mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2005, 20:36 
Cytuj  
Pod wplywem ostatnio odpalonych gier postanowilem rozpoczac taka rozmowe...

8 Lat temu 10 letni ashton dostal komputer... dal za niego w uj kasy, byl to jeden z lepszych sprzetow na rynku... Jedna z fajniejszych gier wtedy byl duke nukem 3d, w ktorego zagrywal sie miesiacami... Wszyscy zapewne znaja ten tytul wiedza jak wygladal jakie mial mozliwosci techniczne. Osiem lat pozniej ashton zrobil kolejny upgrade kompa i odpalil half life 2... Ta grafika, nawet usta i zeby byly oddzielnie wymodelowane nie byla to poprostu kolejna textura nalozona na kwadrat... efekty swietlne powalaly, a fizyka? Tylko rzucilem skrzynie na schodki drewniane ktore sie pod nia zalamaly...

Teraz tak spogladam w przeszlosc, przeciez to bylo tak neidawno temu, jak wszyscy podniecali sie grami typu dn3d, quake, doom, unreal.
Tak niedawno temu unreal mial gigantyczne wymagania a grafika robila miazdzace wrazenie. Jeszcze nie zaczalem studiowac a w technologi komputerow domowych zaszly tak gigantyczne zmiany, jak myslicie co przyniesie przyszlosc ? Ja osobiscie juz nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic, wkoncu zwykle taki przelom pojawia sie srednio co 2-3 lata...
Kazdy wtedy inwestuje w nowy sprzet zeby odpalic nowsze gry, ale ze w tak krotkim czasie tak wiele sie zmieni.. za nic bym nie uwierzyl 8 lat temu tluczac swiniaki w dn3d.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2005, 22:25 
Cytuj  
zwróć uwage też na to że kiedyś prawie każda gra była odkrywcza i wnosiła jakąś świerzość na rynku komputerowym a teraz robią najczęściej sequele prequeli remaków kopi kalk kolejnych części tego samego :/

albo to ja się starzeję ?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2005, 22:36 
Cytuj  
Za ery tetrisa duzo bylo do odkrycia ;]

A tak szczerze mowiac wiekszosc gier ktore teraz wychodza jest robiona w pospiechu, a ambitne pomysly sa tlumione przez ludzi z gory.

Sam mam kilka pomyslow na gre, ale nie moge znalezc ludzi ktorzy by ja ze mna zrobili, zreszta to nic nowatorskiego, ale napewno bylo by grywalne i mialo dusze ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2005, 23:27 
Cytuj  
cFANiaKoZz napisał(a):
zwróć uwage też na to że kiedyś prawie każda gra była odkrywcza i wnosiła jakąś świerzość na rynku komputerowym a teraz robią najczęściej sequele prequeli remaków kopi kalk kolejnych części tego samego :/

albo to ja się starzeję ?


Wiesz, to nie jest dokładnie tak. A nawet z mojej perspektywy to jest dokładnie na odwrót. To wcześniej większość gier powielała schematy. Asteroid dobrze się sprzedał? To zrobimy 100 klonów z inną nazwą. Pacman się sprzedaje? To zrobimy Pac-man 2 Pac-Man junior itp. Teraz gry DOBRE muszą mieć trochę świeżości by ludzie kupywali ich produkt( nie żeby kiedyś nie trza się było wysilać, ale teraz wychodzi dużo więcej produkcji i trzeba się wybić z tłumu). To właśnie kiedyś gry był kalką hitów. Takie strzelanki. Mimo że niektóre był dobre to i tak w każdej szedłeś dalej i strzelałeś. A teraz proszę: w wielu został dodany wątek taktyczny, nie jest się już samotnym herosem, strzelanki dostały także jakieś sensowne fabuły itp. Może się mylę, bo np. osobiście nigdy nie spotkałem osobnika, który by myślał tak jak ja. Szczerze powiedziawszy przeszłość zawsze wydaje nam się lepsza niż była w rzeczywistości. A wszystkim "kiedyś to były gry" zachęcam do ich grania. Ja jakoś gram w Fallouta 2 6 lat i nie narzekam na brak inwencji producentów nowych gier. Po prostu trzeba na to spojrzeć chłodnym okiem. Możliwe że gry będą się stawać coraz mniej odkrywcze, ale ludzie w takim 1980 roku wszystko było do odkrycia. Aha, ale według mnie będą jeszcze odkrywcze giery. Po prostu nie możemy sobie ich wyobrazić. Bo gdybyśmy mogli to byśmy na tym zbili kokosy, no nie? (Łatwo jest wpaść na pomysł- maczo men ratuje świat przed świniakiami z kosmosu rzucając przy tym maczo tekstami i wywijając maczo giwerami)


_________________
Obrazek

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2005, 23:55 
Cytuj  
hmm czasem zdarząsię jakieś nowatorskie pomysły na gry typu Harvest Moon czy inne dziwolągi ale producenci wolą robić jedno i to samo gdyż wiedzą że to się sprzeda :/

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 00:29 
Cytuj  
IMHO dlatego dobrze wspoinamy stare gierki bo, ze wzgledu na slaba grafe, musialy nadrabiac trescia.
Czlowiek gral w takiego tourmenta i uruchamial swoja wyobraznie bo grafika byla mocno uproszczona.
Teraz jesli ktos moze POKAZAC odpowiedni nastroj, krajobraz etc to mu sie wydaje ze rozbudowanie narreacji jest juz zbedne.
Firmy piszace gry wiekszy nacisk klada na silnik gry, grafike etc bo to zauwazy w pierwszej kolejnosci recenzent ktoremu dano pol godziny na pogranie w jakis tytul i napisanie recenzji.
Lepsza recenzja => lepsze wyniki handlowe.
Tak naprawde nikomu nie zalezy zebysmy w jakies singlowki grali miesiacami. Mamy pograc 1-2 tygodnie i byc zadowolonym na tyle, zeby kupic czesc druga, trzecia a moze nawet czwarta.

Inaczej jest w przypadku gier MMO - ale IMHO tutaj po prostu wiekszosc firm ma jeden tytul i wyprodukowanie go jest dla danej firmy wystarczajacym wyzwaniem zeby nie decydowac sie na zadne eksperymenty bo Ci co eksperymentowali (np. total free PvP w shadowbane) zazwyczaj zle konczyli.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.