mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 19:23 
Cytuj  
Świeżo po obejrzeniu Prometeusza - bardzo pozytywne wrażenie, nie jest to co prawda to samo uczucie które towarzyszyło serii Alien ale film generalnie wart obejrzenia.

Nie czytałem wcześniej żadnych recenzji, spoilerów itp więc nie orientuję się czy ten temat w ogóle był poruszany ale zastanowiło mnie jedno - pewna niezgodność dotycząca obcej rasy "Inżynierów" przedstawionej w Prometeuszu względem tego co zostało powiedziane dużo wcześniej w "Ósmy pasażer Nostromo". W scenariuszu tego filmu jest scena jak Ripley, Lambert i Parker przesłuchują Asha (gadająca głowa na stole). Żeby odświeżyć sobie pamięć odszukałem ten fragment tekstu i cytuję:

Cytuj:
Ripley: Powiedziałeś, że "mieliśmy zbadać formę życia, która, jak to rozszyfrowano z przekazu, jest najwyraźniej formą wrogą, nieprzyjazną". I że eksperci z Towarzystwa od początku wiedzieli, co kryje się za tym sygnałem, tak?

Ash: Tak. Szyfranci i tłumacze ustalili, że na wszelką pomoc jest już za późno, że nadawcy sygnału już nie żyją. Sam zaś przekaz był przerażająco dokładny, pełen szczegółów. Statek, którego wrak znaleźliście, wylądował na planetoidzie z rutynową misją badawczą. Członkowie załogi, tak jak Kane, musieli natrafić na te skórzaste zarodniki. Przekaz nie wspominał, czy obcym badaczom udało się ustalić ich pochodzenie, dlatego nie wiadomo, skąd przybyły. A może właśnie ta planetoida jest ich ojczyzną? Zanim zostali obezwładnieni, zdołali skonstruować nadajnik wysyłający sygnały ostrzegawcze. Sygnały te miały przestrzec innych przed lądowaniem na planecie i przed losem, jakiego przyszło im doświadczyć. Skądkolwiek te istoty przybyły, były istotami szlachetnymi. Miejmy nadzieję, że człowiek spotka je znowu, w milszych okolicznościach.


Jakoś nie pasuje mi w/w fragment do zachowania i intencji rasy "Inżynierów" przedstawionych w Prometeuszu. Pewnie znalazło by się jakieś wyjaśnienie, ale w pierwszej chwili po obejrzeniu Prometeusza to akurat to rzuciło mi się w oczy jako zasadnicza niekonsekwencja.


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 19:25 
Cytuj  
sula napisał(a):
Nie wiesz?

Teraz się robi mega-produkcje seriami. Najczęsciej trójkami albo więcej.

Transformers, Spiderman, Piraci z Karaibów, Prometheus, Hobbit - na pewno będzie więcej i coś tam przegapiłem jednak.

Po prostu zapewniają dobrą sprzedaż. Podobnie jak chyba połowa tzw. dużych tytułów gier to sequele . Ludzie kupują to firmy robią, a firmy resztę jakiś lore czy to, że rozwlekać będą historie to mają w dupie.


Nie żebym bronił decyzji o podziale, ale porównanie strasznie do niczego ;) Podane przyklady to w większości osobne historie i nie oparte np. na jednej książce.

Tak czy siak nie wiem jak oni takie maleństwo na 3 części dzielą - chyba, że to nie książka na 3 części tylko jakiś inny materiał będzie dodany ?.?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 20:51 
Cytuj  
Tczewiak, dałbyś sobie już spokój z tym szulfadkowaniem filmów według mojej czy tam Mrynara etykiety. Ani to zabawne, ani miarodajne, więc who cares?!


Prometeusz 8/10 w sumie. Poszedłem na niego bez hype'a, jakiegoś specjalnego przygotowania, tak po prostu. Zdjęcia są bardzo dobre. Pewnie przez to czuć taki mocny klimat S/F ( planety, statek, etc). Faktycznie, jest kilka nieścisłości w scenariuszu, jak już zresztą od kilku stron piszecie, ale można to pominąć/wytłumaczyć sobie na swój sposób
Spoiler:



Zakładając, że mają być kolejne części, można pominąć brak technicznych wyjaśnień wielu rzeczy, zatem nic, tylko czekać na sequel.

A no i 3d raczej na +


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 23:37 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Tczewiak, dałbyś sobie już spokój z tym szulfadkowaniem filmów według mojej czy tam Mrynara etykiety. Ani to zabawne, ani miarodajne, więc who cares?!

Sala samobójców i trójka poleca cares =]


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 00:01 
Cytuj  
Prometeusz

Brak klimatu, nie pasująca ścieżka dźwiękowa (spoczko kawałek leci na napisach końcowych po Chopinie + pojawiające się czasami, lekko zauważalne motywy z jedynki i dwójki Obcego), denerwujący Fassbender i Theron, groteska
Spoiler:
, fabuła z masą wadefaków, cliche, cliche, cliche, cliche.

Nie broni się nawet jako zwykłe sf. Sorry Ridley.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 13:21 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nokiu$ napisał(a):
Tczewiak, dałbyś sobie już spokój z tym szulfadkowaniem filmów według mojej czy tam Mrynara etykiety. Ani to zabawne, ani miarodajne, więc who cares?!

