mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 27
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2005, 23:44 
Cytuj  
manga to sa komiksy........
a anime to seriale animowane ............

a i bardzo fajne anime Naruto



a i pamietam jak kiedys jak bylem mlodszy ogladalem Yaibe i Rycerzy Zodiaku :D

***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2005, 00:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
... Mi się podobał - grzech nie pójść na to kina. Oprócz końcówki - która była tu jak cięcie nożem.... Fundusze..?


Raczej nie, bo nie wieze ze taka wielka produkcja mialaby miec obciete fundusze. Film jak dla mnie naciagany i smierdzi hollywodzka szmira. Syn ktory wbiega w srodek bitwy gdzie wszyscy gina a na koncu znajduje sie bezpieczny w domu i to przed ojcem ktory caly film probuje sie tam dostac... Albo kosmici ktorzy badaja ziemie i przygotowuja sie miliardy lat do ataku na ziemie i nie maja pojecia o bakteriach... A najlepsze sa chadzace komary strzelajace pradem ktore w wyszukiwaniu zywych ludzi posluguja sie jedynie wzrokiem (gdzie ta podczerwien i kamery termowizyjne ? juz predator takie mial). Film strasznie naciagany i jedyne co jest warte zobaczenia IMO to efekty specjalne :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2005, 08:21 
Cytuj  
nigdzie nie twierdziłem, że film ten jest oparty na faktach autentycznych. Imho końcówka jest ucięta - stąd taka naciągana i trywialna a nie inna - fundusz zamykający się w kwocie xx mln USD ciężko rozciągnąć na XXX mln USD (liczby całkowicie wyssane z palca) nawet w zepsutym hollywoodzie.

Oczywiście nic nie przebije polskiej superprodukcji SF "Sexmisja". Z tym się wszyscy zgodzą. Filmem wiekopomnym i przełomowym WŚ na pewno nie jest. Do głębszych przemyślań i rozważań też nas nie skłania. Ot film nieambitny, zwykła produkcja dla mas i pospólstwa - więc w sumie wypadałoby wystawić złą notkę. Ale who cares, pod maską niechęci całkiem miło spędziłem te 2h w kinie oglądając to nieudane dzieło mocno krytycznym i niechętnym okiem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2005, 11:22 
Cytuj  
Duzo ludzi zapomina ze film jest oparty na ksiazce (czy sluchowisku radiowym raczej - chyba bylo najpierw).
I to napisanej daaaaaawnooooo. A ksiazki SF (stare) sa bardzo dziwne (jesli chodzi o technologie to czasem mi sie smiac chce).
Nic dziwnego ze film jest inny od np. "Predatora", i dobrze. :D


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lip 2005, 12:18 
Cytuj  
Pomijając już przygotowanie do podbicia i sposób klęski (tak to sobie w książce wymyślili) to film jakoś do mnie nie przemawiał formą. To wyglądało jak nowela (porównując do gat. literackiego). Mamy opowieść o ojcu z dziećmi, kamera wciąż podąża za głównym bohaterem. Nie ma żadnych wątków pobocznych przez co film staje się monotonny i płytki.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2005, 12:42 
Cytuj  
Film jest nakręcony na podstawie w sumie opowiadania Wells'a. Wojnę Światów można spokojnie łyknąć w jeden wieczór. Zakończenie skopane, kolega z pracy ma to same wrażenie co ja - "zabrakło kasy na dokręcenie końcówki i film został ucięty".
Kabraxis - stare książki SF (te z lat 50-70), to imho perełki dla całego gatunku Science Fiction. Asimov, Bułyczow, Clark,Wells to pisarze którzy tworzyli prawdziwą czystą SF. Potem jest jatka: albo star wars na podstawie filmu (ble), albo Harrison ze swomi przygodami stalowego szczura (akcja w przyszłości, a nie SF imho), albo przynudnawy Orson Scott Card ze swoim Xenocydem i resztą która jest deko przynudnawa, już nie wspomnę o Dicku..

Imho brakuje mi pure SF (statki kosmiczne, walki w kosmosie, najazdy obcych, odkrywanie obcych cywilizacji) takich jak głównie w prozie Asimova czy w genialnej Ramie Clark-a.

Wells to taki staruszek jak Vern. No prawie ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lip 2005, 12:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Imho brakuje mi pure SF (statki kosmiczne, walki w kosmosie, najazdy obcych, odkrywanie obcych cywilizacji)

Polecam trylogie "Ludzie jak Bogowie" Siergieja Sniegowa, mozna jeszcze dorwac w antykwariatach (albo na allegro). W latach 80 drukowano to w odcinkach w Fantastyce, w miedzyczasie byly 2 wydania i ksiazka znikla. A szkoda, jedna z lepszych space oper jakie czytalem w zyciu (zreszta nadal moja ulubiona ksiazka sf) ;)

X.

