mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 11:01 
Cytuj  
ja sobie obejrzalem i fun mialem.
nie wnikalem po prostu w co, dlaczego, skad i po co.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 11:04 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja sobie obejrzalem i fun mialem.
nie wnikalem po prostu w co, dlaczego, skad i po co.

Ehh niestety dla mnie to połowa funu z takich filmów. Mózg łapie nielogiczności czy tego chcę czy nie. Może jakbym połówkę obrócił przed seansem....
No chyba, żebym traktował Prometeusza jako stricte thriller / horror ale wtedy to już w ogóle to byłby słaby film.

Ogólnie nie oceniam go tak źle jak niektórzy tutaj, ale , w sumie nawet mi się podobał, ale jednak 8 pasażerowi nostromo to może buty myć.
Chcę skreślić jakiegoś posta z szybką oceną paru filmów od jakiegoś czasu w tym Prometeusza, ale mi się nie chcę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 12:46 
Cytuj  
Prometeusz zyskuje w kinie w 3D, bo jest poprostu ladny. Dal mnie obraz tez jest wazny, szczegolnie w filmach SF. Ogladanie tego na kompie to jak ruchanie sztucznej cipki.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 12:53 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja sobie obejrzalem i fun mialem.
nie wnikalem po prostu w co, dlaczego, skad i po co.


Nie chodzi oto że były jakieś nieścisłości w wątkach naukowych czy coś nie wyjaśnione do końca, bo te aspekty nawet były ok, ba, po przeczytaniu kilku interpretacji (przyznam się że sam wszystkiego nie wyłapałem) uważam że od tej strony film był nawet bardzo dobry. Niestety efekt jest kompletnie zniszczony absurdalnym / irracjonalnym / debilnym zachowaniem całej ludzkiej załogi która postępuje jak banda nastolatków na pikniku w parku, a nie jak naukowcy na niezbadanej planecie oddalonej o n lat lotu od najbliższej cywilizacji (gdzie nikt im nie pomoże jak coś pójdzie nie tak) badający coś co może zaważyć na losach ludzkości na następne tysiąclecia.

Spoiler:


Sorry, ale nawet bardzo starając się, nie byłem w stanie tego zignorować. A takich scen jest tona niestety. W zasadzie sceny gdzie załoga zachowuje się logicznie są bardzo nieliczne w tym filmie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 14:28 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Prometeusz zyskuje w kinie w 3D, bo jest poprostu ladny. Dal mnie obraz tez jest wazny, szczegolnie w filmach SF. Ogladanie tego na kompie to jak ruchanie sztucznej cipki.


Na dobrym TV (mam takowy) i w wersji BluRay (nie mowie o piracie) filmy tez sa ladne. Nie bede jechal 60km do dobrego kina :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 15:37 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Ja czekam na wersje 'extended' Prometeusza, do tego czasu sie nie do niego nie zblizam.


Dodatkowe 20 minut nie zbawi tego filmu niestety.
Przed obejrzeniem wiedziałem już z recenzji i opinii innych osób że fabuła się kupy nie trzyma, ale nie przypuszczałem że aż w takim stopniu. Normalnie jakaś kpina, w paru "wybitniejszych" momentach czułem jak by celowo próbowano mój intelekt obrazić.

Nielogiczności? Gdzie kurwau?
Ja rozumiem, że hamburgery mają problem z rozróżnieniem 35000 od 2000, ale Polak? Musisz chyba kible na dworcu szorować.
Prometeusz nie był jakiś ultra wybitny, ale fun dostarczał, kupy się trzymał.
To, że wycięto jakieś fragmenty (chociażby klimatyczne "Prometheus has landed") to inna para kaloszy.
Ja zauważyłem zależność, że Prometeusz nie podobał się w głównej mierze cepom i hipsterom. Pierwszym, bo mają problemy z logicznym myśleniem, a drugim, bo to zbyt "mainstreamowy" film.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 15:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nielogiczności? Gdzie kurwau?


Hahahahah, odnieś się może do tego co pisałem w spoiler tagach, jeżeli ty w zachowaniu załogi nie widzisz braku logiki to pozostaje jedynie współczuć. Mam wrażenie że z mojego posta pierwsze zdanie przeczytałeś po czym od razu przeszedłeś do próby obrażenia mnie. No ale czego się spodziewać jak argumentów brakuje.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 15:54 
Cytuj  
Przestan, nie ma sensu z nim dyskutowac. Jak nie podobal Ci sie film albo nie daj boze wytykasz kretynskie niedorobki to znaczy, ze jestes debilem. To jest tczewiak w calej rozciaglosci.

Ogolnie dobrze przyjac zasade, ze jak tczewiak poleca jakis film tutaj to trzeba go omijac szerokim lukiem


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 15:54 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Przestan, nie ma sensu z nim dyskutowac. Jak nie podobal Ci sie film albo nie daj boze wytykasz kretynskie niedorobki to znaczy, ze jestes debilem.


I pedałem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 16:20 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Nielogiczności? Gdzie kurwau?


