konkrakty (kazdy program w sysemie musi zaimplementowac podstawowe kontrakty albo sie nie uruchomi + ma dostep do opcjonlanych).
Idea Design By Contract, wdrozona do granic nieprzyzwoitosci :E.
Z tego wynika, ze kazdy program napisany pod .NET powinien sie bezproblemow uruchamiac pod Singularity (w teorii).

Jak chcesz sie wiecej i samym projekcie (Singularity), dowiedziec to channel9.msdn.com, imo bardzo ciekawe.

Tak czy inaczej. Projekt, systemu koncepcyjnie jest lata swietlne przed takim Hurdem (a to byl chyba najlepiej wygladajacy na papierze OS), a co najwazniejsze dziala w praktyce :E.
O Midori, wiadomo, tyle ze chyba jest, nieoficjalnie chodza pogloski, ze to wlasnie produkcyjna wersja Singularity (notabene Singularity ma otwarty kod).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 16:54 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
A sam system na dzien dzisiejszy (leopard) jest duzo wieksza kobyla niz Vista i ma zdecydowanie wieksze zamuly (1.1GB pamieci w idlu + 300MB swap).
Nie wiem skad masz takie informacje


Activity Monitor -> System Memory.

Cytuj:
a co do pamieci. To na jakiej zasadzie dziala macMini wyposazone minimalnie w 1GB ramu, skoro Leo potrzebuje 1.1GB + 300MB na swap?


Na zasadzie ze chujowo dzialaja, bardzo podobnie jak vista z 1gb pamieci.
Cs4 juz ledwo ledwo sie odpala. Sam sie dziwie czemu wogole takiego babola sprzedaja, chociaz wymienic pamiec to zaden koszt i wysilek w sumie.

Cytuj:
A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze wiekszosc ludzi zauwazylo, ze Photoshop i inne aplikacje Adobe dzialaja szybciej na Leopardzie, a exodus twierdzi, ze nie mozna tego powiedziec...


Zabrzmialo jak z reklamy proszku do prania. Nawet jesli jest jakakolwiek zauwazalna roznica to i tak taniej wychodzi upgrade PC'ta przeciez.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 16:56 
Cytuj  
Tia, chcialbym zobaczyc predkosc dzialania CS4 na PC kupionym za te same srodki co Mac.

Jesli mialibym kiedykolwiek kupic Mac'a to tylko i wylacznie dla designu i Leoparda (ktorego odpalilem swoje droga na PC h3h3h3).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 17:11 
Cytuj  
Nie czytalem calego tematu, kwestie wydajnosci etc pomine, bo PC i maki maja dokladnie te same intele i nvidie..

To co wygrywa w makach to laptopy, a scislej macbook pro. Zajebisty wyswietlacz, waga, prostota obslugi. No i bateria ktora trzyma 6-7 godzin, a nie jak w moim gownianym PC-lapie 1.5h jak sie mocno spoci.

Do zastosowan mobilnych jest w sam raz, dla kogos kto musi biegac z komputerem i rozmawiac z ludzmi i byc w ruchu. Na stacje graficzne i inne pierdy.. tutaj bym sie klocil jesli chodzi o cene. Pewnie za podobna cene da sie zbudowac duzo mocniejszego PC.

Niestety nie ma PC lapkow o wydajnosci baterii macbooka pro, ani jego wadze :)


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.