mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 19:46 
Cytuj  
Jedna rzeczą ktora wypadaloby sie zajac na poważnie jest poziom znajomosci podstawowych zasad ortografii prezentowany na tym forum... :cry:

Proponuje sprawdzac na googli, ma wbudowany slownik.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 19:48 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Jedna rzeczą ktora wypadaloby sie zajac na poważnie jest poziom znajomosci podstawowych zasad ortografii prezentowany na tym forum... :cry:

Proponuje sprawdzac na googli, ma wbudowany slownik.


Telu walka z wiatrakami?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 20:00 
Cytuj  
Sinju:

Piszesz ze wolisz wydac te 60 zl na wyjscie z dziewczyna do kina lub z rodzina..Nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie (w-wa) 60 zl to raczej nie starczy na wyjscie z rodzina bilet 20 srednio)- dodatkowo wydajesz te 60 zl raz..na 2h spedzonego czasu..
A tu za te 60 zl- masz gre na caly miesiac, twoj juz wybor czy bedziesz gral godzine , dwie czy 5 h dziennie..
Poza tym decydujac sie na gre z abonamentem nalezy wczesniej wypytac ludzi czy warto, pograc w triale, pojsc do kogos kto ma ta gre, pograc troszke i dopiero podjac decyzje..
Wiem ze czasem i tak gra sie nudzi po miesiacu, tygodniu, 2 tygodniach, wtedy jest duza szansa na sprzedanie jej na roznych aukcjach forach..
zatem praktycznie nic nie tracisz..no tylko czas poswiecony i te 15 $.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 21:18 
Cytuj  
najlepsze jest to ze dla porownaia my dostajemu 50 zł kieszonkowego, a oni 50$ - czyli my musimy jeszcze cos dorzucic do tego platnego mmorpg'a a im jeszcze zostaje :) ale za to oni maja wieksze ceny w sklepach :P

Moim zdaniem abonament powiniwn wynosic odpowiednio mniej dla np. takich krajow jak Polska, Rumunia itd. bylo by mnie piracfa(sic!) i wogole - ja np. kupilem plyte Metallica - St.Anger w Polssce za 70zl. a kumpel ktory mieszka w Niemczech za 15 czy 20€ oczwiscie kieszonkowego nie ma przeliczanego na zlotwoki ale dostaje ok 60€ - czyli mi tez jeszcze zostalo a ja musialem dolorzyc.

Jaki z tego moral: "zeby w Polsce z nas tak nie zdzierali na wszystkim to byloby mniej piractwa (a swoja droga plyty na bazarze byblyby tez tansze :P )".

a tak przy okazji wlasnie zauwazylem --TO - ciekawe skad biora kase na platne mmorpg :P :wink:


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 21:53 
Cytuj  
Jakie kieszonkowe? Skoncz szkole i zacznij zarabiac. Nikt nie powiedzial, ze platne sa dla szczeniakow. Na szczescie niewielu ich. Szczegolnie "polaczkow-cwaniaczkow".

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:15 
Cytuj  
X ma racje, znajdz sobie prace skos komus trawnik itp. i te 60-70zł to nie majatek i mozna je spokojnie w jeden dzien zarobic.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 23:13 
Cytuj  
Moj 14 letni kuzyn, znalazl (SAM!) prace na rynku i przez wakacje zarobil... prawie 1000 Euro :).

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 23:57 
Cytuj  
wy chyba nie wiecie w jakiej dziurze ja mieszkam... :(


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 08:23 
Cytuj  
Mirthall (to chyba "gówno" po koreańsku?), Nukh - ja nic nie mam do tych co grają w darmowe mmo - niech się bawią gówienkiem jak lubią i nie męczy ich wydobywający się przy okazji zabawy smrodek.
Ale jak ktoś pisze w tytule wątku, że znalazł uber darmowy malezyjski z krzaczorami super bajer extra do tego free (ba w przyszłości mają dopłacać!) tytuł, który to może spokojnie konkurować z Lineage2 lub WoW-em, to tak rażąca głupota mnie po prostu poraziła.