Sala samobójców i trójka poleca cares =]


twoj sucker punch lepszy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 13:32 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
twoj sucker punch lepszy

Zdecydowanie od sali samobójców lepszy.
Są fajne laski, jest rozpierducha, jest zabawa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 13:36 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
twoj sucker punch lepszy


Od sali samobójców? Zawsze i wszędzie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 17:24 
Cytuj  
Idealne podsumowanie Prometeusza
http://www.youtube.com/watch?v=JLbcZggw ... ture=g-u-u


_________________
cypis#2942
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 17:56 
Cytuj  
recka Dark Knighta
http://www.filmweb.pl/reviews/Mit+o%C5%BCywiony-13076


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 18:21 
Cytuj  
Bylem dzis na prometeuszu, kino pokroju avp, chociaz w takim avp jest mniej debilizmow i wiecej napiecia niz w prometeuszu. Naprawde nie kumam jak mozna bylo nakrecic taki film dysponujac takimi zasobami, wizualnie bardzo ok, ale fabula to dno. Wielka szkoda, wiazalem spore nadzieje z tym filmem a tu zonk. Szkoda kasy, jak ktos jeszcze nie byl to odradzam.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 18:25 
Cytuj  
Trailer Cloud Atlas, nowego filmu "braci" Wachowsky:
http://www.joblo.com/video/player.php?v ... ng-trailer

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 18:52 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
Trailer Cloud Atlas, nowego filmu "braci" Wachowsky:
http://www.joblo.com/video/player.php?v ... ng-trailer


Czekam na to! ale chyba jeszcze bardziej na ich Jupiter Ascending, ktory moze byc czyms w stylu matrixa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 21:43 
Cytuj  
wiem ze stare ale john carter bardzo milo sie ogladalo nie zaluje.

no i nowe american pie. odlozylem ogladanie bo myslalem ze to kolejny crap ale jest zajebisty. niczym nie ustepuje pierwszym czesciom. owsom:) stifler itd. no jesli ktos kiedys sie smial przy pierwszych czesciach to teraz tez sie nie zawiedzie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2012, 22:01 
Cytuj  
Taka prośba. Nawet jak rozmawiacie o czymś co wydaję się wam w nowym filmie oczywiste, albo było na trailerach etc - Używajcie Spoiler tagów. Waham się, czy iść na tego Prometheusa bo opinie bardzo skrajne, także najpierw Batman. Oprócz tego, czytam wasze "recenzję" ale niektórzy zaraz po nich niektórzy zaczynają odnosić się do spoilerów itd. Drażni to. A warto wasze posty czytać, bo naprzykład się dowiedziałem już, że 3D ma film ponoć bardzo dobrze zrobione - A tak poszedłbym na zwykłą wersję bo 3D nie lubię.

tl;dr - SPOILER TAG K*RWA!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2012, 02:26 
Cytuj  
Dark Knight Rises - wielka, śmierdząca KUPA!
Może to kwestia hype'u, świetnego trailera i patrzenia przez pryzmat Dark Knighta, ale... zdecydowanie jest to najsłabszy Batman Nolana.
Jedyne co podobało mi się w filmie to muzyka.
Gra aktorska ssie po same bile. W sumie nawet Michael Caine zagrał słabo swoją przedkońcową scenę.
To samo w przypadku Marion Cotillard (scena w ciężarówce - NO KURWA co to miało być?).
Christian Bale zdecydowanie się postarzał i sceny walk wyglądały... nużąco - zupełne przeciwieństwo poprzednich części.
Scenariusz nie trzyma się kupy. W jednej chwili Bruce cierpi z powodu kalectwa, by chwilę później odpierdalać fikołki (i przez chwilę mam na myśli CHWILĘ). Cały fragment z więzieniem - fuck off - jaka kurwa bzdura. Bane rozpierdalający Batmanowi głowę bez żadnych tego konsekwencji, czy też rozjebujący mury pięściami, a nie mogący ruszyć Batmana (mimo, że kilka scen wcześniej bez takiego rage mode przebił się przez ten sam 'kevlar'). Jak ktoś się czepiał o brak spójności fabuły i logiki w Prometeuszu to tutaj dopiero będzie mieć pole do popisu.

W przypadku Prometheusa był lekki zawód, tutaj Nolan podtarł sobie fanami śmierdzącą dupę.
4/10 - tylko dlatego, że jest Morgan Freeman, całkiem fajny Bane i świetna muzyka.

KURWA - a tak na ten film czekałem - to miał być film roku 2012. Ale gówno. I tak pójdziecie, bo hype jest niesamowity i nie uwierzycie, że Nolan aż tak spierdolił markę, którą samemu wypracował, ale porównam ten fail do faila Diablo 3. Coś w ten deseń.
BB widziałem 2 razy pod rząd, na DK poszedłem 4 razy i potem kupiłem na DVD, DKR po prostu olewam ciepłym moczem i mam nadzieję wyprzeć to z pamięci.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2012, 02:34 
Cytuj  
w sumie sie zgodze z tczewiakiem, chociaz ja BB uwazam za najidiotyczniejsza czesc "trylogii" batmana by nolan - tutaj jest kontynuacja watkow, ale chociaz cos sie dzieje, tam nuda byl straszna ;)

5/10 i wielki zawod - o wiele wiekszy niz przy Prometeuszu... w sumie to dawno sie tak nie zawiodlem na filmie :( :( :( :(


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 lip 2012, 07:26 
Cytuj  
http://kultura.gazeta.pl/kultura/12,114 ... l_sie.html


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2012, 07:41 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=rSNIhFUdPV8


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2012, 08:44 
Cytuj  
Obstawiam, że po weekendzie zacznie się shitstorm niezły :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.