PS. Mialem wlasne, w latach 90 mi zaginely, 4 lata temu (po wieloletnich poszukiwaniach) kupilem w antykwariacie egzemplarze nigdy nie czytane ;)

PS. O, jest: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57240612 ;)

PS2. O, jest w sieci nawet recenzja: http://polter.pl/czytaj/683-Ludzie-jak-bogowie.html


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 lip 2005, 20:23 
Cytuj  
Karol - un uomo diventato Papa, same lzy

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2005, 21:04 
Cytuj  
Lost jest wyjebane w kosmos jak pies lajka, niesamowicie wciagajace i psychologicznie wiarygodne :>
tez polecam fajnie to sie oglada w 2 dni wciagnalem cala 1 serie,


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2005, 07:55 
Cytuj  
BTW, Wojna Swiatow to nie jest ksiazka z lat 70. Wydana zostala w 1898 roku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2005, 08:01 
Cytuj  
no czyli dobrze mi się kojarzyło jednak Wells to taki Verne.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2005, 12:33 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
BTW, Wojna Swiatow to nie jest ksiazka z lat 70. Wydana zostala w 1898 roku.

X.



Heh też chciałem to napisać. A tak też przy okazji, zauważyliście pewne podobieństwo w nazwiskach autora książki i słuchowiska?? Hmm, Wells i Welles, całkiem podobne nazwiska. A Wells popisał się naprawdę niezłą fantazją- napisać takie coś na przełomie XIX i XX wieków... Wystarczy powiedzieć że wtedy ludzie byli zszokowani po przeczytaniu książki.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 sie 2005, 16:25 przez kozas15, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2005, 12:54 
Cytuj  
Nie mniejszą niż ty kozas, bo pisał na przełomie XIX i XX wieku.

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 23:53 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Imho brakuje mi pure SF (statki kosmiczne, walki w kosmosie, najazdy obcych, odkrywanie obcych cywilizacji)

Polecam trylogie "Ludzie jak Bogowie" Siergieja Sniegowa, mozna jeszcze dorwac w antykwariatach (albo na allegro). W latach 80 drukowano to w odcinkach w Fantastyce, w miedzyczasie byly 2 wydania i ksiazka znikla. A szkoda, jedna z lepszych space oper jakie czytalem w zyciu (zreszta nadal moja ulubiona ksiazka sf) ;)

X.

PS. Mialem wlasne, w latach 90 mi zaginely, 4 lata temu (po wieloletnich poszukiwaniach) kupilem w antykwariacie egzemplarze nigdy nie czytane ;)

PS. O, jest: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57240612 ;)

PS2. O, jest w sieci nawet recenzja: http://polter.pl/czytaj/683-Ludzie-jak-bogowie.html




sorry za odkurzanie starego topica
ale dalekie szlaki ownz !
dzieki xanth za przypomnienie mi jednej z moich ulubionych ksiazek sprzed wieluuuuu lat ;]

sam sie chetnie rozejrze za jakims egzemplarzem.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2005, 08:13 
Cytuj  
nigdzie nie twierdziłem, że film ten jest oparty na faktach autentycznych

btw fakty sa zawsze autentyczne mark:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2005, 16:25 
Cytuj  
nes napisał(a):
Nie mniejszą niż ty kozas, bo pisał na przełomie XIX i XX wieku.


Nom, tylko ja to napisalem nieswiadomie (zwykla literowka)


_________________
Obrazek

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 23:28 
Cytuj  
double, wtb delete post button!


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 sie 2005, 23:29 przez Trigger, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 23:29 
Cytuj  
Crash
polecam jak na hollywood zadziwiajaco dobry.
niestety wybucha 1 samochod (pewnie zebysmy nie zapomnieli ze to produkcja hollywoodzka) oni tam maja te auta mocno wybuchowe w tych stanach biedacy ale pozatym film ok ! =]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 00:08 
Cytuj  
Trigger napisał(a):
double, wtb delete post button!


Edytuj ---> Usuń ten post ----> Wyslij ---> Tak

:]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 06:25 
Cytuj  
Polecam film "Get Carter"... z Sylvestrem Stalone w roli głównej. Wartka akcja, która trzyma Cię mocno w fotelu) oraz kultowe teksty ("będziesz miał takie szanse jak jednonogi w konkursie na kopanie w dupę" lub "tak zmieniłeś się - teraz wyglądasz jak kocie szczyny na śniegu"). Polecam serdecznie!



PS. Zawsze mnie zastanawiało jedno - taki scenarzysta filmów z chociażby Ericiem Robertsem albo Stevenem Seagalem, to kiedy pisze ten scenariusz,czy:
1)zwija się ze śmiechu, czytając to co napisał...
2)jest na tyle głupi i #$%^&*, że wydaje mu się, iż stworzył genialną sensację o.O

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.