Co do kasy:
1. są ludzie którzy topią w mmorpgach kasę
2. są ludzie którzy starają się wyjść na czysto
3. są ludzie którzy zarabiają miesięcznie określoną kwotę grając w mmorpg (pogadałem z gościem via ICQ któremu sprzedawałem włąsne konto - student, a dorabia sobie grając w mmo, utrzymuje kilka kont, sprzedaje cash na kilku serwerach).

Więc owszem dla większości granie w mmo to wydatek, ale jak się człowiek uprze może nic nie stracić, a jak się uprze i zacznie kombinować można z gry w mmo zrobić dodatkowe źródło zarobku (ale wtedy chyba traci się przyjemność gry ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 08:39 
Cytuj  
Zarabianie na grach to jest ciezka praca.To juz nie jest granie tylko pracowanie...

Za ingame waluty placi sie tak malo ze zeby na tym zarobic trzeba miec jej miliony.

Albo znasz exploity albo zapierdalasz dzien w dzien po pare godzin zbierajac kase.

Nie mowiac o tym ze w razie jak cie ktos natnie masz zerowa gwarancje na zwrot pieniedzy.

Nawet ci najwiekszy resellerzy maja problemy...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 08:41 
Cytuj  
Hmm a co ten Twoj 14 letni kuzyn robil ze zarobil 1000 EUR?

Moze raczej 100EUR?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 08:57 
Cytuj  
Najczęściej, żeby opłacić abonament za USD uzyskane ze sprzedaży kasy trzeba pofarmować ~3dni.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 09:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Najczęściej, żeby opłacić abonament za USD uzyskane ze sprzedaży kasy trzeba pofarmować ~3dni.


W jakiej grze? Grając 2, 8 czy 24 godziny na dobę? Przy jakim 'kursie'? IMO takie 'obliczenia' nie mają sensu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 09:28 
Cytuj  
Kurs wzięty ze stron www.ebay.com i www.playerauctions.com
POd uwagę brałem trzy tytuły: AO, FFXI, SWG. Według moich obliczeń jak kogoś nie stać na opłacenie abonementu wystarczy by średnio 3 dni pofarmował cash (zakładając, że ma zbyt) i za tą kwotę pogra caly miesiąc za free.

Uszczególniając: AO - rozwiniętą postacią na lvl200+, przy fuksie raidując i zbierając rare itemki, symbianty itp. 25mln kasy (równowartość 16-18USD na ebay-u) mozna zarobić w jeden dzień, bez fuksa max w 3-4dni (dawno nie grałem mogę się mylić)
FFXI - 100k cashu z gry to 14-15USD, łowiąc cały tydzień ryby (pracuję, nie wiem dokładnie ile czasu grałem dziennie - kilka godzin - podkurwiony byłem i sfrustrowany więc dużo 7-8h dziennie :/ nowy miecz "must have" na mój lvl kosztował 350k) zarobiłem 300k.
SWG - 1mln cashu to 10USD, jako tygodniowy noobzor mam aktualnie na koncie 600k (gram dokładnie 3h20min dziennie - bo tyle trwają buffy doktorskie, otrzymałem pomoc na starcie w postaci seta armora i broni :)
Grając całe dnie w 4dni kolega nazbierał 3mln i na sprzęt wydał 2mln (z tego co mówił).

Uśredniając wychodzi c.a. 3 dni farmowania by nazbierać odpowiednią kwotę na opłacenie month fee. Wszystko przy założeniu, że mamy zbyt, nie mamy real kasy - chce się nam farmować i bawić w sprzedawanie.

Mogę się zresztą mylić - korekty mile widziane. Nigdy też kasy nie sprzedawałem więc nie wiem jaki jest stopień trudności takiej transakcji ;)

**

Posty: 278
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 09:59 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Moj 14 letni kuzyn, znalazl (SAM!) prace na rynku i przez wakacje zarobil... prawie 1000 Euro :).


