mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 00:10 
Cytuj  
ja pierdole jeszcze mógł sobie oczy potrzeć rękami brudnymi od tej papryczki xD

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 03:43 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=gw8bW6b5900&feature=related
smacznego


http://www.youtube.com/user/HomeGrownUkChili

Ci też wpierdalają i oceniają różne ostre sosy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 08:58 
Cytuj  
Fajny temat, a zaczelo sie od snickersa.

Asmax napisał(a):
Normalnie w naszych sklepach, przynajmniej u mnie nie ma nic takiego. Moze w jakis almach czy innych delikatesach cos sie znajdzie, ale ATM nie mam do tego dostepu.

Tabasco to tabasco, ale to jest raczej pikantne a nie ostre. Zamów sobie z tego sklepu który Ci polecałem ale uwazaj - dla niektorych mordercze tabasco jest tam w kategorii sosy łagodne.


To prawda, tabasco ktore mozna u nas kupic w sklepie zbyt ostre nie jest. Jest tez wersja habanero, ale nie probowalem.

Cardano napisał(a):
Obrazek

Takie coś dają w Holandii do kebabów itp. Za pierwszym razem nawaliłem sobie całkiem sporo tego, bo myślałem, że to jakieś łagodne gówno, z tego typu co w Polsce. Ledwie zjadłem. Dobre i ostre.


To jest sos indonezyjski, u nas jest prawie w kazdym wiekszym sklepie, ale dosc lajtowy jest, czasem marynuje w tym piersi kurczaka i wrzucam na patelnie grillowa.

Xanth napisał(a):
Junkier napisał(a):
Zaraz Ci pewnie wkleją linki do sosów z kilkunastoma milionami jednostek w skali scovilla którymi można przepalać się przez betonowe ściany.

Wlasnej roboty Harissa potrafi miec do 1 mln jednostek ;) To jest przyprawa berberyjska, ze zmienna skala ostrosci (regulowana przy produkcji wedle potrzeb). Te puszkowe maja od 50k do 100k jednostek ;)

X.


Bylem w Maroku pare tygodni temu, mieszkalem u Berberow i raczej mnie ich kuchnia rozczarowala jesli chodzi o ostrosc... wiekszosc dan raczej malo wyrazista.

Junkier napisał(a):
btw kiedyś na koloniach zamówiłem pizzę, diabelska się chyba nazywała. Dostawca życzył mi powodzenia w zjedzeniu jej całej, zjadłem 2-3 kawałki wypijając przy tym 3 litry wody, kolega spasował na jednym kawałku, reszta dała sobie spokój, lubię ostre jedzenie, ale tego się po prosu nie dało jeść :)


Zapijanie ostrych rzeczy to podstawowy blad, najlepiej zagryzac jakims chlebkiem.

Ogolnie to jedzenie ostrych rzeczy trzeba trenowac, moje dzieci od malego byly przyzwyczajane do pikantnych potraw, a dla ich kolezanek i kolegow jedzenie w KFC to jest szczyt ostrosci. :)
Dla mnie kiedys polski chrzan wydawal sie mega pikantny.

Jesli chodzi o musztardy to moja ulubiona:

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 09:04 
Cytuj  
niestety jesli chodzi o dostepnosc przypraw, sosw to nadal jestesmy 100 lat za murzynami.
w almie mozna jeszcze kupic cos ciekawego ale tak, niestety tylko internet.
a szkoda, bo jest naprawde w uj zajebistych sosow (niekoniecznie ostrych), ktorych w Polsce nie kupisz ;/

ja szukam musztarde w proszku - i moge sobie ja sprowadzic z uk, bo w sklepie nie widzialem nigdzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 09:11 
Cytuj  
Ja sie zaopatruje wlasnie w almie + nowy sklep azjatycki w p-n.
Chociaz tbh to gotowych sosow za duzo nie uzywam. Chyba jedynie jak ide w tajszczyzne^^


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 09:35 
Cytuj  
tzn. chodzi mi wlasnie o ostre sosy (do chinszczyzny na szybko uncle ben jest zajebisty jak dla mnie) i inne fajne wynalazki :)
alma schodzi na psy niestety ;/ ostatnio szukalem paru rzeczy i juz nie ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 09:55 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tzn. chodzi mi wlasnie o ostre sosy (do chinszczyzny na szybko uncle ben jest zajebisty jak dla mnie) i inne fajne wynalazki :)
alma schodzi na psy niestety ;/ ostatnio szukalem paru rzeczy i juz nie ma.