Hahahahah, odnieś się może do tego co pisałem w spoiler tagach, jeżeli ty w zachowaniu załogi nie widzisz braku logiki to pozostaje jedynie współczuć. Mam wrażenie że z mojego posta pierwsze zdanie przeczytałeś po czym od razu przeszedłeś do próby obrażenia mnie. No ale czego się spodziewać jak argumentów brakuje.

Cytowałem poprzednią wypowiedź, w momencie gdy zaczynałem pisać kolejnych wypowiedzi jeszcze nie było.
Takie czepialstwo o brak logowania... Weź pod uwagę, że w Alien też nie było, a dzieje się to później.
Swoją wypowiedzią odnoszę się do większości zarzutów kretynów, którzy mają problem ze skumaniem "dlaczego inżynierowie postanowili nas wyrżnąć i dlaczego wskazywali na placówkę militarną". Były też popularne tutaj na forum zarzuty, że geolog ma problem z kartografią (w umysłach naszych forumowiczów chyba spłaszczoną do pojęcia geografii). A to tak jakby od archeologa wymagać znajomości architektury...
Debilne zachowania da się w większości wyjaśnić - werbowali tępych najemników, takich, których łatwo poświęcić i nie przejmować się że zdradzą (mogliby sprzedać tajemnice konkurencji itp. aspekty).
W większości, bo kurwa zachowania Theron było... "spierdalam po linii, w której na pewno zostanę zgnieciona" :D
Ogólnie wkurzało dużo rzeczy w P, ale nie zgodzę się z brakiem logiki. Nie mylmy pojęć - można stwierdzić czy film jest składny i logiczny, ale odnośnie załogi używajmy pojęć - debile, głupcy, frajerzy itp. ;)

Debilność owszem, ale weź pod uwagę, że gdyby nie debilizm biologa to w ogóle nie można byłoby rozwinąć kwestii black goo. Ogólnie zaś to cała rola Theron była zbędna. Co ona tam robiła to nie wiem. Pojawić się i poudawać badass girl, wyruchać czarnucha, sfailowac jako córka i zginąć. Lepiej gdyby to z nią zrobili jakiś motyw niż z tą doktor bez cycków.
O i tutaj pojawia się jedyna IMO nielogiczność filmu. Umiera highly trained badass miliarderka, a przeżywa jakaś doktoryzowana, słaba pizda.
Mam nadzieję, że w trylogii jakoś to poprawią i wyjdzie, że pani doktor jakieś fajniejsze szkolenie przeszła, a nie była kujonem, który nagle w obliczu zagrożenia zmienił się w badassa :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 16:52 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Cytowałem poprzednią wypowiedź, w momencie gdy zaczynałem pisać kolejnych wypowiedzi jeszcze nie było.
Takie czepialstwo o brak logowania... Weź pod uwagę, że w Alien też nie było, a dzieje się to później.
Swoją wypowiedzią odnoszę się do większości zarzutów kretynów, którzy mają problem ze skumaniem "dlaczego inżynierowie postanowili nas wyrżnąć i dlaczego wskazywali na placówkę militarną".


No ale post ci się wyświetla jak zostaje dodany jak odpowiadasz ;)
Tak jak później dodałem, samo lore jest całkiem dobre i mi się podoba, sam nie wszystko wyłapałem od razu ale po przeczytaniu paru interpretacji i wywiadów z samym reżyserem większość rzeczy zaczęła nabierać sensu. Tylko co z tego że lore jest niezłe skoro psuje to scenariusz z załogą składającą się z kretynów. Szczególnie że to niby miał być ambitny thriller SF a nie byle jaka jatka w kosmosie kategorii B.

tczewiak napisał(a):
Były też popularne tutaj na forum zarzuty, że geolog ma problem z kartografią (w umysłach naszych forumowiczów chyba spłaszczoną do pojęcia geografii). A to tak jakby od archeologa wymagać znajomości architektury...


Spoiler:


Za dużo tych głupot po prostu w tym filmie, trochę by zmodyfikowali scenariusz, i był by naprawdę zajebisty film. A tak zamiast się jarać zajebistą stroną wizualna, i niezłym lore (ciekawe co wymyśli w sequelu) to praktycznie co scenę miałem facepalm, a czasami nawet facewall. No ale to może wina mojego nastawienia, bo nie oglądałem tego tak jak np Transformersów gdzie po prostu idę na piękną grafikę ale jako nieco ambitniejsze kino.

Aha i nie kupuje tłumaczenia że załoga składała się z debili celowo, sorry jak lecisz z ograniczoną załogą na nieznaną planetę gdzie może być jakaś obca cywilizacje czy co tam jeszcze, gdzie nikt ci nie pomoże, zdany jesteś tylko na to co masz to nie bierzesz ze sobą idiotów którzy mogą cię zabić swoją głupotą nie?
Spoiler:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 18:29 
Cytuj  
Możemy gdybać, ale może nie chciał freaków religijnych, którzy byliby przeciwni nieśmiertelności, ani nikogo, kto mógłby się sprzeciwiać. Do pomagania miał Davida. Co i jak dalej się potoczyło to wiemy ;)
Ja oglądałem film dla lore - serio - debilizm załóg w horror sf to standard i to było do przewidzenia. W większości filmów tego gatunku załoga ginie z powodu własnej głupoty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 20:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Swoją wypowiedzią odnoszę się do większości zarzutów kretynów, którzy mają problem ze skumaniem "dlaczego inżynierowie postanowili nas wyrżnąć i dlaczego wskazywali na placówkę militarną".