JA pojechałem w tym roku na wakacje do niemiec i jakoś przy okazji trafiła mi się praca. W ciągu niecałych dwóch tygodni zarobiłem 200 euro. Nie jest to dużo, ale zawsze coś. :)

PER.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 10:00 
Cytuj  
Mirthall napisał(a):
...
Sylvian: Razi cie kradziez. Pytanie jakiego systemu operacyjnego uzywasz? Windowsa (oryginalnego oczywiscie) czy Linuxa (naruszajacego prawa patentowe) ,pewnie jakby przejrzec Twoj dysk zapewne troche watpliwej legalnosci softu by sie znalazlo...

Ja gram w MMORPG darmowe bo szkoda mi kasy na gre ktora mi sie szybko znudzi (i nie piszcie ze platne sie nie nudza bo ja jestem osoba ktora jedna gra sprawia przez krotki czas przyjemnosc) wole pograc 2 tygodnie w gre a pozniej ja zmienic... Wole te 60 zlotych wydac innaczej na przedmioty ktore sprawia mi zapewne wieksza przyjemnosc. Kwestia gustu komu jakie gry sprawiaja przyjemnosc a wiec drodzy gracze platnych MMORPGow nie plujcie na graczy free gierek bo nie ma ku temu powodu...

LOL nie znajdziesz u mnie żadnego pirackiego softu. Na wszystko czego używam mam licencje (no chyba, że jest to freeware) - także pls nie cwaniakuj. Ja wiem że najlepiej wytknąć innemu ale nie tędy droga, myslisz że jak ktoś używa piratów to to cię usprawiedliwia? Puknij się w głowę.
I zacznij czytać ze zrozumieniem - prawie nikt tu się nie czepia gier darmowych tylko pirackich wersji tych płatnych.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 10:11 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Hmm a co ten Twoj 14 letni kuzyn robil ze zarobil 1000 EUR?

Moze raczej 100EUR?


Sprzedawal plyty. Troche mi sie pokabacilo, bylo to ponad 500 Euro, zbieral na nowa perkusje, razem ze sprzedaza starej wyszlo mu na to ze ma jakies 4,5k na nowe gary :). DVD na rynku i galanterie dla Niemcow - 10% od sprzedanej rzeczy + szkolenie jezyka wrogow :>. Jedyny problem to siedzenie w upale od 8 do 17.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 10:40 
Cytuj  
Dhoro mam propozycje:

Kup sobie skarbonke. CODZIENNIE, dzien w dzien, bez wyjatku wrzucaj do niej 2 zlote. TO nie majatek. Ja zawsze mam stado monet walajacych sie po mieszkaniu/samochodzie/kieszeniach spodni (nawet w schowku motocykla ostatnio znalazlem). Zawsze jak cos takiego znajde to kupie sobie cos co mi w ogole nie jest potrzebne (cos do picia, cos do zjedzenia/schrupania itp.), wywalam ta kase w bloto. Zamiast tego wrzucaj codziennie do skarbonki 2 zlote. Jesli bedziesz sumienny to bedziesz mial co miesiac mniej wiecej 60 zlotych w skarbonce. Wtedy juz tylko wystarczy wyjac z niej gotowke, wyblagac mamusie o pieniazki na przelew/przekaz i masz gre na miesiac.

To nie jest duzy wydatek w skali dnia. Mysle ze jestes w stanie. Sprobuj.

Pozdrawiam
Zych


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 10:42 
Cytuj  
Cytuj:
. DVD na rynku i galanterie dla Niemcow - 10% od sprzedanej rzeczy + szkolenie jezyka wrogow :>. Jedyny problem to siedzenie w upale od 8 do 17.


I widac z tego ze jak sie chce to mozna.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 11:29 
Cytuj  
Bo my polacy to tylko narzekać potrafimy: że nas nie stać, że w naszym kraju jest ciężko i inni mają lepiej. A dlaczego tak jest - bo zamiast wziąć się do roboty my dalej siedzimy i marudzimy. Jak komuś naprawdę zależy to znajdzie sposób - trzeba tylko chcieć.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.