Nie tylko alma, PiP i bomi tez.
Ostatnio w u mnie w piotrze nie bylo tak banalnych rzeczy jak mleczko kokosowe czy syrop klonowy...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 10:05 
Cytuj  
Mleko kokosowe jest w Bomi na pewno.

Używam do zupy krewetkowej z sosem chilli ^^

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 10:33 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
To jest podobno epickie (w smaku, nie ostrosci), musze w koncu zamowic:
Obrazek


Z ostroscia to nie ma nic wspolnego, ale uzaleznilem sie tym chemicznym gownem w chinskiej budce. ;]


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 10:37 
Cytuj  
Zajebista nazwa firmy "Huy Fong" :)


btw. dzięki za namiar na ostrakuchnia.pl
Zamówiłem, będę się "przepalał" ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 10:49 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
btw. dzięki za namiar na ostrakuchnia.pl
Zamówiłem, będę się "przepalał" ;)


Ja tez! Zamowilem 2 palace i 1 zabojczy.


Ostatnio edytowano 8 cze 2011, 11:04 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 10:55 
Cytuj  
Ass Reaper

lawl

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:03 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
niestety jesli chodzi o dostepnosc przypraw, sosw to nadal jestesmy 100 lat za murzynami.
w almie mozna jeszcze kupic cos ciekawego ale tak, niestety tylko internet.
a szkoda, bo jest naprawde w uj zajebistych sosow (niekoniecznie ostrych), ktorych w Polsce nie kupisz ;/

ja szukam musztarde w proszku - i moge sobie ja sprowadzic z uk, bo w sklepie nie widzialem nigdzie.


Ten problem dotyczy wielu rzeczy jak słodycze, napoje, przekąski, nabiał, kosmetyki, chemia itp, mamy w sklepach bardzo małe urozmaicenie i okrojona oferte, wiele produktów jest dostępne tylko zagranicą.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:19 
Cytuj  
Oferta sklepów jeśli chodzi o spożywkę w zasadzie nigdzie się nie różni. Wszędzie jest dokładnie to samo, widać sklepom w polska różnorodność się nie opłaca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:29 
Cytuj  
Ogolnie jest o niebo lepiej niz 10-15 lat temu, kiedy zaczynalem bawic sie w gotowanie roznych egzotycznych kuchni. Wielku podstawowych skladnikow dostepnych teraz bez problemu nie bylo w zadnym sklepie. Gdyby nie to, ze mam kumpla ktory czesto wtedy latal do Azji to bym pewnie sobie odpuscil gotowanie.

Z drugiej strony mam wrazenie, ze jest jakis regres w sklepach, pewnie firmy sciagaly rozne egzotyki, ktore nie schodzily i sie chyba zniechecily.

Dobre miejsce na zakupy to ponoc Wolka Kosowska, ale tam dokadnie trzeba wiedzec jak wyglada to co sie chce kupic, bo na etykiety nie ma co liczyc, z dogadaniem tez bywa roznie.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:45 
Cytuj  
Jezeli chodzi o przyprawy to jezdze do niemiec. W nromalnym sklepie dostanie np. glupiej pasty z czerwonego curry lub mleka kokosowego graniczy z cudem. O indyjskich przyprawach nie mowie.

W niemczech mam 10metrowa polke z przyprawami i robie sobie zapas. Pozatym sa duzo bardziej wyraziste.

No ale mieszkam kawaleczek od granicy :(.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Ostatnio edytowano 8 cze 2011, 11:47 przez Asmax, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:46 
Cytuj  
no tylko wybacz ale nie bede jezdzil do warszawy po to zeby kupic 2 przyprawy do obiadu ;)
to jest wlasnie masakra - nie wymagam zeby w sklepach osiedlowych sprzedawali egzotyki - ale w duzych sieciach mogloby jednak stac na polkach cos wiecej niz sos sojowy.
i to tez nie musi byc w kazdym - ale chociaz w jednym.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:46 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):

HAHA NO KURWA :d


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 11:46 
Cytuj  
mrynar: podrzuc jakis fajny przepis :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 12:24 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mrynar: podrzuc jakis fajny przepis :)


Powiedz z jakiej kuchni. :)

Ostatnio mamie na urodziny zrobilem chinska kuchnie dla piernikow. Nawet smakowalo. Moja mama nie ma u siebie chinskich talerzy i misek wiec wyglada tak srednio (smakuje lepiej): :)

Obrazek

Obrazek

Ostatnio testuje kuchnie pakistanska (mam przepisy od internetowej znajomej z Karaczi), podobna do indyjskiej, tylko sie wszystko inaczej nazywa, nawet dobre jedzenie (bywa ostre).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.