Dawaj, bom ciekaw niepomiernie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 21:15 
Cytuj  
Ostatnio cos belkotal o jezusie.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 21:57 
Cytuj  
Prometheus zaliczny. Dobry film, dobrze spedzilem 90min :) To ma byc trylogia, tak? II i III czesc powinna byc lepsza, a co do niescislosci to jakos nic mnie nie walilo po oczach, poza raptem nieskonczona iloscia tlenu w koncowce :)

A co do glupoty ludzkich zachowan, ktore ktos tam zauwazyl, to zawsze rozpierdalaja mnie tacy filozofowie, ktorzy z kanapy medrkuja jak sie ktos powinien w danej sytuacji zachowac :)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 22:00 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Swoją wypowiedzią odnoszę się do większości zarzutów kretynów, którzy mają problem ze skumaniem "dlaczego inżynierowie postanowili nas wyrżnąć i dlaczego wskazywali na placówkę militarną".


Dawaj, bom ciekaw niepomiernie.


SPOILERY!
http://cavalorn.livejournal.com/584135.html?nojs=1

Od razu zaznaczam że nie ze wszystkim tam się zgadzam, gość IMO sporo nad interpretuje żeby pasowało do tego co mu się wydaje - widać że mocno wieży w geniusz RS, ale parę ciekawych spostrzeżeń które rzeczywiście mają sens można tam znaleźć. No ale tak naprawdę okaże się dopiero przy sequelu ;)

Edit: UP nie mędrkuje jak ktoś się powinien zachować, tylko jak się na pewno nie powinien bo przeczy temu wszelka logika etc ale nvm zostawmy ten temat już...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 22:42 
Cytuj  
Ale jak chcialem intepretacje Tczewiaka - w koncu on nie nalezy do tych kretynow, co musza googlowac, zeby film zrozumiec.
Prawda?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 23:01 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):

A co do glupoty ludzkich zachowan, ktore ktos tam zauwazyl, to zawsze rozpierdalaja mnie tacy filozofowie, ktorzy z kanapy medrkuja jak sie ktos powinien w danej sytuacji zachowac :)


No sorry kurwa, ale jeżeli specjalnie wyselekcjonowany biolog, wysłany na misję w daleki kosmos między innymi w celu zbadania obcej rasy wymięka na widok martwego i całkowicie nieszkodliwego jej przedstawiciela, a potem na widok obcego przypominającego i zachowującego się jak kobra szykująca do ataku zbliża się i zaczyna "przymilać", to nie wypada zrobić nic innego niż tylko zapytać, czy kogoś tu czasem nie pojebało.

Taki przykładzik.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 00:04 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Ale jak chcialem intepretacje Tczewiaka - w koncu on nie nalezy do tych kretynow, co musza googlowac, zeby film zrozumiec.
Prawda?

Inna sprawa, ze ta interpretacja (jockeye chca nas zniszczyc bo zabilismy jezusa) ma sie nijak do tresci filmu.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 01:13 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
raggnarok napisał(a):

A co do glupoty ludzkich zachowan, ktore ktos tam zauwazyl, to zawsze rozpierdalaja mnie tacy filozofowie, ktorzy z kanapy medrkuja jak sie ktos powinien w danej sytuacji zachowac :)


No sorry kurwa, ale jeżeli specjalnie wyselekcjonowany biolog, wysłany na misję w daleki kosmos między innymi w celu zbadania obcej rasy wymięka na widok martwego i całkowicie nieszkodliwego jej przedstawiciela, a potem na widok obcego przypominającego i zachowującego się jak kobra szykująca do ataku zbliża się i zaczyna "przymilać", to nie wypada zrobić nic innego niż tylko zapytać, czy kogoś tu czasem nie pojebało.

Taki przykładzik.


Sporo rzeczy zakladasz z gory. Skad wiesz, ze specjalnie wyselekcjonowany? Przeciez wszyscy poza Waylandem, robocikiem, corka Waylanda i dwojka glownych doktorkow nawet nie wiedzieli po co tam leca... Poza tym rozpierdala mnie wlasnie takie zalozenie, ze WSZYSCY madrzy ludzie zrobili by to/tamto/sramto. To mam dla ciebie niespodzianke: ludzie sa w chuj rozni, robia durne rzeczy pod wplywem roznego rodzaju bodzcow. Moze wlasnie go pojebalo, moze ciekawosc wziela gore, skad to wiesz? Anyway, EOD z mojej strony, bo to jalowa dyskusja o niczym :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.